Медики говорили про проблеми болю і безпеки лікування

Медики говорили про проблеми болю і безпеки лікування Справа життя лікаря - полегшувати біль і страждання. Як позбавити пацієнта від болю і при цьому не завдати йому шкоди? 5% населення Росії приймають від болю препарати, що є високо токсичними. Чи є вихід? Завдяки фундаментальним відкриттям медичної науки, з'явилися знеболюючі препарати нового покоління. І лікарям необхідно про них знати.

27 листопада 2003 в готелі «Ренесанс-Москва» відбулася пресс-конференція під назвою «Таємниця« внутрішнього світу »людини. Як реагірует шлунок на ліки від болю », куди були запрошені журналісти з медіцінскіх ЗМІ.

Браузер прес-конференції взяли участь: д.м.н., професор І. І. Чукаева, ведуча рубріку «Здоров'я» в програмі «Ранок на НТВ», Г. Я. Шварц, д.м.н., професор, консультант Всеросійського центру хімії лікарських засобів, та М. В. Чичасова, д.м.н., професор кафедри ревматології ММА імені Сєченова.

Впервие журналістам були представлені результати унікального дослідження профессора Дж. Л. Голдстейн (Університет Іллінойс, штат Техас, США), проведенного за допомогою ендоскопічної камери, вбудованої в проковтуємо капсулу. Дослідник прагнув дізнатися, який вплив чинять на слизову желудочно-кишкового тракту (ШКТ) традиційні нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП, - такі як диклофенак, ібупрофен, індометацин та ін) і спеціфіческій НПЗП нового покоління Целебрекс.
N
Участнікам прес-конференції були продемонстровані знімки стану слизової оболочкі шлунково-кишкового тракту, отримані в ході дослідження, що дозволили побачити хворобливі ізмененія слизової (виразка, шлункова кровотеча), що виникли у здорової человека всього лише за два тижні прийому традиційного НПЗП. У той же час картіна слизової на фоні двотижневого прийому Целебрекс наочно показала нормальное стан шлунково-кишкового тракту. Фактичні дані свідчать про те, що побічні еффекти відносно шлунково-кишкового тракту при прийомі специфічного НПЗП нового покоління «Целебрекс» в дев'ять разів нижче, ніж при прийомі традиційних НПЗП, кількість побічних еффектов порівнянно з плацебо. Неупередженість отриманих даних визначено характером дослідження - подвійне сліпе-, рандомізоване, плацебо-контрольоване.
N
Профессор Г.Я. Шварц присвятив свій виступ розповіддю про створення лікарських препаратов від болю, позначивши основні віхи розвитку цього напряму в фармакологіі, як-то: поява ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) наприкінці ХIХ века, за яким пішли традиційні НПЗП, а пізніше створення англійською фізіологом сером Джоном Вейн теорії циклооксигенази, за яку автор був удостоен Нобелівської премії. Теорія циклооксигенази стала справжнім проривом у науке. Саме вона дозволила пояснити механізм дії традиційних НПЗП і прічіни їх високу токсичність. Своїм дією традиційні НПЗП блокують фермент циклооксигеназа (ЦОГ), що існує в двох ізоформах: ЦОГ-1, яка помогает захисту шлунка та кишечнику, і ЦОГ-2, яка з'являється при болю і воспаленіі. Блокуючи обидві ізоформи, традиційні НПЗП чинять руйнівний вліяніе на шлунково-кишковий тракт.

Со часу створення теорії циклооксигенази багато фармакологічні лабораторії міра, продовжуючи досліджувати природу болю, працювали над розробкою більш безопасних препаратів. Підсумком напруженої роботи стала поява препарату нового покоління специфічних інгібіторів ЦОГ-2 Целебрекс, направлено воздействующего виключно на запалення і біль. У терапевтичних дозах Целебрекс не інгібує циклооксигеназу-1, не порушує кровотік у слизовій желудочно-кишкового тракту і, отже, не провокує її захворювань.

Профессор Н.В. Чичасова доповнила виступ колеги даними російського ісследованія препарату Целебрекс, проведеного на базі Інституту ревматології РАМН. Як показало дослідження, за ефективністю впливу на біль Целебрекс вполне зіставимо з препаратом диклофенак, який вважається «золотим стандартом» НПЗП. NДо 95% пацієнтів позитивно відреагували на прийом Целебрекс і лише 4% отметілі негативні прояви, такі, наприклад, як висип. За час проведення ісследованія у хворих, що приймали Целебрекс, не було виявлено жодної нової язви на слизовій ШКТ.

Профессор нагадала присутнім журналістам, що поточне десятиліття визначено ВОЗ як декада кістково-м'язової і суглобової болю. І це не випадково: захворювання спіни і суглобів, що супроводжуються больовим синдромом, зустрічаються в 4 рази частіше, чем травматичні випадки переломів кісток, і в 6 разів частіше, ніж злоякісні новообразованія.

і при цьому, підкреслила Н.В. Чичасова, 30% пацієнтів, що приймають традиційні НПВП, страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, незалежно від длітельності прийому НПЗП. При цьому часто ці захворювання розвиваються в організмі паціента безсимптомно. Аналгезуючий ефект НПЗП не дозволяє виявити осложненія, поки вони не досягнуть гострій стадії. Пацієнти, які звернулися до лікаря по приводу подібних ускладнень, становлять до 81% з усіх, які страждають від последствій прийому НПЗП. Смертність у пацієнтів досягає рівня смертності від СПІДа, залишаючи далеко позаду таке важке і небезпечне захворювання, як рак шийки маткі.

Журналісти задали чимало запитань як медикам, так і представникам компанії «Пфайзер», портфель препаратів якої прикрашає Целебрекс. Так, з'ясувалося, що ставши рекордсменом з продажу, що склав 1 млрд. доларів США, в перший рік після своего появи на американському ринку (1999 р.), Целебрекс був занесений в книгу рекордов Гіннеса. На сьогоднішній день продажу Целебрекс в світі досягли позначки в 4 млрд. доларів. Показання до застосування Целебрекс розширюються. Якщо на початку Його призначали для лікування запалення і болю в суглобах, то зараз Целебрекс пріменяется також при болях у спині (Росія), травматичних, головних, зубних і предменструальних болях (інші країни світу). У свою третю фазу увійшли ісследованія, що демонструють ще одна дивна властивість нового препарату: в комплексном лікуванні з онкологічними препаратами він істотно підвищує еффектівность останніх. Все це змушує ще раз підкреслити особливу соціальную значимість Целебрекс.

Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-10 11:42:16

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-10 10:50:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-10 11:16:22

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-10 11:01:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-10 06:06:46

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 16:36:39

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-10 11:14:45

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-10 11:26:26

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-09 10:22:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-10 06:29:05

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-10 10:53:16

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-10 05:35:18

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-10 11:31:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00