Портативний УЗД сканер SonoSite в Росії та США: клінічні можливості

Матеріал долучено користувачем dalco

Портативний УЗД сканер SonoSite в Росії та США: клінічні можливості

У Росії портативний ультразвуковий прилад SonoSite пройшов випробування в найбільших клініках і шпиталях. Російські лікарі відзначають низку переваг приладу, поєднання яких робить його унікальним на ринку ультразвукових систем. За словами завідувача кафедри ультразвукової діагностики Російської медичної Академії післядипломної освіти МОЗ РФ В. В. Митьково, прилад « є новим словом у розвитку ультразвукової діагностичної апаратури ».


Надзвичайна портативність системи (SonoSite 180PLUS з датчиком важить всього 2,6 кг.) У поєднанні з якістю зображення, що не поступається великим системам, роблять її особливо привабливою там, де потрібно негайно приймати рішення в умовах жорстких просторових і часових обмежень - у невідкладної медицини.
Це підтвердили в науково-дослідному інституті швидкої допомоги імені М. В. Скліфосовського:
« Ультразвукові дослідження були виконані 270 хворим в різних клінічних підрозділах інституту, у хворих з різними видами невідкладної патології органів черевної та грудної порожнин .
Проведені дослідження дозволяють високо оцінити функціональні можливості приладу: стабільне якісне зображення, простота управління, незалежність від зовнішніх джерел живлення, невелика вага, можливість збереження знімків у пам'яті приладу з наступним їх відтворенням, наявність режиму енергетичного доплера
. »
Керівник лабораторії ультразвукових методів
досліджень проф. Е. Я. Дубров

Хірурги з Російського наукового центру хірургії РАМН солідарні з цією думкою, відзначаючи в якості переваг приладу наявність широкосмугових датчиків, «гарну просторову і контрастну роздільну здатність», наявність колірного енергетичного доплера, портативність , можливість роботи на акумуляторних батареях і збереження зображень в пам'яті:
«За допомогою приладу зроблений огляд 57 хворих з різними хірургічними захворюваннями, а також 9 пацієнтів після трансплантації печінки й нирок ...
Sonosite може бути рекомендований для обстеження нетранспортабельних хворих, в умовах швидкої допомоги та операційних, а також при обстеженні потенційних донорів для трансплантації печінки, нирок, серця. »
Завідувач лабораторією ультразвукової діагностики
РНЦХ РАМН к.м.н. Ю.Р. Камалов
Провідний науковий співробітник лабораторії
ультразвукової діагностики к.м.н Є. М. Платова

Висока якість одержуваного на SonoSite зображення, а також наявність багатофункціональних широкосмугових датчиків дозволяє ефективно використовувати прилад для диспансеризації та проведення скрінігових обстежень.

У 3 центральному військовому клінічному госпіталі ім. О. О. Вишневського за допомогою приладу SonoSite в реанімаційних відділеннях та операційних, а також при диспансеризації було обстежено 354 пацієнта:
«Апарат SonoSite-180 PLUS зарекомендував себе з позитивного боку:
- компактний;
- міцність матеріалів корпусу і надійність з'єднань з датчиками;
- великі функціональні можливості (у т.ч. спектр кольорового допплерівського картування) і простота в експлуатації;
- широкосмугові, багатоцільові датчики;
- можливість роботи в автономному режимі за рахунок змінних заряджаються акумуляторів.
Підкреслюється позитивна роль випробуваного апарату в умовах диспансеризації, коли за 7-8 годин безперервної роботи досліджувався 30-40 осіб. »
Заст. начальника госпіталю з наукової роботи М. Фролкін
Начальник відділення ультразвукової діагностики Є. Зорін

У поліклініці ВАТ «Газпром» під час проведення клінічних випробувань за допомогою приладу SonoSite було обстежено 110 пацієнтів. Проведені випробування дозволили рекомендувати SonoSite не тільки для невідкладної медицини та проведення диспансеризації виїзними бригадами, але і для загальної діагностики захворювань внутрішніх органів.
«Всім пацієнтам паралельно проводили дослідження на стаціонарному ультразвуковому апараті середнього класу« Тошиба-340 ». Отримана інформація не відрізнялася від тієї, що отримували на стаціонарному приладі. Енергетичний допплер має високу чутливість до низько швидкісним потокам, дозволяє вивчити судинну систему і простежити кровотік в тканинах і органах ... Ультразвуковий апарат SonoSite є новим, досконалим приладом з мінімальною вагою і габаритами, що має широку область застосування, високу роздільну здатність, що дозволяє проводити всі види ехографічні досліджень з отриманням високої якості зображень. »
Головний лікар А. В. Пулік
Зав. відділенням УЗД М.І. Маренкова

