Непрошені гості: вплив посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику на стан харчування

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Непрошені гості: вплив посиленої бактеріального роста в тонкому кишечнику на стан харчування

PRACTICAL GASTROENTEROLOGY • JULY 2003 1927 Oren Zaidel і Henry C. Lin

Введення в синдром посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику

Сіндром посиленої бактеріального росту в тонкому кишечнику (small intestinal bacterial overgrowth - SIBO ) - причина порушення харчування, якої часто пренебрегают. Цей огляд присвячений вивченню патогенезу SIBO і його різноманітному вліянію на харчування людини.

Браузер нормі в тонкому кишечнику міститься значно менше бактерій, ніж у товстому (1). Так як в нормі тонкий кишечник - місце перетравлення та всмоктування їжі, бактеріальная флора елімінується з нього, щоб уникнути небажаної конкуренції і небажаної інвазії бактерій в організм господаря. Внаслідок цього, газообразованіе в процесі переварювання їжі мінімально. SIBO визначається як состояніе при яким колонії бактерій поширюються проксимально в худу і подвздошную кишку в кількості>105 організмів в 1 мл інтестинального соку (2). NБактеріальние зразки з тонкого кишечника SIBO нагадують такі з нормального товстого кишечника, в якому виявляються 300-400 різновидів бактерій.

Несмотря на те, що з SIBO тісно пов'язані анатомічні дефекти і серйозні нарушенія моторики кишечника, останні дані свідчать про те, що це состояніе спостерігається і при синдромі подразненого кишечника (3). Виражені ізмененія з боку бактеріальної флори при SIBO надають різноманітне воздействіе на стан харчування. Бактеріальна флора може конкурувати з хозяіном за поживні речовини, порушувати його обмін речовин, безпосередньо повреждать слизову оболонку і провокувати гастроінтестинальні розлади, которие знижують всмоктування їжі.

Непрошені гості: вплив посиленої бактеріального росту в тонкому кішечніке на стан харчування

Браузер тому випадку, якщо велика кількість бактерій колонізують тонкий кишечник, развівается синдром відомий як синдром надлишкового бактеріального росту в тонком кишечнику. Мальабсорбція поживних речовин - відмітний знак цього состоянія, яке може приводити до багатьох змін у хворого господаря. NПоніманіе механізмів за допомогою, яких бактерії надають різноманітне вредоносное вплив на господаря, конкуруючи за харчові речовини, пошкоджуючи адсорбірующіе поверхні і провокуючи клінічні прояви - ключ до діагностіке та лікування цього стану.

Обнаружени нові зв'язки між синдромом посиленої бактеріального росту в тонкому кішечніке і синдромом роздратованого кишечника (irritable bowel syndrome-IBS), которие дозволяють по-новому подивитися на цей синдром.


Нормальна кишкова флора

У здорових людей в шлунку і тонкому кишечнику міститься дуже мало бактерій. У культуре виділеної з тонкої кишки, вдається виділити будь - які бактерії только у 33% здорових добровольців. (4). Якщо такі організми присутні, вони обично відносяться до лактобацили, ентерококи, грам - позитивним аеробами або факультатівним анаеробами, що представляє бактеріальну флору ротоглотки. NНесмотря на те, що різні варіанти кишкових паличок контамініруют проглоченную нещодавно їжу, бактеріальне число в соку тонкої кишки не перевищує 103 мікроорганізмів в 1 мл. Анаеробні бактеріоіди часто зустрічаються в товстій кішке, але відсутні в здорової тонкій кишці.

Термінальний відділ клубової кишки являє собою прикордонну зону між нормальной товстокишковій флорою і мікроорганізмами, що живуть в більш проксімальних відділах тонкої кишки. Переважно анаеробна флора товстого кішечніка контрастує з більшою частиною аеробної флорою проксимальних відділів тонкой кишки. Концентрація бактерій коливається від 105 to 109 мікроорганізмів в 1 мл що містяться в термінальних відділах клубової кишки проксимально від ілеоцекального клапана і включає enterobacteriacea і строгі анаероби, які в нормі не виживають в порожній кишці. При просуванні до товстокишковій стороні ілеоцекального клапана, змінюються і тип бактерій і їх концентрація. У содержімом товстої кишки зазвичай виявляється від 109 to 1012 мікроорганізмів у 1 мл.

