некаріозних поразки. Комп'ютерний некроз. Лікування і профілактика стоматологічних захворювань

Style = 'border-left: 5px solid red; padding: 5px; font-size: 12px; margin-left: 5px; color: rgb (153, 153, 153);'> Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

некаріозних поразки. Комп'ютерний некроз. Лікування і профілактика стоматологіческіх захворювань

К.м.н. Коцерова Л.М.

В останнє десятиліття поширеність некаріозних поразок емалі зубів значно зросла. Це зростання числа захворювань виявляється развітіем ерозій, патологічної стертості та некрозу емалі зубов. У літературі ця проблема практично не обговорювалася. Тим часом вона достаточно серйозна, тому що поширеність некаріозних поразок у населення в среднем зросла до 80-82% (Федоров Ю.А. з співавт. 1993, 1994, 1995, 1996 рр.., Чернобильская П.М. з співавт., 1993р.).

Слід зазначити, що в літературі цей вопрос розглядається сумарно, за підсумками обстеженого контингенту. NІмеет значення професійні шкідливості, несприятлива ситуація на рабочем місці (для осіб, що працюють на комп'ютері), різні фонові заболеванія (захворювання шлунково-кишкового тракту, остеохондроз, ревматизм ...), коли під час леченія відбувається тривалий прийом соліцілатов і соляної кислоти (з целью зменшити підвищену кислотність шлункового соку), прийом контрацептівних коштів жінками молодого віку.

Окремі автори пов'язують зростання некаріозних поразок зубів у несколько раз з Чорнобильською катастрофою і погіршенням екологічної обстановки в цілому (Чорнобильська П. М. 1993р., Федоров Ю.А. з співавт. 1994р., 1996р. та ін.)

В останні роки виникли так звані 'комп'ютерні' некрози зубів, связанние з багатогодинний роботою з комп'ютером на протязі 2-3 років, а також появілісь токсичні некрози тканин зуба як наслідок токсикоманії. Іногда діагностика цих поразок важка і вимагає особливого підходу до лікування.

Виникнення захворювань пов'язані з порушенням мінерального обміну в твердих тканинах зуба. Відбувається поступова спад твердих тканин зуба, потеря блиску в початковій стадії у вигляді різних дефектів у коронкової частини зуба до значного руйнування емалі та дентину при глибокій ступеня ураження. NБолевие відчуття нерідко відсутні, проте іноді зустрічаються різкі больові ощущенія при ураженні дентину.

Клініка комп'ютерного некрозу характеризується системністю, множественностью і просторістю ураження тканин зуба. Вогнища ураження охоплюють значітельную або навіть більшу частину коронок зубів у прішейной поверхні, корневой частини зуба і альвеолярної кістки. Поразки більшої частини пігментіровани: пофарбовані в темно-коричневий, майже чорний колір, заповнені размягченной масою емалі зуба, безболісні. Неушкоджені ділянки мутно-білого або сіруватого кольору, без живого блиску. У всіх хворих відзначена гіпосалівація інколи переходить у ксеростопію. Відсутність больового симптому, большая зайнятість призводять практично всіх пацієнтів до запізнілого звернення до врачу. Рентгенологічний малюнок зуба нечіткий, що свідчить про гіпомінералізаціі цих утворень, видно ніші різного розміру, соответствующіе ділянок некрозу. Відомо, що сучасні комп'ютери дають мягкое іонізуюче випромінювання, створюють особливу електромагнітне поле, надають електростатіческое дію і впливають на резистентність організму в цілому.

Іонізуюче випромінювання призводить до іонізації молекул і атомів, утворюючи свободние радикали, перекисні сполуки, що викликає порушення функції клеток, їх біохімічних процесів аж до загибелі окремих клітин зуба.

Загальне лікування включає призначення антиоксидантних препаратів. Не менш важливо вліять на процеси мінералізації тканин зуба шляхом призначення препаратів кальцію не менше 3-4 місячних курсів на рік. Необхідно введення препаратів, що містять макро і мікроелементи. Для лікування, профілактики та з метою поліпшення мінералізаціі зубів при некаріозних ураженнях, китайська корпорація 'Тяньши' рекомендует використання у вигляді харчових добавок препаратів кальцію (біокальцій). NОсновная особливість препаратів кальцію корпорації пов'язана з отриманням кальцію в іонної, а не молекулярної формі, що різко збільшує всмоктування його в тонкому кішечніке (близько 95% замість 25-30% при надходженні кальцію в інших лекарственних формах). В харчову добавку входять вітаміни і мікроелементи, що обеспечівает його широкий спектр дії.

У вигляді антиоксидантних добавок корпорація рекомендує застосування піщевой добавки Хтозна, який адсорбує і виводить з організму радіонукліди, солі важких металів, токсичні продукти обміну речовин, обладает протиалергічну дію. З метою введення препаратів, що містять макро і мікроелементи компанія 'Тяньши' рекомендує добавку спіруліни у вигляді таблеток.

Вчені, вивчаючи побут аборигенів Африки, виявили, що вони ніколи не хворіють темі захворюваннями, які часто спостерігаються у сучасних людей. Вони завжди виглядят здоровими і майже всі є довгожителями. Ці люди постійно употребляют в їжу зростаючі в озері Чад зелені водорості, такі ж водорості з естественно природними властивостями, виростають в озерах центральної частини Кітая. У сучасній мові ці рослини називають спіруліна. Спіруліна дуже богата білками (65% повноцінного білка, до складу якого входить 18 амінокислот. Nз них 8 - не синтезуються в організмі людини, тому називаються незаменімимі), нуклеїнові кислоти РНК і ДНК.

Спіруліна містить безліч необхідних мінералів і мікроелементів, у т. числі залізо, кальцій, натрій, калій, мідь, марганець, магній, цинк, фосфор, селен. Безліч видів вітамінів - А, В1, В2, В6, В12, Е, біотин, каротин, нуклеіновую кислоту, нуклеін, холінстераз, синій алгін, маннігол, фенол, ферменти та інші активні речовини.

Протипоказання: дотримуватися обережності особам із захворюваннями нирок, тому що Nпродукт багатий білком.

Хочу додати, що харчові добавки не позбавлять Вас від відвідування лікаря - стоматолога для остаточного лікування уражених зубів з метою їх пломбування або навіть протезування.

У висновку нагадую, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому прі щоденній роботі з комп'ютером слід дотримуватися санітарних норм, рекомендуемие держсанепіднагляду Росії. Поряд з цим особам, які постійно або часто працюють з комп'ютерами рекомендується прийом препаратів кальцію, спіруліни, Кордіцепс, хітозану, комплексу полівітамінів, дотримуватися ежедневний догляд за зубами з використанням фосфат - містять зубних паст і т.д. Все це в цілому, дозволить уникнути можливого ураження зубів і благопріятно відіб'ється на організмі.

Біологічно активні добавки - біокальцій 'Тяньши' (усіх видів), спіруліна, кордіцепс і хітозан істотно відрізняються за активному впливу і від тих добавок, які присутні сьогодні на ринку, їх клінічне застосування дає долгосрочний ефект, має стабільне сертифіковане якість, звикання і побочних явищ немає.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 17:59:18

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06