Найважливіше - результати досліджень

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Найважливіше - результати досліджень

У сторопівши Павло Андрійович , Сура Марія Володимирівна
До афедр а гематології та геріатрії з лабораторіей стандартизації НДІ громадського здоров'я та управління здравоохраненіем

Одним з ключових чинників успішного впровадження системи раціонального вибору і використання медтехнологій і ЛЗ в практичному здравоохраненіі є розуміння і прийняття її основних принципів на всіх уровнях системи охорони здоров'я. Про результати дослідження з виявлення ступеня вліянія різних факторів, а також переваг лікарями джерел інформації прі прийнятті рішень про вибір медтехнологій розповідають зав. кафедрою гематологіі і геріатрії з лабораторією стандартизації НДІ громадського здоров'я і управління охороною здоров'я, докт. мед. наук, проф. Павло Андрійович ВОРОБЙОВ і канд. мед. наук, ст. науковий співробітник кафедри Марія Володимирівна Сура.

Оцінка працівниками ступеня впливу різних факторів на прийняття рішення про використання медичних технологій і лікарських засобів Чпстота використання медпрацівниками різних джерел інформації про лікарські засоби

Для аналізу переваг при використанні медичними работнікамі різних джерел інформації про ЛЗ, а також ступеня впливу разлічних факторів на прийняття рішення про застосування медтехнологій нами було проведено анкетування 331 медичного працівника - практичних лікарів, організаторов охорони здоров'я, наукових співробітників вузів, працівників фондів ОМС, аптек, провізорів, що представляють більше 30 регіонів Російської Федерації.

Нами були проаналізовані наступні характеристики: ступінь вліянія різних факторів на прийняття рішення про використання медтехнологій і ЛС (рис. 1); джерела інформації, використовувані медичними працівниками в їх практіческой діяльності (рис. 2).

Значна частина медпрацівників (понад 40%) при відповіді на вопрос про ступінь впливу різних факторів на прийняття рішення про використання медтехнологій відзначила як вирішальний чинник результати наукових досліджень, по сравненію з думкою провідних фахівців-експертів (19%), особистим досвідом (18,7%), традіціонним використанням (3,6%) і вартістю (1,8%). Більша частина опитаних расценівает як важливий фактор думку провідних фахівців-експертів (65%), по сравненію з особистим досвідом (51%), результатами наукових досліджень (46,2%), традіціонним використанням (24,2%) і вартістю (39,3 %).

Переважна більшість опитаних (57,4%) вважають другорядним прі ухваленні рішення про використання медтехнологій їх традиційне Використання. Серед опитаних не було жодного медпрацівника, хто б заперечував важность обліку результатів клінічних досліджень при ухваленні рішення про Використання медтехнологій. Приблизно рівна частина медпрацівників враховувала або не враховувала вартісні показники при вирішенні питання про використання медтехнологій, що свідчить про їх неоднозначне ставлення до обліку економіческіх критеріїв.

Таким чином, серед медпрацівників відсутня єдина думка про значімості різних факторів при виборі тієї чи іншої медтехнологій. Найбільша непоніманіе з точки зору важливості обліку результатів наукових досліджень при решеніі питання про використання медтехнологій зустрінута з боку практикуючих врачей і співробітників ФОМС. Настільки різнорідна оцінка важливості урахування тих чи інших факторов говорить про недостатню готовність медпрацівників до впровадження алгоритмів і методик, заснованих на строго науковому підході, а не на думках і традиції.

Наступний етап цього анкетування - аналіз інформаційних істочніков, якими користуються медпрацівники при призначенні і використанні ЛЗ.

Переважна кількість опитаних (81%) в своїй роботі використовують справочнік 'Відаль'; Регістр лікарських засобів Росії (РЛС) і вітчизняні періодіческіе видання - 62%; довідник 'Лікарські засоби' М.Д. NМашковского - 63,4%; стандарти лікування - 60,4% медичних працівників. Важливо отметіть, що довідник 'Відаль' і РЛС є комерційними виданнями, в которих міститься інформація про ЛЗ, яка надається фармацевтичними компаніями. NКроме того, значна кількість зареєстрованих у Росії ЛЗ в довідник і регістр не потрапляють. Державним реєстром лікарських засобів, Федеральним керівництвом для лікарів з використання лікарських засобів, содержащімі достовірну інформацію про ЛЗ, користуються трохи більше половини (52%) опрошенних.

Відсоток медпрацівників, які користуються зарубіжної періодикою, в целом в порівнянні з вітчизняними періодичними виданнями вкрай низький (17% по порівнянні з 62 %).

Лише 15% опитаних використовують у своїй роботі базу даних бібліотекі Кокран і 27% - Медлайн, що містять достовірну інформацію про еффектівності і безпеки застосовуваних медтехнологій і ЛС. По всій видимості, столь низька частота використання цих баз даних поряд з державними справочнимі виданнями обумовлена їх фізичної недоступністю - відсутністю компьютеров і можливості виходу в Інтернет, малим тиражем видання.

В цілому можна говорити про переваги в використанні медработнікамі комерційних видань (довідник 'Відаль', РЛС), рідкісному Використання достовірних джерел інформації (Кокранівського бібліотеки, Медлайн) і зарубіжних періодичних видань.

Таким чином, при існуючому стані речей впровадження прінціпа вибору медтехнологій, що базується на аналізі клінічних ісследованій, медицині доказів, стратегії використання державних істочніков інформації про застосування медичних втручань, може бути в значітельной ступеня утруднене. У сформованих умовах надзвичайно важливими являются розробка освітніх програм, проведення конференцій, семінарів, школ, тематичних лекцій, присвячених сучасним підходам до вибору медичних технологій, а також створення і впровадження на рівні МОЗ РФ, органів управленія охороною здоров'я суб'єктів Федерації, медичних установ єдиних механізмов, закріплених у нормативних документах, що дозволяють забезпечити вибір наіболее ефективних, безпечних, економічно виправданих медичних вмешательств.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-07 13:03:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-07 11:38:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-07 18:23:09

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-07 20:01:11

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-07 20:44:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-07 14:56:06

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-07 11:28:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-07 10:50:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-07 18:34:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-07 18:00:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-07 18:03:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-07 01:08:38

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-07 08:58:58

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-07 08:58:52

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-07 08:59:01

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-07 01:10:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-07 01:08:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-07 08:58:55

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-07 05:23:46

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-07 18:31:31