Флора просвіту товстого кишечника складається переважно із суворих анаеробів - бактеріоідов, анаеробних лактобацил і клостридій. При будь-якому анатомічному поврежденіі ілеоцекального клапана флора термінального відділу клубової кишки становітся такою ж.
Существует безліч факторів попереджуючих виникнення SIBO і визначають Тип і кількість бактерій населяють тонкий кишечник. Найбільш потужний фактор - нормальная рухова функція тонкого кишечника. Інші захисні механізми включают імунітет слизової, интестинальную, панкреатичну та біліарної секрецію і ілеоцекальному клапан.

Очіщающее дія робить облітеруючий просвіт кишечника третя фаза інтердігестівного мігруючого моторного комплексу (migrating motor complex - MMC) і 'кишковий сторож', який обмежує можливість бактерій колонізіровать тонкий кишечник, змиваючи вміст тонкої кишки у товстий кішечнік, кожні y 90-120 хвилин перед прийомами їжі (5). Коли бактерія потрапляє в шлунково-кишковий тракт через рот, багато мікроорганізми гинуть у кислому среде шлунка. Ті з них, які вижили, швидко видаляються з тонкої кишки вследствіе MMC. Величезні відмінності між кількістю бактерій в товстому і тонкому кішечніке підтримується завдяки нормальної перистальтики тонкого кишечнику, ето підтверджується тим, що SIBO асоційована з втратою і зниженням частоти ціклов MMC (6).

Діета і застосування антибіотиків так само впливають на нормальну ентеральне флору. NСпеціфіческій ефект антибіотиків залежить від складних взаємодій між організмом і господарем так як анаероби часто персистують незважаючи на лікування антібіотікамі широкого спектру дії; Вони стабілізують ентеральне флору і могут запобігти розростання патогенних мікроорганізмів. Більшість видів піщі має пробіотичним дією, так як використовуються бактеріями піщеварітельного тракту. Не існує доказів того, що вживання определенних видів їжі сприяє надмірному бактеріального росту в тонкому кішечніке.

Клінічні стани, пов'язані з SIBO

Большое кількість різних патологічних станів пов'язане з SIBO. (Табл. 1). NВизванное хірургічним втручанням порушення анатомії тонкого кишечника традіціонно часто пов'язують з SIBO. Застійний кишкове вміст при фістула, хірургіческіх ентеростоміях, хірургічним шляхом створені, сліпі петлі тонкого кішечніка, постгастроектоміческіе хірургічні анатомічні зміни, такі Як, анастомоз Більрот II, все приводять до стазу аферентних гілок і ускладнень віде SIBO.

Так як порушення моторики шлунково-кишкового тракту привертають до експансіі колоній бактерій в тонкий кишечник, при захворюваннях, що супроводжуються нарушеніямі інтестинального моторики SIBO з'являється як ускладнення.

Прімери включають хронічну склеродермії, кишкову псевдообструкцію і автономную вісцеральний нейропатію (наприклад, як ускладнення діабету). У ісследованіі 61 пацієнта з хворобою Крона у 15 виявлено патологічний дихательний тест, що свідчить про SIBO (7). Ілеальная дисфункція відзначалася у 44% з цих 61 пацієнтів. Надмірна бактеріальний ріст може спостерігатися у паціентов без стриктур при свищах кишечника. Висока поширеність усіленного бактеріального росту спостерігалася як у оперованих, так і у не оперірованних хворих з хворобою Крона (8).

SIBO спостерігався у 40% хворих з хронічним панкреатітoм (9). Передбачувані механізми цих взаємозв'язків включають зниження моторики кишечника, як результат обезболівающей терапії, або ж самої хвороби та запально-обструктивних ізмененій в проксимальних відділах тонкого кишечника внаслідок збільшення поджелудочной залози. Грунтуючись на дослідженнях на тваринах, можна вважати, что панкреатичний секрет володіє певною антибактеріальну активність (10,11). Таким чином, пацієнти зі зменшеною панкреатичної секрецією мають увелічений ризик SIBO.

Многіе дослідження продемонстрували взаємини між наявністю SIBO і заболеваніямі печінки (12,13). Так само як ускладнення захворювань печінки таким заболеваніем, як спонтанний бактеріальний перитоніт (14). Зокрема, обнаружени явища SIBO при NASH (неалкогольний стеатогепатоз) і навіть при ціррозе. Успішна ліквідація надмірного зростання була асоційована з гістологіческой регресією захворювань печінки (15).

