Російська страхова компанія ввела принципово новий вид страхування: медичні працівники зможуть перекласти на страховика відповідальність за свої помилки

Російська страхова компанія ввела принципово новий вид страхування: медичні працівники зможуть перекласти на страховика відповідальність за свої помилки

Велика російська страхова компанія ввела принципово новий вид страхування: медичні працівники зможуть перекласти на страховика відповідальність за свої помилки. Новою послугою особливо зацікавилися стоматологи.

В рамках реформи системи обов'язкового медичного страхування (ОМС) рассматрівается питання про введення обов'язкового страхування відповідальності медіцінскіх працівників, у тому числі і з виплатами компенсації морального збитку, Але все знову впирається у відсутність грошей. «Оскільки грошей в системі немає, медучрежденія платити не будуть, навіть якщо буде введено обов'язкове страхованіе», - вважає Чермошенцев.
N
Пресс-секретар думського комітету з охорони здоров'я Володимир Усанов погоджується с тим, що основною проблемою може стати пошук джерел фінансування. «На западе подібними речами займаються приватні фонди - лікарі самі добровільно « скидаються »в загальний фонд, з якого потім виплачуються компенсації, - сказал Усанов« Газеті.Ru ». - Багато говорять про необхідність введення обязательного страхування відповідальності медичних працівників, але ніхто не представляет, як це зробити. Ще минулої Думу внесений законопроект «Про захист прав пацієнтів», в рамках якого було б логічно розглянути це питання, але поскольку в цьому проекті немає економічного обгрунтування, він так і лежить уже років пять ».
N
Компанія «РОСНО» внесла незвичайні зміни в правила страхування ответственності медичних працівників: тепер вони можуть застрахуватися на случай виплат компенсації заподіяної їх діями моральної шкоди. Це йде вразрез з існуючою практикою страхової: зазвичай «спричинення моральної шкоди» не входить в список ризиків ні по одному з видів страхування, причому це ісключеніе, як правило, прописується окремим пунктом.

Як пояснив «Газеті.Ru »представник« РОСНО »Денис Зенко, зміни правил пріняти за численними запитами страхувальників:« Практика відшкодування по шкоді жізні і здоров'ю не особливо поширена, і отримати серйозні гроші по етому виду страхування неможливо. Як правило, відшкодовуються втрати в зарплаті, оплачівается лікарняний, вартість лікування. Однак суми ці невеликі, і потерпевшіе зазвичай хочуть більшого », - пояснив пан Зенко.
N
Сумми компенсації морального збитку можуть на порядок перевищувати виплати по матеріальному шкоді, хоча висловити моральний збиток у цифрах дуже складно. Саме поетому компенсацію морального збитку страховики будуть виплачувати тільки по решенію суду. Ліміт відповідальності по цьому виду страхування, за словами представітеля «РОСНО», обчислюється у відсотках від страхової суми. Поліс з расшіренним покриттям дорожче звичайного на 10 - 15%. Основний інтерес до цього виду страхованія, за словами пана Зенко, виявляють стоматологи.
N
Страхованіе цивільної відповідальності медичних працівників за заподіяння морального шкоди пацієнтам пропонує також страхова компанія «Росія». Проте, по думку заст. начальника управління страхування відповідальності і фінансових рісков СК «Росія» Ніни Зенковой, даний продукт у найближчому майбутньому навряд чи получіт широке поширення, хоча він і вигідний страховикам.

«В даний час для страховиків це щодо беззбитковий вид страхованія, оскільки важко в судовому порядку довести ответственность медика за заподіяння шкоди пацієнту - і, перш за все, саме морального шкоди, - заявила Зенкова Газеті.Ru. - Це пов'язано, в першу чергу, с відсутністю великої судової практики за такими позовами, а також з тим, що в РФ недостаточно розвинена система, що дозволяє оперативно і достовірно здійснювати експертную оцінку дій лікаря в результаті яких у пацієнта виникли Як- або претензії ».

Другіе учасники ринку висловлюють сумніви в актуальності включення нового вигляду ріска в правила страхування. На думку Олексія Чермошенцева, заступника начальніка управління медстрахування «Ингосстраха», ця послуга може пользоваться попитом тільки з боку приватнопрактикуючих лікарів, оскільки вони отвечают усім своїм особистим майном, а не одним окладом, як медичні работнікі держустанов. Але відсоток приватних лікарів загальної практики дуже малий, поетому розглядати їх як серйозний сегмент ринку поки не варто, вважає господін Чермошенцев.
N
Страхованіе відповідальності медичних працівників - взагалі слабкорозвинена область ринку, оскільки займатися ним повинні юридичні особи, медичні учрежденія, у яких катастрофічно не вистачає грошей навіть на лікування та содержаніе пацієнтів. Розвиватися цей сектор почне лише тоді, коли начнутся гучні судові процеси по стягненню компенсацій збитку, нанесеного жізні і здоров'ю.

Справка

Страхованіем професійної відповідальності медпрацівників «РОСНО» займається з 1998 р. За цей час захист на загальну страхову суму близько $ 30 млн. отримали более ніж 200 медичних установ та приватнопрактикуючих лікарів. За дев'ять месяцев 2003 надходження компанії зі страхування професійної ответственності склали близько 19 млн. крб. - В 1,5 рази більше, ніж за соответствующій перід 2002

Страховая компанія «РОСНО» створена в 1991 році. 47% акцій компанії належать АФК «Система», 45,27% - Allianz AG, 6,88% - менеджменту «РОСНО». Компанія має ліцензіі на 93 види страхування. За підсумками 2002 р. компанія зібрала 10,7 млрд. руб. премії. На початок жовтня 2003 власні кошти склали 1,436 млрд. руб., страхові резерви збільшилися з початку року на 72,41% і склали 6, 035 млрд. руб.

'Страховик відповість за неправильно вирвані зуби', Газета.ru, 02.12.2003

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-04 12:36:36

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-04 12:06:06

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-03 21:26:13

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-04 22:36:34

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-04 12:51:24

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-04 22:39:20

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09