Підступний герпес

Підступний герпес

Мільйони людей, виявивши після декількох днів нездужання хворобливі ранки і бульбашки на губах, з прикрістю зітхають: «знову застуда вискочила!», І занурюються у свої повсякденні турботи, не особливо замислюючись про природу цього явища, відчуваючи частіше чисто косметичні незручності, і намагаючись приховати неприємні пухирці під шаром косметики. Але майте на увазі, що не всі так безневинно!

Важко знайти людину, яка хоча б один раз не зазнав подібної неприємності. NАле ця сама «застуда», що з'являється біля рота, носа або губ - зовсім не банальное нездужання, а досить серйозна хвороба, яка має вірусну природу. NОна викликається вірусом дуже поширеного простого герпесу, носіями которого є приблизно 90% людей на Землі. При цьому близько 25% населення регулярно (в середньому 2 рази на рік) відчувають напади цієї самої 'застуди'. У наше час, коли завдяки величезним науковим досягненням людство отримало Можливо набагато краще вивчити збудників багатьох своїх хвороб, стала ізвестна і ціла група вірусів герпесу.
N
Что таке простий герпес?N

Простий герпес - одне з найбільш поширених вірусних захворювань человека. В останні 10 років швидкі соціальні зміни і серйозні зміни в состояніі імунітету людей створили умови, сприятливі до виникнення раніше неізвестних або рідкісних проявів герпесвірусних інфекцій. Особливо важко вірусние інфекції переносяться людьми з порушеннями імунітету, викликаючи у них крайне важкі ускладнення. За приблизними оцінками, на території Росії і СНГ різними формами герпетичної інфекції щорічно заражаються близько 20 млн. человек.

Прояви простого герпесу дуже різноманітні і залежать від місця висипань:

• герпетичні ураження слизових оболонок (стоматити, гінгівіти, фарингіти і ін);
• герпетичні ураження очей (кон'юнктивіти, кератити, іридоцикліти та ін);
• герпетичні ураження шкіри (губ , крил носа, обличчя, рук, і т.д.);
• генітальний герпес (везикулярні і виразкові ураження слизових оболонок полового члена, вульви, піхви, цервікального каналу, шкіри сідниць і ін);
• герпетичні ураження нервової системи (менінгіт, енцефаліт, неврит);
• інші форми (пневмонія, гепатит та ін.)

Крім того, є взаємозв'язок вірусу герпесу з онкологічними заболеваніямі жіночих статевих органів. При невиношуванні вагітності і вторічном безплідді «вина» у цьому вірусів герпесу досягає 25-30%. Вагітні женщіни, заражені герпесом, можуть передавати його плоду. При цьому новонароджені подвергаются дуже високому ризику, і в 65% випадків це може привести до смерті младенца (при відсутності грамотного лікування). Ось вам і банальна «застуда»!

Як можна заразитися вірусом герпесу?

Передача вірусу відбувається самими різними способами: контактним, воздушно-крапельним, статевим (генітальний герпес) і деякими іншими. Перша встреча з герпесом можлива ще в утробі матері, якщо жінка вже була заражена. N

При кімнатній температурі і нормальній вологості віруси зберігають свою інфекціонность і активність протягом 1 доби, при температурі +50 -52 градуси теряют активність через 30 хвилин. На металевих поверхнях (монети, дверні ручкі, водопровідні крани) вірус повністю виживає протягом 2 годин, у влажной початково стерильної медичної ваті і марлі - протягом усього часу їх висиханія (до 6 годин).
NВірус простого герпесу проникає в організм через шкіру або слизові оболонки і поступает в лімфатичні вузли, кров і внутрішні органи, а потім распространяется по нервових волокнах.

Як правило зараження підступним герпесом відбувається ще в ранньому віці, але благодаря материнські антитіла, у 80% хворих первинний герпес протікає бессімптомно. Потрапивши в організм, вірус зберігається протягом усього життя, періодіческі викликаючи повтори хвороби, які протікають з різною вагою і вознікают в різних місцях. Після первинного зараження через 1-3 тижні в організме утворюються антитіла до герпесу, які зберігаються протягом усієї жізні на відносно постійному рівні, незалежно від того, як часто людини мучают герпетичні висипання. Однак ці постійно існуючі в крові антітела не попереджають повторів захворювання. Тобто, більшість з нас могут все життя носити в собі вірус герпесу і навіть не підозрювати про це. А кто-то при цьому буде все життя мучитися від постійних хворобливих висипань. N

Таке довге життя вірусу герпесу зумовлена його здатністю активно пронікать в нервові клітини та зберігатися у них.

Когда герпес нагадує про себе?

Як ви вже зрозуміли, у герпесу є малоприємна особливість нагадувати про себе в протягом усього життя людини. Подібні прояви медики називають рецідівірующім герпесом і їм страждають близько 30-50% тих, хто заражений цим вірусом. Причому подібні рецидиви можуть виникати в будь-якому віці.

Провокувати вірус можуть самі різні чинники. Ось лише деякі з них:

· Переохолодження
· Тривале перебування на сонці
· Фізична або психічна травма
· Прийом алкоголю
· Зміна гормональних ритмів (вагітність, менструація)
· Грип та інші гострі респіраторні захворювання

Взагалі, причиною раптової активності вірусу можуть бути будь-які порушення в іммунной системі, що відповідає за захист організму від інфекції. На щастя, якщо еті порушення невеликі і тимчасові, організм справляється з вірусом досить бистро і герпес знову «засинає», довгий час нічим про себе не нагадуючи.
NАле от якщо в імунній системі відбуваються серйозні порушення, герпетична інфекція може призвести до дуже тяжких захворювань із ураженням різних органов і систем організму, наприклад, ставши причиною оперізувального лишаю.

Найчастіше герпес проявляється висипаннями на шкірі і слизових оболонках, але необходімо знати, що віруси активно «господарюють» й усередині організму. Крім того, вірусні частки активно взаємодіють з генетичним матеріалом клітин человека, наслідки чого для організму можуть бути досить серйозними.
Поетому дуже важливо при підозрі на герпес звернутися до досвідченого врачу-дерматолога для діагностики типу та форми захворювання, щоб правильно вибрать схему лікування. Втім, незважаючи на появу останнім часом огромного кількості достатньо ефективних противірусних препаратів, лікування герпеса все ще є для лікарів дуже складним завданням. Більшість современних ліків лише борються з проявами вірусу, а не з ним самим (найбільш відомий приклад: «Зовіракс» та інші аналогічні препарати проти «застуди» на губах). Втім, не так давно і це було справжнім проривом у борьбе з підступним вірусом герпесу.
N
Автор: Марина Шегай, доктор медичних наук

Джерело: Beautytime.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 11:13:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-30 10:51:22

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-30 15:36:36

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-30 18:03:49

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-30 16:17:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-30 12:06:14

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-30 11:16:02

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-30 14:23:47

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-30 12:17:12