Звідки у дитини агресія?

Звідки у дитини агресія?

Скарга на те, що дитина дошкільного віку веде себе агресивно - одна з найбільш поширених тим, з якою доводиться працювати психолога. Цікаво, що спроби дізнатися у батьків, у чому конкретно виражається агресивність малюка, приводять іноді до несподіваних відповідей: «поцупив у тата його улюблену ручку», «Без дозволу дивився мультики», «Обзивав сестричку», «Відмовився поцілувати бабусю, яку давно не бачив ».

Жоден з цих прикладів не підходить під визначення агресивної поведінки. NПоетому, перш ніж обговорити тему агресивності маленьких дітей, давайте уточнимо само це поняття.

Агрессівное поведінка - це невмотивоване нанесення шкоди людям, тваринам або предметів. Ключовим тут є слово «невмотивоване». Дитина стреміться ламати предмети, псувати речі, сваритися з тими, що оточують не тому, що Його образа пов'язана з ними, а з причин суто внутрішнім, з цими предметами і людьмі не пов'язаним. І раціонального пояснення такої поведінки батьки не могут вивести з конкретних ситуацій. Тим часом, причина ця є, Але лежить вона гораздо глибше, ніж сьогочасних ситуація.
NУ психологів існує дві основні гіпотези, що пояснюють дитячу агресію. Обидві оні пов'язані з емоційною нестабільністю дитини, що склалася під впливом семейного стилю виховання. Дитина не має можливості відповісти повною мірою, Як дорослий, на вчинки старших, які він переживає, як несправедливі. NПоетому він спрямовує свою агресію на інші об'єкти, більш безпечні для нього -інших дітей, менш захищених родичів (наприклад, бабусю чи молодшого брата), на тварин, на рослини або просто неживі предмети. N

Перша гіпотеза, яка пояснює появу агресії у дошкільника пов'язана з чрезмерно жорсткими вимогами, що пред'являються дитині вдома. Було проведено опитування родітелей, як в їх сім `ї прийнято карати дітей. Відповіді умовно розділили на две групи. До першої віднесли ті, сім'ї, де батьки не вважають негожим поставіть дитини в кут, шльопнути, позбавити улюбленого ласощів - все це относітся до жорстких мір покарання. До другої групи віднесли сім'ї, де родітелі намагаються не реагувати на «неправильне» поведінку дітей або переконувати іх, перемикати на інші дії - тобто використовувати м'які заходи воздействія на дітей. Виявилося, що агресивність дітей вище в сім'ях, прідержівающіхся жорстких мір покарання. Однак, це стосується не всіх дітей, а только ... дівчаток. Так що дівчаток жорстко карати небезпечно, - то зло, яке оні отримують від дорослих, вони мають негайно зганяють в будь-якій придатній для етого ситуації. Ось вам і слабка стать! Хлопчиків ж карати жорстко теж бессмисленно - це мало впливає на їх поведінку, яка в набагато більшій степені, ніж у дівчаток, визначається внутрішніми причинами.

Друга гіпотеза про причини дитячої агресивності полягає в тому, що агрессівность можуть проявляти діти, що живуть в обстановці емоційної холодності. Поясню, що це означає. Часто агресивність породжується не стільки недовольством оточуючими, скільки невдоволенням собою, відсутністю любові до себе (погодьтеся, що й у нас, дорослих це дуже часте явище). А як дитина подтверждает власну значимість, то, що він любимо близькими? Перш за все через їх схвалення, похвалу, виражені словом чи просто жестом. Дуже багато семей, де дитину, начебто і не карають, але при цьому ніяк і не заохочують. NЕтакій «крижаний дім», де маленька людина може тільки гадати, любимо він чи нет.

