Цифрова рентгенографія в лікувально-профілактичних установах

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Цифрова рентгенографія в лікувально-профілактичних учрежденіях

Бєлова І.Б., Чінаева І.А. *
Медичний інститут Орловського державного університету; Орловський обласний протитуберкульозний диспансер; * Орловська обласна клінічна лікарня.

Повсюдне погіршення своєчасного виявлення туберкульозу і раку легенів у РФ відбувається на тлі значного скорочення в останні роки так званих масових перевірочних флюорографічних оглядів населення. У зв'язку з цим впровадження вітчизняних цифрових рентгенографічних установок для дослідження легенів, що працюють при низьких дозових навантаженнях і володіють новими діагностичними можливостями, стає завданням державної ваги.

В основі цифрових рентгенівських апаратів лежить принцип реєстрації зображення не на рентгенівську плівку, а за допомогою високочутливих детекторів з подальшою комп'ютерною обробкою зображення. Рентгенологічні дослідження із застосуванням цифрової апаратури завойовують все більш міцні позиції в практичній охороні здоров'я.

Досвід чотирирічної експлуатації в ЛПЗ Орловської області 11 Малодозних цифрових рентгенографічних установок МЦРУ 'Сибір-Н', виробництва ЗАТ' Научприбор 'м. Орел, показал високу ефективність нової технології, особливо в поліклінічних умовах . На матеріалі більш 73848 досліджень, виконаних за допомогою цифрової рентгенографії, розроблені методичні рекомендації, докладно відображають гідності та переваги цифрових зображень: значне зниження променевого навантаження , поліпшення діагностичних можливостей, можливість організації роботи з видачею висновків безпосередньо після виконання знімка, оптимізації зберігання та передачі зображень.

Вивчення особливостей проведення планових перевірочних оглядів на МЦРУ і можливостей МЦРУ в діагностичних дослідженнях показало значну перевагу цифрових досліджень. Зіставлення результатів перевірочних оглядів населення в 2000 р. показало (таблиця 1), що при огляді цифровим методом на контроль взято 278 осіб (3,1%), а на плівковим флюорограф - 1050 (11,3%). Цей факт пояснювався наступними обставинами. По-перше, технічний брак при обстеженні на МЦРУ практично повністю був відсутній, у той час як при плівковою флюорографії він зустрічався в 8,7%. По-друге, у жодного з обстежених на плівковому флюорограф огрядних пацієнтів або в осіб з астенічної конституцією не вдавалося отримати зображення задовільної якості. Все це неминуче призводило до необхідності повтору рентгенівського обстеження або до перепустками можливої патології.

Зіставлення результатів перевірочних оглядів населення цифровим апаратом скануючого типу та плівковим флюорографів 12Ф7.

Тип апарату

Всього обстежено (абс.)

Взято на контроль

Вперше виявлено захворювань легень

Рентгеноположітельние (абс. )**

Шлюб

абс. (%)

Абс.

%

Всього

Туберкульоз

Рак

Абс.

%

Абс.

%

Абс.

%

МЦРУ

9000

278

3,1

81

0,9

59

0,7

2

0,02

126 (72ЛП)

-

12Ф7

9320

1050

11,3

122

1,3

34

0,36

14

0,15

46 (91ЛП)

811 (8,7)

** ЛП - псевдопозитивна фракція

У кілька разів зросла пропускна здатність флюорографічного кабінету (у нашому дослідженні вона з-ставила в залежності від організації потоку обстежуваних від 80 до 150 чоловік в одну зміну). При наявності другого робочого місця (АРМ-лікаря) стала можливою організація роботи з екстреним ухваленням рішення по кожному випадку виявлення патології. Додаткове дослідження відразу ж після первинного огляду давало істотну економію витрат, вивільняли рентгенлаборанта для виконання роботи з обстеження інших хворих, а також сприяло економії часу пацієнта. Таким чином, з урахуванням часу отримання остаточного результату обстеження, перевага цифрової рентгенографії перед плівковою флюорографій по пропускній здатності незаперечно, як і з цілої низки інших організаційних моментів.

Порівняння можливостей цифрових зображень, плівкових рентгенограм і флюорограм у виявленні нормальних анатомічних структур і патологічних рентгенологічних симптомів, проведене методом експертного ана-Іза, показало, що зображення, одержуване на МЦРУ, має перевагу, яке проявляється в чудовому вирішенні по контрастності у широкому динамічному діапазоні. Наші дослідження переконливо показують, що при дослідженні легенів ця особливість дозволяє виявляти зміни недоступні звичайним традиційним рентгенологічні методи.

* Для кореспонденції : Е-mail: nauchpribor@rekom.ru , тел. /факс (08622) 9-57-37; http: //www.nauchpribor.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 11:31:03

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 00:36:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 10:14:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 09:21:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 13:18:47

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 00:46:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 07:03:33

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 06:31:17

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 08:00:56

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 01:55:34

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03