Фітотерапія при простудних захворюваннях

Матеріал долучено користувачем Fitocentr

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Фітотерапія при простудних захворюваннях

Є.І. Мінгіновіч
Кандідат медичних наук, лікар-фітотерапевт

Центр традиційної фіто-та гірудотерапії під керівництвом Є. І. Мінгіновіч (095) 137-11 - 02 begin_of_the_skype_highlighting (095) 137-11 - 02 end_of_the_skype_highlighting
www.fito-center.boom.ru

С настанням холодної пори року організм людини піддається атаці всевозможних вірусів (так як це найбільш сприятливий час для їх размноженія), які викликають різні вірусні інфекції. ГРВІ (гостра респіраторная вірусна інфекція) - найпоширеніша людська хвороба - до 90% всіх випадків інфекційних захворювань. Ними хворіють всі - одні частіше, інші реже, але всі.

Термін 'гостре респіраторне захворювання' (ГРЗ) або 'гостра респіраторна вірусная інфекція' (ГРВІ) охоплює велику кількість захворювань, багато в чому похожіх один на одного. Основна їх схожість полягає в тому, що всі вони визиваются вірусами, проникаючими в організм разом із вдихуваним повітрям через рот і носоглотку, а також у тому, що всі вони характеризуються одним і тим же набором симптомів.
N
Визивающіе ГРВІ віруси вражають так звані епітеліальні клітини - клітини, покривающіе дихальні шляхи від носа і горла до легенів. Вірусів цих існує очень багато: парагрип, аденовірус, риновіруси, реовіруси і т.д.

Однако, було б неправильним називати всі ГРЗ і ГРВІ грипом. Грип викликається непосредственно вірусом грипу (Myxovirus influenzae), що належать до сімейства ортоміксовірусов.

Браузер чому ж полягають особливості грипу? Головна - здатність до мінливості. Тобто Nвірус може найпринциповішим чином змінювати свій антигенний склад. І це пріводіт до того, що у дуже великої кількості людей повністю відсутня Як-небудь імунітет, тобто імунітет до даного, новому, не відомому раніше, варіанту вірусу грипу.

Учение виділяють три основні різновиди вірусу грипу - А, В і С. Найбільш прінціпіальние відмінності як раз і полягають у здатності змінюватися.

Так, вірус грипу С практично стабільний. І, один раз перехворівши, людина майже на все життя має імунітет, тобто захворіти на грип С можна лише при першій з нім зустрічі. Ну а оскільки вірус широко поширений, стає зрозумілим, що взрослие грипом З майже ніколи не хворіють. Це доля саме дітей.
N
Вірус грипу У змінюється, але помірно. Якщо грип С - хвороба виключно детей, то грип В - переважно дітей.

Гріпп А - самий підступний, саме він, постійно змінюючись, викликає епідемії.

Сімптоми грипу, за великим рахунком, схожі на симптоми інших ГРВІ. Але склонность вірусу до переважного ураження саме слизових оболонок трахеї і бронхів призводить до того, що тяжкість захворювання при грипі, як правило, више, ніж при інших ГРВІ. Але немає ні одного симптому, можливого при грипі та невозможного при іншій респіраторної вірусної інфекції.
N
Щоб зовнішньому середовищі віруси гинуть досить швидко, але від людини до людини передаются дуже легко - повітряно-крапельним шляхом. Від моменту зараження до появленія перших ознак хвороби (цей проміжок називається інкубаційним періодом) необхідно зовсім небагато часу - іноді кілька годин, але, як правіло, не більше чотирьох днів.
N
Любой респіраторний вірус вражає , як правило, не всі дихальні шляхи, а Як-то певну ділянку. Навіть на цьому рівні простежується ізбірательность вірусів. Риновірусу - слизова оболонка носа, парагрип - гортань і трахея, грип - трахея і бронхи і т.д.

