Клінічні прояви ксеноновим анестезії

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.

Клінічні прояви ксеноновим анестезії

проф. М. Є. Буров, головний анестезіолог-реаніматолог МОЗ РФ,
проф. І.В. Молчанов, ас. Л. Л. Миколаїв,
доц. В. Н. Потапов (директор з науки та виробництва ТОВ Акела-Н),
інженер-аналітик А. В. Коробов

При проведенні ксеноновим моно -анестезії в масочний варіанті при невеликих оператівних втручаннях (грижесеченіях, венектомія) ми встановили 4 стадії.

Первая стадія - парестезії і гіпоалгезіі.
З'являється з перших 5 - 6 вдохов суміші Хе: О2 (70:30) і наростає протягом 1-2 хв. Характеризується появленіем периферичної парестезії, онімінням і слабістю в ногах, почуттям давленія в епігастрії та розлитої вагою у всьому тілі. Відзначається шум у вухах, сдавленіе голови. З'являлося відчуття сп'яніння, дискоординації, похитування, як в човні. Свідомість зберігається ясним, дихання рівномірне, шкіра тепла суха, пульс злегка прискорений наростає гіпоалгезія. Поріг болю збільшується в 2 рази від ісходного.

Вторая стадія - ейфорії і психомоторної активності.

Стадія наступає на 3 хв на тлі вже зниженою больовий і вісцеральної чувствітельності. Відзначається прилив радісних емоцій, відчуття блаженства. NВознікает логоррея, бажання розповісти про свої приємних відчуттях. Сугестивність сохраняется. Поступово наростає скутість, загальмованість, дизартрія. NМишечний тонус підвищується. Дихання поглиблюється, стає нерівномірним. Шкіра сухая, тепла, рожева. АД кілька підвищено, пульс прискорений. Больовий поріг возрастает в 3 рази.

Третья стадія-аналгезії і часткової амнезії.

Появляется на 4-й хв. Характеризується появою вираженої аналгезії. Больовий порог не визначається. На больові подразнення пацієнт не реагує. Свідомість сохраняется, але настають провали в пам'яті, виникають зорові образи, безглузді сітуаціі, наростає загальмованість, з'являється (зі слів випробовуваних) предчувствіе швидкої втрати свідомості.

Путем зниження концентрації Хе вдається пролонгувати стадію аналгезії , сохраніть словесний контакт з хворим, що розкриває широкі можливості Використання ксенону для лікування больового синдрому або проведення операцій, когда необхідний особистий контакт оперуючого хірурга з пацієнтом.

Четвертая стадія - анестезії
(повної аналгезії і амнезії)
Наступает на 5-й хв. Відповідає 1 рівня хірургічної стадії ефірного наркоза (за Гіделу). Свідомість втрачається, зникають глоткових і рогівковим рефлекси. На ларингоскопії та введення ларингеальну маски пацієнти не реагують. NЗрачкі звужуються. Дихання ритмічне. Тонус м'язів знижується, щелепу западає. АД і пульс нормалізуються. Шкіра суха, рожева, тепла. Пацієнт не реагує на хірургіческую маніпуляцію.

Клініческое протягом хірургічної стадії ксеноновим анестезії підтверджується даннимі нативної ЕЕГ та при поглибленні наркозу з'являється тета-і дельта ритм. NНаступленіе хірургічної стадії підтверджується також показниками ВIS-спектрального індексу в діапазонах ЕЕГ 40-60%. Однак BIS-індекс не може бить інструментом контролю седаціі та анестезії в період індукції і виходу з ксеноновой анестезії, оскільки його показники відстають від клінічних проявів наркоза і дезорієнтують анестезіолога.

Пробужденіе хворого після вимкнення Хе наступає через 2 хв, а через 4-5 хв сознаніе відновлюється в повному обсязі зі збереженням гіпоалгезіі протягом 12-30 хв, що свідчить ще про одне перевазі ксенону перед закисом азота. Побічних реакцій від ксеноновим анестезії не відзначено.

У ендотрахеальний варіанті нами проведено более 120 анестезій ксеноном при різних операціях у загальній хірургії, гінекологіі, урології та серцево-судинної хірургії. Вивчалися при цьому разлічние показники функціональних систем організму.

кардіоваскулярної системи
Комбінірованная анестезія ксеноном забезпечує дивно стабільне протягом показателей гемодинаміки. Ксенон, на відміну від закису азоту, не надає кардіотоксіческого ефекту, не викликає помітного впливу на периферичний сосудістий тонус і фазову структуру серцевого циклу. При наркозі ксеноном урежается пульс, збільшується УО, СІ, РЛЖ, нормалізується функція вегетативної регуляціі серцевого ритму, не змінюються стандартні показники ЕКГ. NВозбудімость і скоротливість міокарда не порушуються. Після ксеноновим анестезії не відзначена поява пізніх шлуночкових потенціалів, що свідчить про Пропущено у нього прихованого аритмогенного дії. Ксенон - кращий анестетик для паціентов з компрометувати кардіоваскулярної системою.

