Новий комплексний метод лікування та профілактики псоріазу з застосуванням елементів альтернативної терапії

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Новий комплексний метод лікування та профілактики псоріазу з прімененіем елементів альтернативної терапії

(Трирічний досвід лікування та профілактики псоріаза). Огляд

Ц. Блайхер, Г. Гліка
Медичний Центр Рамат-Авів, Ізраїль

Введення

Псоріаз - одне з найбільш поширених захворювання шкіри, которим, за даними різних досліджень, страждає 1-3% населення (у середньому 2, 5%), незалежно від статі, раси та географічного розташування. Серед дерматологіческіх хворих частка хворих на псоріаз складає близько 5%. Середній возраст появи симптомів - 28 років, тоді як 10-15% страждають на псоріаз - деті молодше 10 років. Необхідно підкреслити, що в останні 15 років спостерігається рост кількості хворих, ураження з'являється в більш молодому віці, увелічівается частка важких інвалідизуючих форм, резистентні до різних методам терапії (псоріатичний еритродермія, псоріатичний артропатія). NПсоріазний артрит розвивається як ускладнення у 6-10% хворих.

Етіологія і патогенез вивчені недостатньо. Найбільш поширені вірусная, спадкова (генетична), неврогенні і обмінна (метаболічна) теоріі захворювання, але жодна з них не є загальновизнаною. Мабуть, псоріаз має мул'тіфакторную природу. У його патогенезі певну роль отводят імунологічним, ферментним та іншим біохімічним порушень в організме. Епідермальний гіперпроліферація - це ключове патологічне явище прі псоріазі, тому виявлення її пускових механізмів є основополагающім моментом у вивченні патогенезу та розробці методів лікування заболеванія. Клітинним компонентом дермальних інфільтратів є Т-лімфоцити, тогда як В-лімфоцити зустрічаються лише у вигляді одиничних клітин в окремих гістологіческіх препаратах. Велика частина Т-лімфоцитів, інфільтруючих дерму, относітся до субпопуляції Т-хелперних клітин. Поряд з Т-лімфоцитами в інфільтратах дерми виявлені клітини моноцитарно-мікрофагального ряду і клітини Лангернса.

Результати численних досліджень показали, що у хворих на псоріаз імеются істотні функціональні порушення центральної і периферичної нервной системи, порушення різних видів обміну речовин (азотистого, водно-сольового, вуглеводного, білкового, лінідного та ін .), а також порушення функціі травних органів, зокрема, печінки та підшлункової залози, сніженіе глюкокортикоїдної функції кори надниркових залоз.

В судинах шкіри хворих на псоріаз та їх кровних родичів виявлені однотіпние ультраструктурні патологічні зміни, які з'являються задолго до клінічних проявів захворювання. Спадкова предрасположенность звичайно реалізується при впливі на організм провокують факторов-тригерів, наприклад, таких як осередки фокальній інфекції, що сприяють вознікновенію феномена аутоімунізації. Таким чином, сучасний рівень знаній дозволяє визначити псоріаз як мультифакторної системне захворювання, у патогенезе якого важливу роль відіграють іммупологіческіе порушення, тобто як іммунозавісімий дерматоз.

Перебіг захворювання - хронічне (протягом багатьох років) з періодамі загострень і ремісій. У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: прогрессірующая, стаціонарна і регресує. У більшості випадків виражена сезонность процесу. При рецидивуючому перебігу хвороби загострення найчастіше наступают восени і взимку зі значним поліпшенням влітку (зимовий тип), рідше - наоборот (літній тип). У прогресуючої стадії з'являються все нові папульозні висипанія, які мають тенденцію до периферичної зростанню. Зазвичай в цій стадії чешуйкі покривають лише центр елементів, по периферії залишається вільна від чешуек зона у вигляді червоного віночка (віночок зростання). У стаціонарної стадії нові елементи не з'являються, віночок зростання зникає.

Діагностика заснована на клінічній картині. Диференціальну діагностіку проводять з папульозний сіфілідом, червоним плоским лишаєм. Відомі трудності представляє диференціювання артропатичний псоріаз з ревматоідньм артрит.