Сімптоми при вірусних інфекціях дуже схожі: найчастіше у хворого людини начінается озноб, з'являється тупа головний біль (при грипі вона проектується в лобной області та очних яблуках), ломота в м'язах рук і ніг, приєднуються катаральние явища у вигляді нежиті та кашлю. Грип характеризується високими под'емамі температури - до 40 гр., Вираженою інтоксикацією, рясним мочеіспусканіем. Мова у такого хворого блідий, з тонким білим нальотом, пульс поверхностний.

Реакція запаленої слизової оболонки, що виявляється у вигляді нежиті, кашлю і мокроти, служить для усунення шкідливих збудників хвороби та продуктів воспаленія. Так що це велика помилка, коли без особливої потреби прагнуть устраніть ці очищають виділення за допомогою: крапель від нежиті на основі сінтетіческіх препаратів, які викликають звуження судин слизової носа і уменьшеніе слізеотделенія; коштів, що пригнічують кашель, а разом з ним і откашліваніе мокротиння; антибіотиків, які анітрохи не ефективні проти вірусной інфекції, але знижують опірність організму і до того ж викликають дісбактеріоз.

Благодаря чому досить часто виникають серйозні ускладнення при такому начебто би несерйозне захворювання, як застуда. Запалення ж слизової, в кінці концов, стає хронічним, а інфекція назавжди поселяється в 'погано проветріваемих' і недостатньо забезпечується кров'ю порожнинах, й не дивно, що в носових придаткових пазухах, в середньому вусі, в глибині бронхіальної системи при каждой ' застуді 'знову загострюється запалення, порушуючи працездатність дихательной системи і послаблюючи і без того слабку загальну опірність організма.

Поетому при грипі та застуді, а також під час епідемії в профілактичних целях найкраще застосовувати доступні фітотерапевтичні засоби.

Первие заходи повинні зводитися до провітрювання приміщень, де знаходиться больной чоловік. Замкнена, задушливе простір - добре середовище для розмноження вірусов. Можна за допомогою рослинних засобів призвести дезінфекцію приміщення. NДля цього нарізається кільцями ріпчасту цибулю і поміщається в центрі приміщення. NЗапах цибулі негайно ж рознесеться по кімнаті. Фітонциди цибулі чудово знищують віруси. Фітонциди часнику ще більш активні фітонцидів цибулі. Тому можна размять кілька зубків часнику і так само залишити відкритими в приміщенні.

Хорошімі дезинфікуючими властивостями володіють так само листя берези, зібрані ранней навесні і висушені в тіні. Якщо березові листя розпарити, заливши кіпятком, аромат берези рознесеться по всьому приміщенню. І це не просто приємний запах березового лісу. Це фітонцидні запах ефірних олій березового листя, угнетающій і вбиває хвороботворні віруси і бактерії. Таким же ефектом обладают хвоя їли, сосни, модрини, туї, ялівцю.
N
Следует відзначити, що своєчасно розпочата фітотерапія, при гострих вірусних заболеваніях, може запобігти розвитку хвороби і сприяти більш легкому її течією .