Прекрасні можливості приладу в діагностиці різних захворювань органів черевної порожнини засвідчені на Кафедрі ультразвукової діагностики Російської медичної Академії післядипломної освіти МОЗ РФ:
« На даному приладі були обстежено 39 осіб з різними захворюваннями органів черевної порожнини. Всім хворим паралельно проводили дослідження на стаціонарному приладі середнього класу. Отримана на даному приладі інформація не відрізнялася від тієї, що отримували на стаціонарному приладі. Зокрема в одного хворого був діагностований і підтверджений на стаціонарному приладі поліп жовчного міхура розміром 1 мм. Висока роздільна здатність приладу була підтверджена і випробуваннями на тест-фантомі. Енергетичний Допплер, інкорпорованих в прилад, має високу чутливість до низькошвидкісних потоків. В нирках, наприклад, вдається простежити кровотік аж до капсули, що можливо не на всіх стаціонарних приладах. »
Завідувач кафедрою В. В. Мітько

У ЦКБ ім. Н. А. Семашко МПС РФ і в Головному військовому клінічному госпіталі імені Бурденка М. М. SonoSite зарекомендував себе як прекрасний інструмент для проведення діагностичних обстежень внутрішніх органів, судин, поверхнево розташованих органів як у звичайному режимі, так і в реанімаційних відділеннях та операційних, а також у надзвичайних умовах:
«За минулий період обстежено 286 хворих, в тому числі нетранспортабельних, до яких здійснювався вихід на місце в палати реанімації та інтенсивної терапії. У оглядах брали участь як лікарі ультразвукової діагностики, так і лікарі-клініцисти різних спеціальностей.
Завдяки високій якості зображення SonoSite дозволяє вирішувати будь-які скринінгові завдання. Привертає компактність, надзвичайна легкість, висока ергономічність даної конструкції. Можливість автономного живлення протягом тривалого часу (2 години безперервної роботи) робить прилад незамінним для ультразвукових досліджень у надзвичайних ситуаціях.
Ультразвукова система SonoSite володіє достатніми можливостями в дослідженні органів черевної порожнини, заочеревинного простору, органів малого тазу, поверхнево розташованих органів, а також реалізації інтракорпоральних методик (трансвагінальна і трансректальне ехографія). Висока контрастна і детальна роздільні здатності у сірій шкалі поєднуються з чудовою чутливістю колірної доплерографії. У режимі енергетичного доплера, забезпечує чудову візуалізацію повільних потоків крові в паренхіматозних органах і тканинах. »
Головний лікар ЦКБ ім. Семашко МПС РФ В. В. Маслов
Завідувач лабораторією радіоізотопної діагностики № 1
С.М. Гайнедінов


«Обстежено 118 хворих, причому 39 хворих у реанімаційних відділеннях, 4 хворих - інтраопераційно при операціях на печінці й головному мозку. Багатьом пацієнтам проводилося паралельно дослідження на стаціонарних апаратах середнього та високого класів.
Проведені випробування показали високу якість зображення при використанні всіх датчиків, роздільна здатність його порівнянна з апаратами середнього класу. Енергетичний допплер має високу чутливість, у тому числі і до низькошвидкісних потоків крові, що дозволяє проводити дослідження не тільки магістральних судин, а й внутрішньоорганного судин, вивчати кровоток у патологічних утвореннях. Так, наприклад, в нирках можливо візуалізувати судини коркового шару.
Важливо відзначити високу ергономічність даного апарату, що дозволяє швидко його освоїти й успішно працювати з мінімальною необхідністю переключати увагу на пошук необхідних програм і функцій. Компактність, легкість, можливість автономного живлення робить прилад незамінним для дослідження хворих в операційних і реанімаційних відділеннях, а також в зонах надзвичайних ситуації, у військово-польових умовах, бригадами швидкої допомоги. »
Начальник відділення ультразвукової діагностики ГВКГ
ім. Бурденка Н.М
Полковник м /с Сидоренко Г.В.