Клініка у типових випадках прояви хвороби характеризується появленіем мономорфні папульозний висипки з елементами діаметром від 2-3 мм до 1-2 см. Висипання локалізуються, в основному, на розгинальної поверхнях конечностей (особливо в області ліктьових і колінних суглобів), тулуб, волосістой частини голови (проте можуть вражатися долоні, підошви, особа). Папули розовато-червоного кольору, округлих обрисів, наскільки виступають над поверхностью шкіри, покриті сріблясто-білими лусочками. При зіскоблювання лусочок виявляются 3 діагностичних симптому:

  1. Стеаринової плями (лусочки, як стеарин, легко сиплються з поверхні папул).

  2. Термінальної плівки (під тими, хто відокремився лусочками з'являється червонувата волога блискуча поверхня).

  3. Кров'яний роси (при подальшому поскабліваніі па гладкою червоною вологою поверхні з'являється точкове кровотеча).

псоріатичні папули відрізняються вираженою схильністю до ексцентричної росту, що призводить до утворення бляшок діаметром у кілька см (3-10 і более); бляшки зливаються в суцільні ділянки поразки з нерівними контурами Вільно з долоню і більше (поширений псоріаз). При прогресуванні процесса навколо папул з'являється розлитої яскраво-червоний обідок, не покритий чешуйкамі, що свідчить про ексцентричної зростанні папул. Характерні також появленіе великої кількості нових висипань, позитивний феномен Кебнера (ізоморфні реакція) - поява (через 7-10 днів) псоріатичних висипань на месте подразнення (подряпини, садна), а також суб'єктивні відчуття у вигляді зуда. При регресування процесу інтенсивність забарвлення і інфільтрація висипанія знижуються, частина бляшок поступово розсмоктується. Розсмоктування бляшок может починатися з центральної частини (тоді псоріатичні елементи набувають кольцевідную або гірляндоподобную форму) або з периферичних ділянок. При цьому псоріатіческіе папули як би тануть, навколо них утворюється білий депігментірованний віночок - псевдоатрофіческій ободок Воронова. На місцях рассосавшіхся висипань залишається тимчасова депігментація - псевдолейкодерма. У періоди ремісій на окремих ділянках шкірного покриву (частіше - в області локтевих та колінних суглобів) можуть залишатися одиничні - 'чергові' бляшки. NТакая форма псоріазу зазвичай зовсім не порушує працездатності хворих і является лише незначним косметичним дефектом. В інших випадках заболеваніе протікає важко, без ремісій, з ураженням великих ділянок шкіри, увеліченіем периферичних лімфатичних вузлів, порушенням функції нирок (псоріатичний ерітродермія).

Залежно від клінічних особливостей виділяють кілька форм псоріазу. N

ексудативна форма нерідко розвивається у хворих на цукровий діабет; прі ній виражені набряклість і яскравість псоріатичних папул, на їх поверхні образуются чешуеподобние кірки жовтуватого кольору (внаслідок просочування їх екссудатом). При крайній вираженості цього процесу формуються дрібні порожнини, содержащіе стерильний ексудат (пустульозний псоріаз, який відносять до важких разновідностям захворювання).

долоні-підошовна форма захворювання характеризується переважним пораженіем долонь і підошов, шкіра яких червоніє, грубіє, покривається трещінамі і лусочками. По краю долонь і підошов зазвичай видно чіткі обриси псоріатіческіх бляшок (Цією формою захворювання страждають близько 10% хворих псоріазом).

При себорейною формі вражена переважно волосиста частина голови. N

Зустрічаються також екзематозний, а найрідше - веррукозние і бородавчасті форми. Іноді при псоріазі процес торкається нігтьові пластинки. Поразка ногтей має двоякий характер: частіше всього на поверхні нігтьової пластинки появляются точкові ямкообразние поглиблення, і нігтьова платівка набуває сходство з поверхнею наперстки (симптом наперстка), в інших випадках вознікает піднігтьового гіперкератоз, нігтьова платівка стає брудно-жовтої і легко кришиться (псоріатичний дистрофія нігтів), значне потовщується (оніхогріфоз).

Лікування псоріазу - одна зі складних терапевтичних проблем. У багатьох случаях вона може бути успішно вирішена, тому що є цілий ряд способів терапевтіческого впливу. Але, на жаль, всі вони дають лише тимчасовий еффект, хоча і не виключають можливість ремісії різної тривалості з значітельним поліпшенням якості життя хворих.

Велике значення мають мотивація пацієнта, його сімейні та соціальні обстоятельства. Одні пацієнти навіть при поширених висипаннях цілком удовлетворяются невеликим поліпшенням, інші вимагають негайного лікування самих мінімальних проявів (наприклад, 'чергових бляшок' на ліктях і колінах). N

Стратегія лікування

При розробці лікувальної стратегії приймаються до уваги і проверяются багато параметрів і при цьому дотримуються наступних положеній:

  1. Лікування повинне привести до настання тривалої ремісії.

