Біологічно активні добавки до їжі: думка фахівця

Матеріал долучено користувачем belousova_anna

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Біологічно активні добавки до їжі: думка спеціаліста

Білоусова О.С.
Кафедри клінічної нутриціології факультету підвищення кваліфікації медіцінскіх працівників РУДН

У другій половині ХХ століття виникло новий напрямок медицини - фармаконутріціологія, і з'явилися перші біологічно активні добавки до їжі (БАД).

Браузер нашій країні цей напрям щодо ново, і незважаючи на те, що щорічно проводітся безліч конгресів, конференцій і симпозіумів, присвячених БАД, вони остаются предметом палких суперечок в медичних колах.

Что ж таке біологічно активні добавки до їжі?

Можна сказати, що це препарати, що поєднують в собі багатовіковий досвід фітотерапіі, класичні аспекти дієтології та сучасні технологічні процесси виробництва. БАД - це як раз ті препарати, які покликані восполніть постійно існуючий в нашому організмі дефіцит незамінних факторів пітанія. Дійсно, більше 60% росіян, незалежно від рівня забезпеченості, подвержени дефіциту вітамінів групи В і С, цинку, селену, поліненасичених кіслот, харчових волокон. Чим страшні такі порушення? Нестача вітамінів группи В може послужити причиною неврологічних захворювань; брак цинку является фактором ризику аденоми передміхурової залози, імпотенції і чоловічого бесплодія, селен і поліненасичені кислоти перешкоджають розвитку атеросклерозу і стенокардії, мала кількість харчових волокон призводить до запору, дисбактеріозу і коліту . І це далеко не повний перелік необхідних нам поживних елементів і хвороб, що виникають при їх нестачі, заповнити яку за допомогою звичайної піщі ми, на жаль, вже не в змозі.
N
Поетому сьогодні БАД до їжі - це життєва необхідність практично для кожного человека. Особливо це стосується жителів великих міст, районів з неблагопріятной екологічною обстановкою.
N
Браузер країнах Європи, Америки БАД міцно увійшли в повсякденне життя людей. І не случайно на російському ринку за останні роки з'явилася величезна кількість самих різноманітних препаратів, як вітчизняного, так і зарубіжного проізводства, з вказівкою на етикетці «біологічно активна добавка до їжі». NРазобраться в цьому різноманітті досить складно, особливо неспеціалістові. NАннотаціі до БАД і яскраві етикетки навперебій обіцяють позбавлення від всіх хвороб, Nа препарати з однаковою назвою (наприклад, «Вітамін С») за ціною можуть отлічаться на порядок.

Як же визначити, що потрібно саме вам?

Мне хотілося б познайомити читачів з біологічно активними добавками, разработаннимі кафедрою клінічної нутриціології Російського університету дружби народів. З 1995 року кафедра займається вивченням найрізноманітніших БАД до піще, і найважливішим підсумком нашої роботи стало створення власних рецептур добавок. У цих дослідженнях, з одного боку, враховувався досвід найбільших мірових виробників БАД, з іншого - особливості харчового статусу населення іменно Росії. Справа в тому, що норми споживання вітамінів, мінералів, інших факторов харчування істотно відрізняються в Європі, США та Росії. Наприклад, у добавках, призначених для профілактики остеопорозу, вироблених, скажімо, в штате Юта, поряд з кальцієм обов'язково буде присутній фосфор, оскільки землі центральної Америки збіднені цим елементом. Росіяни ж, що вживають большое кількість хліба, зернових і бобових продуктів, отримують достатню колічество фосфору з їжею, і додаткове його введення до складу добавки може визвать навіть шкоду.
N
Кроме того, при розробці наших БАД були враховані вимоги державних органов сертифікації, реєстрацію в яких вони пройшли.

Браузер час кафедрою розроблена комплексна програма щодо застосування БАД, названная «Формула Здоров'я». Асортимент препаратів дуже широкий - більше 120 наіменованій; він включає в себе монокомпонентні добавки і складні комплексні формули, добавки загальної дії і спеціалізовані препарати для комплексної терапіі різних захворювань. Ми проводимо амбулаторну роботу з пацієнтами та клініческіе випробування наших препаратів, і вже зараз можна говорити про їх несомненной ефективності при патології серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, органів травлення та ін На кафедрі проводиться научная робота по застосуванню БАД в програмах по зниженню ваги та спортивної медіціне.
N
Браузер закінчення хотілося б сказати, що яке б не було сьогодні ставлення нашого общества до біологічно активних добавок - не в міру захоплене, або ж, наоборот, скептичне, - добавки вже зайняли міцне місце в медичній практіке і з часом ми будемо бачити все більше прикладів їх ефективності. Я же зі свого боку завжди буду рада поділитися своїми знаннями в області нутріціологіі або допомогти конкретним радою.
N

Відомості про автора:

Белоусова Ганна Сергіївна лікар-терапевт, співробітник кафедри клінічної нутріціологіі (від лат. nutritio - харчування) факультету підвищення кваліфікації медіцінскіх працівників РУДН, фахівець з біологічно активним добавкам до піще.

Телефон для запису на консультацію: (095) 165-8709 begin_of_the_skype_highlighting (095) 165-8709 end_of_the_skype_highlighting, 165-5748,717-0172.

E-mail: belousova-anna@yandex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-12 14:37:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-12 15:51:06

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-12 15:16:46

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-12 13:03:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-12 14:40:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-12 13:32:58

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-12 09:18:04

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-12 13:14:48

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-12 13:01:39

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-12 12:23:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-12 14:19:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-12 09:37:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-12 10:28:49

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-12 09:03:24

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-12 08:48:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-12 08:29:43

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-12 08:58:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-12 14:49:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-12 12:24:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-12 08:43:04