Сучасні аспекти лікування при травмі ніжнегрудного і поперекового відділів хребта в поєднанні з переломами кісток нижніх кінцівок

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Сучасні аспекти лікування при травмі ніжнегрудного і пояснічного відділів хребта в поєднанні з переломами кісток нижніх конечностей

Валєєв К.Є. Валєєв І.Є. Зулкарнеев Р.Р.
Казанскій Державний Медичний Університет

E-mail: kamvaleev@mail.ru


Браузер століття інтенсивного розвитку сучасних і передових технологій , збільшення ритму жізнедеятельності людства найбільш актуальним завданням в травматології остается проблема поєднаних і множинних ушкоджень.

Найменш вивченим питанням при поєднаних ушкодженнях є одновременная травма хребта і кісток нижніх кінцівок, що виконують опорную функцію скелета. Виникають деякі неясності і прогалини в діагностиці, прімененіе хірургічної тактики та проведення реабілітаційних заходів.
Целью даної роботи було вироблення тактики хірургічного лікування поврежденій ніжнегрудного і поперекового відділів хребта в поєднанні з переломамі кісток нижніх кінцівок.

Ми маємо у своєму розпорядженні 56 спостереженнями за хворими з нестабільними неускладненими компрессіонно-осколкових переломами тіл i К XII - L II хребців у поєднанні з переломамі кісток нижніх кінцівок. Осіб чоловічої статі було 39 людей, женского - 17. З них: у 16 пацієнтів - перелом тіла Th XII хребця, у 25 - перелом тіла LI хребця, і у 15 - L II. Компресія тіл хребців становила 1 /2 і більше. У 13 випадках - з пошкодженням заднього опорного комплексу. NНеврологіческая симптоматика була обумовлена корінцевим больовим синдромом; более детальна діагностика неврології викликала певні ускладнення, зважаючи на поврежденія нижніх кінцівок. Закриті переломи п'яткових кісток були у 37 пострадавшіх, з них у 13 - з обох сторін .. Закритий перелом косопоперечний бедренной кістки діагностований у 7, переломи зовнішньої внутрішньої кісточок з подвивіхом стопи назовні - у 8, гвинтоподібний перелом кісток гомілки у 4.
Основная група хворих - 37 чоловік була доставлена в стаціонари в перші години с моменту отримання травми, 2-а група пацієнтів 19 - на період від 3-6 місяців для виконання стабілізуючої операції на хребет. У 23 з них розвинувся травматіческій шок, при чому еректильна фаза у 7 - з переломом обох п'яткових костей зі зміщенням; шок 1 ступеня у 11 - з переломом кісток гомілки; 2 ступінь шока відзначена у 4 - з пошкодженням стегна.

Всім 56 постраждалим були проведені оперативні втручання на позвоночніке: задній транспедикулярні спондилодез стрижневий дистракційний сістемой або подвійними пластинами пошкодженого рівня на різних термінах з перших суток до 6 місяців з моменту отримання травми. При переломах п'яткових кісток і костей гомілки зі зміщенням переважно використовувався чрескостний остеосинтез аппаратом Ілізарова, стегнової кістки - остеосинтез накісткового пластиною.

Висновки:

1.Оперативному лікуванню підлягають всі нестабільні переломи хребців, тому що при актівізаціі хворого наростає кифотичне деформація, з'являється виражений болевой синдром, можливо вторинне пошкодження спинного мозку.

2.Проводити операцію на хребті і кістках нижніх кінцівок на ранніх сроках з урахуванням загального стану

3.Найбільш адекватною фіксацією при нестабільних компресійно-осколкових переломах тел грудного та поперекового відділів хребта на даний момент является задній транспедикулярні спондилодез занурювальним металоконструкціями. N

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2018-04-22 07:55:05

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2018-04-22 07:55:05

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2018-04-22 07:55:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2018-04-22 09:04:41

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2018-04-22 07:55:06

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2018-04-22 07:56:11

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2018-04-22 09:41:25

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2018-04-22 07:55:07

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2018-04-22 08:55:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2018-04-22 08:12:15

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2018-04-22 07:55:09

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2018-04-22 07:55:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2018-04-22 07:55:09

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2018-04-22 07:55:10

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2018-04-22 07:55:10

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2018-04-22 07:55:10

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2018-04-22 07:55:10

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2018-04-22 07:55:11

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2018-04-22 07:55:11

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2018-04-22 08:34:43