Методи усунення гострого болю

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.

Методи усунення гострого болю

Ситник А.Г., Родослав Л.С., Левін М.Б., Арбузов Д.Ю., Фельдман А.В., Буднюк А.А., Бутенін А.А .

«Біль - це неприємне сенсорне і емоційний стан, обумовлений дійсним або можливим впливом на ушкоджують тканини» - це визначення болю, рекомендований Міжнародною асоціацією з вивчення болю. Завданням анестезіологів є її усунення.

Біль викликає посилення симпатичної реакції організму з наступною тахікардією, посиленням скоротності міокарда і збільшенням споживання кисню. Тривала біль знижує фізичну активність, призводить до венозних застою, підвищує ризик тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок і емболії легеневої артерії. Біль справляє негативний вплив на перистальтику кишечника і сечового тракту, що веде до післяопераційного парезу кишечнику, нудоті, блювоті і затримці сечі. Операції на органах грудної клітки або черевної порожнини викликають помітні порушення функції легень, порушують тонус м'язів живота і знижують функцію діафрагми. У результаті порушується санація трахеобронхіального дерева, що може призвести до ателектазу і пневмонії.

Ефективне знеболення має важливе фізіологічне значення, сприяє гладкому течією післяопераційного періоду, знижує частоту виникнення ускладнень.

Недостатність знеболювання є результатом некомпетентності медичного персоналу, тому що є різна чутливість до аналгетиками і можливість розвитку великого числа побічних реакцій на їх запровадження.

Традиційна тактика призначення опіоїдних аналгетиків оперованому пацієнтові в міру його виходу з наркозу і появи больових відчуттів себе не виправдала, як недостатньо ефективна і нерідко пов'язана з небезпечними ускладненнями опіатної моноалгезіі. Призначення традиційних доз промедолу, морфіну, бупренорфіну, особливо після невеликих за обсягом оперативних втручань, без безперервного моніторингу стану хворого може призвести до депресії, зупинки дихання і смерті. Хворого. Усунення болю повинно бути не тільки ефективним, але й безпечним.

Ефективне усунення больового синдрому може бути досягнуто багаторівневим, багатокомпонентним знеболенням з диференційованим використанням медикаментозних засобів, залежно від патогенезу больового синдрому, стану хворого, обсягу і травматичності оперативного втручання, змісту анестезіологічної захисту до і під час операції, а також компонентів проводиться інтенсивної терапії.

Продовжена епідуральна блокада використовується нами, як компонент загальної анестезії при оперативних втручаннях на органах грудної та черевної порожнини, малого тазу, на нижніх кінцівках, при травмах грудної клітки з множинними переломами ребер. Вона забезпечує ефективну інтраопераційну анестезію і тривалий післяопераційний знеболення - аналгезія, що істотно знижує частоту післяопераційних пневмоній і парезів кишечнику і не вимагає додаткового введення аналгетиків (рац. перед. № 1556 від 12.0188, рац.пред. № 1757 від 23.04.89 .).

У випадках використання тільки місцевого анестетика аналгезія триває 4-8 годин. Після введення в епідуральний простір морфіну, або фентанілу, або Каліпсол тривалість анелгезіі 12-36 годин. Для продовженої епідуральної аналгезії нами використовуються такі методики: хворому, через епідуральний катетер вводиться дрібно по 2-3 мл 0,2% морфіну (1 мл 1% розчину розлучається на 5 мл фіз. Розчину) або 50 мг Каліпсол (розлучається на 10 мл фіз. розчину) і вводиться дрібно по 2-4 мл. Епідуральна аналгезія використовується нами для купірування больового синдрому в онкологічних хворих, в цих випадках ми застосовуємо алкоголізацію.

При великих травматичних операціях, особливо у хворих з важкою супутньої серцево-судинною патологією, для підвищення надійності антистресової захисту ми використовуємо спеціальний патогенетичний агоніст адренергічних альфа 2 - рецепторів - клофелін, блокуючий ноцицептивних пресорними реакції, не усуваються анестетиками. Клофелін попереджає виникнення під час загальної анестезії різкою гіпертензії та тахікардії. У пацієнтів з супутніми алкоголізмом або наркоманією, знижується підвищена потреба в наркотичних аналгетиків і загальних анестетиків. Це дозволяє стабілізувати протягом загальної анестезії та отримати повноцінну післяопераційної аналгезії при мінімальних дозах опіоїдів шляхом поєднання клофеліну з одним з анестетиків периферичної дії або нейролептиків (рац.пред. 2706 від 08.12.97 р.).

Наш досвід показує, що при застосуванні перед загальною анестезією і під час неї аналгетиків периферичної дії, мікродоз Каліпсол в дозі 1,2 мг /кг ваги хворого ( рац. попер. 3001 від 16.11.99 р.) та клофеліну вихід хворих з анестезії відбувається спокійно, без скарг на болі, без психомоторного занепокоєння і гіпердинамічного реакцій кровообігу. Аналгезія зберігається протягом декількох годин після закінчення операції. При застосуванні великих доз антікініногенов (контрикал, гордокс, трасілол), особливо у зв'язку з масивною крововтратою або маніпуляціями на підшлунковій залозі - спостерігається більш тривала аналгезія (до 24 годин).

Для попередження розвитку післяопераційного больового синдрому досить профілактичне введення одного з неспецифічних протизапальних препаратів ( диклофенак, кеторолак та ін) в дозуванні 0,75 мг /кг ваги хворого (рац.пред. 3000 від 16.11.99 р . ).

Застосування опіоїду середнього аналгетичної потенціалу - Трамал (трамадолу) відразу після закінчення оперативного втручання, тобто на операційному столі (рац.пред. 2768 від 02.07.98 р.), доповнює дію анестетиків і аналгетиків, введених хворому в перед-і інтраопераційної періоді і створює тривалу післяопераційної аналгезії.

не усунення больовий синдром не тільки означає різкий дискомфорт, фізичне та емоційне страждання пацієнта, але і серйозні порушення гомеостазу. Неминучі наслідки не усунутою болю: малорухливість пацієнта, легенева гіповентиляції, тахікардія (аритмія), гіпертензія. Виникаючий периферичний ініціальнийвазоспазм веде до порушення кровотоку в тканинах і органах, у тому числі оперованих, розвитку післяопераційних ускладнень (хірургічних, респіраторних, серцево-судинних, тромбоемболічних та ін), а також загострення хронічних супутніх захворювань.

Знеболювання має відображати потреби конкретного хворого, що можна досягти тільки з урахуванням всіх етіологічних і патогенетичних чинників і обов'язково визначається відчуттями хворого.

Публікація з дозволу авторів

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-11 18:54:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05