  2. Лікування повинно приводити до швидких первинним результатами для підтримки рівня довіри пацієнта.

  3. Зовнішнє місцеве лікування має грунтуватися на відмінкових конвенціональних компонентах, дія яких доведено in vivo

Способи лікування різні і включають в себе:

  1. Лікарську терапію.

  2. Фототерапію + ПУВА-терапію.

  3. Зовнішню терапію.

  4. Кліматотерапію.

  5. Альтернативні методи.

На жаль, багато які використовуються в сучасній терапії методи чреваті разлічнимі ускладненнями Спектр цих ускладнень дуже широкий - від блювоти й сверблячки до пораженія нирок і онкологічних уражень шкіри Головний же їх недолік - неспособность повністю позбавити пацієнта від захворювання. Більше того - питання так і не ставиться; сучасна терапія псоріазу в змозі лише звести до мінімуму шкірні прояви, не зачіпаючи багатьох, поки невідомих патогенетіческіх факторів.

ЛІКАРСЬКА ТЕРАПІЯ

Не існує загального методу лікування та проводиться індивідуально для каждого хворого. Якщо хворий не розуміє природи псоріазу і психологічно заклінен на його проявах, це може викликати розчарування і фрустрацію.

Лікування псоріазу нерідко вимагає від лікуючого лікаря експериментувати і /або комбінірованія різних методів, щоб добитися найбільш ефективного результата. Призначають лікування при псоріазі, грунтуючись на таких моментах:

 • тип;
 • поширеність або тяжкість;
 • медична історія хворого;
 • життєвий стиль і 'придатність' пацієнта до лікування;
 • вік і стать хворого;
 • специфічні спостереження, наприклад, тип шкіри, ураженої псоріаз (шкіра особи відрізняється від шкіри на колінах).

Як правило призначають спочатку найбільш легкі препарати, без побічних явленій, а якщо це не допомагає - препарати з невеликими побічними явищами.

Системно приємним стероїди

Прийом стероїдів перорально або внутрішньом'язово не є стандартним методом леченія псоріазу. Іноді абстиненція стероїдів може бути пов'язана з погіршенням або раптовим загостренням псоріазу і тривале застосування стероїдів може визвать серйозні побічні ефекти. Ін'єкції стероїдів можуть бути ефективні при виявленіі ізольованих ділянок поразки, але не ефективним при множинних пораженіях.

Вітамін Д 3

Кальціпотріен, синтетичний аналог вітаміну Д3 використовується при леченіі легких і середніх форм псоріазу. Ці ліки з незначними побочнимі ефектами. Кальціпотріен - це безбарвна мазь без запаху під названіем Довонекс.

імуносупресивної терапії

Для лікування псоріазу широко застосовуються цитостатичні препарати метотрексат і циклоспорин Д, що пригнічують синтез інтерлейкіну-2 (ІЛ-2) і актівность Т-хелперів.

Метотрексат

Метотрексат (МТ) - антагоніст фолієвої кислоти, пригнічує клітинний мітоз. В дерматології МТ стали застосовувати на початку 70-х років. Велика кількість осложненій (нудота, блювота, виразкова ураження слизової оболонки порожнини рота, тромбоцітопенія, токсичний гепатит, ураження нирок) перешкоджає распространенію цього методу лікування. Недоліками його застосування є бистрое виникнення рецидивів після поліпшення, торпідному в подальшому до другім методам лікування. Проте від застосування МТ не слід повністю отказиваться, особливо у випадку невдачі при використанні інших методів.

Прийом МТ всередину в даний час часто супроводжується добавками вітамінів (фолієва кіслота). При тривалому прийомі метотрексату необхідно проводити періодичні аналізи функції печінки, а іноді буває необхідність у проведенні її біопсії. N

Циклоспорин

Циклоспорин А (ЦА) - продукт життєдіяльності гриба Jolypocladium infantum Gams - циклічний поліпептид, що складається з 11 амінокислотних залишків. NІзвестен з кінця 70-х років. Як іммуносупресанта він з успіхом пріменяется при трансплантації органів і тканин, а також при ряді алергійних гіперпроліфератівних, булезних і злоякісних дерматозів.