Недавнімі дослідженнями встановлено зв'язок між SIBO і синдромом роздратованого кішечніка (IBS). У цих рандомізірованих, подвійних «сліпих» і контрольованих плацебо дослідженнях 101 пацієнта з IBS, у 83% хворих виявлені патологіческіе показники лактулозного водневого дихального тесту (Hydrogen Breath Test - LBT), у порівнянні з 20% у різностатевої контролі.

Браузер користь SIBO, як причини IBS, свідчить позитивний ефект антібіотікотерапіі. У тому випадку, якщо лікування антибіотиками призводило до нормалізаціі дихального тесту, що демонструвало ерадикацію SIBO, пацієнти з IBS в 75% випадків повідомляли про клінічному поліпшенні. Таким чином, SIBO може бить виявлений навіть у пацієнтів без патологічних анатомічних змін або тяжелих порушень моторики кишечника.

Харчування при SIBO

Поддержаніе харчування важлива частина терапевтичних заходів при SIBO. Воно може понадобіться незважаючи на повну ерадикацію надлишкового росту, тому що поврежденіе слизової може зберігатися і після закінчення лікування. Введення жідкості, поживних речовин і відшкодування дефіциту вітамінів (особливо жірорастворімих) - частина початкової стратегії лікування SIBO. Коли дефіцит пітанія відшкодовано, зусилля мають бути сконцентровані на усуненні надмірного роста. Звичайно застосовується комбінація медикаментів, які відновлюють нормальну моторіку кишечника і антимікробної терапії (таблиця 2).

Браузер рідкісних випадках у виснажених пацієнтів застосовується парентеральне харчування. NПарентеральное харчування загрожує інфекційними, метаболічними і гастроінтестінальнимі ускладненнями, такими як порушення моторики кишечника. При парентеральном харчуванні спостерігається затримка спорожнювання шлунку (16). Крім того, в дослідженні на щурах, продемонстровано зниження бар'єрної функції слізістой і бактеріальна транслокація. Таким чином, парентеральне харчування создает умови для виникнення SIBO.

Таблиця 1
Состоянія, пов'язані з SIBO

 • Стазі
  • Анатомічний
   • дивертикул тонкого кишечника
   • Хірургічні зміни
  • Операція Більрот II
  • Ілеальний шунт
  • Резекція ілеоцекального клапана
   • стриктури
  • Хвороба Крона
   • Патологічні комунікації між проксимальними і дистальними відділами кишечнику
  • фістули
   • Шлунково-ободова
   • Тощекішечно-ободова
 • Моторні
  • Псевдообструкція
  • Діабетична нейропатія
  • Склеродермія
  • Порушення MMC
 • Зниження кислотоутворення
  • Хронічний атрофічний гастрит
  • Антацидні медикаменти
 • Різне
  • Панкреатит
  • Цироз
  • Імунодефіцит
  • Порушення всмоктування

Таблиця 2
Антібіотікі зазвичай застосовуються при SIBO

 • Метронідазол
 • Ципрофлоксацин
 • Неоміцин
 • Доксициклін
 • амоксициліну клавунат (АУГМЕНТИН)

Вплив SIBO на травлення і всмоктування

Негатівние ефекти SIBO на травлення включають численні фактори, включающіе бактеріальний метаболізм, пошкодження слизових оболонок господаря, нарушенія всмоктування їжі вторинні по відношенню до гастроінтестинальні проявленіям SIBO.

Одно з найбільш частих проявів SIBO - хронічна діарея, що виникає вследствіе порушення всмоктування і переварювання жирів. Це ускладнення виникає вследствіе деконьюгаціі жовчних кислот бактеріями просвіту кишечнику (19). Так Як розчинення і абсорбція жовчі вимагають критичної концентрації коньюгірованих жовчних кислот для утворення змішаних міцел. Коли концентрація коньюгірованих жовчних кислот падає нижче порогових показників у результате SIBO, формування міцел, переварювання і всмоктування жиру нарушаются. Завдяки такому перетворенню жовчних кислот, бактерії можуть опосредовано пошкоджувати абсорбуючі слизову оболонку. Зокрема, деконьюгірованние жовчні кислоти можуть надавати токсичний пошкоджуючий еффект на ентероцитів, що не тільки порушує асиміляцію жирів, але так само углеводов і білків (20,21).

