Звіт ВООЗ про здоров'я людства за 2003 рік

Звіт ВООЗ про здоров'я людства за 2003 рік

Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала звіт про здоров'я людства за 2003 рік (World Health Report 2003). Як відзначають автори звіту, головна мета документа - висвітлити реальний стан справ в охороні здоров'я всього світу, і виявити проблеми, які вимагають негайного рішення.

Здоров'я людства

ВОЗ визначає здоров'я як фізичне, психічне та соціальне благополуччя. NСвоім основним принципом організація вважає 'досягнення здоров'я по самим високім стандартам' для всього населення Землі.

Однако реальність поки далека від ідеальної. Як приклад, який показивает, наскільки по-різному забезпечені медичною допомогою жителі Землі, ВОЗ порівнює перспективи двох новонароджених дівчаток з Японії та Сьєрра-Леоне. N

Маленькая японка проживе приблизно 85 років. Відразу після народження їй зроблять прівівкі, і забезпечать необхідним сбалансірованнним харчуванням. Потім вона отримає образованіе, вийде заміж. Її вагітність пройде без ускладнень для неї і ребенка. У старості в японки будуть серйозні хронічні захворювання, але вона Буде мати доступ до ліків, значно поліпшує якість життя. Японка Буде забезпечена медикаментами на суму 550 доларів на рік.

Девочка з Сьєрра-Леоне проживає близько 36 років. Вона не отримає щеплень та детского харчування, і, ймовірно, буде страждати від недоїдання. Вийшовши заміж ще подростком вона народить шість дітей або більше. Один із них помре в дитинстві. NЯкщо вона захворіє, їй доведеться розраховувати на ліки, вартість яких не превишает 3 доларів на рік. Африканка, ймовірно, доживе і до хвороб людей літнього возраста, але, за відсутності лікування, помре набагато раніше своєї японської ровесніци.

Браузер поточному звіті ВООЗ підкреслює, що минув час дозвільних дебатів, і медикам всего світу необхідно активно співпрацювати. Ця думка простежується в кожній з семі глав документа.

Глава 1: Здоров'я людства

Ізвестно, що в XX столітті значно збільшилася тривалість життя і снізілісь показники дитячої смертності. Але, як відзначає ВООЗ, сталося це только за рахунок розвинених країн. У бідних державах ж ситуація погіршилася - на ніх припадає 98 відсотків всієї малюкової смертності, а епідемія СНІДу снізіла тривалість життя на 20 років. За останні кілька років різниця между здоров'ям населення багатих і бідних країн стала ще помітнішою.

ВОЗ також відзначає зростання чоловічої смертності в країнах Східної Європи і акцентірует увагу на високому рівні травматизму - умисного і випадкового.

Глава 2: Програма ООН 'Millenium Development Goals '

Программа' Millenium Development Goals 'створена для того, щоб зберегти пріроду Землі і забезпечити всім жителям планети безбідне існування, доступ к їжі, воді та медичної допомоги; рівність статей і хоча б мінімальне образованіе.

Як відзначає ВООЗ, незважаючи на те, що програма була прийнята більшістю государств планети, досягнення її цілей поки що неможливо. Причина цього - Пропущено належної співпраці між бідними і багатими країнами.

Глава 3: боротьба зі СНІДомЕпідемія СНІДу на сьогоднішній день загрожує не тільки здоров'ю багатьох націй, але і економіці всієї планети. Тим часом, в окремих країнах, наприклад - у Бразилії, профілактіческімі заходами вдалося добитися значного зниження захворюваності. N

Наряду з профілактикою, важливим засобом боротьби зі СНІДом є застосування комплекса противірусних ліків. Як повідомлялося раніше, ВООЗ навіть схвалила полузаконний випуск таких препаратів без ліцензії, щоб зробити їх доступними для небагатих держав.

Согласно планам ВООЗ, таке лікування до 2005 року отримають 3 мільйони африканців. NОднако всі розуміють, що цього недостатньо.

Глава 4: Знищення поліміеліта

Ето важке захворювання медики планують знищити, як свого часу вдалося сделать з натуральною віспою. Для цього застосовується все те ж універсальне оружіе: вакцинація.

Вакцінація дітей в епідемічно неблагополучних районах проводилася силами 10 мілліонов добровольців. Завдяки щепленням, кількість хворих на поліомієліт з 1988 по 2003 рік скоротилося в кілька сотень разів, а число країн, де є такое захворювання - з 125 до семи. Для завершення кампанії, однак, потрібні дополнітельние фінансові вкладення.

Глава 5: Нові захворювання. SARS

'Важкий гострий респіраторний синдром' у 2003 році показав всьому світу, як нова інфекція - зовсім не така небезпечна як СНІД - здатна в короткі терміни створити угрозу здоров'ю людства і глобальну економіку.

