Мануальна терапія і сколіоз

Мануальна терапія і сколіоз

Пестриков В.А.

Працюючи лікарем терапевтом більше 20 років, я завжди ставив собі вопрос: 'Чому одні люди хворіють, а інші залишаються здоровими до глибокої старості?' Займаючись Мануальною терапією більше 9 років, я зробив для себе определенние висновки з приводу цього. Чим хочу і поділитися.

Коли я зустрічаю літньої людини з прямим хребтом і спрашіваю його про те, чим він хворів протягом життя. Відповідь: 'Майже ні чим, окрім редкіх застуд'. Вони зазвичай не маю серйозних хронічних захворювань. Але, на сожаленію, такі люди досить рідкісні на наших лікарських прийомах.

Займаючись з дітьми у своїй практиці, я виявив, що й серед них достаточно малий відсоток що мають нормальну поставу. Приблизно 10 %.Доказом того понад 1000 оглянутих дітей однієї з шкіл м. Череповця. N

Одне з найсерйозніших порушень постави, це сколіоз - викривлення позвоночніка в бік від вертикальної осі. При сколіозі багато хребців находятся в неправильному положенні й можуть здавлювати міжхребцеві отвори, где виходять зі спинного мозку нерви, судини, здійснюється лімфоотток і ціркуляція енергії по меридіанах. А оскільки кожен сегмент спинного мозку, отвечает за який орган, то при цих порушеннях поступово формується заболеваніе цього органу. При розвитку патології допомагають і інші етіологіческіе фактори.

При сколіозі відбувається перевантаження міжхребцевого диска, суглобів, і формується ранній остеохондроз і спондилоартроз. І необов'язково для цього іметь важку роботу. Досить просто ходити вертикально, і вагу тіла зробить ету невдячну роботу, хребет зноситься завчасно. За статистикою спіни болять однаково часто у вантажників і лікарів.

Потрібно розділяти два поняття: Сколіоз і Сколіотична хвороба. NСколіотіческая хвороба - це вроджена або набута клиновидна деформація тела одного або декількох хребців. За рахунок цього викривляється весь позвоночнік. Зазвичай ступінь сколіозу при цьому буває значна. Повністю вировнять такий хребет не можливо, хоча ступінь сколіозу можна зменшити прі допомоги Мануальною терапії. Левова частка викривлень хребта доводиться на придбаний або функціональний сколіоз, який можна повністю випрямити. NДля цього і придумана Мануальна терапія.

Причини таких сколіозів: вроджене укорочення ноги, проблеми скрученного тазу і неправильне положення кісток черепа. Все це викликає торзію твердой мозкової оболонки (скручування) та розвиток вторинного сколіозу. NУстраненіе цих причин виліковує хворобу. Вроджена вкорочення ноги развівается у зв'язку з генетичними поломками і передається спадково. Якщо таз спирається на різної довжини ноги, він нахиляється в бік більш короткою або длінной доги, і щоб людина не падав, хребет викривляється, намагаючись сохраніть центр ваги на місці. Підклавши під коротку ногу прокладку, ми виравніваем таз. Хребет при цьому випрямляється. Якщо ми займемося лікуванням етой проблеми в дитинстві, то спеціальна методика дозволить вирости короткій нозі і усунути сколіоз. Дорослі мої пацієнти змушені носити цю прокладку в теченіе усього життя. Тому виявлення вродженого укорочення ноги повинно бути Як можна раннім. Це запобіжить сколіоз і розвиток захворювань багатьох органов.

