У Росії на боротьбу зі СНІДом в рамках Федеральної програми з ВІЛ /СНІДу в 2003 р. виділено по 18 копійок на кожного жителя країни

У Росії на боротьбу зі СНІДом в рамках Федеральної програми з ВІЛ /СНІДу в 2003 р. виділено по 18 копійок на кожного жителя країни

У світі відзначається день боротьби зі СНІДом. Втім, до Росії ця боротьба має досить слабке відношення. Люди настільки звикли до ВІЛ-інфекції, що знову почали економити на презервативах і заражатися статевим шляхом. N

Експерти ООН переконані, що Росія стоїть на порозі нового витка епідемії СНІДу. NПо їхньою оцінкою, оприлюдненої напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який отмечался 01.12.2003, в Росії в останні роки спостерігається зміна сприйняття населеніем шляхів зараження вірусом. За словами офіційного представника організаціі UNAIDS в Москві Педро Чекер, в даний час «необхідно звернути вніманіе громадськості на зміну« профілю »захворювання».
N
«Не дивлячись на активну пропаганду в ЗМІ, останнім часом збільшився відсоток пронікновенія інфекції статевим шляхом. Люди перестали відчувати небезпеку СНІДу і снова практикують безладні статеві зв'язки, не користуючись при цьому презерватівамі », - говорить Чоккер.
N
Аналітікі з ООН вирахували, що 10% носіїв вірусу в Росії взагалі жодного разу не обращалісь в спеціалізовані медичні установи. У більшості випадків іменно ці люди представляють реальну небезпеку для суспільства.
N
С 1987 випадки ВІЛ-інфекції зареєстровані в 88 суб'єктах Російської Федераціі. З них (у порядку убування): у Московській обл. - 22210 осіб, Свердловской - 21823, Самарської - 18297, Іркутської - 15886, Челябінської - 12651, Оренбургской - 11282, Тюменської обл. - 5998, в Ханти-Мансійському А.О. - 7892, Кемеровской області - 5796, Республіці Татарстан - 5574, в Москві - 15 295 і в Санкт-Петербурзі - 21 410 чоловік.
N
По думку експертів, МОЗ Росії не надає достовірну інформацію про реальних масштаби проблеми СНІДу в країні, а також небезпеки, яка загрожує її жітелям. З 1987 року, за даними Держсанепіднагляду, в Росії від ВІЛ-інфекції умерлі 3456 осіб, з них у стадії СНІДу - 609 осіб. Всього ж за станом на 24.11.2003 в Російській Федерації зареєстровано майже 260 тис. ВІЧ-інфікованих. А виходячи з оцінок аналітиків ООН, ВІЛ-інфекцією в Росії заражени від 0,5 до 1% жителів.
N
Руководітель Федерального центру з профілактики та боротьби зі СНІДом академік РАМН Вадим Покровський вважає статистику ООН більше правильною. На його думку, на данний момент кількість людей з ВІЛ в Росії становить реально від 600 тис. до 1,5 млн. чоловік. Така велика розбіжність у розрахунках, за словами Покровського, в основном, пов'язано з тим, що «різні дослідники по-різному оцінюють чісленность уразливих груп, зокрема споживачів наркотиків».
N
Особенно неблагополучна ситуація створилася у великих промислових районах Поволжья, Уралу і Сибіру, де більш ніж одному відсотку населення поставлено діагноз «ВІЛ-інфекція». Так, в Тольятті, відзначає Покровський, з цим діагнозом зарегістріровано 7 - 8% чоловіків у віці від 20 до 30 років. Точно так само і по Россіі в цілому 80% ВІЛ-інфікованих - молоді люди у віці від 18 до 30 років.
N
Академік підтвердив, що відсоток випадків зараження статевим шляхом останнім время збільшився: по його даними, у Росії в 2002 році кількість заражених половим шляхом склало 12% від загального числа ВІЛ-інфікованих, а в 2003 році - уже 17,5%.

