Ціни на ліки: нескінченна їзда по слизькому лабіринту

Ціни на ліки: нескінченна їзда по слизькому лабіринту За останні два роки ринку ліків довелося витерпіти не один експеримент політиків і податківців. Результати відомі - підвищення цін. При цьому нам, як завжди, обіцяли, що настільки «непопулярна міра» в результаті все ж таки обернеться добром. Чи чекати цього в найближчому майбутньому? - На цю тему розмірковують люди, які сидять в «серйозних кріслах».

НІ З фармвиробників, ні, зрозуміло, з покупцями ця цифра не обсуждалась. Міністерство фінансів, прораховуючи даний варіант підвищення цін, обнаружіло, що він дасть скарбниці додатковий прибуток у 5,5 мільярда рублів. При етом фінансисти запевняли, що на відпускних цінах на ліки нововведення відіб'ється лішь «злегка», тобто ціни піднімуться не більше ніж на 5-7%.

Неізвестно, за якою формулою рахували фінансисти, але представники МОЗ дали тогда свої викладки. З введенням 20%-вого податку самий популярний препарат Але-шпа з середньої ціни в 31,16 рубля підскочить до 37,4 рубля, бісептол - соответственно з позначки 37,12 рубля перейде на 44,55 рубля.

Браузер інтерв'ю нашій газеті начальник Управління організації фармацевтичної деятельності, забезпечення ліками та медичними виробами МОЗ РФ Наталья ПОДГОРБУНСКІХ сказала, що ситуація повертає до того, що у реальності 20%-вий податок може дати збільшення цін на 30-50%, тому большінство громадян або скоротять до межі споживання ліків, або перейдуть на дешеві аналоги попередніх поколінь.

о ніж думають у Думі?

АКАДЕМІК РАМН, депутат Державної думи РФ Сергій КОЛЕСНИКОВ: «Те, що ринок лекарств був довгий час звільнений від ПДВ, - це зовсім не випадкова і очень правильна для нашої країни захід. Тепер же у фармацевтичному світі сложілась вкрай негативна ситуація, тому що був прийнятий ряд законів і постановленій, які завдали жорстоких ударів на нашу лікарському світу. А самий головний удар було завдано по споживачеві.

Да, дуже добре, що нам вдалося не допустити введення 20%-го ПДВ, але ж ми не виграли остаточно, адже податок на додану вартість сьогодні становить не 0, а 10%. І ці 10% виймають з кишені пересічного покупця, забирають у семей, де є діти і літні люди, тобто основні споживачі ліків. NПолучілось, що під благим приводом - поповнення федерального бюджету - правітельство насправді завдало удару по бідних, старим і хворим людям. Плюс пострадалі муніципалітети, які закуповують ліки для своїх лікарень.

Вторая серйозна загроза ринку - це скасування пільг з податків на прибуток. NФармацевтіческіе підприємства і цілий ряд підприємств медичної промисловості не платили податок з прибутку і, відповідно, могли інвестувати кошти і імелі оборотні гроші для розширення виробництва та його перекладу на общеевропейскіе стандарти GMP і ІСО-9000. Тобто був реальний шанс планомірно прівесті наше виробництво в порядок і, відповідно, приєднатися до Всемірной торговельної асоціації. Після того, як скасували цю пільгу, підприємства винуждени залазити в нескінченну низку кредитів, що теж збільшувало себестоімость ліків і медичної техніки. Плюс введено ряд митних налогових платежів, які, по ідеї, повинні бути поворотними, але вони фактично безвозвратние - тобто виникає додатковий відтік грошей, яких і так пугающе мало. У таких умовах вже нереально думати про вступ до Асоціації.

Что ж сталося в результаті? Не треба бути макроекономістом, щоб зрозуміти: начал катастрофічно звужуватися ринок. Тут все очевидно: чим вища ціна продукту, тем менше на нього попит - якщо, звичайно, немає зростання зарплати і зростання рівня жізні. Відповідно, починає скорочуватися абсолютний обсяг продажів в одиницях товара. Це призводить до того, що відбувається недовантаження виробничих мощностей, а це знову тягне за собою чергове зростання цін. Виходить замкнуте порочний коло, яке все складніше і складніше розімкнути.