терапевтичну активність ЦА пов'язують з його впливом на імунну систему (придушення продукції ІЛ-2, інгібування Т-лімфоцитів). Показанням до застосування ЦА при псоріазі є важкий, поширене, резистентні до інших видами терапіі поразку.

Циклоспорин (Неорал) перорально може викликати швидке усунення поразок у людей з важкою формою псоріазу, але ці ліки ефективно не для всіх. Неорал іспользуется при лікуванні дорослих, страждаючих обширним і /або призводить до втрати трудоспособності наполегливою бляшковим псоріаз. Передбачуваними кандидатами на леченіе Неоралом є пацієнти, що не реагують на інші види системного леченія, або пацієнти, яким інші види системного лікування, як, наприклад, Ацітретін або Метотрексат, протипоказані або зовсім нестерпним. Циклоспорин, актівний інгредієнт Неорал, селективно пригнічує імунну активність, що замедляет надмірно швидку зміну клітин і знижує кількість активованих воспалітельних клітин у шкірі.

Пероральний прийом ретиноїди

Сімейство ретиноїди пов'язано з вітаміном А. Тегісон, вже протягом несколькіх років застосовуваний для лікування тяжкої форми псоріазу, був замінений у 1998 р. Соріатаном, що володіє значними перевагами в порівнянні з Тегісоном. Соріатан є дієвим ліками, що приймається перорально для леченія важких форм псоріазу, у тому числі пустульозний і ерітродерміческой форми, які не реагують на інші види лікування. Найбільш серйозний побічний ефект NОТ застосування Соріатана - майже безсумнівний ризик вроджених дефектів при прийомі лекарства вагітними. Однак, Соріатан зазнає метаболізму і виділяється з організма набагато швидше, ніж його попередник Тегісон. Жінки, що приймають Соріатан, повинні уникати вагітності протягом 3 років після припинення прийому лекарства. Жінки, які застосовують Соріатан, не повинні вживати алкоголь у процессе лікування і протягом 2 місяців після припинення лікування. Алкоголь може способствовать зворотного перетворення Соріатана в Етретінат (Тегісон) в кров'яному русле, що може викликати важкі вроджені дефекти у плоду довгий час опісля после припинення прийому ліків.

Аккутан - торговельна назва препарату изотретиноин. Хоча він дозволений до употребленію для лікування тяжкої форми наполегливих кістозних вугрів, деякі ісследователі застосовували його для лікування важких форм псоріазу. Повідомлялося про еффектівності цих ліків у деяких хворих на псоріаз. Але Аккутан набагато менее ефективний, ніж Соріатан.

Фототерапія + пуфа-ТЕРАПІЯ

УФВ-випромінювання

Застосування УФ-випромінювання в (УФВ), проведене під наглядом лікаря, іспользуется як на великих, так і на локальних ділянках наполегливих псоріазних пораженій. УФВ використовують, коли місцеве медикаментозне лікування не приносить успеха, або в комбінації з місцевим лікуванням. Короткочасний ризик при прімененіі УФВ для лікування псоріазу мінімальний. Довготривалий ризик той же самий, что і при хронічному ефекті від сонячної радіації: рак шкіри або її старіння. NОднако, тривалі дослідження, проведені на великому числі пацієнтів, получавшіх лікування УФВ, не показали підвищення ризику захворювання на рак шкіри, так что цей вид лікування може бути більш безпечним, ніж сонячна радіація. NПоетому лікування УФВ розцінюється як один з найбільш ефективних видів терапії для псоріазу середньої і тяжкої форми при мінімальному ступені ризику.

УФВ в домашніх умовах

Деякі хворі на псоріаз набувають домашні установки для опромінення і проводять самі собі сеанси УФВ. При самостійному застосуванні цієї методики потрібно нагляд лікаря, який повинен періодично оглядати пацієнта і рекомендовать інтенсивність лікування.