Дихання
Ксенон в умовах моно-анестезії викликає нерівномірне дихання у другій стадії наркоза у міру поглиблення наркозу дихання стає автоматичним, частота диханія встановлюється на рівні 12-14 за хвилину, наскільки збільшується ДН. NМінутний об'єм дихання (МОД) при цьому зберігається в межах вихідних значень. NГази крові і рівень оксигенації не порушуються, автоматизм дихання не змінюється і чутливість дихального центру до гіпоксії та гіперкапнії зберігається.

Морфологічний склад крові і гемостаз
Ксенон не надає істотних змін морфологічного складу і коагуологіі крові в порівнянні із закисом азоту. Відзначається помірний лейкоцитоз, увеліченіе моноцитів і паличкоядерних нейтрофілів без статистично достовірної разніци між анестетиками. При ксеноновим анестезії зберігається тенденція до гіперкоагуляціі. При закису азоту зберігається гипокоагуляции.

Нейрогуморальні ефект
По даними нейрогуморальних показників ксенон забезпечує адекватність анестезіі при меншому в 3-4 рази витраті фентанілу в порівнянні з рандомізірованной групою пацієнтів, оперованих під комбінованої анестезіей N2О + НЛА.

При ксеноновим анестезії зберігається помірна стрес-реакція, незначно повишается кортизол, АКТГ, пролактин, альдостерон, відзначена виражена анаболіческая спрямованість, що виразилася в статистичному достовірному увеліченіі СТГ, кращих варіантах співвідношень СТГ /кортизол і АКТГ /СТГ, пов'язаних с більш вираженою анестезіологічної силою ксенону, збереженням захисних сил організма і відсутністю у ксенону ознак токсичної дії. Відзначається небольшое підвищення тиреотропного гормону і зниження Т3 і Т4 без статистично достоверних відмінностей між анестетиками: Хе: 02 і (N20: 02) + НЛА.

Органний кровотік
Ксенон помірно підвищує мозковий кровотік, покращує кровотік в печінці, нирках, создает периферичну вазоплегію, що забезпечує йому хороші перспективи при Використання його в якості лікарського засобу в практиці інтенсивної терапії крітіческіх станів.

Метаболізм
Ксенон в максимально допустимої концентрації в клініці та експерименті не оказивает впливу на вуглеводний, жировий та білковий метаболізм, на водно-електролітний обмін, показники КШС і газів крові, ферментний склад крові, ПОЛ. Ксенон повністю виправдовує встановилось думку про свою «благородності» та хімічної індиферентності в організмі.

Загальна і специфічна токсичність
Ксенон не виявляє токсичності ні в гострому , ні в хронічному досліді на дрібних і крупних тварин. Він не має тератогенну і мутагенну ефектом, що не має ембріотоксіческого дії, позбавлений алергенність та канцерогенності і володіє умеренним імуностимулюючим дією.

Ксенон екологічно чистий і безпечний за умови застосування нізкопоточной анестезіі та спеціального адсорбера для уловлювання відпрацьованого ксенону. Він хіміческі інертний, не вступає ні в які біохімічні процеси і виділяється з організма через легені в незмінному вигляді. Він не провокує злоякісну гіпертермію. Є досить багато переконливих даних вважати ксенон одним з кращих інгаляційних анестетиків. Він більшою мірою задовольняє требованіям, які пред'являють 'ідеальному інгаляційні анестетики'.

Ефективність використовуваної методики

Основная мета розробки технології ксенон-зберігаючий анестезії полягала в уменьшеніі високої вартості ксеноновим анестезії з тим, щоб ксенон, як унікальний газовий анестетик, знайшов більш широке застосування у практичній анестезіологіі. При среднепоточной анестезії при напівзакритому контурі в соотношеніях Хе: О2 (2:1) на годину наркозу може витрачатися до 120 л Хе, що составляет (120х5 = 600 дол.) Природно, в таких умовах среднепоточной анестезіі Хе стає економічно нерентабельним і застосування напівзакритого контура без утилізації видихуваного ксенону стає недоцільним.

Разработанная нами технологія мінімально-потокової анестезії ксеноном з Використання рециклінгу видихуваного ксенону приводить до зниження вартості ксенона в порівнянні з среднепоточной анестезією 30-36 разів за рахунок рециклінгу Хе, що забезпечує повернення більше 85% витраченого газу. При цьому вартість 2-годинний ксеноновим анестезії становить близько 20 дол, що стає пріемлемим для звичайних міських лікарень.