Але і це не все. Додаємо сюди нові правила сертифікації лікарських средств, новий Федеральний закон «Про ліцензування окремих видів діяльності» і цілком закономірно отримуємо певну анархію, що твориться тепер на фармацевтичному ринку та ринку медичних виробів. Розібратися в цьому буде очень непросто, тим більше що уряд проти прийняття низки законів, которие могли б посприяти впорядкуванню. Наприклад, воно проти закону «О медіцінскіх виробах», який став би регламентувати цей складний сегмент ринка.

Сертіфікація: плюси і мінуси

НОВИЕ правила сертифікації ліків - саме скандальне подія фармацевтіческого ринку за останній рік. Виникла ідея сертифікації у зв'язку з тем, що в Росії катастрофічно став рости сектор підроблених препаратів. За оценкам деяких експертів, частка фальшивок по окремих групах препаратів перевалівала за 12%. Довгий час вважали, що найвигідніше «наварювати» на дорогостоящіх препаратах. Потім спрацювала звичайна підприємницька логіка: великі гроші робляться не за рахунок великої ціни, а за рахунок великої оборота. Тому у хіти серед підробок потрапляють дуже розкуповується препарати:

протівобактеріальние кошти,
гормональние кошти,
средства, що впливають на тканинний обмін,
протівогрібковие,
средства, що впливають на стан шлунково-кишкового тракту,
обезболівающіе.

Очень довго - з 1997 року - шахраям були надані зелені вулиці по всіх направленіям. Зокрема, при ввезенні ліків з-за кордону ніхто не інтересовался якістю захованих у контейнерах ліків, а просто перевіряли накладние, якість упаковки і маркування - то є тільки зовнішні дані. Якщо по якихось причин шахраєві було потрібно здати зразок товару в лабораторію, Його міг спокійно купити той самий препарат в аптеці і віднести його на експертизу. NЛабораторіі, як правило, завжди були перевантажені, тому всебічно проаналізіровать всі зразки просто-напросто не виходило. І знову ліки проходіло тільки поверхневий огляд.

Теперь просто так фальшивку в оборот не пустиш, з 1 листопада 2002 року запрацювала новая система, при якій буде видаватися єдиний сертифікат якості - один раз на п'ять років. Імпортерів, які ввозять ліки, відтепер вимушений розорювати двері фури і пред'являти працівнику центру сертифікації зразок саме зі своєї фури, которий піде в лабораторію. Аналіз буде проводитися всебічний і докладний, по всіма правилами фармакопейної статті.

Наш виробник відтепер проходить точно таку ж процедуру, тобто отримує сертіфікат якості на свою продукцію тільки після того, як вона пройшла всі лабораторние тести. Іншими словами, без сертифіката якості тепер жодне лекарство не має права вийти у вільний продаж.

Але, ясна річ, лазівки знаходяться, і в продажу періодично з'являтимуться фальшівкі. Досвід усіх країн говорить, що «фальшівотаблетчікам» немає сенсу давати взяткі у високих кабінетах, адже вкидання підробки найпростіше і дешевше осуществлять безпосередньо в аптеку. На цей випадок передбачена спеціально созданная Фармінспекція, співробітники якої відтепер постійно їздять по аптеках і забірают зразки ліків для перевірки. А далі - штрафи і кримінальна ответственность. За перевезення, збут і зберігання фальшивок передбачається до шести лет позбавлення волі. Для порівняння: у Німеччині за аналогічний злочин дають 10 років.

Разумеется, в Росії колись повинна була з'явитися система захисту споживача NОТ неякісних ліків, і існуюче нововведення, як може, працює на ету ідею. Але, на думку багатьох вітчизняних виробників, питання знову упірается у фінансування.

До введення нової сертифікації правила були такі, що товар повинен був проходіть сертифікацію при кожній перепродажу. Приміром, якщо між заводом і аптекой стоять двадцять перекупників, то партія товару двадцять разів відправлялася на сертифікацію. Послуга ця платна, і кожен перекупник вкладав її в свою цену. Новий варіант допускає тільки одноразову сертифікацію, що, за ідеєю, должно здешевлювати вартість товару приблизно в сім - десять разів. Але такий поворот справ не зовсім вигідний посередникам, адже вони втрачають великий шматок прібилі.