пуфа

пуфа (акронім поєднання ліки псорален і УФ випромінювання А) іспользуется для лікування псоріазу середньої і сильною тяжкості, а також для ослабленія тих форм псоріазу, які не піддаються лікуванню іншими засобами. NПсорален активується опроміненням шкіри УФ променями. Пуфа може бути використаний для леченія як усього тіла, так і специфічних ділянок шкіри, таких як руки і ногі. Пуфа може бути також скомбінований з іншими засобами лікування псоріазу. NЛеченіе пуфа повинне проводитися під медичним спостереженням. Найбільш звичайним является призначення псорален перорально, а потім опромінення уражених ділянок. N

Інші методи лікування - це методи з місцевим застосуванням пуфа. Метод нанесенія пензликом - це метод, при якому псорален наноситься місцево непосредственно на уражену ділянку, особливо на долоні і ступні: за методом Soak уражені ділянки, такі як ноги або руки, занурюються у ванну з водою, содержащую псорален; по іншому методом у ванну з водою, яка містить псоралени погружается все тіло. Опромінення УФА проводиться відразу після того, як пацієнт закончіл нанесення ліки або прийом ванни. Пуфа рекомендується хворим з псоріазом, що покривають більше 30% поверхні тіла, або тим, кому не допомагають другіе способи лікування, (для оцінки: долоню становить 1% поверхні тіла). NФізіческі або емоційно ослаблені люди, а також літні можуть з користю Використано пуфа як первинну терапію.

Найбільш звичайним короткочасним побічним ефектом при лікуванні пуфа є тошнота, свербіж і почервоніння шкіри. Тривале застосування пуфа підвищує можливість образованія веснянок і /або передчасного старіння шкіри, а також катаракти. За данним, ні в кого з пацієнтів, що застосовували належний захист очей, не спостерігалася катаракта. Подальші дослідження пацієнтів, які тривалий час застосовували ПУФА, показало, що ризик захворювання неагресивними формами раку шкіри (неметастазірующій чешуйчатий рак або базальноклітинний карцинома) підвищується при довготривалому прімененіі.

ЗОВНІШНЯ ТЕРАПІЯ

Препарати зовнішньої дії мають при псоріазі важливе значення. У легенях случаях лікування треба починати з місцевих заходів. Як правило, кошти для наружного застосування не надають побічної дії, але ефективність лікування уступает такої загальної терапії. У прогресуючої стадії хвороби зазвичай застосовують 1-2% саліцилову мазь . У стаціонарної та регресують стадіях показані более активні мазі, що містять дьоготь, нафталін, кортикостероїди.

Дегтярний препарати в зовнішній терапії псоріазу застосовувалися здавна, нередко в поєднанні з інсоляцією або УФО та ваннами. У нашій країні для лікування псоріаза використовуються мазі з деревним дьогтем, за кордоном - кам'яновугільним. NПоследній більш активний, але має канцерогенні властивості. Досить широко іспользуются гідрантрони. У першій половині XX століття застосовувалися мазі з естественним продуктом - хрізаробіном, що представляє собою суміш різних деріватов антрацену (в основному діоксіметіланранол), яку отримують із стовбурів бразільского дерева Vonacopua Araroba сімейства бобових.

В даний час в Європі часто застосовуються синтетичні препарати , содержащіе гідроксіантрони : дітранол і близькі до нього за хімічним составу антралін, цігнолін, антраробін. Дітранол (1-8-дігідроксі-9-антрон) - аналог природного хрізаробіна.

Дітранол надає цитотоксичну і цитостатичну дію, яке пріводіт до зниження активності окислювальних і гліколітичні процесів в епідермальних клітинах. В результаті цього зменшується кількість мітозів у епідермісе, а також гіперкератоз і паракератоз.

Дітранол володіє високою активністю, але має виражену подразнюючу воздействіе (так, при попаданні в очі розвивається кератит). На шкірі можуть вознікнуть різка гіперемія, свербіж, шкіра в осередках і навколо них, а також одяг больного забарвлюються в жовто-коричневий колір.

Російські лікарі мало знайомі з препаратами дітранола. Зараз пропонуються разнообразние кошти - цігнодерм, дітрастік, псоракс. Перші два випускаються в віде стрижня, який поміщений в спеціальний канал і має вигляд губної помади. NДобавленіе парафіну дозволяє досягати точної аплікації діючої речовини, что зручно при впливі на обмежені, застарілі вогнища.

Давно використовувалися мазі, що містять аналоги іприту та інші редукуючих средства - псоіазін і антіпсоріатікум.

До їх складу входять речовини шкірнонаривної дії (іприт і тріхлоретіламін, 'азотистий іприт'). Ці препарати зараз застосовуються рідко, проте вони вельми еффектівни в стаціонарній стадії хвороби.

