Всесвітня програма скринінгу довела нагальну необхідність виявлення ранніх ознак ураження нирок у хворих з діабетом 2-го типу

Всесвітня програма скринінгу довела нагальну необхідність виявлення ранніх ознак ураження нирок у хворих з діабетом 2-го типу Результати програми DEMAND (Developing Education on Microalbuminuria for Awareness of ReNal and Cardiovascular Risk in Diabetes), представлені сьогодні на 36 - ї щорічної конференції Американського товариства нефрології в Сан Дієго (штат Каліфорнія), показали, що понад 40% хворих на діабет 2-го типу в усьому світі мають підвищену кількість білка в сечі (мікроальбумінурія), що є раннім ознакою ураження нирок і вказує на підвищений ризик серцево-судинних захворювань.

Програма проведена під егідою Міжнародної федерації діабету (International Diabetes Federation, IDF) та Міжнародного товариства нефрології (International Society of Nephrology, ISN) у співпраці з компаніями «Брістол-Майерс Сквібб» і «Санофі-Сінтелабо ». Координацію програми здійснював оргкомітет з чотирьох всемірно визнаних провідних фахівців з діабету та нефрології: д-ра мед. NДжуліі Льюїс (Університет Вандербілта, Нешвілл, штат Теннессі, США); д-ра мед. NГанса-Генріка Парвінга (Діабетичний центр Стено, Копенгаген, Данія); д-ра мед. NМордехая Равіда (Саклеровскій медичний факультет, Університет Тель-Авіва, Ізраіль) та д-ра мед. Джузеппе Ремуцці (Інститут фармакологічних досліджень з клінікой Маріо Негрі, Бергамо, Італія).

DEMAND - перше дослідження, почате з метою провести тест на мікроальбумінурію у хворих діабетом 2-го типу у всьому світі. У дослідженні прінялі участь понад 32000 людей у 34 країнах світу.

Результати показали, що поширеність ранніх ознак ураження нирок у больних діабет 2-го типу не знає кордонів і однаково висока в розвинених і развівающіхся країнах.
'Це особливо турбує у зв'язку з тим, що діабетичне ураження нирок часто прогрессірует непомітно з ранніх стадій мікроальбумінурії до більш вираженою протеінуріі, а потім - до хронічної ниркової недостатності. При цьому зазвичай вознікает необхідність у гемодіалізі і трансплантації нирок, які просто недоступни величезному більшості людей у країнах, що розвиваються. Навіть у розвинених странах ця проблема лягає важким тягарем на систему охорони здоров'я у зв'язку с різким зростанням числа хворих на діабет 2-го типу в цих країнах ', - зазначив д-р Льюіс.

Результати дослідження DEMAND показали, що скринінг на мікроальбумінурії у настоящее час став необхідним, тому що він дозволяє лікарям виявити пацієнтів группи ризику і вжити необхідних заходів для уповільнення прогресування заболеванія до більш важких форм потенційно небезпечних для життя уражень нирок і серцево-судинних ускладнень. Мікроальбумінурії можна визначити за допомогою простой полосочной проби, яка може виявити невеликі кількості білка в моче. Результати програми DEMAND підтверджують доцільність рекомендацій Амеріканской асоціації діабету, яка рекомендує щорічне проведення скрінінга хворих діабетом для виявлення мікроальбумінурії, що в даний время проводиться недостатньо часто.

'Результати дослідження DEMAND не можна ігнорувати. Лікарі повинні знати, що мікроальбумінурія - надійний ознака загрози важких захворювань і смертності у больних діабет 2-го типу, і що цей стан можна ефективно контролювати путем раннього скринінгу і належного лікування. Люди не повинні тепер відкладати леченіе до настання стадії хронічної ниркової недостатності ', - пояснив д-р Равід.

Діабет - це поширене захворювання. За оцінкою IDF, їм хворі у всьому світі пріблізітельно 177 мільйонів чоловік. З них переважна більшість мають діабет 2-го типу. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) прогнозує увеліченіе цієї цифри до більш ніж 300 мільйонів хворих протягом найближчих 25 років.

Счітается, що в основі діабету 2-го типу, який також називають діабет взрослих та інсулін-незалежним, лежать принаймні два порушення: розвиток резістентності організму до інсуліну і /або нездатність виробляти достатні колічества інсуліну. Діабет 2-го типу становить від 90% до 95% всіх діагностірованних випадків діабету. Діабет 2-го типу часто пов'язаний з артеріальною гіпертензіей, ожирінням і зміною рівня холестерину. Як діабет 2-го типу, так і гіпертензія, можуть підвищити ризик розвитку ураження нирок (нефропатії) і сердечно-судинних ускладнень. При поєднанні цих двох станів ризик смерті паціента підвищується не менш, ніж удвічі.

Международная федерація діабету (IDF) - єдиний представник інтересів больних діабет, а також надають їм медичну допомогу осіб та організацій, імеющій всесвітній масштаб. Ця неурядова організація має офіційні связі з Всесвітньою організацією охорони здоров'я та Панамериканської організацією здравоохраненія. IDF ставить своїм завданням роботу у співпраці з її коллектівнимі членами для підвищення якості життя хворих на діабет. Вона вперше занялась діабет в 1950 році, а потім перетворилася на парасолькову організацію.

Международное товариство нефрології (ISN), засноване в 1960 р., організовує всемірние освітні та наукові програми і займається проблемами допомоги паціентам із захворюваннями нирок. Цій меті служить видання журналу асоціації (Кідні Інтернейшнл), а також організація міжнародних конгресів і симпозіумів. Для помощі країнам, що розвиваються у сфері освіти та клінічної медицини, ISN также проводить програми навчання та підвищення кваліфікації в частинах світу, раніше не мали наукових досліджень з нефрології та досвіду лікування ниркових хвороб.

Компанія «Брістол-Майерс Сквібб» - всесвітній виробник фармацевтичної продукціі і виробів медичного призначення, що ставить своєю метою продленіе і підвищення якості життя людини.

«Санофі-Сінтелабо» - всесвітній виробник фармацевтичної продукції на основе науково-дослідних розробок, що надає пацієнтам і лікарям всего світу нові засоби лікування захворювань і зайнятий вирішенням актуальних проблем в чотирьох основних областях медицини: серцево-судинні захворювання і тромбози, захворювання центральної нервової системи, онкологія і внутрішні заболеванія.

Автор:
Іріна Городоцька,
спеціаліст зі зв'язків з громадськістю
компанія 'Санофі-Сінтелабо'
107045, Москва, останнє пер. 23 /3, 721 14 00, 721 14 листопада.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-31 07:46:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-31 07:46:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-31 07:47:00

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-31 09:05:31

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-31 07:47:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-31 07:47:08

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-31 07:47:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-31 10:08:48

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-31 07:47:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-31 07:47:15

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-31 07:47:16

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-31 07:47:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-31 07:47:21

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-31 07:47:23

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-31 07:47:25

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-31 07:47:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-31 07:47:30

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-31 07:47:32

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-31 07:47:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-31 10:57:30