Запаморочення й проблеми отоларингології

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Запаморочення й проблеми отоларингології

В. І. Гринчук
Кафедра отоларингології РГМУ, Москва, 1999

Матеріали науково-практичної конференції Запаморочення: сучасні аспекти діагностики і терапії, Москва, 1999

Отоларінгологі займаються, як правило, периферичним запамороченням. Для періферіческого запаморочення характерні повторюваність, конкретність, характерно поєднання зі слуховими розладами.

Браузер нашій країні число хворих з патологією кохлеовестібулярной, тобто з періферіческім запамороченням, становить 13-14 осіб на 10 тисяч населення. NБраузер США налічується 2 млн. 400 тис. хворих із запамороченням.

Аналіз статистичних даних по обертаності як у нашій країні, так і за рубежом свідчить про те, що в останні 10 років кількість хворих з головокруженіем зростає. За останні 10-15 років кількість хворих із запамороченням возросло в 2 рази. На думку М. С. Благовіщенській, зростання числа запаморочень обусловлен зростанням судинної патології, зростанням кількості людей з адинамією шийного отдела хребта, зростанням травматизму, інтоксикацій антибіотиками.

периферичний запаморочення

  • атаксія;
  • ністагм;
  • системне запаморочення;
  • нерідко - слухові розлади.

За даними отоларингологічних досліджень, число осіб з запамороченнями пополняется за рахунок метаморфози ряду отогенних внутрішньочерепних ускладнень.

Браузер останні роки, в період високого споживання антибіотиків багато захворювань ізменілі своє клінічний перебіг, змінився результат захворювань.

Багато внутрішньочерепні Отогенні ускладнення зараз протікають без летального результату, але результатом їх є зацікавленість у соціально важливих функціях - слухової і вестибулярної.

Так, синус-тромбоз (в області сигмовидної синуса) часто спостерігається у хворих, страдающіх хронічним гнійним середнім отитом. У хворих, що перенесли тромбофлебіт сигмовидної синуса 'на ногах', формуються органічні зміни в синус, змінюється просвіт, об'ємний кровотік, аж до оклюзії.

У цих хворих, як правило, клінічно діагностується венозна енцефалопатія.

на тлі порушення ліквородінамікі порушується і лімфодінаміка вуха, розширюється водопровод равлики. При будь-якому русі, повороті голови легко виникає поштовх ліквора і зміна гідродинаміки вуха, що обумовлюють запаморочення.

Второй фактор, який впливає на зростання частоти і поширеності головокруженія, так звана опортуністична інфекція. У пацієнтів, як правіло, молодого віку слідом за загостренням хронічного тонзиліту, ангіни або загострення хронічного гаймориту виникає запаморочення. Запаморочення обично супроводжується атаксією, вегетативними розладами. Хворі скаржаться на почуття наповненості вуха, важкість у вусі, але гострота слуху, як правило, не страдает. Протизапальна терапія приносить гарний, але тимчасовий клініческій ефект. При дослідженні флори у цих пацієнтів не тільки в глотці, Але і в шлунково-кишковому тракті, виявляється вегетація зеленящего стрептококка.

і, нарешті, третій чинник, який теж повинен вивчатися як фактор головокруженія. Це прес-кінезіс, тобто інволюційних зміни вестибулярної функціі, подібно змін зору, гостроти слуху. Це питання вимагає клініческого і наукового вивчення.

Як завдання стоять перед оториноларингологів? Як оцінити функцію лабіринтів і оценіть гідродинаміку вуха?

Браузер процесі діагностики необхідно оцінити функціональний стан восьмого нерва, стан гемодинаміки в вертебральної системі, так як вона кровозабезпечується періферіческіе відділи вестибулярного аналізатора.

Оторіноларінголог повинен чітко проаналізувати вестібулоглазодвігательние реакціі (вивчити ністагм у спокої, при поворотах голови, при зміні пози, превращенія його при калорічес кой пробі і гальванізації. Дегідратаційних тести также дозволяють оцінити функціональний стан вестибулярної системи. Для оценкі стану нерва повинна бути проведена рентгенографія вуха (по Стенверсу), ізученіе мосто-мозочкової кута, вивчення всіх черепних нервів.

Необходімо також оцінити стан шийного відділу хребта з точки зору Можливо механізму впливу на вертебрально артерію.

Класифікація периферичного запаморочення

  • нападоподібне системне запаморочення може бути обертального характеру, лінійного характеру - невращательного.
  • Непріступообразная форма виникає при русі голови, тулуба; часто поєднується з атаксією під час стеження за рухомими предметами.
  • Запаморочення, що виникає один раз у житті.
  • Пароксизмальні короткочасне запаморочення триває 20-З0 секунд при певному положенні голови, частіше всього на боці.

Ця класифікація об'єднує безліч синдромів і велика кількість патологічних состояній. Вона допомагає згрупувати захворювання, що супроводжуються періферіческім запамороченням.

Прі першій формі (меньероподобний синдром) діагностується хвороба Меньєра, отогенние і менінгогенние лабірінтіти, післяопераційна лабіринтопатії, гіпертоніческіе кризи. У всіх пацієнтів переважають вазомоторно-гідродинамічні розлади у внутрішньому вусі.

Вторая форма - запаморочення, яке непомітно протікає при поворотах, двіженіях - виникає частіше при кохлеарних невритах, зниження слуху, при атеросклерозе, обмежених лабірінтітах, ототоксичну невритах, отосклерозі, гіпертоніческой хвороби, вестибулярному нейронні , який виникає найчастіше после інфекцій.

К третьої формі запаморочення (коли напад головокружіння трапляється один-два раза в житті) відносяться апоплектіформние, інфекційно-токсичні, вазомоторні состоянія.

Четвертая форма - це так званий позиційний ністагм. В останні роки виделілась нозологічних самостійна форма захворювання, яка називається 'купуло літіазіс'. Посмертні вивчення внутрішнього вуха у осіб, які страждали позіціонним запамороченням, виявили зміни, що виникають у задньому полукружном каналі. Відзначається освіта суспензій, що представляють кристали карбоната кальцію, які впливають на рецептори, підсилюючи земне тяжіння своей додаткової вагою і викликають напади запаморочення. Крім фармакотерапіі, в цих випадках рекомендуються спеціальні вестибулярні лікувальні фізіческіе вправи.

Джерело: http://rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 13:11:39

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-08 12:55:53

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-08 13:17:45

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-08 08:33:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 11:50:53

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-08 11:59:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-08 04:45:57

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-08 13:59:23

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-08 11:09:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-08 05:38:28

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00