Мазі з вітаміном Д 3

Синтетичний препарат вітаміну Д 3 - МС 903 - кальціпотріол. Мазь кальпотріола з вмістом 50 мкг /г під назвою дайвонекс використовується для леченія хворих на псоріаз з 1987 р. Інші виробники випускають її під названіем псоркутан. При застосуванні дайвонекса клінічне одужання в разние терміни настає у більшості (95%) хворих. Ця мазь рекомендується больним в стаціонарній стадії хвороби з вогнищами, що не перевищують 40% поверхні тела. Зміст Са та креатину у сироватці крові при застосуванні кальціпотріола не підвищувалася.

Кортікостероїдниє препарати та інші зовнішні кошти

Багато препаратів топічного дії мають запах, бруднять білизну і одяг. NЕтіх недоліків позбавлені деякі сучасні засоби, особливо кортікостероідние мазі. Найбільш ефективні комбінації, до складу яких введено каменноугольний дьоготь (локакортентар), саліцилова кислота (белосалік, діпросалік, віпсогал, Лорінди Д, локасален та ін.) Саліцилова кислота своїм кератоліческім, бактеріостатичну і фунгіцидною дією доповнює дерматропную активність стероїду. Оклюзійної пов'язки підсилює ефект.

При локалізації вогнищ ураження на волосистій частині голови зручні лосьйони з кортікостероідамі (белосалік, діпросалік, локоід, латікорт, елоком), аерозольні препарати з цинком - СКІН КАП. Для миття голови є лікувальні шампуні з дегтем (фрідермтар), цинком (фрідермцінк, СКІН КДП).

Є й інші зовнішні засоби, що застосовуються при псоріазі - солідоловая мазь, псоріатен (гомеопатична мазь, яка містить матричну настойку магноліі поддуболістовой), мазі з саліцилової кислотою, АСД, нфталаном, автолом і ін .

Вугільна смола

Лікування псоріазу вугільної смолою є дуже старим і досить ефективним средством. Вугільна смола може комбінуватися з іншими ліками (в тому чісле місцевим застосуванням стероїдів) або з УФ опроміненням. Вугільна смола може сделать шкіру більш чутливою до УФ світла, тому потрібно надзвичайна осторожность при рекомендації вугільної смоли в комбінації з УФ терапією (або з солнечним опроміненням), щоб уникнути виникнення серйозних опіків.

Антралін

Антралін є місцевими ліками, яке використовується при лікуванні псоріаза вже сотні років. Він має кілька серйозних побічних ефектів, може так ж викликати запалення або опік здорових ділянок шкіри, що оточують псоріазное пораженіе. Антралін може фарбувати все, що вступає з ним в контакт. Його випісивают в різних концентраціях і для його вживання існують різні режіми.

Місцева ретіноідная терапія

Тазаротен (комерційна назва Тазорак). Це перший ефективний місцево пріменяемий ретиноїди, дозволений до вживання як засіб лікування псоріазу. NРетіноіди є сімейством ліків, пов'язаним з вітаміном А. Тазорак рекомендуется для лікування псоріазу бляшкового легкої-середньої форми, Він представляет собою пом'якшуючу желе на водній основі. Найбільш поширеною проблемой при використанні Тазорака є подразнення шкіри, яке можна ізбегать правильним вживанням.

Кліматотерапія

Кліматичні та курортні фактори мають при псоріазі не тільки лікувальне, Але і профілактичне значення. Сприятливо діють сонячне опромінення, морскіе та річкові купання. Лікування грунтується на використанні натуральних продуктов моря.

Основний кліматично фактор - сонячне УФО. У воді Мертвого моря висока концентрація мінералів; так, концентрація брому в 30-50 разів вище, ніж у водах океана, що заспокійливо діє на нервову систему.

Лікування псоріазу на Мертвому морі дає хворому найбільш стійкий, що очищає кожу і оздоровлюючий весь організм результат. Лікування безпосередньо в санаторіях на Мертвому морі становить в середньому 2-4 тижні, що природно недостаточно для більшості пацієнтів, тому що перший тиждень йде на адаптацію к нових кліматичних умов. Хворим з високою активністю захворювання поездка на Мертве море взагалі протипоказана до стабілізації процесу, що потрібно попередньої підготовки.

Сонячне випромінювання

Натуральний сонячне світло може істотно поліпшити або послабити псоріаз. Рекомендуються регулярні щоденні дози сонячного світла у вигляді короткіх експозицій. Слід уникати сонячних опіків, які поглиблюють псоріаз. NЯк і при використанні всіх інших засобів від псоріазу, послідовність і постоянство є ключем до успіху. Слід пам'ятати, що поліпшення спостерігається только через кілька тижнів. Сонячні ванни збільшують ризик виникнення онкологіческіх захворювань шкіри, так що рекомендується щорічно проходити проверку у лікаря.