Браузер Загалом, з одного боку, нова сертифікація оберігає здоров'я споживача. З другой - як не крути, але тягне гроші з його кишені.

Вніз по сходах, що біжить вгору

ПОХОЖЕ, закордон буде допомагати нам довічно. У результаті всього каскаду непопулярних заходів вітчизняний виробник знову відтіснений на задвірки ринку. NНіша, яку він тільки-тільки почав освоювати, потроху заповнюється імпортом.«Спад вітчизняного виробництва фактично почався в кінці 2001 року, - рассказивает Сергій КОЛЕСНИКОВ. - За 2002 рік, за різними оцінками, воно впало з 12 до 18%. Якщо ще два роки тому на ринку було 60% закордонних і 40% наших лекарств, то сьогодні вийшло співвідношення 70 до 30. Це знизило життєвий уровень людей, які постійно споживають ліки, на 3-5%. Начебто цифра небольшая, але ж за роки правління Путіна ми збільшили середню купівельну способность на 15%, а тут за один рік отримали зниження в 3-5%.

Конечно, ця ситуація нетерпимі. Наш Комітет Держдуми з охорони здоров'я продолжает боротися за відновлення умов пільгового оподаткування предпріятій фармацевтичної промисловості та медичної техніки. Ми внесли законопроект щодо скасування ПДВ, зараз він знаходиться на розгляді в Думі, але постепенно відсувається все далі й далі в майбутнє. Найближчим часом ми його явно не побачимо, оскільки на нього є негативний висновок уряду. NБолее того, зараз в уряді обговорюється ідея ввести єдину для всіх отраслей податкову ставку - 18%. Це, звичайно, неприпустимо.

Стороннікі єдиної ставки запевняють, що пільгове оподаткування для окремо взятой галузі - річ несправедлива, мають бути рівні умови конкуренції. Але нам незрозуміло: кого з ким рівняти? Завдання будь-якого уряду - у життєво важних областях створювати пільговий режим оподаткування. Якщо так не поступати, то в будь-який момент ціни закордонних виробників можуть ракетно піти вгору, і Запад буде диктувати нам свої умови ».

Ухудшіть не можна поліпшити

ПО КОНСТИТУЦІЇ, уряд не має права приймати закони, які погіршують фінансово-економічний стан держави. Але Росія - економічно заколдованная територія, на якій будь-який плюс може несподівано перетворитися в мінус і жодні прогнози збутися не в змозі.

Введеніе ПДВ тільки в Московській області привело до підвищення цін на 12%, що у свою чергу призвело до значного скорочення обсягів виробництв. Наші заводи по випуску ліків змушені все більше і більше закуповувати сировину у західних поставщіков: у 2001 році вітчизняну сировину становило 45%, сьогодні - тільки 30%. Це означає - свято на нашій вулиці знову відкладається. А плани були самие чудові: до 2005 року багато вітчизняних заводи планували поправити дела на випуску дженериків (більш дешевих аналогів оригінальних імпортних препаратов).

Дженерікі - це зовсім не погано, як прийнято вважати. З усіх продаваних на Западе ліків близько трьох чвертей припадає саме на дженерики. Їх вигідно покупать і вигідно виробляти. Якщо на оригінальне, брендові ліки «накрутка» составляет від 100 до 300%, то в дженерикової сфері цей відсоток становить лише несколько десятків - за рахунок того, що виробник дженерика не повинен возвращать гроші, які пішли на багаторічну розробку нового препарату.

То є у вітчизняного виробника відібрали не якісь супердоходи, а елементарние засоби до існування. А разом з ним у капкан потрапив і потребітель. Вимушено переходячи на дешеві, іноді застарілі ліки, він зачастую втрачає не тільки в якості, але і в ціні. В одному з інтерв'ю міністр здравоохраненія РФ Юрій ШЕВЧЕНКО зазначив, що дорогі ліки найчастіше вигоднее, оскільки у них прискореному курс лікування. А старі дешевше тільки на первий погляд, адже якщо порахувати кількість упаковок, необхідних для виздоровленія, то сума в результаті вийде нітрохи не менша, ніж при употребленіі дорогого імпортного препарату.

Ізначально блага мета уряду - наповнити федеральний бюджет новими поступленіямі - повернулася темною стороною.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02