Корекція ваги: сучасні підходи до проблеми ожиріння

Матеріал долучено користувачем belousova_anna

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Корекція ваги: сучасні підходи до проблеми ожиріння

Бєлоусова О. С.
Кафедри клінічної нутриціології факультету підвищення кваліфікації медіцінскіх працівників РУДН

Наприкінці XX - початку XXI століття людство впритул зіткнулося з проблемою увеліченія числа осіб, які страждають надмірною вагою і ожирінням. За статистичними данним, вже зараз понад 50% населення Росії має надлишок маси тіла, а по прогнозам медиків, до 2030 року ожиріння тією чи іншою мірою буде мати кожен жітель Землі. Саме тому медицина приділяє настільки пильну увагу разлічним методам зниження ваги.

Браузер час ці методи можна розділити на три основні групи: хірургіческіе, лікарські та немедикаментозні.

Суть хірургічного лікування ожиріння полягає в обмеженні кількості поступающей їжі або всмоктування поживних речовин шляхом операцій на різних отделах шлунково-кишкового тракту. Однією з найпопулярніших є операція по формування малого шлунка, що істотно зменшує кількість потребляемой їжі. Безумовно, хірургічне лікування є одним із самих перспектівних методів у боротьбі з ожирінням морбідним високих ступенів, однак паціентам, що мають невеликий надлишок ваги або протипоказання до оперативних вмешательствам (важкі серцево-судинні захворювання, непереносимість препаратов для наркозу та ін), доводиться шукати інший шлях.

Лекарственние препарати, спрямовані на придушення центрів голоду, що зв'язують углеводи і жири в просвіті шлунково-кишкового тракту чи які впливають на їх подальший обмін, також можуть существенно допомогти в боротьбі з надлишком ваги, проте їх підбір і подальше прімененіе повинно здійснюватися під суворим лікарським контролем.

Незавісімо від того, яка методика зниження маси тіла показана кожному конкретному пацієнтові, невід'ємною мірою служить дотримання дієти, що є важной частиною і немедікоментозного лікування ожиріння.

Немедікоментозное лікування являє собою комплекс заходів, спрямованих на коррекцію харчування, обміну речовин, роботу з психо-емоційною сферою пацієнта і т.д. На жаль, в даний час саме ця область є найбільшою незащіщенной від непрофесійних підходів. Такі «модні» дієти, як харчування по знаків зодіаку, групами крові, роздільне харчування та інші, частіше за все не учітивают індивідуальні особливості обміну речовин пацієнтів, їх харчові прівичкі, супутні захворювання. Методики, що обіцяють швидке зниження ваги «без дієт і фізичних вправ», якщо і дають ефект, то надзвичайно нестабільний, з наступним набором маси тіла, іноді навіть перевищує ісходную. Біологічно активні добавки, серед яких, безумовно, є прекрасно збалансовані та ефективні препарати, можуть дати хороші і стійкі результати, але лише за умови, що вони призначені лікарем і застосовуються у комплексе з іншими заходами по зниженню ваги.

з вищесказаного випливає, що який би метод лікування надмірної ваги не був ізбран, завжди потрібна консультація з лікарями-фахівцями.

Браузер час багато наукових і лікувальні центри пропонують свої програми борьби з ожирінням. У числі таких установ - кафедра клінічної нутриціології РУДН, де розроблена програма метаболічної корекції маси тіла. Ця программа включає:

1) підбір індивідуального раціону харчування в залежності від ступеня надлишку маси тела, соматичного типу пацієнта, характеру супутніх захворювань, харчових прівичек. Дієта підбирається як на період активного зниження ваги, так і на період підтримання досягнутих результатів. Пацієнти проходять навчання за контролю за своїм харчуванням;

2) психологічну корекцію, що допомагає уникнути стресових ситуацій і емоціональних порушень, що виникають в ході зміни раціону і стилю життя при сніженіі ваги;

3) індивідуальний підбір натуральних препаратів - біологічно активних добавок к їжі, створених за рецептурою кафедри клінічної нутриціології;

4) допоміжну терапію: посилення антиоксидантного захисту організму, корекцію іммунних порушень, метаболічну корекцію супутніх захворювань.

Данная методика дозволяє нормалізувати обмінні процеси в організмі пацієнта і добіться фізіологічного зниження маси тіла з подальшим тривалим сохраненіем досягнутого результату. Темпи зменшення ваги при її застосуванні невисокі, в середньому від 2 до 6 кг на місяць, що сприяє більш плавного виравніванію порушень обміну речовин і дозволяє уникнути грубих косметичних дефектов, що виникають при більш швидкому схуднення.

на протягом усього часу зниження ваги пацієнт регулярно отримує лікарські консультаціі.

Программа «Метаболічна корекція маси тіла» застосовується в медичному центрі «Гармонія». Ось кілька прикладів з історій хвороби наших пацієнтів:

Паціентка Б. 69 років. При первинному відвідуванні вага 112 кг, зріст 171 см, надмірним весом страждає більше 20 років. Супутні захворювання: гіпертонічна хвороба II ст, ІХС: атеросклеротичний кардіосклероз, поширений остеоартроз. NЧерез 8 місяців лікування вага склала 90 кг, в даний час продовжується сніженіе маси тіла.
N
Паціентка М. 23 роки. При первинному відвідуванні вага 84 кг, зріст 160 см, Вигода ваги проізошел в період вагітності і посилився в період лактації. Застосовувана паціенткой дієта і лікарські чаї істотних результатів не дали. NСопутствующіе захворювання: варикозна хвороба, гіпотиреоз. Призначена гіпокалорійная дієта і БАД для зниження ваги привели до зменшення маси тіла на 3, 5 кг за 3 місяці. Згодом у програму були включені препарати органіческого йоду (Келп, тирів), на тлі яких темпи втрати ваги увелічілісь, в даний час вага утримується на рівні 60 кг протягом року.
N
Паціент П. 1944 року. При первинному відвідуванні вага не встановлено, так як перевищує разрешающую здатність ваг, зріст 182 см. Супутні захворювання: гіпертоніческая хвороба II ст, МКБ: уратурія, подагра, порушення толерантності до глюкозе, хронічний бронхіт, ДН I. При призначенні дієти та препаратів для сніженія ваги в перші два місяці застосування програми отримано дуже швидке уменьшеніе маси тіла і обсягів (бл. 20 кг), що супроводжувалося слабкістю, головокруженіем, періодичним падінням рівня глюкози в крові. Була рекомендована скасування БАД і застосування тільки дієти. В даний час темп сніженія ваги становить 3,5 кг на місяць, що не супроводжується яким-небудь діскомфортом або зміною лабораторних показників, крім того, була достігнута нормалізація рівня сечової кислоти в крові і зменшення симптомів подагри.

Получіть більш докладну інформацію про програму «Метаболічна корекція маси тела» і записатися на консультацію Ви можете за телефоном: (095) 165-8709 begin_of_the_skype_highlighting (095) 165-8709 end_of_the_skype_highlighting, 165-5748 медичний центр «Гармонія».

Відомості про автора:

Белоусова Ганна Сергіївна лікар-терапевт, співробітник кафедри клінічної нутріціологіі (від лат. nutritio - харчування) факультету підвищення кваліфікації медіцінскіх працівників РУДН, фахівець з біологічно активним добавкам до піще.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-04 12:36:36

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-04 12:06:06

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-03 21:26:13

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-04 22:36:34

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-04 12:51:24

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-04 22:39:20

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09