Основні протипаркінсонічні кошти

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Основні протипаркінсонічні засоби

Левін Олег Семенович
Доцент кафедри неврології Російської медичної академії післядипломної образованія, Центр екстрапірамідних захворювань МОЗ РФ

Поширеність хвороби Паркінсона (БП) серед осіб старше 60 лет перевищує 1%. В основі БП лежить дегенерація дофамінергічних нейронів черной субстанції головного мозку, що приводить до дефіциту дофаміну в стріатуме і нарушенію функціонування підкоркових-кіркових систем, що регулюють рухові функціі. У результаті розвиваються 4 основних симптому захворювання: сповільненість двіженій (брадікінезія), підвищення м'язового тонусу (ригідність), тремор у покоящіхся кінцівках (тремор спокою) і нестійкість при зміні пози (постуральних неустойчівость). Наростаюче обмеження рухових можливостей, сопровождающееся психічними та вегетативними змінами, в кінцевому підсумку пріводіт до інвалідизації хворих. Про сучасні засоби боротьби з БП рассказивает канд. мед. наук, доцент кафедри неврології Російської медичної академіі післядипломної освіти, Центр екстрапірамідних захворювань Мінздрава РФ Олег Семенович Левін.

В останні роки все більш активно ведуться пошуки нових методів леченія, які могли б загальмувати дегенеративний процес в мозку, але до настоящего часу вони не увінчалися успіхом. Тим не менш сучасні протівопаркінсоніческіе засоби (ППС), хоча і не зупиняють прогресування заболеванія, здатні при раціональному використанні істотно послабити його основние симптоми і забезпечити активну життєдіяльність хворих протягом многіх років.

Таблиця. Основні протипаркінсонічні кошти
PDF-документ, 22КБ >>

В даний час існують наступні основні типи ППС (табл.).

Леводопа (L-ДОФА) - попередник дофаміну, здатний, на відміну NОТ нього, проникати через гематоенцефалічний бар'єр. Леводопа захоплюється окончаніямі збереглися нігростріарних нейронів і, піддаючись в них декарбоксілірованію, перетворюється в дофамін, який накопичується в пресінаптіческіх бульбашках і ритмічно виділяється в синаптичну щілину, поддержівая адекватне функціональний стан стріарних нейронів. Сучасні препарати містять комбінацію леводопи з інгібітором периферичної ДОФА-декарбоксилази (карбідопа або бензеразідом), який блокує її метаболізм у периферичній тканини, що дозволяє значно зменшити дозу леводопи і знизити ймовірність її побічних ефектів. Надійна блокада періферіческого метаболізму леводопи можлива лише в тому випадку, коли доза інгібітора перевищує 75-100 мг /добу., Тому на початку лікування при використанні малих доз препарату вигідніше застосовувати засоби з високим вмістом інгібітора (наприклад, мадопар 125) . В іншому випадку найчастіше виникають побічні дії, а еффект може виявитися менш вираженим. Протипаркінсонічних потенціал препаратов леводопа /карбідопа (сінемет, НАКом, тідомет) та леводопу /бензеразід (мадопар) в еквівалентних по леводопи дозах приблизно однаковий. При переході з одного препарата леводопи на іншій (наприклад, із НАКом на мадопар або навпаки) потрібно учітивать зміст леводопи в таблетці (наприклад, 3 таблетки НАКом по содержанію леводопи еквівалентні 33 /4 таблеткам мадопара 250).

Препарати леводопи залишаються найбільш ефективним ППС, 'золотим стандартом' лікування БЖ. У переважної більшості хворих з БП навіть помірні дози леводопи викликають драматичне зменшення основних симптомів. Препарат остается ефективним протягом усього терміну захворювання, але з часом його дозу пріходітся підвищувати. Однак леводопа мало впливає на вираженість так званих аксіальних симптомів (дизартрія, дисфагія, постуральних нестійкість), а також псіхіческіе та вегетативні порушення, які на тлі лікування продовжують неуклонно погіршуватися. Більше того, через кілька років після початку прийому леводопи у 75-80% хворих реакція на препарат змінюється - з'являються коливання двігательной активності (моторні флуктуації) і надмірна рухова актівность (дискінезії), які є одним з основних джерел інвалідізаціі хворих.

Спочатку, незважаючи на короткий період Т1 /2 леводопи в крові (60-90 хв.), її ефект при 2-3-кратному прийомі залишається протягом доби стабільним. Але через кілька років тривалість ефекту разової дози сокращается до 3, а потім і до 2 год., Що призводить до поступового посилення сімптомов паркінсонізму в ранкові години або до моменту прийому чергової дози (феномен 'виснаження' кінця дози). У результаті протягом доби виникають колебанія між відносно благополучним станом на фоні дії прийнятої дози (період 'включення') і станом відносної обездвиженности на тлі ослабленія її дії (період 'виключення'). У міру прогресування заболеванія наростає амплітуда коливань між цими двома станами, переходи стають все більш різкими й драматичними - відповідно до прінціпом 'все або нічого' (феномен 'включення-виключення'). При цьому навіть небольшіе коливання рівня леводопи в крові можуть бути причиною різких змін двігательних функцій. Причому погіршення рухових функцій в період 'виключення' характеризується рикошетні посиленням симптомів, а не просто возвращеніем до їх початкового рівня. З часом 'включення' і 'виключення' теряют зв'язок з прийомом леводопи, стають все більш непередбачуваними, 'обростають' вегетативними та психічними симптомами. Паралельно з флуктуаціями развіваются і дискінезії. У деяких випадках хореіформние (хореодістоніческіе) діскінезіі виникають в період максимального дії нещодавно прийнятої дози (дискінезії піка дози) або на протязі всього періоду 'включення' (дискінезії 'лікувального плато') дії. В інших хворих дискінезії (головним чином у вигляді болезненной дистонії кінцівок, рідше акатизія) виникають з настанням періода 'виключення'. Найбільш рідкісний варіант дискінезій - двофазні дискінезії представляют собою інтенсивні балістичні або стереотипні рухи в конечностях, що виникають на початку і наприкінці дії кожної дози, але що проходять в період її максимального ефекту.

Головним фактором розвитку моторних флуктуацій та дискінезій является неухильна дегенерація нейронів чорної субстанції. У результаті уменьшенія чисельності дофамінергічних закінчень у стріатуме втрачається їх 'буферна' функція - здатність накопичувати і плавно вивільняти дофамін, образованний з леводопи. У результаті концентрація дофаміну в синапсах потрапляє в залежність від коливань рівня леводопи в крові. Незабаром після прийому очередной дози вона різко підвищується, а потім швидко падає. У результаті стімуляція дофамінових рецепторів з тонічної перетворюється на пульсуючу, что, у свою чергу, змінює функціональний стан рецепторного апарату і стріарних нейронів. Крім центральних фармакодинамічних факторів на розвиток флуктуацій впливають і периферичні фармакокінетичні фактори: через замедленного спорожнення шлунка (внаслідок порушення вегетативної регуляції або стимуляції дофамінових рецепторів шлунка) або прийому препарату разом з піщей (харчові амінокислоти конкурують з леводопою за транспортні системи , обеспечівающіе їх всмоктування в кишечнику) концентрація леводопи може

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 19:23:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 14:34:01

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 18:10:27

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 19:26:40

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 20:12:10

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 18:56:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 14:27:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03