Ротаційна терапія

Ротаційна терапія використовується для лікування важких форм обширного псоріаза і включає такі методи, як смолу з УФВ, пуфа, Метотрексат, Етретінат і Циклоспорин. Кожен з цих методів має довготривалим побічним ефектом, Але ці ефекти можна звести до мінімуму, якщо методи застосовуються більш короткий время. Лікування називається ротаційної терапією, при цьому один з методів употребляется пацієнтом протягом від 12 до 24 місяців, а потім пацієнт переходить к іншого методу. Якщо ураження шкіри у пацієнта зникли, лікування припиняється до тих пір, поки не виникне рецидив захворювання. Тоді повторюють той же самий цікл, використовуючи метод лікування важкої форми псоріазу.

АЛЬТЕРНАТИВНІ МЕТОДИ

До даних методів належать такі, які спираються переважно на безлекарственние підходи. У їх числі: метод мікрохвильової резонансної терапіі, озотерапія, метод впливу наднизьких температур, метод транскраніальной електростимуляції, гіпноз. Ці методи застосовуються в сочетаніі з традиційними, але частка останніх у загальному обсязі, як правило, незначітельна.

Комплексне лікування псоріазу у стадії загострення з використанням електроактівірованних водних розчинів.

Вважається, що хворим на псоріаз не слід дотримуватися суворої дієти. NРекомендуется лише обмежити вживання алкоголю та продуктів, що містять жівотние жири, уникати переїдання. Режим лікування повинен бути легкий і нетребователен, Лікування не повинно порушувати повсякденному житті пацієнта, тобто не должно бути пов'язано з пропусками роботи, як це буває у випадку кліматотерапії або госпіталізації. Лікування повинне бути спрямоване і на емоційні аспекти псоріаза.

Ми все більше і більше стикаємося з роботами про те, що було відомо в теченіе багатьох років: емоційний компонент захворювання грає часом головну роль. Наприклад, британські дослідники в одній зі своїх робіт опублікували следующее: 'Психотерапія може допомогти роз'яснити стійкі випадки псоріазу, екземи і інших захворювань шкіри. З 64 пацієнтів з хронічними захворюваннями шкіри 44 паціента могли ідентифікувати події, такі як серйозне захворювання, развод, від'їзд або смерть коханої людини, які відбувалися приблизно в той время. Після лікування 40 з цих пацієнтів повідомили, що стан їхньої шкіри значітельно покращився, або явища зовсім зникли протягом декількох тижнів '. N

Ми не посилаємо пацієнтів на консультацію, замість цього ми застосовуємо високоспеціалізірованние варіанти техніки акупунктури, спеціально розроблені для впливу як на емоційний, так і фізіологічний дисбаланс, ответственний за порушення (за концепцією китайської медицини).

Основа лікування

Лікування включає два короткочасних щотижневих візиту до Центру. Під время обох візитів застосовується спеціально призначена Основна Местнопрікладиваемая примочка (ЗМЗ) (індивідуально для кожного пацієнта в соответствіі з його станом), яке прикладають медсестрою на уражену ділянку. NБраузер один з цих візитів пацієнту проводиться спеціально підібраний для нього сеанс акупунктури, заснований на вищезгаданій концепції. Таким чином, пацієнт проделивает один 20-хвилинний і один 35-хвилинний візит на тиждень (чистого времені).

Пацієнт також отримує пляшечку зі спеціально підготовленої комплементарної Местной примочкою (КМП), яку слід прикладати будинку. Примочку прікладивают один раз щовечора і змивають назавтра вранці. Примочка, заснована на конвенціональних природних і схвалених FDA агентах, містить у більшості случаев 80% спирту, тому її легко накладати щіточкою і вона висихає незабаром после накладення. Крім того, ці примочки не вражають здорові ділянки шкіри. NІмеется 10 різних місцевих примочок різних концентрацій у поєднанні з екстрактом трав, тоді як інші містять тільки екстракти трав. Пацієнт не накладивает примочку протягом дня і може займатися своїми звичайними справами. Від него також не потрібно ніяких додаткових дій, що заважають його звичайної каждодневной активності.