Фахівці підтверджують високу ефективність використання SonoSite і при дослідженні судин. На Кафедрі факультетської хірургії лікувального факультету з курсами анестезіології - реаніматології та хірургічної флебології ФУБ Російського Госудаственного Медичного Університету предметом дослідження була, перш за все, венозна система нижніх кінцівок. Було обстежено 27 пацієнтів з хронічною венозною недостатністю різних ступенів:
«З особливостей сканера слід відзначити його портативність і невелика вага, які дозволяють використовувати його в будь-яких ситуаціях, у тому числі біля ліжка хворого і на амбулаторному поліклінічному прийомі. Крім цього, з практичної точки зору важливим є те, що управління апаратом і його програмами є дуже простим і не вимагає високого рівня навичок роботи з ультразвуковими приладами.
Роздільні здатності апарату при скануванні у В-режимі високі і співставні з такими при використанні стаціонарних ультразвукових діагностичних систем останніх поколінь. За допомогою високочастотного лінійного датчика без праці вдається візуалізувати практично всі відділи венозного русла нижньої кінцівки від глибоких вен гомілки до клубових вен, визначити їх анатомо-морфологічні особливості. Використання енергетичного доплера дозволяє успішно візуалізувати кровотік як в глибоких, так і в поверхневих венах. Це особливо важливо при підозрі на венозний тромбоз. »
Керівник курсу серцево-судинної хірургії і хірургічної флебології,
Виконавчий директор Асоціації флебологом Росії
професор А.І. Кирієнко

У Московському Обласному Науково-Дослідному Клінічному Інституті імені М. Ф. Володимирського (Моніки) було проведено 12 інтраопераційних досліджень при ендоваскулярних операціях:
«В одному випадку здійснювався контроль за чрезкожной установкою стента у жовчній протоці. В 1 випадку після виконання транслюмбальной ангіографії виникла підозра на розшарування черевної аорти, і для екстреного уточнення було виконано сканування черевної аорти. При цьому з'ясувалося, що отримана ангіографічна картина обумовлена наявних змінами стінки аорти. В іншому випадку при виконанні емболізації артеріо-венозної аневризми головного мозку, у молодої жінки, введення в стегнову артерію інтрадьюсера великого діаметру створило загрозу тромбозу артерії доступу. Було виконано інтраопераційне УЗ сканування, яке підтвердило наявність кровотоку в місці пункції. Це дозволило без загрози розвитку ускладнень виконати тривалу процедуру. В іншому спостереженні при селективної катетеризації ниркової артерії, за допомогою сканування було візуалізовано гирлі артерії і підтверджено введення в нього катетера.
Практично у всіх спостереженнях було відзначено принципова перевага сканера перед іншими УЗ-системами, обумовлене його виключно малими розмірами. В умовах операційної при виникненні загрози важких ускладнень, він дозволяв швидко і ефективно уточнити ситуацію. При цьому не виникало традиційних труднощів з розміщенням додаткової апаратури в операційній і підключенням до джерела живлення. Цінним гідністю апарату є наявність енергетичного кольорового допплерівського картування кровотоку, особливо в умовах рентгенхірургіческой лабораторії. Ця функція якісно відрізняє даний апарат від аналогів, так як зазвичай портативні УЗ-сканери, значно перевершуючи дану систему в розмірах, дозволяють працювати тільки у В-режимі. »
Завідувач відділенням ангіографії к.м.н. Демидов І.М.

Провідні російські медики у своїх відгуках вказують на безсумнівні переваги використання приладу SonoSite в широкому діапазоні медичних областей. Крім того, портативність та високу якість одержуваного зображення відкриває нові можливості клінічного застосування приладу. У США на цей момент лікарі використовують 11.000 апаратів SonoSite. В таблиці нижче перераховані області клінічного застосування SonoSite відповідно до американських даними.

Кардіологія
• Проведення ехокардіографічного обстеження
• Швидка кардіологічна оцінка
• Оцінка кровоплину з постоянноволновим і імпульсноволновим допплером
• Оцінка кардіологічних структур і функцій у В-режимі з високою роздільною здатністю.
• Можливість перенести систему в будь-яке місце - надання мобільних послуг з виїздом
• Обстеження судин
• Проведення кількісної оцінки з пакетом розрахунків для кардіології і судин

Акушерство і гінекологія
• Візуалізація морфології тазових органів
• Визначення гормонального статусу
• Оцінка судинної анатомії тазу (з кольоровим енергетичним допплером)
• Визначення статусу овуляції і встановлення вагітності
• Уникнення хірургічних діагностичних процедур, у яких немає необхідності
• Оцінка пухлин у молочних залозах і контроль проведення біопсії для викликають підозру, пухлин
• Встановлення причини патологічного кровотечі
• Оцінка рівня амніотичної рідини
• Підтвердження віку плода та терміну пологів, визначення серцевого ритму плода
• Визначення патологій плоду
• Колічесвенний аналіз судин плода, материнських судин і пуповини з імпульсноволновим допплером

Невідкладна медицина
• Сортування та оцінка травми (проведення сфокусованого абдомінального сканування при травмі)
• Діагностика та оцінка аневризми черевної аорти
• Візуалізація збору абдомінальної рідини
• Оцінка перикардіальну або плевральних виділень і тампонади
• Визначення причин болю в області тазу і патологічного маткової кровотечі
• Визначення причин гострої абдомінальної болю (нирки, жовчнокам'яна хвороба)
• Проведення невідкладних акушерських обстежень (позаматкова вагітність, життєвість плоду і т. д.)

