В організмі тварини можна виростити людський орган

В організмі тварини можна виростити людський орган

'Кепські ваші справи, - каже лікар. - Ваша печінка нікуди не годиться '. Після цього він бере стовбурові клітини вашого кісткового мозку і вводить їх в плід вівці, який ще перебуває в утробі. Коли овечка з'являється на світ, її печінка складається в основному з ваших власних клітин - цей орган готовий до того, щоб його пересадили вам. N

До появи такого способу вирощування органів ще довгі роки, але перший крок у етом напрямку вже зроблено. Група вчених на чолі з Ісмаїлом Занджані з Універсітета Невади досягла на цій ниві дивовижних результатів.
N
Учение сподіваються, що в один прекрасний день химери (організм або його частину, состоящіе з генетично різнорідних тканин. - Прим. ред.), які вони створюють, смогут надати клітини, генетично ідентичні клітинам пацієнтів, для восстановленія пошкоджених органів, а можливо, і цілі органи. Звичайно, не ісключено імунне відторгнення частини клітин тваринного походження, однак це не є непереборною проблемою, вважає Алан Флейком з Дитячого госпіталю Філадельфіі.
N
Фактори зростання

Подобная методика могла б дуже допомогти дослідникам, що займаються проблемою виращіванія тканин і органів для трансплантації, тому що вона в змозі дати значітельние кількості будь-яких клітин і тканин без необхідності турбуватися про подходящіх поживних середовищах та фактори зростання.

о зростанні людських клітин до потрібної кондиції буде піклуватися власна программа розвитку тварини. 'Ми можемо скористатися схемою розвитку і зростання плода', - підкреслює Занджані.
N
Также ця методика дозволить лікарям отримувати іммуносовместімие клітини без необходімості вирощувати людський ембріон шляхом терапевтичного клонірованія. Людські клітини можна буде відокремлювати від клітин тварин, якщо модіфіціровать сучасні апарати для сортування клітин.
N
Прі умови, що цей метод дійсно дозволить отримувати нормальні человеческіе клітини, ці клітини не будуть відторгатися, тоді як будь-які пронікнувшіе в організм клітини тварини знищуються імунною системою человека.

Само собою зрозуміло, ідея використання напівлюдей-напівтварин в якості жівих фабрик з виробництва клітин і органів ставить на порядок денний масу етіческіх питань і питань безпеки. Почати хоча б з того, що существует ризик передачі людині хвороб тварин. А, крім того, чи залишається овца з людськими клітинами в мозку просто вівцею?

Стволовие клітини

Первоначальной метою Занджані було встановити, чи можна лікувати ненароджених ще детей з генетичними вадами шляхом введення в плід здорових стовбурових клітин. NЕто і залишається його головною метою, але, проводячи експерименти на тваринах, він понял, що цей метод може бути також використаний для вирощування 'олюднених' органів.
N
Первий натяк на таку можливість дало дослідження Флейком, проведене несколько років тому. Флейком показав: якщо витягнуті з кісткового мозку людини стволовие клітини ввести в плід вівці, то ці людські клітини стають частью серцевої, шкірної, м'язової та жирової тканин вівці. Однак кількість человеческіх клітин у цих тканинах було надзвичайно мало. Зараз група Занджані сумела добитися дивного підвищення вмісту людських клітин в отдельних органах вівці. За відомостями, представленим вченими на конференції, которая відбулася в цьому місяці, в деяких випадках людські клітини составляют від 7 до 15% всіх клітин вівці.
N
Человеческіе клітини повинні вводитися в плід тваринного приблизно в середині терміну беременності - до того, як імунна система плоду навчилася розпізнавати собственние і чужорідні клітини, щоб не виникло відторгнення, але вже після того, Як сформувалися основні анатомічні особливості. Це гарантує, що появляющіеся на світ тварини будуть виглядати як нормальні вівці, а не як странние гібриди на зразок тих, які вийшли в результаті схрещування ембріонов вівці і кози.
N
Функціональние частини органів

Браузер деяких випадках людські клітини печінки, введені в плід вівці, формують функціональние, повністю людські частини печінки, розповідає Граса Альмейда-Порада, ще один член команди вчених з Невади. Ці частини можуть трансплантіроваться цілком у якості допоміжних органів.
N
Более того, в крові тварин, яким вводилися стовбурові клітини людини, був обнаружен людський альбумін - білок крові, який виробляє печінка.

Результати аналогічних експериментів, що стосуються серця, будуть опубліковані в начале 2004 року. 'Використаний нами тип стовбурових клітин породжує велику колічество клітин серцевої тканини', - поки це все, що готовий розповісти д-р Занджані про ці експерименти.
N
Якщо він правий, то це стане серйозним проривом , оскільки відкриє двері для созданія ембріональних серцевих клітин для звичайної терапії. Наприклад, серцеві ембріональние клітини кардіоміоцити вже довели свою ефективність в лікуванні сердечних захворювань у мишей і щурів. Однак існує одне велике препятствіе: зараз єдиним джерелом людських зародкових сердечних клітин є плід людини.
N
По словами Роберта Клонер, експерта з серцевих захворювань в Університеті Южной Каліфорнії в Лос-Анджелесі, підхід Занджані вирішує цю етичну проблему.

Место і час

Як вважає Занджані, за допомогою його методу можна буде вирощувати широкий спектр разнообразних тканин, наприклад клітини, що виробляють інсулін, для лікування діабетов. Він сподівається, що йому вдасться ще більше збільшити пропорційне содержаніе людських клітин в органах піддослідних тварин.
N
Сейчас вчені намагаються встановити субпопуляції стовбурових клітин, які оказиваются найбільш ефективними для формування того чи іншого органа. За мненію вчених, величезне значення має час і місце введення стовбурових клітин в плод тварини.
N
Однако всі члени Невади команди підкреслюють, що до реалізації їхнього методу ще далеко - можливо, пройдуть десятиліття, перш чим він буде випробуваний на людині. NСначала потрібно переконатися, що людські клітини, отримані таким шляхом, действітельно функціональні. В ході останніх експериментів було встановлено, что при введенні деякі стовбурові клітини змішуються з іншими, а не форміруют нормальні клітини серця або печінки.
N
Ключевой проблемою, звичайно, залишається змішання людських клітин і клітин овци . Саме по собі змішування - це не катастрофа, але слід вивчити, які последствія це може породжувати.
N
Занджані відноситься до цього питання з оптимізмом, підкреслюючи, що вівці з человеческімі клітинами просто вмирали б, якщо б в ході експериментів в їх організме з'являлися б нефункціональні змішані клітини.

Браузер Сполученому Королівстві і Канаді багато протестують проти трансплантації органов, вирощених в організмі тварин. У противників цього методу викликає озабоченность той факт, що ДНК тварин може принести нові для людини болезні.
N
Существует і ще один моральний аспект. Деякі протестують проти створення полулюдей-напівтварин з релігійних міркувань, і ці сумніви тільки усілятся, якщо буде доведено, що вівця з людськими клітинами - це щось большее, ніж просто вівця.
N
Занджані не виключає повністю таку можливість. 'Поки ми не можемо цього знати, -говорить він. - Але на тому рівні, на якому працюємо з тваринами ми, вони всі еще просто вівці'.

Джерело: Inopressa.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 19:23:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 14:34:01

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 18:10:27

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 19:26:40

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 20:12:10

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 18:56:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 14:27:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03