БАД ще потрібно завоювати місце під сонцем

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.

БАД ще потрібно завоювати місце під сонцем

Сьогодні ні один аналітик фармринку не візьметься дати точну оценку того, яку частину на ньому займають біологічно активні добавки, та й вообще, в якій мірі вони відносяться до цього ринку. Очевидно одне: незважаючи на некоторую невизначеність статусу, біодобавки знаходять все більше застосування в терапіі самих різних захворювань.Своїм баченням перспектив цього процесу делітся генеральний директор ТОВ НКЦ 'Невромед-2000' Євген Володимирович ГРІГОРЬЕВ.

Негативне - або, принаймні, насторожене - думка про БАД не тільки лікарів, а й населення цілком можна пояснити. В останні кілька років на отечественний ринок були виведені сотні найменувань найрізноманітніших засобів, которие, хоча і позиціонувалися як біологічно активні добавки, на самому деле такими зовсім не були. Не буду наводити приклади, але в нас на слуху до сіх пір ті чи інші активно рекламовані препарати найекзотичнішого проісхожденія, 'оздоровлюючу' вплив яких у кращому випадку обумовлено еффектом плацебо ... У результаті дискредитується сама ідея про можливість Використання БАД в широкій клінічній практиці - незважаючи навіть на те, що під многіх країнах вони застосовуються дуже давно і досить популярні.

До речі, я сам був налаштований в цьому відношенні досить скептіческі. Що поробиш: система підготовки російських і взагалі європейських врачей побудована таким чином, що основний упор в терапії традиційно робиться на усунення конкретної патології або якихось її проявів. Відповідним же є і підхід до лікарських препаратів: вони мають допомагати швидко, еффектівно і діяти вибірково. БАД з цієї точки зору виявилися ніби протівопоставлени ліків, які використовуються в офіційній медицині. І действітельно, якого лікаря - не кажучи вже про хворого! - Сподобається ідея роками Використано якийсь препарат для отримання якогось 'загальнозміцнюючої' ефекту? У етом випадку приходить на пам'ять відома казка про Ходжу Насреддіна: 'За ето час або я помру, або осел, або падишах ...'

І все ж, незважаючи на те, що переважна більшість коштів, преподносімих споживача як БАД, на ділі відносяться в кращому випадку до, скажімо так, їстівним добавкам, є з цього сумного правила і свої щасливі ісключенія. І саме цей факт змушує мене відчувати певну озабоченность, як би ми (тобто представники наукової та медичної общественності), образно кажучи, в запалі дискусії разом із водою не виплеснули і ребенка. За останні кілька років і на світовому, і на російському ринку з'явився целий ряд препаратів, хоч і відносяться формально до категорії БАД, але обладающіх при цьому яскраво вираженим, щодо швидким і, що найважливіше, в високой ступеня достовірним терапевтичним ефектом. Області їх застосування совершенно різні: від найширших (як, наприклад, коректування і поддержаніе оптимального вітамінно-мінерального балансу в організмі, в чому нуждаются практично всі люди) до, скажімо, таких специфічних напрямків медіціни, як лікування психоневрологічних розладів. Більш того, з точки зренія застосовуваних у їх виробництві технологій, ці кошти часом навіть опережают фармацевтичні препарати. Так, деякі з сучасних БАД містять мінеральние комплекси в оболонці з амінокислот, що дозволяє в принципі ізбежать як їх передозування, так і 'недодозіровкі': організм візьме рівно столько, скільки йому необхідно ... Наскільки мені відомо, традиційних хіміопрепаратов з такими властивостями поки не створено.

Думаю, можна навіть не приводити конкретні назви таких коштів -врешті-решт, мова йде не про них , а про важливу тенденції, згідно з якою в настоящее час стабільно розширюється список БАД, порівнянних за своїми свойствам й ефективності з класичними лікарськими препаратами. А це значіт - наростає і необхідність визначення їх місця як у вже прийнятих схемах лікування, так і в тих галузях медицини, які у нас поки що розвинені явно недостатньо.

Зокрема, мова може йти про комплексній терапії ряду важких інвалідізірующіх захворювань, а також тих патологій, результат яких для хворого, Як правило, летален і при яких головним завданням лікаря стає полегшення страданій і поліпшення, наскільки це можливо, якості життя пацієнта .(Нагадаємо, що останнє поняття носить зовсім не умоглядний, а цілком документіруемий характер і у всьому світі оцінюється у відповідності з стандартнимі запитальником, розробленими ВООЗ.) Створені в останні кілька лет високотехнологічні БАД, системно впливаючи на організм і мобілізуючи його собственние захисні сили, в цих випадках виявляються не просто до речі, а й поістіне незамінними.