Всего нами проведено більше 150 анестезій ксеноном при різних операціях в общей хірургії, гінекології, урології та судинної хірургії (Табл.№ 3) За зведеної статістіке в Росії в даний час проведено вже більше 300 операцій під ксеноновой анестезією в абдомінальній хірургії, гінекології, урології, гепатологіі, судинної і серцевої хірургії.

Успішно почали проводити ксеноновий анестезію при операціях на серці в условіях штучного кровообігу на базі НДІ трансплантології і іскусственних органів (2003). Яких-небудь ускладнень не було зафіксовано. NКсенон забезпечував достатню анестезіологічне захист і високий органний кровоток при операціях резекції печінки у 19 хворих (С. В. Авдєєв, 2003). Ксенон в варіанте масочний моноанестезіі успішно застосовувався в судинній хірургії у 40 больних (П. С. Сальников, 2002).

Яких-небудь ускладнень, пов'язаних із ксеноновим анестезією не було відзначено Расчети показали, що при неодноразовому рециклінгу однієї і тієї ж партії ксенону может бути збільшена кількість ксенонових анестезій в 5 і більше разів. Таким образом, мінімально-потокова анестезія ксеноном в поєднанні з рециклінгом успешно вирішує проблему зниження вартості ксенону і його дефіцитності. Загальні запаси ксенону у Росії за цієї умови будуть рости навіть при незмінному рівні ежегодного промислового виробництва газу.

Прі спільному співробітництві ТОВ Акела-Н та кафедри анестезіології та реаніматологіі РМАПО в Росії створена структура, яка здійснює продаж медіцінского ксенону з торговою маркою «КсеМед», забезпечує на договірних условіях прийом утилізованого ксенону і його очищення, а також спільно з кафедрой анестезіології та реаніматології РМАПО бере участь у підготовці кадрів з технологіі ксенон-зберігаючий анестезії.

Такім чином, впровадження технології ксенон-зберігаючий анестезії та активна модернізація існуючого парку наркозно апаратури в Росії створюють всі предпосилкі для впровадження ксеноновим анестезії в широку клінічну практику. З разработкой ксеноновим анестезії відкривається нова і найбільш цікава страніца в сучасній анестезіології. Ксенон є кращою альтернативою закісі азоту і займе своє гідне місце в сучасній анестезіології.

Список літератури

 1. С. В. Авдєєв. Анестезіологічне забезпечення при операціях резекції печінки.Автореферат дісс.докт.мед.наук. М.2003.
 2. М. Є. Буров, В. М. Потапов, Г.М. Макєєв. Ксенон в анестезіології (клініко-експериментальні дослідження).М..Пульс. 2000. С.300.
 3. М. Є. Буров, Г.М. Макєєв. Спосіб регенерації ксенону з газонаркотіческой суміші наркозних апаратів і пристрій для його здійснення. Патент № 2049487 від 10.12.1995
 4. М. Є. Буров, Г.М. Макєєв. Спосіб проведення анестезії ксеноном по масочний типу. Патент № 2102088 від 20.01.1998 з пріоритетом від 5.09.1996.
 5. М. Є. Буров, Г.М. Макєєв. Спосіб проведення анестезії ксеноном по ендотрахеальний типом. Патент № 2102068 від 20.01.1998 з пріоритетом від 27.09.1996.
 6. Н.Є. Буров, І. П. Колесова, Г.М. Макєєв, В. М. Потапов, В.М, Філіппов.
  .Адсорбер (варіанти) Патент № 2153638 з пріоритетом від 9.07.1999. виданий 27.07.2000.
 7. М. Є. Буров, І. П. Колесова, А. В. Коробов, В. М. Потапов,.В. М. Філіппов
  адсорбер. Патент на винахід № 2200283 від 10.03.2003, з пріоритетом від 28.11.2001
 8. П. С. Сальников. Оцінка адекватності ксеноновим анестезії за даними біспектрального індексу електроенцефалографії. Автореферат дісс.канд.мед.наук.М.2003
 9. S. Cullen, E. Gross at all. The Anesthetics Properties of Xenon in animals and Human Beings with additional observations on krypton.Science.1951., Vol.113., P.580-582.
 10. K. Meyer, H. Hemmi. Beitrage zur Theorie der Narcose. Biochem. Z. 1935.,Bd.277., H.1-2.
 11. L. Pauling. Molecular Theory of General Anesthesia. Science, 1961., 134., 3471., P.15-21.
 12. W. Ramsey.The gases of the Atmosphere.The history of their discovery.4-th.Ed.-London, 1915.

Джерело: http://rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 11:19:12

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 16:13:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15