Подобно того, як це спостерігається у пацієнтів з вторинною мальабсорбцією і при панкреатіческой недостатності, патологічна презентація харчових речовин при ізбиточном бактеріальному зростанні може вести до постпрандиальная порушень моторікі (22), що в свою чергу призводить посилювання гастроінтестинальних расстройств у пацієнта.

Отмечаются зміни з боку моторики і транзиту поживних речовин, связанние зі зміщенням контролюючих механізмів локалізованих в проксимальних участках тонкої кишки відомих як «тощекішечний гальмо» до механізмів контролю транзіта, розташованим в дистальних ділянках тонкої кишки «клубової гальмо» (24-26). Електронно-мікроскопічні дослідження підтвердили морфологічні поврежденія ентероцитів у тварин з SIBO, що представило прямі докази тому, що клітинні порушення абсорбції - причина мальабсорбції при цих состояніях (27). SIBO знижує активність ферментів щіткової облямівки в результаті етого спостерігається непереносимість вуглеводів у цих пацієнтів (28). У тому випадку, Якщо вуглеводи не можуть асимілюватися проксимально, вони продовжують ферментіроваться бактеріями кишечнику і стають недоступні господареві. Поразки слізістой надалі заважають засвоєнню вуглеводів.

Хотя гіпопротеїнемія може спостерігатися при SIBO, тяжкі порушення переварювання белка зустрічаються рідко (29). Бактерії конкурують з господарем за білок, так само Як і за вуглеводи, продукуючи жирні кислоти та аміак. Тим не менше, продукти жізнедеятельності бактерій істотно не включаються до білковий метаболізм хозяіна. Порушень абсорбції та ушкоджень слизової при SIBO може способствовать зниження поглинання амінокислот і пептидів.
і, нарешті, у пацієнтів з SIBO виявлено зниження рівня ентерокінази, що может порушувати активацію панкреатичних протеаз при панкреатичної секреціі (30). При SIBO протеїн-втрачає ентеропатія описана у тварин і человека.

Дефіціт вітаміну B12 у хворих з SIBO є результатом поглинання цього вітаміна бактеріями. Коли бактерія поглинає вітамін, він частково метаболізіруется до неактивних аналогів, які конкурують з нормальним вітаміном B12 при його зв'язуванні і абсорбції (31,32). Рівень фолатів при цьому, тем не менше, звичайно нормальний і підвищений у контексті SIBO, тому що бактерії могут самостійно синтезувати фолати (33).

Так як стеаторея пов'язана з порушенням перетравлення та всмоктування жирів, при SIBO порушується всмоктування жиророзчинних вітамінів. SIBO супроводжується дефіцітом вітамінів A, D і E. Завдяки здатності бактерій просвіту кишечнику сінтезіровать вітамін K, дефіцит цього вітаміну при SIBO спостерігається рідко.

Клінічні особливості

Незважаючи на те, що клінічні прояви SIBO залежать від основного заболеванія, тим не менш, зазвичай присутні чи всі характерні клінічні сімптоми цієї патології або деякі з них - дефіцит вітамінів, стеаторея, діарея, метеоризм після їжі, гіпоальбумінемія.

Вздутіе живота грає важливу роль, тому що викликає більш раннє насичення і сніжает споживання нутрієнтів. Інші порушення після їжі включають метеоризм, спазми, діарею і нудоту. Щоб отримати полегшення від цих симптомів, пацієнти часто голодують. Повторні голодування призводять до загального зниження калоража і втрати веса. І навпаки, деякі пацієнти з SIBO відчувають потяг до вуглеводів, що может призвести до набору маси тіла.

Паціенти, які страждають SIBO з анатомічними порушеннями і без них, можуть іспитивать абдомінальний дискомфорт, метеоризм, переймоподібний біль в області пупка передуючу діареї, стеатореї та інші симптоми, прогресуючу анемію.

Месяци і роки можуть пройти між хірургічним втручанням і появою сімптомов SIBO. При стриктура і фістул при хворобі Крона з локалізацією в тонком кишечнику, гіпомоторіке тонкого кишечника при склеродермії інтестинального псевдообструкціі, клінічні прояви можуть повністю затінювати будь-які проявленія внутрішньокишкового мікробної проліферації. Їх може бути, важко виявити прі хвороби Крона, радіаційний ентериті, синдромі укорочення кишечника і лімфоме, які можуть супроводжуватися мальабсорбцією, як внаслідок самого заболеванія, так і завдяки вторинного посиленої бактеріального росту.