Якщо в сім'ї є така патологія, то при плануванні народження ребенка, майбутній мамі потрібно приймати фолієву кислоту і вітамін В-12, 6 місяців до вагітності, а так само продукти, що містять їх. Це не завадить і майбутнього папе. Фолієвої кислоти багато в овочах і фруктах зеленого кольору. Це - яблука, груші, огірки. І особливо багато фолієвої кислоти в їхній 'попка', які ми обично викидаємо. Це вітамін росту. Його прийом перешкоджає розвитку врожденних кісткових дефектів. Вітамін В-12 міститься в печінці, нирках, серці, устріцах, крабах, лососевих риб і в яєчному жовтку. Прийом цих вітамінів потрібно Продовжити і в процесі вагітності до 6 місяців, або, навіть до кінця беременності.

Скручування кісток тазу або черепа виникає від зовнішніх травматіческіх факторів: падіння, ніяковий рух, піднімання ваги, струс головного мозку. І самої серйозною травмою для людини є поява його на світло, народження. Велика голова новонародженого повинна пройти через относітельно невеликий отвір малого таза породіллі, обертаючись при цьому навколо своей осі. Голова просто видавлюється з родових шляхів, як паста з тюбика. NПрі цьому кістки черепа дитини здавлюються у швах, знаходячи один на одного. Мозок ребенка піддається серйозної травматизації.

Якщо у мами рівний таз, а за міжнародною статистикою, такий только у 8-10% жінок, то народжується дитина отримає мінімальну травму мозку, которая швидко компенсується. Така дитина народжується теж скрученим, але він раскручівается протягом декількох годин після народження. Якщо таз не рівний, то ребенок отримує скручений череп, який залишається до того моменту, поки він не повстречается з мануального терапевта, який володіє методом Краніотерапіі. У таких детей неминуче розвивається сколіоз. Мало того у них, як правило, є неврологіческіе порушення: головні болі, погана пам'ять, погана успішність у школе. Раннє прояв цього порушення: такі діти абсолютно не повзають на четвереньках і рано починають ходити.

Висновок такий. Якщо мама хоче мати здорову дитину, то перед беременностью та пологами вона повинна привести свій таз у лад у мануального терапевта.

Як визначити, чи є у Вашої дитини сколіоз? В оптимальному варіанте його потрібно показати мануального терапевта або педіатра, що має знання по Мануальною терапії. І при виявленні сколіозу, скорегувати ці нарушенія. Адже 90% сколіозів повністю переборні. Можна просто поглянути на своего дитини 'новими' очима. На одному рівні в нього очі, вуха, плечі, лопаткі, кінчики пальців рук. Покладіть свої руки йому зверху на кістки тазу, на одном чи вони рівні? Подивіться, лежачи, довжину його ніг, по п'ятах або по щиколотки. NПосмотріте, однакові чи за розміром ліва і права половини грудей. І подивіться на сам хребет, чи схожий він на одиницю? І я думаю, Ви самі поставите правільний діагноз.

Не забудьте поглянути на каблуки взуття дитини, якщо вони стоптані сбоку, то прямий Вам шлях на консультацію до фахівця. І ні які ЛФК, спорт, занятіе плаванням і аеробікою, не можуть прибрати ці придбані сколіози та устраніть неправильне положення хребців, без спеціальних маніпуляцій Мануаліста. Вони можуть ще більше зафіксувати дитину, та й дорослого, в неправільном положенні й сприяти розвитку нових хвороб.

ЛФК вкрай корисною, якщо порушення професійно усунені. Потрібні еті оздоровчі заходи для закріплення, досягнутого Мануальною терапіей. Новий навчальний рік не за горами. І мені б хотілося, щоб Ваші діти вирослі не тільки освіченими людьми, а й міцними фізично. Поєднання отлічного здоров'я з ясністю розуму, ось що нам не вистачає в житті.

Всіляких Вам благ!

Журнал 'Здоров'я Вологодчіни' № 3 за 1999 рік Сайт журналу: http : //www.e-tat.ru/zv

Доктор Пестриков В.А. тел. № (8202) 23-32-79 (ввечері) * (8202) 56-82-61 * (вдень)
http://psdoccom.chat.ru

psdoc@rambler.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 18:33:25

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 16:13:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15