Прі нежиті (риніті) не поспішайте користуватися нафтизин і Санорин, як говорілось вище, ці препарати викликають звуження судин слизової носа і способствуют атрофії слизової верхніх дихальних шляхів. Краплі можна пріготовіть з рослинної сировини. Це надійно, приємно і ефективно! Сік каланхое. Листя 3-4-річного рослини розминають і розводять холодною кип'яченою водой у співвідношенні 1:10. Закапувати краплі в ніс по 2-3 краплі 3-5 разів на добу. NПосле закапування з'являється посилена чхання, з носа виділяється рясне колічество слизу, після чого звільняється носове дихання і нежить прекращается. Сік алое. Кілька листів 3-4-річного рослини витримати в холодільніке кілька днів, не заморожуючи, очистити від шкірочки, м'якоть растірают і змішують з холодною кип'яченою водою в співвідношенні 1:10. Застосування по 2-3 краплі в кожний носовий хід протягом 2-3 діб призводить до припинення насморка.
N
Прі перших ознаках застуди ставлять гірчичники до п'ят і надягають теплі шерстяние шкарпетки (на 1 - 2 години). Так само перед сном розтирають ноги товченим чесноком, а груди смерековим маслом. Всередину приймають рослинні збори, улучшающіе дренаж бронхо-легеневої системи, що володіють вітамінними, потогінний свойствамі. Буквиця (трава) - 20,0 г, ромашка аптечна - 20,0 г, шавлія - 20,0 г. Всі подрібнити і добре змішати. 1 столову ложку суміші з верхом на 0,5 л кіпятка. Настояти, закутавши, 30-40 хвилин, процідити. На ніч випити 2-3 чашки горячего настою з медом. Пити як чай протягом дня. Якщо застуда з головним болью, то додати м'яти - 10 г до основного збору. Якщо застуда з ознобом, то добавіть квітів чорної бузини - 10 г до основного збору. Ще один з ефективних сборов при ГРВІ та грипу: бузина (квіти) - 20,0 г, липа (квіти) -20,0 г, верба (кора) - 20,0 г, півонія (квіти) - 10, 0 г, солодка гола (корінь) - 10,0 г, ромашка аптечная (квітки) - 10,0 р. 2 столові ложки подрібненого збору заварити в 0,5 л окропу, настояти 15 хвилин, процідити, віджати. Настій випити теплим протягом дня.
N
Следует відзначити, що всі збори, куди входить солодка гола, надають виражене протівовоспалітельное і імуностимулюючу дію. Солодка стимулює актівность гормонообразованія в корі надниркових залоз, підвищуючи адаптаційні способності організму, підвищуючи його опірність.
N
Прі простудних захворюваннях ефективними є полоскання рота і носоглотки. NПолосканія треба робити впродовж всього запального процесу, до повної Його ліквідації, тобто, не менше 5-7 днів. Ефективними будуть відвари аїру болотного, листя берези повисла, відвар з корневщамі горця зміїного, хвої ялини обикновенной, кори верби білої, настій листя мати-й-мачухи, календули, огіркової трави, листя волоського горіха, трави і з квітками фіалки триколірної , листя шалфея лікарського, листя і квіток суниці лісової.

Для інгаляцій використовують листя подорожника, евкаліпта, квіти материнки обикновенной, відварну картоплю, траву чебрецю повзучого. Так само дуже еффектівни парові інгаляції з ефірними маслами ялиці, троянди, лимона, кипариса, евкаліпта, кропу, лаванди, апельсина, гвоздики, м'яти, сосни, розмарину, шавлії, чабреца. Якщо зі звичайними інгаляціями, за допомогою нативних рослин, всім употребленіе і приготування зрозуміло, то з ефірними маслами техніка така. У міску або чашку з гарячою водою (80-90 гр.) На о, 5 л додають ефірну олію (зазвичай 2-4 краплі). Необхідно нахилитися над посудиною, закрити очі, накрити голову рушником і глибоко вдихати пар протягом 5-7 хвилин. Витерти обличчя полотенцем і відпочивати протягом 1-1,5 години. Ні в якому разі протягом цього времені не виходити на вулицю. Гарячі інгаляції необхідно проводити 2-3 рази на день.
N
Фруктовие та овочеві соки обов'язковий компонент лікування при простудних заболеваніях. Найбільш корисні соки з м'якоттю. Фруктові та овочеві соки допомагають бистро відновлювати сили після гострих інфекцій. Рясне питво вітамінне просто потрібно організму під час хвороби.
N
Діета хворого повинна бути насичена свіжими овочами та фруктами.

Помніте, що природні компоненти, що містяться в овочах, фруктах, травах способни протистояти респіраторним вірусам, надійно захистити організм і предотвратіть хвороба.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-08 12:04:55

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-08 13:49:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-08 12:01:05

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-08 10:37:56

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 22:36:00

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-07 09:51:34

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-07 21:22:57

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-08 01:39:18

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-07 16:43:56

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-07 12:48:26

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-08 13:28:34

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-08 13:29:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-08 14:27:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-08 09:46:43

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-07 01:23:05

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-08 13:26:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-07 18:22:15

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-08 13:29:23