Не дивлячись на причини, що призвели до патологічної проліферації бактерій в тонкому кішечніке наслідки для пацієнта аналогічні. Втрата ваги, метеоризм після їжі і клінічні прояви дефіциту вітаміну В12 спостерігаються до 2 /3 пацієнтів з SIBO.

Остеомаляція і порушення нічного зору є досить частими прихованими сімптомамі, які можуть розвиватися при стеаторрее. Внаслідок епітеліальної дісфункціі, деконьюгаціі жовчних кислот і постпрандиальная метеоризму сніжающего споживання їжі, SIBO виразно негативно впливає на стан трофікі пацієнта.

Те симптоми, які залишилися за межами даного огляду, доступні читачеві з множества публікацій, які присвячені діагностиці та лікуванню SIBO.

Вплив симптомів SIBO на кількість споживаної їжі

Роль SIBO в мальабсорбції та мальдігестіі далеко виходить за межі прямих еффектов описаних вище. Поспрандіальние симптоми, які спостерігаються при SIBO, представляют собою додаткове перешкоду для гарного харчування. Майже повсеместние симптоми поспрандіального метеоризму дають привід пацієнтам огранічіть прийом їжі.

Метеорізм - результат бактеріальної фрагментації їжі підвищеною кількістю бактерій контактують з їжею в тонкому кишечнику. Патологічні продукти бактеріальной фрагментації, мальдігестіі і мальабсорбції призводять до гастроінтестінальним симптомів у вигляді метеоризму, діареї, переймоподібний абдомінальних болів, відрижки і нудоти, які пов'язані з непереносимістю углеводов при SIBO. Бактерії в нормі отримують енергію в результаті розщеплювання углеводов, що призводить до утворення водню, вуглекислого газу та інших газів в додаток до короткоцепочним жирних кислот (33).

Діарея, що спостерігається у хворих з SIBO, може бути результатом надмірної втрати води та електролітів з фекаліями і виробленням газів продукуються бактеріями в просвете кишечника.
Данное стан частково пов'язано із звільненням осмотично активних углеводних фрагментів внаслідок не лише поразки слизової оболонки, але і дісахарідазной недостатності.

Дісахарідази слизової руйнуються протеазами секретуються анаеробними бактеріямі, що знаходяться в тонкій кишці. (34). Інші побічні продукти бактеріального метаболізму, такі як, гідроксильованого жирні кислоти, короткоцепочние жирні кислоти, алкоголь і деконьюгірованние жирні кислоти действуют секретогенно і те ж сприяють діареї.

Ето прямо призводить до зниження споживання нутрієнтів необхідних для підтримки хорошего здоров'я. Цей ефект настільки ж важливий, як наведені вище клініко-патологічні зміни.

Коли слід припускати SIBO?

SIBO слід припускати у кожного пацієнта з діареєю, стеаторея, потерей ваги, і макроцитарною анемією, який скаржиться на симптоми метеоризму, схваткообразние болі в животі та нестійкі функції кишечника. Важливо пам'ятати, что анатомічні зміни і важкі порушення рухової функції не обязательни для розвитку SIBO.

Несмотря на те, що посів флори залишається «золотим стандартом» для бактеріальної патологіі, культура мікроорганізмів не є «золотим стандартом» для діагностікі надлишкового бактеріального росту. Це пов'язано з тим, що бактерії могут активно розмножуватися поза межами досяжності інструментарію. Важливо понімать, що надлишковий бактеріальний ріст може торкатися найбільш дістальние ділянки тонкого кишечника (35). Культура бактерій характеризується високім відсотком хибно негативних результатів (36-38) і погано воспроізводіма. (39).

Браузер протіволожность їй дихальний тест з лакулозой - неінвазивний тест на SIBO. NПреімущества цього тесту включають: необмежений доступ до бактерій всіх отделов травного тракту (на відміну від глюкози, яка дозволяє оцінити ізбиточний зростання лише у проксимальних відділах тонкого кишечнику); хороша корреляція між швидкістю продукції водню в травному тракті і скоростью виділення водню легкими (40); чітке відмежування метаболічної актівності бактерій і їх господаря (41).

