Як виховати дитину, не зіпсувавши його?

Як виховати дитину, не зіпсувавши його?

Проблема виховання дітей завжди буде актуальною, тому що варіантів правильного воспітанія незліченна безліч. З. Фрейд свого часу сказав, щоб батьки не робили, вони все одно виховають дитини неправильно. У чому причина такого пессімістіческого відносини? У тому, що багато батьків, перебуваючи під тиском современних культурних установок, перетворюють нормальне життя в змагання, у ігру між батьками і дітьми. Питання: хто кого, так і висить у повітрі, коли родітелі скаржаться на своїх дітей.

Браузер цьому змаганні дитина намагається зберегти свої природні прояви, а родітель наполегливо намагається укласти його в рамки культури. Не всі батьки встают на стежку війни. Ми будемо говорити про тих, хто цю ситуацію розглядає Як питання виграшу і програшу. Коли батько вважає, що якщо він не доб'ється послушанія від своєї дитини, він програє, і це може завдати шкоди його самоуваженію. Відомий психоаналітик А. Лоуен дотепно назвав цю гру: «Як воспітать дитини, не зіпсувавши його».

Получів в результаті виховання слухняного дитини, з хорошими манерами, родітель приймає заслужену похвалу від друзів, родичів і вчителів. А ті родітелі, які не впоралися з поставленим завданням - це слабовільним, недостойние поваги до особистості. «Ти дозволяєш з себе вити мотузки, він сидить у тебя на шиї і т.п.» - чує «нікчемний» батько. Ну, хто ж не пам'ятає теорію 'склянки води»? У старості дитина повинна стояти біля ліжка хворого батька з склянкамі в руках.

Маленькій дитина, з'явившись на світ, не усвідомлює, що його вже почали воспітивать, а він просто хоче пити, їсти, спати і бути коханим. Але у матері вже есть уявлення про те, як це треба правильно робити; дуже часто, її графік кормленія і любові не збігається з бажаннями дитини. Тоді використовується політика поощреній і покарань. Заохочення - це іграшки і поблажливість до примх, наказаніе - загроза втрати любові, заборони та обмеження, фізичний вплив. NРодітелям здається, що все це серйозно, так воно і має бути. Вони відчувають себя відповідальними за те, щоб дитина не виріс невдахою з поганими манерамі. Батьки таке виховання називають коханням, хоча саме таке отношеніе і говорить про відсутність любові до своєї дитини. Люблячий дитина, з їх точкі зору, - це слухняна дитина, а неслухняний - це вороже настроенний.

Ця гра означає - відсутність віри у свого сина чи дочку. Якщо батько счітает, що дитина - це «дика тварина», якого потрібно приручити і зробити з нього цивілізоване істота, то єдиний засіб для цього - влада і дісціпліна. Коли хто визнає подібні установки, значить, сам не вірить у себе і в своі власні сили, а відповідно і у свою дитину. Виховання, построенное на такій основі, перетворюється у гру: хто кого. І відносини становятся конфліктними і напруженими.

Любовь, зумовлена подібними уявленнями про виховання, у своєму крайньому проявленіі доходить до реального відторгнення дитини. «Я тебе люблю, коли ти хорошій хлопчик», - каже мати. Дитина переводить для себе: мама не любить мене такім, який я є. Нормальні діти часто проявляють упертість і наполегливість, свойственное зростаючому самоусвідомлення, а мати стає жорсткою і ворожою, і Щоб довести дитині свою правоту, батько розглядає конфлікт як прінціпіальное явище, а не як звичайну життєву проблему. Дитина це чувствует й агресивно реагує на подібне ставлення до нього. Якщо початок конфлікту належить, то результати можуть бути руйнівними. Якщо дитині уступают через почуття провини або, щоб просто заспокоїти його, то батьки його ізбалуют. Відчувши свою слабкість, наступного разу батьки будуть надходити тверже, але донька чи син дізнавшись, що може домогтися свого за допомогою капризів, Буде чинити опір з ще більшою силою. Коло замикається, відносини між родітелямі і дитиною перетворюються на змагання, яке приймає непрекращающійся характер. В одних ситуаціях перемагає дитина, в інших - родітелі. Для дитини ця гра також стає справою принципу. Він дізнався, що добіться бажаного він може, якщо перехитрить або перекричить «противника». Як пішет А. Лоуен: «внаслідок такого життєвого досвіду в характері людини развівается садомазохістських риса, яка зводить нанівець усі його зусилля знайти любовь».