Хірургія
• Локалізація анатомічних структур і патологій для проведення біопсії і інвазивних процедур
• Підтвердження місцезнаходження патології перед розрізом і підтвердження завершення операції перед закриттям
• Спостереження за станом і ходом проведення операції
• Визначення обсягу патології і анатомічного поразки для керівництва резекцією
• Повторне сканування пацієнта для відповідей на клінічні питання або контролю проведення процедур в різних відділеннях клініки, включаючи операційну і палату інтенсивної терапії
• Визначення вільної рідини в абдомінальній порожнини та перикарді

Посудини
• Оцінка артеріальної анатомії, вимірювання швидкостей кровотоку та контроль при проведенні венозних процедур
• Можливість проведення швидкої оцінки стану вен при інтенсивної терапії, в операційній, при гострих випадках у госпіталі та офісі
• Отримання необхідної кількості інформації для прийняття рішення на місці
• Аналіз виміряної швидкості та отримання характеристики кровоплину з імпульсноволновим допплером

Загальна радіологія
• Ультразвукове обстеження нетранспортабельних пацієнтів
• Педіатричне і неонатальне застосування
• Рання діагностика і лікування, допомогу у вирішенні діагностичних питань
• Надання портативного рішення для інвазивних процедур


Сучасне використання ультразвуку в медицині

Цифрові та аналогові діагностичні ультразвукові прилади
Існує два типи технологічних платформ для обробки інформації , одержуваної за рахунок звукових хвиль: цифрова та аналогова обробка сигналу. Аналогова технологія була стандартом для ультразвукових систем до кінця 80-х років XX століття. В даний час використовуються як аналогові, так і цифрові платформи, однак цифрові системи здатні обробляти звукові хвилі з більшим ступенем точності, створюючи зображення з кращим дозволом.

Еволюція приладів SonoSite: все для найкращого задоволення сучасних потреб у медичній ультразвукової діагностики

- Квітень 2003: компанія SonoSite представляє новітню цифрову ультразвукову систему TITAN ™, що дозволяє швидко отримувати зображення з високою роздільною здатністю на місці обстеження. Модульний дизайн системи Titan має три основні переваги: можливість стаціонарного та мобільного використання; можливість підключення до зовнішніх інформаційних систем і периферійних пристроїв на місці обстеження; економічний спосіб поступового розширення можливостей системи за рахунок придбання нових апаратних і програмних опцій. Нова ультразвукова модульність заснована на використанні останнього покоління запатентованої SonoSite спеціалізованої інтегральної схеми (ASIC).
- Серпень 2002: SonoSite випускає найменший в світі повністю цифровий портативний апарат - систему iLook, важить 1,4 кг. Новий прилад був розроблений з метою розширення області застосування ультразвуку в медицині. Він здатний значно полегшити роботу лікаря, одночасно підвищуючи її ефективність.
- Лютий 2002: SonoSite починає продавати першу повністю цифрову портативну ультразвукову систему з постоянноволновим допплером і гармонікою поліпшеного дозволу. З'явилася можливість кількісної оцінки кровотоку в серці, покращилася якість зображення при збереженні ваги приладу 2,6 кг.
- Квітень 2001: SonoSite виводить на ринок систему SonoSite 180PLUS. Нова система, створена на існуючій платформі SonoSite 180, набуває додаткові можливості, які сприяють розширенню сфери її застосування та поліпшення якості зображення, не втрачаючи портативності і зберігаючи колишню вартість. Повністю цифрова система, що важить 2,6 кг, стала включати М-режим, імпульсноволновой допплер, тканинну гармоніку, ЕКГ.

Майбутнє ультразвуку
Вчені продовжують досліджувати можливості вдосконалення якості ультразвукового зображення, одержуваного на ультразвукових діагностичних приладах. Зокрема, вивчається можливість кращого характеризації та диференціації тканин за рахунок використання контрастних речовин, технологій зменшення рівня спекл-шуму та покращення одержуваних зображень колірного потоку.


Стаття підготовлена з використанням матеріалів компанії SonoSite, опублікованих на сайті www.sonosite.com
Додаткова інформація про прилад російською мовою - на сайті www.dalco.ru


Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-07 13:03:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-07 11:38:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-07 18:23:09

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-07 20:01:11

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-07 20:44:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-07 14:56:06

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-07 11:28:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-07 10:50:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-07 18:34:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-07 18:00:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-07 18:03:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-07 01:08:38

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-07 08:58:58

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-07 08:58:52

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-07 08:59:01

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-07 01:10:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-07 01:08:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-07 08:58:55

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-07 05:23:46

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-07 18:31:31