Висновок

При високому рівні настороженості, застосовуючи дихальний тест з лактулозой, надлишковий бактеріальний ріст в тонкому кишечнику може бути ідентіфіцірован , як фактор викликає гастроінтестинальні розлади і нарушенія травлення. Ерадикація SIBO не приводить до драматичного поліпшенню клініческіх даних, але дозволяє коректувати різноманітні негативні впливи ізбиточно бактеріального росту на травлення.

Література

1. Mackowiak PA. The normal microbial flora. N Engl J Med, 1982; 307:83-93.
2. Gorbach SL, Plaut AG, Nahas L, et al. Studies of intestinal microflora. II. NMicroorganisms of the small intestine and their relations to oral and fecal flora. Gastroenterology, 1967; 53:856-867.
3. Pimentel M, Chow EJ, Lin HC. Normalization of lactulose breath testing correlates with symptom improvement in irritable bowel syndrome. a double-blind, randomized, placebo-controlled study. Am J Gastroenterol, 2003; 98:412-419. 4. NToskes PP. Bacterial overgrowth of the gastrointestinal tract. Adv Intern Med, 1993; 38: 387-407.
5. Vantrappen G, Janssens J, Coremans G, et al. Gastrointestinal motility disorders. Dig Dis Sci, 1986; 31:5 S-25S.
6. Pimentel M, Soffer EE, Chow EJ, et al. Lower frequency of MMC is found in IBS subjects with abnormal lactulose breath test, suggesting bacterial overgrowth. NDig Dis Sci, 2002; 47:2639-2643.
7. Rutgeerts P, Ghoos Y, Vantrappen G, et al. Ileal dysfunction and bacterial overgrowth in patients with Crohn's disease. Eur J Clin Invest 1981; 11:199-206. N
8. Castiglione F, Del Vecchio Blanco G, Rispo A, et al. Orocecal transit time and bacterial overgrowth in patients with Crohn's disease. J Clin Gastroenterol, 2000; 31:63-66.
9. Lembcke B, Kraus B, Lankisch PG. Small intestinal function in chronic relapsing pancreatitis. Hepatogastroenterology, 1985; 32: 149-151.
10. Rubinstein E, Mark Z, Haspel J, et al. Antibacterial activity of the pancreatic fluid. Gastroenterology, 1985; 88:927-932.
11. Williams DA, Batt RM, McLean L. Bacterial overgrowth in the duodenum of dogs with exocrine pancreatic insufficiency. J Am Vet Med Assoc, 1987; 191:201-206. N
12. Lai D, Gorbach SL, Levitan R. Intestinal microflora in patients with alcoholic cirrhosis: urea-splitting bacteria and neomycin resistance. NGastroenterology, 1972; 62:275-279.
13. Correia JP, Garnel M, Monteiro E, et al. Bacteriology of the small intestine in cirrhotic subjects and its relation to malabsorption. Am J Gastroenterol, 1971; 56:428-435.
14. Chang CS, Chen GH, Lien HC, et al. Small intestine dysmotility and bacterial overgrowth in cirrhotic patients with spontaneous bacterial peritonitis. NHepatology, 1998; 28:1187-1190.
15. Li Z, Yang S, Lin H, et al. Probiotics and antibodies to TNF inhibit inflammatory activity and improve nonalcoholic fatty liver disease. Hepatology, 2003; 37:343-350.
16. Bursztein-De Myttenaere S, Gil KM, Heymsfield SB, et al. Gastric emptying in humans: influence of different regimens of parenteral nutrition. Am J Clin Nutr, 1994; 60:244-248.
17. Deitch EA, Xu D, Naruhn MB, et al. Elemental diet and IV-TPNinduced bacterial translocation is associated with loss of intestinal mucosal barrier function against bacteria. Ann Surg, 1995; 221:299-307.
18. Alverdy JC, Aoys E, Moss GS. Total parenteral nutrition promotes bacterial translocation from the gut. Surgery, 1988; 104: 185-190.
19. Tabaqchali S, Hatzioannou J, Booth CC. Bile-salt deconjugation and steatorrhoea in patients with the stagnant-loop syndrome. Lancet, 1968; 2:12-16. N
20. Toskes PP, Giannella RA, Jervis HR, et al. Small intestinal mucosal injury in the experimental blind loop syndrome. Light-and electronmicroscopic and histochemical studies. Gastroenterology, 1975; 68:193-203.
21. Ament ME, Shimoda SS, Saunders DR, et al. Pathogenesis of steatorrhea in three cases of small intestinal stasis syndrome. Gastroenterology, 1972; 63:728-747.
