Введення в прикорм

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Введення в прикорм

Є.І. Капранова
К.м.н., ММА ім. І.М. Сеченова

Раціональне харчування дітей - важлива умова, що забезпечує правильне фізіческое і психічний розвиток, імунологічну захист, значною степені визначальне благополуччя організму протягом всього наступного життя. NРебенок першого року життя відчуває особливу потребу у повноцінному харчовому раціоне у зв'язку з інтенсивним зростанням, бурхливим психомоторного розвитку і формірованіем всіх органів і систем. Але в міру росту і розвитку грудного ребенка виникає необхідність у розширенні його раціону і введення дополнітельних до материнського молока або його замінником продуктів, які й називают прикормом.

Прикорм - введення нової їжі, більш концентрованою і калорійной, поступово і послідовно заміняє годування груддю.

Прикорм необхідний для:

  • покриття виникаючого дефіциту енергії, білків, жирів, мікронутрієнтів;
  • введення в харчування рослинних білків і жирів, вуглеводів;
    прийому більш щільної їжі при переході на харчування 'дорослого типу', що потрібно для подальшого розвитку жувального апарату і шлунково-кишкового тракту дитини.

В даний час до страв прикорму відносять: соки, фруктове та овочеве пюре, каші, сир, жовток, розчинне печиво, м'ясне пюре, м'ясорослинні і риборастітельние консерви, кефір , коров'яче молоко.

Необходімо по можливості як прикорм використовувати страви промислового ізготовленія. Вони гарантують якість, безпеку, більша різноманітність, длітельний термін зберігання, потреба дітей в широкому асортименті різних продуктов протягом усього року незалежно від сезону, швидкість приготування.

До досі залишається відкритим питання, коли починати введення прикорму. Зараз все згодні з тим, що його не слід починати до 4-місячного віку і задержівать до віку старше 6 місяців. Якщо у грудної дитини молодше 6 месяцев виникає загроза дефіциту поживних речовин, то більш ефективним оказивается поліпшення харчування матері.

Браузер нашій країні першим продуктом, який вводиться на тлі материнського молока або молочної суміші у віці 3-4 місяців, є фруктовий, зазвичай яблучний, сок. Однак введення соків в раціон дитини такого віку нерідко сопровождается почастішанням стільця, а отже, і неповним засвоєнням всіх піщевих речовин з грудного молока. Соки в даному віці слід розглядати прежде за все не як постачальник поживних речовин, а як стимулятор діяльності ЖКТ.

Сокамі, особливо домашнього виготовлення, дитина покриває всього кілька процентов потреби у вітамінах. Деякі автори рекомендують вводити соки в то час, коли дитина почне отримувати м'ясне пюре.

С 4,5-6 місяців вводять овочеве пюре або кашу, що називається основним прикормом. NЧаще починають з овочевого пюре. Спочатку моноовощное - кабачки, капуста цвітна, брокколі, морква, гарбуз, пізніше - картоплю, шпинат, зелена квасоля, буряки, зелений горошок; поступово переходячи до овочевих сумішей. За 3-4 тижні назначают молочну кашу - гречану, кукурудзяну, рисову. Такі каші, як манная, вівсяна, потрібно вводити пізніше, так як ці крупи містять глютен і через етого погано переносяться багатьма грудними дітьми, хоча цей білок і є високоценним.

Але якщо дитина худенький, у нього нестійкий стілець, схильність до зригування, лучше почати не з овочевого пюре, а з молочної каші, так як злакова каша содержіт значно менше клітковини, ніж овочі та фрукти , певне колічество білка, чого практично немає в овочах і фруктах, і засвоєння макро-і мікронутріентов при її вживанні вище. Ензими шлунково-кишкового тракту грудних дітей спрямовані на расщепленіе і переварювання саме злаків, а не овочів і фруктів.

Однако більшість дієтологів вважають, що послідовність, в якій включают в раціон харчові продукти, не відіграє істотної ролі.

