Медична громадськість відзначила 10-річчя антимікробного препарату макропен

Медична громадськість відзначила 10-річчя антимікробного препарату макропен Популярність препарату компанії KRKA - макропен, - була одноголосно визнана заслуженою, а інформованість лікарів і населення про правила використання антибактеріальних препаратів - недостатньою.

19 листопада 2003 в приміщенні готелю «Ренесанс-Москва» відбулася пресс-конференція та науковий симпозіум, присвячені 10-річчю клінічного досвіду прімененія препарату Макропен в РФ.

Перед журналістами, на передує прес-конференції, з науковими повідомленнями виступілі: Голова Представництва KRKA, Словенія, в РФ - А. Цудерман, професор Й. Дріновец (Словенія), д.м.н., професор, керівник кафедри пульмонології Государственного інституту удосконалення лікарів МО РФ, головний пульмонолог МО РФ, А. І. Сінопальніков і д.м.н., професор, директор Інституту антимікробної хіміотерапіі Л. С. Страчунскій.

Собравшіеся висловили своє задоволення 10 -літньою роботою з препаратом компаніі KRKA - Макропеном, - і привітали представників компанії з ювілеєм.

Макропен - 16-членні макролідних антибіотиків, який активно використовується при леченіі позалікарняних інфекцій дихальних шляхів. Макропен зареєстрований більш чем в 20 країнах світу. Його клінічна ефективність і безпека доведені результатамі 17 клінічних досліджень, в яких брали участь більше 3.000 пацієнтів.

Браузер останнім часом Макропен став особливо популярний, завдяки низькій резістентності (стійкості) мікроорганізмів до його впливу. Так, резістентность більшості збудників інфекцій дихальних шляхів до інших представітелям класу макролідів (з дещо іншою хімічною формулою, 14 - і 15-членні) коливається від 7 до 15%; до Макропену залишається низькою - 2%.
N
Макропен є ефективним препаратом для лікування стрептококових інфекцій дихательних шляхів, пневмонії, викликаної як звичайними, так і атіпічнимі патогенними мікроорганізмами, такими як мікоплазми і хламідії. У отлічіе від препаратів пеніцилінового ряду та цефалоспоринів, препарат ефективно воздействует на атипові мікроорганізми. Важливим є також, що Макропен імеет високу ступінь безпеки.

Браузер останнім часом з'явилися дані про доцільність використання цього препарата при лікуванні бронхіальної астми, оскільки Макропен відрізняється гарною сочетаемостью з лікарськими препаратами, застосовуються в терапії цього недуга. Макропен чудово зарекомендував себе у лікуванні урогенітальних інфекцій.

Особо слід сказати про використання макропен в педіатричній практиці. NХорошо переносимий препарат з прекрасною фармакокінетикою, Макропен може пріменяться в дитячій практиці, починаючи з перших днів життя дитини. Маючи пріятний смак, його суспензія більше за інших подобається дітям. Особлива значимість Макропена в дитячій практиці пов'язана з останніми дослідженнями, що підтвердили невозможность використання в лікуванні маленьких дітей іншого поширеного макроліда - еритроміцину, - з-за доведеною зв'язку між його застосуванням і вознікновеніем пілоростеноза.
N
Прісутствующіе були єдині в думці про перспективність активного використання Макропена і надалі. Мікробна флора Землі зазнала за останні десятілетія серйозні зміни, і Макропен, один з найбільш ефективних препаратов ряду макролідів, відповідає всім сучасним вимогам, що пред'являються врачамі до цього класу ліків. Слід врахувати і той факт, що останнім время не з'явилося жодного нового класу антибактеріальних препаратів.

Обмен думками на Конференції вийшов за рамки обговорення лише одного лекарственного препарату. Проблема правильного використання антибактеріальних препаратов лікарями і населенням стоїть в Росії дуже гостро. Втім, це проблема не тільки нашої країни. Доповідачі особливо зупинилися на питанні вознікновенія резистентності (стійкості) до антибіотиків різних патогенних бактерій. Така резистентність виникає, в першу чергу, при неправильному і неконтроліруемом використанні антибактеріальних препаратів. На конференції обсуждалісь заходи по всемірному зростанню інформованості та медичної культури врачей, а так само і населення.

Так, проф. А.І. Сінопальніков, на прохання журналістів зупинився на самих распространенних лікарських міфах, що стосуються антибактеріальних препаратів. Це - необходімость при призначенні курсу антибіотикотерапії через кожні 5-7 днів менять препарат. Повинно мати місце грамотне призначення відповідного препарата (певного спектру дії) під контролем мікробіологічного аналіза. Невиправдано і повальне призначення протигрибкового препарату Ністатіна - його ефективність, так само як і виникнення кандидозів після курсу антібактеріальних препаратів не доведена. Ще одне «страшне оману», по словам А.І. Сінопальнікова, - це надмірне захоплення гентаміцином та іншими аміноглікозідамі при лікуванні інфекцій дихальних шляхів.

Браузер зв'язку з вищесказаним, Голова Представництва KRKA в РФ А. Цудерман розповів о діяльності своєї компанії в Росії, спрямованої, в тому числі на розробку і здійснення різноманітних освітніх програм спільно з російськими медікамі. Крім того, він зазначив, що KRKA вже багато років працює в Росії, і подчеркнул значення соціальної відповідальності при веденні фармацевтичного бізнеса.
N
Еще одна проблема, обговорювалися фахівцями - правильна діагностика і своевременное лікування пневмоній . Вкрай незадовільна статистика - 400.000 зареєстрованих випадків захворювання пневмонією в рік по РФ в сравненіі з 3-4 млн. у США, - говорить про те, що в середньому з чотирьох випадків заболеваніе діагностується лише в одному.

По прохання присутніх журналістів, лікарі розповіли про відмінність атипових пневмоній від інфекції, що вразила в цьому році Південно-Східну Азію і проникла в некоторие інші регіони світу. SARS (ТОРС в російській транскрипції) стали називати «атиповою пневмонією» на самому початку пандемії, для того, щоб підкреслити нетіпічность цієї інфекції і залучення в хворобливий процес дихальних путей. У наслідку термін був змінений, оскільки істинні атипові пневмонії імеют зовсім інших збудників - хламідії та мікоплазми, - на відміну від неізвестного штаму корону-вірусу, що є збудником SARS.
N
Конференція продемонструвала високий інтерес лікарів і представників преси до проблемам лікування за допомогою антибактеріальних препаратів, запропонувала шляхи інформірованія широкого кола медиків та населення з питань правильного вибору такіх препаратів.


Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 09:48:24

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 06:49:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 09:11:33

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 08:34:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-01 07:01:56

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59