Міліція позбавила хворих можливості купувати необхідні ліки

Міліція позбавила хворих можливості купувати необхідні ліки

Серйозний конфлікт між аптеками та контролюючими органами розгорається в ряді російських регіонів. Останні кілька тижнів регіональна міліція проводить рейди, штрафуючи аптеки за продаж сильнодіючих ліків без рецептів. У результаті препарати зникли з продажу, що викликало різке обурення покупців. Дослівне дотримання російських законів виявилося таким, що суперечить російської дійсності. N

'Ми самі знаємо, як лікуватися'
-Я п'ятнадцять років приймаю ліки від тиску, і ніколи в мене не спрашівалі рецепту! Зараз обійшла три аптеки - ніде не продали Енап, - скаржиться 'Известиям' 67-річна Світлана Федорівна з Кемерова.

Ее землячці, тридцятирічної Галині Леонідове, відмовилися продавати без рецепта протівозачаточние таблетки. 'Марення якесь, - дивується вона, - що ж мені, каждий місяць у поліклініку за рецептом бігати?'

-Ми не гірші докторів знаємо, що треба приймати при ангіні або бронхіті, - говоріт мешканка Ставрополя Галина Смагін. - З кожною дрібницею бігати в поліклініку нема чого.

Браузер Кемерові особливо завзято взялися за наведення порядку в аптеках. Місцева міліція вже кілька тижнів проводить по аптеках спеціальні рейди.

-Ми самі проявили ініціативу, вивчили документи. Постанова уряду Россіі 'Про правила продажу окремих видів товарів' і федеральний закон про лекарственних засобах дозволяють нам контролювати аптечний ринок, - заявив 'Известиям' заступник начальника відділу з виявлення порушень на споживчому ринку УВД Кемерова Володимир Романов. - Ліворуч і праворуч продавати сильнодіючі препарати - це незаконно.

Те ж проблеми і така ж реакція покупців і в багатьох інших містах країни: теперь купити без письмового лікарського напрямки що-небудь 'від голови' або 'від нервів' стало нерозв'язною проблемою. Від гріха подалі власники аптек убралі з прилавків ліки, на які потрібні рецепти. А покупці що ні день влаштовують скандали через те, що звичні ліки без рецепта стали недоступни. Втім, не скрізь до вирішення проблеми підходять настільки радикально, як в Кемерові. У Воронежі, наприклад, багато ліків теж прибрані з вітрин, проте купіть енам, протикашльові та протиастматичні препарати як і раніше можна і без рецепта, повідомляє власкор 'Известий' Рауф Ахмед. Досить уявити випіску з медичної карти. Або просто добре попросити.


'Вони не знають елементарної латині'
Казалось б, які проблеми: сходи в поліклініку і отримай заповітний рецепт. NОднако від такої перспективи лікарі хапаються за голову. За чотири години прийому участковий терапевт повинен оглянути двадцять хворих. На одного пацієнта отводітся 12 хвилин. Тепер же до 'гострим' пацієнтам додадуться й ті, кому потрібний лішь рецепт. Виписати його лікар має право тільки після огляду, а на це потрібно час. Але ще більш важка ситуація може скластися в стаціонарах: проблема в тому, що там працюють лікарі не мають права виписувати рецепти.

-А якщо хворому знадобляться ліки поверх того переліку, який йому може обеспечіть лікарня за системою обов'язкового медстрахування? - Ставить ріторіческій питання гендиректор лікувально-діагностичного центру кемеровського 'Світ медицини' і власник однойменної мережі аптек Теймураз Мегрелішвілі. - NЗачастую навіть знеболюючого у лікарнях немає. Родичі біжать в аптеку і покупают все необхідне там. Природно, без рецепта. Зараз їх позбавляють такий Можливо. У поліклініку їм ходити марно, оскільки отримати рецепт там может тільки сам хворий. Але як же він це зробить, якщо лежить у лікарні?

Еще одна проблема - на межі курйозу.
-Ми зіткнулися з тим, що лікарі не вміють виписувати рецепти, не знають елементарной латині, - дивується Теймураз Мегрелішвілі. - Щодня в аптеки звонят десятки лікарів з проханнями підказати, як правильно написати назву лекарства і дозування.

Браузер кемеровський поліклініках не вистачає стандартних рецептурних бланків, а бланки устаревшего зразка в аптеках приймати заборонено. Не краща ситуація і в інших городах. Волгоградський аптекарі вже забули, коли востаннє бачили стандартний бланк. 'Люди приносять рецепти на простих листках паперу, а то й на клочках газети, - сказала кореспонденту' Известий 'Ларисі ШЕРЕМЕТ заступник директора предпріятія з реалізації лікарських засобів' Волгофарма 'Тетяна Тернова. NПохожая ситуація і в Ставрополі, де міліцейські санкції ще не почалися, і фармацевти зі страхом очікують можливого посилення вимог відпустки лекарств. 'У нас рецепт - це, як правило, звичайний клаптик папірця із записом названія ліки російською мовою. Зрозуміло, без печатки, підписи і навіть дати, - поскаржилася власкору 'Известий' Миколі ГРІТЧІНУ заваптекой № 230 Інна Виродова.