Для перевірки цієї гіпотези знову було проведено опитування батьків, після якого все відповіді знову розділили на дві групи. До першої віднесли ті сім'ї, де дітей хвалят лише за видимі досягнення: за те, що він щось вивчив, навчився чомусь конкретному, допоміг мамі і т. д. У другу групу потрапили батьки, які не забивалі висловлювати своє захоплення дитиною з приводу і без такого. Просто за то, що він у них є. Так от, зв'язок між агресивністю і відсутністю постоянного емоційного заохочення виявилася значно більш міцною, ніж казалось до початку експерименту. Причому, відноситься це і до хлопчиків і до девочкам в рівній мірі. Беземоційну батьків, душевна порожнеча, в которой змушений жити дитина, - набагато більш сильний стимулятор агресивності, чем суворе покарання. Батькам є над чим подумати.
NПредлагаем вашій увазі тест, який показує рівень агресивності вашого ребенка. Тест цей призначений тільки для дітей дошкільного віку. NПрочітайте питання і дайте відповідь на них «так» чи «ні».

Якщо питання викликає утруднення, то пригадайте, як буває частіше.

1. Чи можна сказати, що ваша дитина не агресивніше інших дітей?
2. Чи правда, що ваша дитина не ламає іграшки?
3. Чи правда, що ваша дитина не ламає речі (він досліджує їх, а не псує)?
4. Чи правда, що навіть у поганому настрої ваша дитина не кидає предмети на пол?
5. Чи буває, що в роздратуванні ваша дитина може замахнутися і вдарити кого-небудь?
6. Чи правда, що ваша дитина ніколи не відірве листочок або квітка у кімнатного растенія?
7. Чи можна бути певним, що на вулиці, підійшовши до собаки або кішці, ваш ребенок навмисне не наступить на нього, не вщипне?
8. Чи правда, що він ніколи не скривдить комаха?
9. Чи помічаєте ви, що граючи з близькою людиною (бабусею, сестрою) дитина может заподіяти йому ненавмисне біль?
10. Чи завжди, граючи з більш слабкими дітьми, ваша дитина порівнювати сили?
11. Чи правда, що граючи з ляльками, ваша дитина може виколоти їм очі, оторвать ручки або ніжки?
12. Чи правда, що характерною ігровим прийомом вашої дитини буває «стрижка» ушей, волосся, «зайвих» деталей біля ляльок та інших іграшок?
13. Чи правда, що ваша дитина навіть у гніві або подразненні не розбиває посуд?
14. Чи буває, що коли вашої дитини ніхто не бачить, він щипає, смикає за волоси або кусає іншу дитину?
15. Чи вірно, що розглядаючи книжку, він може вирвати сторінку?
16. Чи правда, що ваша дитина під час малювання нерідко ламає грифель карандаша сильним натисненням?
17. Чи траплялося, що знаходячись поряд з іншою дитиною, ваш ребенка толшкает і піхает його?
18. Чи трапляється, що у відповідь на зауваження дорослих, иваш дитина вживає бранние слова?
19. Чи трапляється йому вживати ненормативну лексику в сварках з іншими детьмі?
20. Чи буває, що від образи ваша дитина нерідко іде в іншу кімнату, б'є подушку, стіни, меблі?
Nа тепер порівняйте ваші відповіді з Ключем, наведеним нижче, і підрахуйте, скільки ответов збіглося.

1 немає 2 немає 3 немає 4 немає 5 та
6 немає 7 немає 8 немає 9 щоб 10 немає
11 та 12 щоб 13 немає 14 щоб 15 Також
16 та 17 щоб 18 та 19 та 20 та

0 - 5 балів. З приводу агресивності вашої дитини можете не турбується. NПодумайте краще про те, чи завжди ваша дитина може захистити себе в складних сітуаціях, не виявляється чи він мішенню агресивності інших дітей?

6 - 12 балів Це середній показник агресивності, властивий більшості детей дошкільного віку. Постарайтеся зрозуміти, в яких саме ситуаціях вона проявляется і виключити або видозмінити ці ситуації.

13 і більше балів. Швидше за все, ви не зовсім правильно звертаєтеся з ребенком. Якщо не вийде зрозуміти, що саме викликає агресивність вашого ребенка, то краще розібратися в цьому разом з психологом.
N
Автор: Олена Щербакова, психолог

Джерело: Beautytime.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 11:31:03

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 00:36:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 10:14:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 09:21:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 13:18:47

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 00:46:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 07:03:33

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 06:31:17

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 08:00:56

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 01:55:34

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03