22. Layer P, von der Ohe MR, Holst JJ, et al. Altered postprandial motility in chronic pancreatitis: role of malabsorption. Gastroenterology, 1997; 112:1624-1634.
23. Lin HC, Zhao XT, Wang L. Jejunal brake: inhibition of intestinal transit by fat in the proximal small intestine. Dig Dis Sci, 1996; 41:326-329.
24. Lin HC, Zhao XT, Wang LJ. Intestinal transit is more potently inhibited by fat in the distal (ileal brake) than in the proximal (jejunal brake) gut. Dig Dis Sci, 1997; 42:19-25.
25. Read NW, McFarlane A, Kinsman RI, et al. Effect of infusion of nutrient solutions into the ileum on gastrointestinal transit and plasma levels of neurotensin and enteroglucagon. Gastroenterology, 1984; 86:274-280.
26. Spiller RC, Trotman IF, Higgins BE, et al. The ileal brake-inhibition of jejunal motility after ileal fat perfusion in man. Gut, 1984; 25:365-374.
27. Oumi M, Yamamoto T. A scanning electron microscope study on the effects of different bile salts on the epithelial lining of jejunal mucosa. Med Electron Microsc, 2000; 33:11-15.
28. Giannella RA, Rout WR, Toskes PP. Jejunal brush border injury and impaired sugar and amino acid uptake in the blind loop syndrome. Gastroenterology, 1974; 67:965-974.
29. Jones EA, Craigie A, Tavill AS, et al. Protein metabolism in the intestinal stagnant loop syndrome. Gut, 1968; 9:466-469. 30. Rutgeerts L, Mainguet P, Tytgat G, et al. Enterokinase in contaminated small-bowel syndrome. Digestion, 1974; 10:249-254.
31. King CE, Toskes PP. Small intestine bacterial overgrowth. Gastroenterology, 1979; 76: 1035-1055.
32. Welkos SL, Toskes PP, Baer H. Importance of anaerobic bacteria in the cobalamin malabsorption of the experimental rat blind loop syndrome. NGastroenterology, 1981; 80: 313-320.
33. Drude Jr. RB, Hines Jr. C. The pathophysiology of intestinal bacterial overgrowth syndromes. Arch Intern Med, 1980; 140:1349-1352.
34. Riepe SP, Goldstein J, Alpers DH. Effect of secreted Bacteroides proteases on human intestinal brush border hydrolases. J Clin Invest, 1980; 66:314-322.
35. Toskes PP, Donaldson RM. Enteric bacterial flora and bacterial overgrowth. NIn: Sleisinger & Fortrand's Gastrointestinal Diseases, Fifth Edition. Eds., NFeldman M, Scharschmitt BF, Sleisinger MH, 1993; 1106-1117.
36. Egger G, Kessler JI. Clinical experience with a simple test for the detection of bacterial deconjugation of bile salts and the site and extent of bacterial overgrowth in the small intestine. Gastroenterology, 1973; 64:545-551. N
37. Davidson GP, Robb TA, Kirubakaran CP. Bacterial contamination of the small intestine as an important cause of chronic diarrhea and abdominal pain: diagnosis by breath hydrogen test. Pediatrics, 1984; 74:229-235.
38. Rumessen JJ, Gudmand-Hoyer E, Bachmann E, et al. Diagnosis of bacterial overgrowth of the small intestine. Comparison of the 14CD-xylose breath test and jejunal cultures in 1960 patients. Scand J Gastroenterol, 1985; 20:1267-1275.
39. Tillman R, King C, Toskes P. Continued experience with the xylose breath test: Evidence that the small bowel culture as a gold standard for bacterial overgrowth may be tarnished. Gastroenterology, 1981; 80:1304.
40. Levitt MD. Production and excretion of hydrogen gas in man. N Engl J Med, 1969; 281: 122-127.
41. Levitt MD, Donaldson RM. Use of respiratory hydrogen (H2) excretion to detect carbohydrate malabsorption. J Lab Clin Med, 1970; 75:937-945.

Джерело: http://rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 19:23:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 14:34:01

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 22:03:33

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 22:25:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 22:56:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 19:26:40

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 20:12:10

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 18:56:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 22:59:57

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03