Концепція дисципліни, якщо її розглядати в даному значенні, означає наказаніе, якщо дитина робить непокору, але якщо розглядати дісціпліну як самодисципліну, то сенс виховання стає іншим. NДрессіровка та навчання - це два різних підходи. Якщо ми дрессіруем, то ми лішаем людини пізнання, якщо у нас немає віри в людину, то, значить, немає віри і в свої власні сили, ми починаємо проектувати власні проблеми на своїх детей. Дитина буде несвідомо глибоко ображений тим, що у батьків Пропущено віра в нього, і тим, що його не приймають таким, який він є.

Ребенок народжується з правами, про які багато хто батьки й не підозрюють, це право бути коханим, право отримувати задоволення і право висловлювати свої почуття. NНі один дорослий не відмовився б від таких прав, і якщо ми себе цього лишаєм, то Ми будемо автоматично ці права відбирати у дітей. Дозвіл дитині бути самим собой на увазі, що цей дозвіл може бути відняте.
Ми не говоримо про вседозволеність, цей тип виховання приносить не менший збиток для особистості. Дозволяли батьки також заплутався в собі і не може дати ребенку твердих життєвих орієнтирів.
Ответственность за виховання лягає на батьків, але вони повинні усвідомлювати, что ні жорстка дисципліна, ні вседозволеність не вирішать цю проблему. NСамодісціпліна і саморегуляція повинні замінити авторитарну систему виховання, такой підхід включає відповідальність за задоволення потреб дитини, «дитинчаті» дозволяють самому визначати, коли і що буде він їсти, виходячи з того, що йому є; він сам визначає, коли і скільки його будуть тримати на руках, його не примушують розвивати контроль за видільну функцію, поки фізіческі і психологічно не буде готовий до цього. Саморегуляція дає Можливо матері брати дитину такою, якою вона є, тому що кожна дитина фізіологіческі розвивається індивідуально. Батьки, прихильники самодисципліни, будут розвивати в дитині ті ж якості. Дитина повинна звертатися до батьків за підтримкою і порадою.

Правіла і обмеження необхідні, але вони не повинні бути жорсткими та незмінними, т.к. вони повинні зміцнювати безпеку дитини, а не віднімати у нього свободу. Ті правіла, які накладаються на дитину, повинні відповідати способу життя родітелей, тобто мати і батько повинні дотримуватися тих же правил. Не можна, щоб у родітелей були свої пріоритети, а у дітей - свої. Люблячий батько - це не той, кто карає або дозволяє, а той, хто розуміє потреби зростаючого человечка, розуміє, що головне - це не слова, а почуття, виражені в действіі. Любляча мати - це мати, що із задоволенням проводить час зі своім дитиною, вона не шкодує про час, проведений з ним, вона не обурюється требованіям приділити йому увагу. Щоб зрозуміти, на скільки мати любить свою дитину, нужно запитати: скільки часу вона проводить з ним і скільки задоволення вона получает від спілкування з дитиною.

Джерело: http://medolina.ru/


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2018-06-18 01:38:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2018-06-18 01:40:16

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2018-06-17 22:01:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2018-06-17 23:11:22

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2018-06-17 22:40:14

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2018-06-17 22:10:39

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2018-06-17 16:34:06

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2018-06-17 19:09:12

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2018-06-17 13:51:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2018-06-18 00:26:10

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2018-06-18 00:21:00

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2018-06-15 08:17:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2018-06-15 10:37:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2018-06-15 18:09:08

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2018-06-17 15:23:28

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2018-06-16 18:37:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2018-06-14 14:05:30

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2018-06-14 14:05:30

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2018-06-17 15:21:03

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2018-06-15 01:01:23