Санація трахеобронхіального дерева у важких реанімаційних хворих: від простого до правильного

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Санація трахеобронхіального дерева у важких реанімаційних больних: від простого до правильного

Серед великої кількості внутрішньолікарняних інфекцій, інфекції дихальних путей, за частотою розвитку, посідають третє місце після інфекцій сечовивідних путей і ранової інфекції. Проте за ступенем тяжкості перебігу інфекційного процесса, вираженості клінічних проявів саме інфекції дихальних шляхів занімают перше місце, не кажучи вже про те, що перше місце вони займають і в структуре інфекційних ускладнень, що визначають рівень післяопераційної летальності.
N
Інфекція дихальних шляхів - це перш за все гнійний трахеобронхіт і пневмонія.

Госпітальная пневмонія (придбана в стаціонарі) - це пневмонія, яка развівается через 48 год і більше після госпіталізації за умови відсутності какой-небудь інфекції на момент надходження хворого в стаціонар. Більш висока частота госпітальної пневмонії спостерігається саме у відділеннях реанімації та інтенсівной терапії - 15-20% і особливо у хворих, яким проводиться тривала іскусственная вентиляція легень (18-60%).
N
Летальность при госпітальної пневмонії, за даними різних авторів, становить від 8 до 20%, у відділеннях інтенсивної терапії - понад 20%.

Іменно хворі, яким проводиться тривала штучна вентиляція легень, подвергаются особливої небезпеки інфікування.

Ендотрахеальная інтубаціонная трубка обходить захисні механізми верхніх дихательних шляхів над голосовими зв'язками, її присутність пригнічує захисні реакціі з боку нижніх відділів дихальних шляхів (кашель, мукоциліарний і механіческій кліренс). Якщо руки медперсоналу або обладнання заражені патогенной флорою, бактерії можуть безпосередньо проникати в трахеобронхіальне дерево.

Шляхи проникнення бактерій:

 1. мікроаспірація ротоглоточного секрету;
 2. аспірація вмісту стравоходу /шлунка;
 3. інгаляція інфікованого аерозолю;
 4. гематогенним шляхом з віддаленого інфікованого ділянки ;
 5. екзогенне проникнення з інфікованого ділянки (наприклад, плевральної порожнини); пряме зараження дихальних шляхів у інтубірованних хворих від персоналу палат інтенсивної терапії . Особливо слід звернути увагу на останній пункт вищесказаного, тому що саме при недотриманні правил санації трахеобронхіального дерева відбувається зараження дихальних шляхів патогенною мікрофлорою.

При санації ТВД обов'язкове дотримання наступних правил:

 1. користуватися тільки стерильними катетерами і наконечниками з гладкими краями;
 2. надягати рукавички і використовувати пінцет, щоб утримувати проксимальний кінець катетера підведений до місця відсмоктування; діаметр катетера не повинен бути більше половини просвіту трахеостоміческой або інтубаціонной трубки; відсмоктування не повинна перевищувати 15с;
 3. перед санацією збільшують концентрацію кисню під вдихається суміші.

Для санації трахеобронхіального дерева використовують одноразові стерильні катетери. Тим не менш, досить часто можна зустріти ситуацію, коли одноразових стерильних катетерів немає, або вони використовуються багаторазово, або катетери готують кустарно з відпрацьованих систем для внутрішньовенних інфузій. Часто катетери зберігаються не належним чином, що видно з слайдів. Немає необхідності говоріть про те, що вся сукупність таких факторів ніяк не може способствовать профілактиці розвитку інфекційного процесу дихальних шляхів, особенно в осіб, яким проводиться тривала штучна вентиляція легенів. N

Представляется можливим, що имено закриті стерильні системи для санації дихательних шляхів дозволяють знизити частоту зустрічальності інфекції дихальних путей, етіологічним чинником яких виступають повсюдне недотримання правіл асептики і антисептики, і компенсують більшою мірою низьку їх профілактіческую ефективність.

К таких систем відноситься система Cathy - виробництва компаніі 'UNOMEDICAL' . Це стерильна закрита система, предназначенная для санації трахеобронхіального дерева (тобто для видалення скопівшегося в нижніх відділах дихальних шляхів секрету, мокротиння, крові, гнойного відокремлюваного) у хворих, яким проводиться тривала штучна вентіляція легенів.
Сравнітельно недавно, місяць-другий, у нас з'явилася можливість проводити санацію дихальних шляхів у важких реанімаційних хворих, що довгостроково находящіхся в умовах проведення ним штучної або допоміжної вентіляціі легенів. У зв'язку з фактором часу, говорити об'єктивними критеріями об ефективності використання нами системи Cathy, не представляється можливим, тем не менш суб'єктивна думка медперсоналу, безпосередньо і постійно проводящего санацію різними системами, заслуговує певної уваги.
N
на серії слайдів представлені основні функціональні складові закритою аспіраціонной системи Cathy та етапи роботи з нею в реальному часі з реальнимі пацієнтами.

Помімо простого видалення з дихальних шляхів скупчився секрету , гнійного отделяемого і т.д., за допомогою цієї системи можливо проводити лаваж бронхіального дерева, відбирати проби мокротиння для подальшого її дослідження.

Собірательное суб'єктивна думка медперсоналу про систему можна виразити в трьох пунктах :

 1. естетичний комфорт під час роботи;
 2. простота і зручність користування;
 3. економія витрат часу на підготовку і проведення маніпуляції.

Представляється, що майбутнє в системи для закритого санації дихальних шляхів Cathy є. Наскільки воно буде перспективним можна буде судити, тільки Продовжити з нею працювати, проводячи наукові дослідження.
N
Замечу, що в нашій клініці ми бачимо такі, на наш погляд, перспективні направленія:

 1. економічна ефективність використання закритих аспіраційних систем;
 2. клінічна ефективність використання Cathy;
 3. вивчення питань зміни параметрів дихання в процесі використання системи Cathy.

Матеріали отримані після конференції компанії 'UNOMEDICAL' влітку 2003 року в г. Москві від офіційного вистриб - ТОВ «ТРІММ-МЕДИЦИНА»
Телефон: (095) 933-65-95 begin_of_the_skype_highlighting (095) 933-65-95 end_of_the_skype_highlighting (багатоканальний), 265-31-81, 265-31-90, 265-32-17
E-mail: trimm@co.ru , trimm@cityline.ru , info@trimm.ru

Стаття опублікована на сайті http://www.trimm.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-12 03:52:17

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05