По думку експертів ВООЗ, що пройшла епідемія дозволяє зробити принаймні семь важливих висновків:

Всем країнам необхідно чесно та повною мірою повідомляти про будь-якої інфекції, способной вийти за їхні межі.Своєчасне оголошення глобальної тривоги способно зменшити територію розповсюдження нової інфекції.

Для виконання попереднього умови необхідно вжити ефективних заходів на місцях, напрімер - медичний огляд всіх пасажирів міжнародних рейсів.

Ізученіе нового захворювання буде набагато більш продуктивним за умови международного співпраці дослідників.

Распространеніе інфекції визначається станом системи санітарно-епідеміологічної служби країни.

Епідемія може бути зупинена навіть якщо ліки або вакцини не існує. NНеобходіми лише адекватні протиепідемічні заходи, які можна осуществіть тільки за підтримки влади.

Развітіе епідемії багато в чому залежить від поінформованості населення. З одного сторони, детальна інформація про нову хворобу роблять людей обережніше, з іншого -може спровокувати паніку.

Глава 6: епідемія неінфекційних хвороб і травм в країнах, що розвиваються

Здесь мова йде про так званих прихованих епідеміях. У першу чергу це сердечно-судинні захворювання, наслідки тютюнопаління та високої інтенсівності дорожнього руху.

Что стосується серцево-судинних хвороб, то довгий час вони вважалися характернимі тільки для країн з високим рівнем і великою тривалістю жізні. Але тепер, завдяки профілактиці, там епідемічні показники постійно сніжаются.

Населеніе розвиваються зараз країн найбільше страждає від інфекцій, але, як надеется ВООЗ, через якийсь час удасться перемогти багато епідемії і тим самим велічіть тривалість життя. Тоді стане помітним зростання числа сердечно-судинних захворювань, зареєстрований вже зараз. Ефективний засіб NОТ цих хвороб - профілактика - успішно випробуване на Європі і США і повинно заблаговременно прийти до країн третього світу.

Актівное і пасивне куріння - головна з запобігаємо причин смерті в усьому міре. Зараз від тютюну вмирають 5 мільйонів чоловік на рік, а через 20 років цей показатель може подвоїться.

Для того, щоб це не відбулося, у році, що минає була прийнята рамкова антітабачная конвенція. На думку ВООЗ, вона дозволить 192 країнам-членам організцаціі значно знизити споживання тютюну. Для цього, в першу чергу, необходіма зацікавленість влади.

Значітельное вплив на здоров'я людей також надає автомобільний рух. NТолько в ДТП щорічно гинуть 20 мільйонів чоловік. Крім цього, існують опосредованние ефекти - від соціальних до екологічних. У Європі та США вже сейчас діють суворі норми безпеки та екологічні вимоги, а развівающімся країнам, де інтенсивність автомобільного руху зростає огромнимі темпами, безумовно варто їх прийняти.

Глава 7: Алма-Атинська декларація 1978 року в сучасних умовах

По думку ВООЗ, основою всіх систем охорони здоров'я повинна бути первинна медіко-санітарна допомога. А вона, у свою чергу формується на принципах, ізложенних в Алма-Атинській декларації ВООЗ /ЮНІСЕA 1978:

Здоровье є одним з основних прав людини і всесвітньої соціальним завданням;

Здоровье представляє собою невід'ємну частину розвитку товариств;

Существует величезна нерівність у стані здоров'я людей, що складає предмет загальної турботи для всіх країн. І цей розрив повинен бути скорочений;

Люді імееют право і зобов'язані на індивідуальній і колективній основі брати участь в плануванні та здійсненні медико-соціального обслуговування;

Правітельства несуть відповідальність за здоров'я своїх народів;

Следует краще використовувати світові ресурси з метою зміцнення здоров'я.

Однако, як зазначається у звіті ВООЗ, останнім часом дотримання цих прінціпов заважають чотири обставини: брак лікарів у всьому світі, неточність медіцінской інформації, недолік фінансування і реактивність медичної сістеми, гальмує впровадження нових методик.

Заключеніе

Отчет про здоров'я людства за 2003 рік закінчує головна думка всього документа: щоб досягти всіх поставлених цілей ВООЗ, необхідна тісна сотруднічество всіх країн на рівні урядів, медиків, дослідників і благотворітельних організацій.

Джерело: Mignews.com.ua

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-09 04:38:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-08 22:54:35

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-09 05:59:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-09 04:44:02

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-09 05:12:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-09 00:26:08

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-09 04:46:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-09 05:29:30

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-09 04:56:29

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-09 04:41:12

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-09 03:48:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-09 04:03:57

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-09 03:37:52

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-09 04:14:40

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-09 05:55:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-09 03:53:52

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-09 04:20:58

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-09 03:59:10

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-09 04:08:40

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-09 03:43:15