Non noceo (не вадило)

Матеріал долучено користувачем medafarm

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.

Non noceo (не вадило)

Бурхливий розвиток медичної науки і фарміндустрії, приватизація аптечного бізнесу зумовили істотне розширення ринку лікарських препаратів в Україні за останні десять років. Прилавки аптек заповнило велику кількість найрізноманітнішої фармацевтичної продукції та практичного лікаря, не кажучи про пацієнта, часто складно орієнтуватися в цьому лікарському «достатку». Не секрет, що на них можуть потрапляти не тільки малоефективні ліки, а й препарати, застосування яких обмежено або навіть припинено у розвинених країнах світу з тих чи інших причин.

Ось деякі, відомі серед фахівців, факти

У Національне медичне агентство Фінляндії в 2000 році надійшло 713 повідомлень про передбачувані побічні ефекти різних лікарських препаратів (TABU 2, 2001). У 377 з них (53%) представлені відомості про серйозні наслідки від застосування лікарських препаратів. Список «очолює» нейролептик клозапін, що володіє антипсихотичної і седативної активністю.

Основним показанням до його призначення є шизофренія (при відсутності ефекту від застосування інших нейролептиків). У 31 повідомленні вказується на виникнення при застосуванні клозапіну змін до периферичної крові, у вигляді зменшення кількості білих кров'яних тілець (лейкоцитів), які забезпечують захист організму людини від бактерійних інфекцій (медичний термін, гранулоцитопенія). Іноді можливо навіть їх зникнення, або агранулоцитоз. Для зменшення ймовірності розвитку даного роду побічних ефектів препарат рекомендується призначати у суворій відповідності з свідченнями, досліджувати лейкоцити і лейкоцітограмму крові перед початком лікування і щотижня протягом перших 18 тижнів терапії. При відсутності побічних ефектів і необхідність продовження лікування препаратом у подальшому дане дослідження повинне проводитися 1 раз на місяць. Пацієнт повинен бути попереджений, що у разі появи гіпертермії або болі в горлі він повинен негайно звернутися до лікаря.

З антибактеріальних препаратів найбільше число повідомлень 25 і 21 припадає, відповідно, на антибактеріальні препарати: левофлоксацин (з групи фторхінолонів) і нітрофурантоїн (похідне нітрофурану), що застосовується в урології для лікування інфекцій сечового тракту.

14 з 25 повідомлень про левофлоксацин вказують на запалення сухожиль і розриви ахіллового сухожилля.

З усіх зареєстрованих випадків побічних ефектів Нітрофурантоїн 2 /3 припадає на легеневі прояви (найбільш часто, інфільтрати або фіброз). 3 випадки закінчилися летальним результатом. Всі вони виникли у пацієнтів старшої вікової групи (71-92 роки), що приймали препарат для профілактики загострення хронічної інфекції сечового тракту. Це ще раз підтверджує давно відому істину лікарям, що профілактичне призначення антибактеріальних препаратів не тільки малоефективне, але ще й небезпечно.

Серед нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) «лідирує» (25 повідомлень) німесулід, препарат, переважно інгібує циклооксигеназу-2 (ЦОГ-2). Більше половини всіх випадків - реакції з боку печінки (5-ізольоване підвищення трансаміназ та 8 - гепатит).

про гепатотоксичність німесуліду ефекті стали писати і в інших країнах світу. Так, Медична Рада Ірландії в Drug Safety Newsletter № 8 (1999) модифікує інструкцію із застосування німесуліду, вводячи протипоказання - пошкодження печінки у пацієнта. У журналі Eur J Clin Pharmacol 57 (2001) обговорюється не тільки випадок летального результату від гострої печінкової недостатності 57-річної пацієнтки, яка брала німесулід з приводу люмбаго, але і наводиться статистика бази даних ВООЗ, відповідно до якої серед НПЗП препарат володіє найбільш високою гепатотоксичність (7%). Як фактори, що підвищують вірогідність розвитку ушкоджень печінки, вказуються: жіноча стать (84% випадків), вік (більше 62 років), жовтяниця (90%) і відсутність у периферичній крові еозинофілів. У багатьох країнах заборонено призначення німесуліду дітям.

Слід сказати ще про одне з використовуваних на ринку країн СНД препараті - цісапріде. Він застосовується для поліпшення скорочувальної функції шлунка при наявності у пацієнта таких скарг, як нудота, тяжкість після їжі, почуття швидкого насичення, здуття живота. Фахівці називають сукупність названих симптомів терміном «диспепсія». Дещо рідше призначають цісапрід і для лікування печії. Але не всі знають, що цей препарат небезпечний для пацієнтів, які мають порушення серцевого ритму. Справа в тому, що цісапрід, може стати причиною розвитку життєво небезпечних порушень серцевого ритму. Саме даний побічний ефект став підставою для відкликання цього препарату з фармацевтичного ринку США кілька років тому. Тому перш ніж прийняти рішення про прийом цісапріда, який вельми ефективний в усуненні синдрому диспепсії, пацієнту слід пройти електрокардіографічної обстеження. У тих випадках, якщо виявляється подовження інтервалу 'QT', від препарату слід відмовитися.


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02