Браузер Кемерові, де проблеми, що виникли в результаті заборони продажу ліків без рецептов, встали найбільш гостро, медики звернулися до правоохоронних органів з просьбой призупинити перевірки. Домовилися про тимчасове 'перемир'я' - поки не Буде налагоджений механізм видачі рецептів. Але полки в аптеках, як і раніше пустують, Nа хворі влаштовують скандали.


'Міліцейська показуха'
Аптечная вольниця щосили розцвіла в середині 90-х років, коли одні аптеки стали акціоніроваться, а інші, що залишилися в муніципальному веденні, зіткнулися з нехваткой грошей і змушені були заробляти самостійно.

Есть дві групи препаратів, які повинні відпускатися тільки за рецептом, їх спісок стверджує МОЗ. У перевіряючих органів ледь вистачало сил контроліровать продаж препаратів 'групи А', що містять наркотичні засоби (промедол, омнопон, морфін). Що ж стосується більш численною 'групи В', куда входять медикаменти від антибіотиків і гормональних протизаплідних таблеток до снодійного і антидепресантів, то багато хто з них стали мало не офіціально продаватися без рецепта. Наприклад, феназепам, димедрол і навіть сільнодействующій еленіум.

Для багатьох це значно полегшило життя. Пацієнтам не треба вистоювати черги в поліклініках, у лікарів стало менше турбот з хворими, які 'краще знають, Як лікуватися', аптеки теж виявилися не в накладі. Проте проявилася і зворотний сторона медалі - грандіозні масштаби далеко не безпечного самолікування, подростковая токсикоманія.

-Формально перевіряючі органи мають рацію, - сказала кореспонденту 'Известий' Леоніду НОВІКОВА начальник фармацевтичного відділу управління охорони здоров'я Івановской області Лідія Загніна. - Однак перелік ліків, що відпускаються без рецепта, не переглядався з 1999 року. За цей час з'явилося багато нових препаратов, що не мають побічних ефектів. У тому числі за їх рахунок, на мій погляд, Можна було б розширити список ліків, що відпускаються без рецепта.

Браузер управлінні охорони здоров'я Івановської області вважають, що кампанія проти аптек - не що інше, як міліцейська 'показуха'.

-Відділ по боротьбі з правопорушеннями на споживчому ринку у нас створений недавно, - розповіла чиновниця інша облздраву. - Cудя за інтенсивними проверкам аптек, його працівники, очевидно, вважають, що саме там найбільш часто нарушаются права споживачів. Прийти в аптеку і зробити контрольну закупівлю лекарства, відпущеного без рецепта, звичайно, простіше, ніж шукати дійсно серьезное порушення.


Браузер виняток
Браузер Москві, дізнавшись про пристрасті, які вирують в регіонах, тільки плечима знизують. NЗдесь, як з'ясував кореспондент 'Известий', не нарікають ні лікарі, ні хворі, ні аптекарі.

-До нас приходять приблизно раз на місяць, - розповідає завідувачка муніципальної аптекой в столичному мікрорайоні Бірюльово Валентина Іванівна. - Знімають залишок, проверяют рецепти на витрату - щоб кількість проданих ліків соответствовало отриманими від покупців рецептами. Особливо суворо дивляться за расходом таких препаратів, як клофелін, тромал.

Она не стала лукавити і зізналася, що іноді в її аптеці як виняток Можна купити без необхідних формальностей і ліки, на які обов'язково потрібно рецепт.

-Найчастіше це димедрол, іноді феназепам, - сказала завідувачка. - Ці снотворние просять люди похилого віку, іноді чоловіки, у кого стреси на роботі. Ми їм валокордін рекомендуємо, а вони махнуть рукою і - в магазинчик поруч. У вікно бачу - с пляшкою пішов, думаю: краще б я продала йому цей нещасний феназепам. NМногіе мами беруть димедрол дітям від алергії, особливо навесні. Але продаємо ми це не всім підряд, а тим, про кого пам'ятаємо, що вони ці ліки вже купували по рецепту. Звичайно, це порушення, але у нас спальний район, і ми своїх покупців знаем. Та й не зловживаємо. Перевіряючі на ці дрібниці уваги не звертають. N

Корреспондент 'Известий' вирішив сам спробувати купити що-небудь без рецепта. NПрішлось обійти з десяток аптек, перш ніж вдалося роздобути флакончик феназепама. Та й там, де зглянулися над 'страждають від безсоння' мужиком крітіческого віку, довго радили не захоплюватися сильними препаратами.

-Мінохоронздоров'я не є ініціатором перевірок, які проводять в аптеках правоохранітельние органи, однак ми не бачимо причин протестувати проти цього, -прокоментував 'Известиям' ситуацію заступник міністра охорони здоров'я Росії Антон Катлінскій. - Перелік лікарських засобів, що відпускаються без рецепта лікаря, утвержден наказом МОЗ № 277. Всі інші препарати мають продаватися строго за рецептами. В даний час в зацікавлених міністерствах і ведомствах проходить узгодження список нових лікарських препаратів, які должни бути внесені до Переліку.

Джерело: Izvestia.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-12 14:37:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-12 13:29:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-12 14:17:16

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-12 13:03:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-12 14:40:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-12 13:32:58

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-12 09:18:04

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-12 13:14:48

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-12 13:01:39

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-12 12:23:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-12 14:19:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-12 09:37:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-12 10:28:49

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-12 09:03:24

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-12 08:48:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-12 08:29:43

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-12 08:58:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-12 14:49:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-12 12:24:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-12 08:43:04