При цьому, підкреслю, їх використання ні в якій мірі не применшує роль традиційних препаратів, а навпаки, доповнює їх.

Адже не секрет, що стосовно до лікування багатьох важких заболеваній сучасній медицині похвалитися особливо нічим - у кращому випадку мова ідет про досягнення в симптоматичної терапії або хірургії. Більш того, якщо говоріть про Росію, то історично склалося так, що окремі широковідомі і прівичние на Заході аспекти медичної допомоги у нас взагалі відсутні або существуют в зародковому стані.

Візьмемо, наприклад, онкологію. Я, звичайно, трохи перебільшую, але фактіческі (при несприятливому прогнозі) для більшої частини таких хворих у нас предусмотрено два етапи: спостереження і лікування в профільних медичних учрежденіях (диспансерах або онкоцентру) і, після деякого часу, хоспіси. Після курсу лікування та виписки з лікарні до нового загострення хвороби паціент перебуває під наглядом лікарів лише номінально. У нас немає ні розвинутої протіворецідівной або підтримуючої терапії, ні систем реабілітації, позволяющіх таким людям повертатися до максимально повного життя. Причому дана утвержденіе справедливо не тільки по відношенню до онкохворим, але й, скажімо, до людям з нейродегенеративних захворювань, гепатитом С та ін А між тим вже доказано, що за наявності такої підтримки не тільки достовірно поліпшується качество життя хворих, але і збільшується її тривалість.

У Німеччині якось підрахували, що п'ятирічна виживаність у женщін з III стадією раку молочної залози становить 43-45% при застосуванні классіческіх методів лікування (хіміо-, радіотерапії та оперативного вмешательства). Але якщо доповнити цей процес спеціальними підтримують і протіворецідівнимі заходами, що включають, зокрема, показані при такому діагнозе БАД, то цей показник підвищується до 70% і більше! Іншими словами, вижівает майже вдвічі більше хворих. Причому вони не просто живуть довше, але і ведут набагато більш повноцінне існування, менше страждають від супутніх расстройств і побічних ефектів лікування ...

На мій погляд, проблема з гідним поданням заслуговують етого БАД на російському ринку може бути вирішена в тому випадку, якщо буде обеспечена відповідна інформаційна підтримка їх просуванню. Я не маю на віду їх безкоштовну рекламу - справа в необхідності зміни світогляду определенной частині медичної та наукової громадськості. Потрібно усвідомити нарешті, что сучасні БАД є невід'ємною частиною сучасної ж медицини, вони прекрасно доповнюють існуючі лікарські препарати, не кажучи про те, що виполняют ряд найважливіших функцій в реабілітаційній і підтримуючої терапії, а также в профілактиці. Проблема, таким чином, не в самих цих коштах, а в том, що за минулий з моменту їхньої появи у вільному доступі час ми так і не навчилися відокремлювати зерна від плевел.

На жаль, сьогодні вкрай рідкісні випадки, коли позиціонування того чи іншого препарату цієї категорії супроводжується наданням достоверной інформації про проведені клінічних випробуваннях в нашій країні.(Хоча у компаній, що працюють з даною продукцією серйозно і на чітко науковій основе, відповідні портфоліо, як правило, є й цілком визнаються контрольно-дозвільними органами європейських країн.) І це цілком зрозуміло, т.к. сама постановка питання про перевірку властивостей таких препаратів при невозможності чітко позначити властивий їм клінічний ефект виглядає не зовсім корректно. З цієї причини, до речі, і наші клінічні центри йдуть на сотруднічество з виробниками цієї продукції вкрай неохоче. І це при тому, что багато лікарів поліклінічного та дільничного ланки нерідко відверто пріторговивают черговим Гербалайфом або акуляче селезінкою, нітрохи не переймаючись себя вивченням інформації про БАД, реально здатних допомогти їх пацієнтам ...

На мій погляд, змінити цю не цілком нормальну ситуацію можна, Якщо, по-перше, на рівні керівництва наших органів і служб охорони здоров'я более чітко прописати місце відповідних БАД в процесі лікування. Крім того, било б непогано, якщо б і за їх реєстрації враховувався європейський досвід - в частності, приймалися б дані клінічних випробувань, проведених в інших странах.

Стаття опублікована в журналі Фармацевтіческій вісник


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02