Не тільки Росія потребує значних фінансових вливань. За оцінками ВООЗ і UNAIDS, епідемія СНІДу продовжує наступ по всьому світу і не виявляє нікакіх ознак зменшення. У цьому році 5 млн. чоловік по всьому світу було заражено ВІЛ-інфекцією, а померло від неї 3 млн. Всього ж на Землі сьогодні прожівает 42 млн. осіб із ВІЛ /СНІДом, 30 млн. з яких живуть в Африці на південь NОТ Сахари, тобто кожен п'ятий дорослий чоловік в Південній Африці заражений ВІЧ-інфекцією.

Браузер той же час Покровський відзначає, що кошти, виділені на боротьбу зі СНІДом в рамках Федеральної програми з ВІЛ /СНІДу, в цьому році становлять усього лише 27 млн. руб., тобто, за підрахунками економістів, на кожного жителя країни пріходітся лише по 18 копійок. «Багато регіонів не закладають коштів на профілактіку ВІЛ-інфекції в місцеві бюджети охорони здоров'я», - підкреслив академік.
N
Правда, за його словами, наступного року на боротьбу зі СНІДом надійдуть кошти, заімствованние у Світового банку, - це близько $ 5 млн на рік. «Але навіть 5 млн. - смехотворно мала сума. Для порівняння, в США на подібні цілі щорічно виделяется $ 5 млрд. На програми з профілактики і лікування ВІЛ-інфекції терміново необходімо $ 65 млн. », - заявляє Покровський.
N
Замміністра охорони здоров'я Росії Геннадій Онищенко у своїх прогнозах по боротьбі со СНІДом більш оптимістичний. У майбутньому році, за його словами, на профілактику ВІЛ /СНІДу планіруется виділити 2,7 млрд. руб. (Близько $ 90 млн.). З них 735 млн. руб. Nпоступят з федерального бюджету, решту коштів - з бюджетів суб'єктів Федераціі та інших джерел. Крім того, відзначає Онищенко, у 2004 р. до Росії должен прийти третій транш глобального фонду з боротьби зі СНІДом у розмірі $ 83 - 90 млн.

Епідемія СНІДу вносить серйозні корективи в прогнози вчених щодо зростання чісленності населення планети на найближчі 50 років. Якщо три роки тому експерти ООН прогнозували зростання з 6,3 млрд. до 9,3 млрд. до 2050 року, то тепер вони полагают, що цифра буде ближче до 8,9 млрд., тобто СНІД віднесе життя 400 млн. человек (майже три населення Росії) і таким чином стане стримуючим фактором зростання населення планети.

Пока стримуючу роль у поширенні інфекції грає лише профілактика заболеванія серед здорового населення - так звана «попереджувальна» реклама . У світі немає жодного ліки, яке боролося б безпосередньо з вірусом. Вірно це твердження і для СНІДу. Щеплення від вірусних захворювань основани на тому, що в організм людини впорскується тіла ослабленого штаму, і організм встигає направити імунну систему на вироблення відповідних антітел.
N
С ВІЛ-інфекцією щеплення не спрацює, тому що вірус діє непосредственно на імунну систему людини, знищуючи сам захисний механізм організма. Тому при нинішньому рівні досліджень вірусу всі заразилися їм обречени.
N
Пока наука в змозі лише підтримувати імунітет хворих СНІДом протягом непродолжітельного часу або за рахунок вприскування в організм іммуностімуляторов, або за рахунок різних методів знезараження крові. «Побутує неправільное думку, що не треба берегтися від СНІДу, тому що створено еффектівное лікування. Це не так », - підкреслюють експерти UNAIDS.
N
За останні роки минуло кілька десятків заяв про відкриття різних вакцін для захисту від ВІЛ-інфекції. Випробування проводяться, головним чином, в Соедіненних Штатах і Європі, а також все частіше в країнах, що розвиваються, таких як Бразілія, Гаїті, Кенія, Перу, Таїланд, Тринідад і Тобаго, Уганда. Але жодна з вакцін не змогла ні запобігти проникненню вірусу в організм, ні вилікувати уже зараженої людини.
N
Сід Янишев, 'Росія вимре від СНІДу тричі', Газета.ru, 01.12.2003 09 : 42

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 17:29:29

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 18:35:53

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 16:01:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-03 21:26:13

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 14:04:20

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 18:25:09

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 16:27:10

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 18:23:56