Курс лікування

Пацієнти, які звернулися в медичний центр, зазвичай мали довгу історію леченія, т. к. лікувалися у своїх поліклініках. У багатьох випадках вони отримували інтенсівное лікування кортикостероїдами. Пацієнт, що надійшов до центру, проходить трі пов'язаних між собою курсу лікування:

 • Вступна зустріч
 • Попереднє лікування
 • Повний лікування

Вступна зустріч

У середньому складається із зустрічі з лікарем, що триває в середньому 30 хв, в теченіе якої:

  1. Збирають анамнез пацієнта.

  2. Пацієнт проходить належне медичне обстеження й обстеження поразки.

  3. Оцінюється ментальне відповідність пацієнта лікування.

  4. Деякі пацієнти піддаються тесту на чутливість (до теперішнього часу жоден пацієнт не виявив зайву чутливість у примочками або кремам).

  5. Пацієнту роз'яснюється вся процедура лікування.

  6. Визначаються тяжкість стану і програма лікування.

Попереднє лікування

Під час попереднього лікування, яке в більшості випадків триває 2 неделі, тобто 4 візиту, обробляються 3-4 різних ділянки для одержання наіболее вірною картини реакції пацієнта.

У звичайного пацієнта з вираженим проявами псоріазу, лікувальна реакція яскраво виражена.

Повний курс лікування

Повний курс лікування триває від 12 до 26 відвідувань (у середньому 16 посещеній ), тобто 6-13 тижнів. Тривалість лікування залежить від програми, установленной при попередньому лікуванні (іноді вона змінюється в залежності NОТ реакції, що спостерігається при попередньому лікуванні). Лікування типового пацієнта занімает 21 відвідування (1 ввідне + 4 експериментальних процедури + 16 процедур полного лікування).

Важливо зрозуміти, що кордони часу встановлені для повного курсу лікування в результате досвіду, який показує, що найкращий результат може бути досягнутий в рамках цього відрізка часу.

Досвід показує, що майже у 90% пацієнтів стан поразок поліпшується іменно в цей проміжок часу, а у решти пацієнтів максимальне покращання достігается протягом встановленої межі часу. Пакет лікування побудований так, Щоб на додаток до місцево застосовуються агентам лікування, спрямоване на сбалансірованіе внутрішньої функціональності пацієнта, вивільнення стресу і улучшеніе почуття власної гідності, включало акупунктуру.

Коли лікування триває 2-3 місяці у багатьох пацієнтів розвивається та чи інша степень залежно від клініки. Вони стурбовані необхідністю звільнення і 'виходу' звідти.

Пацієнт усвідомлює, що у нього є 'дім', в який він може повернутися в случае стресу або інших небажаних явищ. Багато пацієнтів, після прохожденія повного курсу лікування, вважають за краще проходити періодичні курси акупунктури.

Підтримуюче лікування

Досвід показує, що пацієнти, що переглянули прості інструкції вживання обогащенной натуральної селеніевой води (виробленої для нашого центру), поддержівают свою шкіру тривалий час у хорошому стані.

Ми спостерігали, що певні групи пацієнтів (зазвичай зі специфічними рамкамі свідомості) отримували велику користь від періодичної акупунктури на ежемесячной основі. У цих пацієнтів наступало явне поліпшення якості життя. N

Групи підтримки надають солідну платформу тим, хто відчуває потребность поділитися своїми відчуттями. Це звичайно відноситься до молодих паціентам, у яких хвороба виявилася вперше. Ці групи також допомагають 'ветеранам' зрозуміти, що мається спосіб зменшення впливу захворювання до управляемого рівня.

В ізраїльському Центрі проходили лікування тисячі пацієнтів. Центр як приватне медіцінское лікувальний заклад зобов'язаний забезпечити по можливості краще обслужіваніе пацієнтів, тому він не в змозі проводити порівняльне ізученіе всіх пацієнтів, які отримували лікування. Тим не менше Центр розробив едіную у своєму роді систему контролю якості.

Можна сказати, що у 68% пацієнтів, які отримали лікування (обстежено 1730 паціентов) загальний період ремісії тривав від 6 до 18 місяців. Ці цифри перевищують результати, отримані як від лікування на Мертвому морі, так і при лікуванні УФО. У паціентов, яким було наказано рекомендований підтримуюче лікування з ежемесячним відвідуванням клініки, час ремісії було також істотно збільшено. N

Стаття опублікована в журналі Международний Медичний Журнал


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 17:59:18

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06