Невідкладні стани, з якими можна зіткнутися під час застілля

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Невідкладні стани, з якими можна зіткнутися під час застолья

Дрейден А.І.

Банкетний стравохід

Спонтанний розрив стравоходу, синдром Бурхаве або банкетний стравохід - це особливий вид травми раніше здорового стравоходу у вигляді разрива його стінки, який виникає з-за раптового різкого підвищення внутріпіщеводного тиску.

Главная причина розвитку спонтанного розриву стравоходу - дуже важка блювота, которая може виникнути при переїданні і вживанні великої кількості алкоголя.

Внезапное інтенсивне закидання шлункового вмісту та газів в стравохід при спазме його крик-езофагального сфінктера призводить до різкого підвищення внутріпіщеводного тиску, через що відбувається розрив стінки стравоходу в наіболее слабкому його відділі, який розташований безпосередньо над діафрагмою. NСпособствовать різкого підвищення внутріпіщеводного тиску може свідоме желаніе запобігти блювоту в 'незручному місці', наприклад, за столом на банкеті, отсюда і назва - 'банкетний стравохід'.

Рана стравоходу зазвичай повідомляється з плевральної порожниною (частіше з лівої), що пріводіт до закидання туди вмісту шлунка і розвитку важкої інтоксікаціі, так як плевра має велику всмоктуючої поверхнею.

Симптоми раптового розриву стравоходу

 • під час блювоти раптово з'являються жорстокі ріжучі болі у грудях або в подложечной області (симптоми можуть нагадувати такі при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки), біль може іррадіювати в ліве надпліччя і ліву поперекову область,
 • шкіра бліда, виступає холодний піт,
 • пульс частий, дихання часте, поверхневе, утруднене,
 • з'являється емфізема шиї (скупчення повітря в підшкірній клітковині шиї), наростають болю в грудях при ковтанні,
 • в неясних випадках діагностиці допомагають рентгенологічне дослідження і ендоскопія.

Лікування раптового розриву стравоходу

Хірургіческое. Виробляється невідкладна лівостороння торакотомія, ушивання разрива в стінці стравоходу і дренування плевральної порожнини в поєднанні з массівной антибіотикотерапією.
N
Отруєння етиловим спиртом

Прі прийомі алкоголю усередину 20% його всмоктується в шлунку, а решта 80% - в тонкой кишці. До 90% спирту розщеплюється в печінці до двоокису вуглецю і води, 10% - виводиться легенями, нирками, з потом в незмінному вигляді.

Токсіческая доза етилового спирту 300 - 500 мл (96%). Летальна доза алкоголю составляет 5 - 13 г /кг.

Ознаки отруєння етиловим спиртом

 1. сп'яніння,
 2. запах спирту з рота ,
 3. холодна липка шкіра, червоне обличчя
 4. головний біль, іноді судоми, аспірація блювотних мас, ларингоспазм, може розвинутися кома,
 5. зіниці звужені, а при наростанні розладів дихання розширюються, горизонтальний ністагм,
 6. блювота, мимовільне виділення сечі і калу,
 7. слабкий частий пульс,
 8. смерть може наступити в результаті зупинки дихання (западіння мови, аспірація блювотних мас) і серцево-судинної недостатності,
 9. серйозним ускладнення алкогольної коми є міоренальний синдром, проявляється в виділення сечі брудно-бурого кольору (при тривалому здавлюванні м'язів вагою власного тіла відбувається їх розпад з вивільненням міоглобіну), міоренальний синдром може призвести до розвитку гострої ниркової недостатності.

Невідкладна допомога при отруєнні етиловим спиртом

 1. очистити ротову порожнину, укласти постраждалого на бік для попередження аспірації блювотних мас,
 2. промивання шлунка, дача адсорбентів і проносних,
 3. у важких випадках - госпіталізація для проведення інфузійної терапії (глюкоза 5% розчин 1 - 1,5 л в /в крапельно),
 4. атропін 0,1% розчин 0,5 - 1 мл,
 5. кордіаміну 2 мл п /к,
 6. натрію бікарбонат 4% розчин до 1 л в /в крапельно.

Отруєння метиловим спиртом

Смертельная доза метилового спирту (метанолу) складає 50 - 100 мл. У печінці метанол 'розпадається' на мурашину кислоту і формальдегід. Ці метаболіти оказивают токсичну дію на центральну нервову систему, зоровий нерв, сердечно-судинну систему.
N
Ознаки отруєння метиловим (деревним) спиртом

 1. сп'яніння виражено слабко,
 2. з рота - запах спирту,
 3. шкіра і слизові сухі, червоного кольору з синюшним відтінком,
 4. головний біль, збудження, можуть бути судоми, підвищений тонус м'язів кінцівок,
 5. ригідність потиличних м'язів, кома,
 6. порушення зору (мигтіння мушок перед очима, неясність бачення, сліпота),
 7. зіниці розширені з ослабленою реакцією на світло,
 8. біль у ногах,
 9. нудота, блювання, спрага,
 10. язик обкладений сірим нальотом,
 11. пульс частий, потім може сповільнюватися і ставати аритмічним,
 12. АД спочатку підвищується, потім падає,
 13. смерть від шоку або паралічу дихання.

Невідкладна допомога при отруєнні метиловим (деревним) спиртом

 1. промивання шлунка, сольове проносне,
 2. етиловий спирт 30% (або злегка розбавлена горілка) 100 мл всередину, потім кожні 2 години по 50 мл 4 - 5 разів; якщо кома - 5% розчин в /в з розрахунку 1г/кг маси хворого на добу (1000 - 1500),
 3. преднізолон 60 - 90 мг в /в або в /м,
 4. вітамін В1 5 мл + вітамін С 20 мл в /в,
 5. термінова госпіталізація для проведення форсованого діурезу та гемодіалізу, якщо це неможливо - рясне пиття (до 3 - 5 л) + сечогінні (фуросемід, Урегіт, гіпотіазид),
 6. при набряку мозку - люмбальна пункція.

Стаття опублікована на сайті http://www.medafarm.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-12 03:52:17

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05