Амбулаторне ведення пацієнтів з некоронарогенна шлуночковими аритміями

Данная інформація призначена для фахівців в області охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Амбулаторне ведення пацієнтів з некоронарогенна желудочковимі аритміями

Т. В. Трешкур, Є. В. Пармон, М. А. Овечкіна, І. В. Воробйов
Кафедра факультетської терапії СПбГМУ ім.акад. І. П. Павлова і лабораторія холтеровского моніторування НДІК МОЗ РФ ім.акад. В. А. Алмазова, Санкт-Петербург

Наш досвід тривалого проспективного спостереження за пацієнтами з некоронарогеннимі шлуночковими аритміями (ЖА) дозволяє рекомендувати определенний алгоритм ведення таких хворих в амбулаторних умовах .

Обстежено 165 пацієнтів у віці від 17 до 67 років з частими шлуночковими ектопіческімі комплексами у вигляді аллорітмій (у 100% хворих), з наявністю парних комплексов (у 83%) і епізодів прискореного ідіовентрікулярного ритму або неустойчівой шлуночкової тахікардії (ЗТ) (у 57% хворих). Пацієнти зверталися на консультацію за напрямом кардіологів районних поліклінік, міських і областних діагностичних центрів і в подальшому склали диспансерної групи наблюденія.

У 1974 пацієнтів ЖА поєднувалася з гіпертонічною хворобою II стадії, у 14 був діагностірован пролапс мітрального клапана I-II ступеня, у 56 - вегетосудинна дістонія, 12 пацієнтів в минулому перенесли міокардит, у 59 - патології сердечно-судинної системи доступними нам методами виявлено не було. NСопутствующіе захворювання (гастрити, захворювання жовчовивідних шляхів, клімактеріческій синдром і ін) були присутні у половини пацієнтів. Ознаки сердечной недостатності I-II класу (за NYHA) спостерігалися у 28 хворих.
Всем пацієнтам було виконано: ЕКГ, Ехокардіограма, двічі для визначення воспроізводімості холтерівське моніторування (ХМ) ЕКГ (Кардіотехніка-4000, 'Інкарт') і велоергометрія (ВЕМ), а також фармакологічні проби з?-адреноблокаторами і М-холінолітиками.

Поява і /або прогресування ЖА під час фізичного навантаження (ФН) при Пропущено клінічних і ЕКГ-ознак ішемії міокарда було обумовлено, як правіло, впливом підвищеного тонусу симпатичного відділу вегетативної нервової сістеми на ектопічної центр - 59.8% спостережень. У цих випадках призначалися індівідуально підібрані невеликі дози?-Адреноблокаторів, ефект яких був подтвержден результатами парних навантажувальних проб. При ЖА, індукованої ФН, в том числі і нестійкою ЗТ, достатнім виявився профілактичний прийом?-Блокаторів (локро, метапролол).

ЖА спокою, зменшуються або зникають під час ФН, була обумовлена повишеніем тонусу парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи (15.2%). У більшості випадків ця форма ЖА лікування не вимагала. Однак при плохой суб'єктивної переносимості аритмії призначення коштів атропінового ряду (беллоід, беллатамінал), іноді в поєднанні з антиаритмічними препаратами, що мають ваголітіческімі властивостями (рітмілен, аллапінін), приводило до поліпшення самочувствія хворих і підтверджувалося результатами ХМ.

У ряді спостережень (9.2%) в одних і тих же хворих 'денна' ЖА, пов'язана з фізіческімі та /або емоційними навантаженнями, купірувати?-Адреноблокаторами, для профілактики 'нічний' було достатньо вечірнього прийому беллоіда або антіарітміка з ваголітіческімі властивостями.
Браузер 22.4% випадків була зв'язок зникнення аритмії з лікуванням основного та /або сопутствующіх захворювань, а також з корекцією психоемоційного фону (протівотревожнимі і антидепресивний препаратами).

Тільки в тих випадках, коли ЖА носила хронічний характер (часті погано переносімие епізоди стійкої ЗТ), була потрібна госпіталізація в стаціонар (кардіологію або кардіохірургію), де вирішувалося питання про призначення та виборі доз антіарітміческіх препаратів (кордарон, соталекса) або про аблації ектопічного желудочкового центру. У подальшому такі хворі (9,7%) продовжували перебувати на амбулаторному диспансерному спостереженні.

Таким чином, запропонований алгоритм обстеження пацієнтів із шлуночковими нарушеніямі ритму опинився в більшості випадків достатнім, щоб виключити ЖА ішеміческого генезу, визначити безпосередній зв'язок аритмії з основним заболеваніем (або відсутність такої), показати участь вегетативної нервової сістеми в арітмогенезе і виробити патогенетично виправдану терапію. Як показивает досвід, пацієнтам з неішемічного ЖА найчастіше немає необхідності в госпіталізаціі. Амбулаторне диспансерне ведення хворих з некоронарогенна ЖА позволіт розвантажити спеціалізовані кардіологічні відділення. Для цього необходімо посилити амбулаторну кардіологічну службу, досить оснастивши районних кардіологів діагностичною апаратурою.

Джерело: http://rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2018-04-21 22:29:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2018-04-21 22:19:35

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2018-04-21 12:43:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2018-04-21 22:07:05

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2018-04-20 22:30:42

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2018-04-21 15:02:31

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2018-04-21 23:18:49

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2018-04-22 01:21:54

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2018-04-21 22:48:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2018-04-21 09:53:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2018-04-21 21:57:41

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2018-04-21 22:08:34

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2018-04-20 18:54:45

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2018-04-20 21:22:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2018-04-21 15:26:14

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2018-04-21 05:09:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2018-04-20 18:54:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2018-04-20 18:54:41

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2018-04-21 19:08:37

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2018-04-20 18:54:40