Творог вводять дітям з 6-7 місяців. Більш раннє введення сиру виправдано у детей з дефіцитом білка. Сир викликає також тривале підвищення кислотності і протеолітичної активності шлункового соку, що сприяє напрузі секреторного процесу шлункових залоз.

Желток також рекомендують вводити не раніше 6-7 місяців. Більш раннє його назначеніе нерідко призводить до алергічних реакцій. Масло (рослинна, слівочное, топлене) додають до овочевих пюре, каш тільки домашнього ізготовленія, так як страви промислового виробництва збагачені необхідними ребенку жирними кислотами.

Мясо рекомендують вводити з 7 місяців, спочатку краще у вигляді м'ясорослинні консервов, де вміст м'яса складає всього близько 10%; дещо пізніше можна вводіть чисто м'ясні консерви (вміст м'яса в них близько 60%) .

Рибние консерви (з овочами, кашею) вводять з 8-9 місяців 1-2 рази на тиждень замість мясного страви.

Кефір в даний час не рекомендують вводити раніше 8 місяців, так як у дітей более раннього віку з-за 'незрілості' багатьох органів і систем він дає ізбиточную навантаження на нирки, кісткову систему і шлунково-кишкового тракту , сприяє розвитку железодефіцітной анемії, містить насичені жирні кислоти, надлишок білка. NПоетому як третя прикорму (у віці 7-8 місяців) краще вводити пюре фруктово-злакове.

Браузер час наполегливо не рекомендують призначати дітям до одного року життя цельное коров'яче молоко, оскільки це сприяє алергії, а також дефіциту цінка, міді, заліза через діапедезних кровотечі в кишечнику. Бажано і у старшіх дітей (до 3-х років) використовувати спеціальне дитяче 'Молочко растворімое', збагачене мікронутрієнтів.

Возраст, коли дитина починає отримувати прикорм, є найбільш вразливим. NПостепенний переклад немовляти на харчування 'дорослого типу' іноді сопровождается функціональними порушеннями органів травлення (блювання, кишкові колікі, метеоризм, запори). У цих випадках нерідко допомагають замісні ферменти підшлункової залози.

Современний замісний фермент Креон має ряд переваг перед іншими ферментамі підшлункової залози - він складається з дрібних гранул, покритих кіслотоустойчівой оболонкою, яка розчиняється тільки в дванадцятипалої кішке, де відбувається також розщеплення надійшла їжі. Креон слід прінімать при кожному годуванні дитини. Необхідна кількість гранул змішують с невеликою кількістю першої порції їжі і дають дитині.

Для регулярного спорожнення кишечника з відходженням достатньої кількості калу нормальной (не підвищеної) щільності, щоб не було зміни складу його мікробной флори, не страждали процеси переварювання, не було сприятливих условій для всмоктування токсичних речовин з просвіту кишки, використовується препарат Дюфалака (лактулоза) у вигляді сиропу. Крім послаблювальну дію, він стімулірует зростання нормальних мікробів (лактобактерій) в кишечнику, що необхідно для повного розщеплення харчових продуктів.

Прімененіе препаратів типу Креона і Дюфалака дозволяє не відмовлятися від вже введенних страв прикорму у дітей, що забезпечує надходження, переварювання і всасиваніе всього спектру поживних речовин, необхідних дитині для його гармонічного росту і розвитку.

Чаша здоров'я, № 4, 2003

Джерело: http://medolina.ru/


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-02 09:08:50

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-01 17:39:46

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-02 08:28:38

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-02 03:58:59

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-02 08:59:29

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-01 17:40:04

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-01 23:09:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-02 05:01:10

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-01 17:56:15

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-02 05:52:42

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-01 17:40:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-01 17:40:39

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-01 17:40:56

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-01 18:55:53

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-01 17:41:14

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-01 17:41:14

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-01 17:41:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-01 17:41:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-01 17:41:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-02 08:26:36