Переваги сучасної інгаляційної терапії

Style = 'border-left: 5px solid red; padding: 5px; font-size: 12px ; margin-left: 5px; color: rgb (153, 153, 153); '> Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Переваги сучасної інгаляційної терапії

С. М. Бучинський
Г
оловна фізіотерапевт ГУОЗ р. Києва


Заболеванія легенів, зокрема бронхіт, бронхіальна астма і туберкульоз легень, виходят на одне з перших місць в структурі захворюваності. Міжнародні епідеміологіческіе дослідження свідчать про те, що близько 25% хворих з воспалітельнимі захворюваннями верхнього або нижнього відділів респіраторного тракту ежедневно звертаються за медичною допомогою. Серед невідкладних заходів щодо профілактіке і лікування цих захворювань і дихальної реабілітації хворих важное місце займає респіраторна терапія, основу якої складають інгаляції аерозолей лікарських препаратів. Залежно від локалізації вогнища воспаленія, клінічної картини захворювання, типу збудника лікар вибирає способ лікування і шлях введення ліків. Традиційно існують ентеральний, парентеральний і місцевий способи застосування медикаментів. Останнім часом при леченіі захворювань дихальних шляхів широко поширені лікарські форми для місцевої дії у вигляді інгаляцій аерозолів.
N
Преімущество інгаляційної терапії перед іншими методами полягає в більш бистром всмоктуванні лікарських препаратів, збільшенні активної поверхні лекарственного речовини, депонуванні його в підслизовому шарі (багатому кровеноснимі і лімфатичними судинами), створенні високих концентрацій лекарственних речовин безпосередньо в осередку ураження. Крім того, минаючи печень, лікарські речовини в незміненому вигляді діють при захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легенів більш ефективно, ніж при їх пероральному прімененіі.

У медицині аерозолі підрозділяють по розмірах часток на високо-, середньо-і нізкодісперсние. Чим дрібніше частки аерозоля, тим довше вони залишаються в потоці вдихаемого повітря і тим глибше проникають в дихальні шляхи. Частинки діаметром 8-10 мкм звичайно осідають у порожнині рота, 5-8 мкм - у ковтку і гортані, 3-5 мкм - у трахее і бронхах, 1-3 мкм - у бронхіолах, 0,5-2 мкм - в альвеолах.

Механізм розповсюдження аерозолю в дихальних шляхах наступний. У процесі распиленія частинки набувають швидкість. Великі частинки рухаються одночасно і швидко осідають під дією сили тяжіння на стінках верхніх дихальних путей. Дрібні частинки набагато швидше гальмуються опором повітря, скорость їх руху знижується, вони як би зависають у потоці вдихуваного повітря і рухаються з цим потоком, повільно осідаючи під дією сили тяжіння. Швидкість двіженія повітря у верхніх дихальних шляхах вище, що перешкоджає осіданню мелкіх частинок. Лише потрапивши в нижні відділи бронхів, потік повітря сповільнюється і становітся ламінарним, що сприяє осіданню дрібних часток. Повільний глубокій вдих і затримка дихання в кінці вдиху збільшують масу аерозоля, оседающего на стінках дрібних бронхів і альвеол.

При захворюваннях верхніх дихальних шляхів запальний процес розвивається в слизовій оболонці. Саме тут відбувається адгезія (прилипання) патогенних мікроорганізмов, їх розмноження, що є пусковим механізмом розвитку воспалітельной реакції. Спочатку виникає гострий процес, який триває в среднем близько 1-2 тижнів. Якщо лікування недостатньо ефективно, запальний процесс переходить в підгострий період, надалі може розвинутися і хронічна форма запалення. Залежно від органу, де найбільш виражені запальні ізмененія слизової оболонки, і тривалості захворювання воно протікає у формі острого або хронічного риніту, фарингіту, ларингіту, трахеїти, іноді распространяется на 2-3 відділу.

У клінічній оториноларингології аерозолі як високоефективні засоби могут використовуватися як у якості монотерапії, так і в комбінації з іншими терапевтіческімі методами. Для скорочення термінів лікування гострих і хронічних рінітов, фарингіт, тонзилітів, ларингітів, гострих респіраторних захворювань і острих респіраторних вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів інгаляційна терапія все частіше призначається в комбінації з іншими методами. Місцеве застосування лекарственних коштів у формі інгаляцій широко використовується і в фоніатріческой практіке для лікування різних захворювань голосового апарату, проведення медікаментозной терапії після хірургічних втручань на гортані і верхніх отделах трахеї. При цьому препарат впливає не тільки на гортань і голосові складкі, але і на інші відділи верхніх і нижніх дихальних шляхів. Це дозволяє прі правильному виборі ліків проводити комплексне лікування не тільки нарушеній голосового апарату, але і всього респіраторного тракту.

За допомогою інгаляторів можна вводити антибіотики, антигістамінні, бронхорасшіряющіе й протизапальні препарати, біо-стимулятори. Застосовують также антисептичні, в'яжучі, муколітичні, гормональні, протигрибкові средства, біологічно активні речовини як мінерального (гумізоль, пеллоідін), так і рослинного походження (сік каланхое, подорожника, екстракти шіповніка, ромашки, кора дуба та інші).

Масляні інгаляції при гострих і хронічних запальних заболеваніях верхніх дихальних шляхів призначають у вигляді монотерапії або дополнітельних процедур після тепловлажних, лужних інгаляцій або вдихання протеолітіческіх ферментів, що надають незначне місцеве подразнюючу действіе. У цих випадках масляні інгаляції призначають з метою створення на слізістой оболонці тонкого захисного і пом'якшувального шару. Тривалість масляних інгаляцій складає в середньому 5-8 хвилин.

Інгаляції антибіотиків рекомендують після визначення чувствітельності до них мікрофлори і відсутності індивідуальної підвищеної чувствітельності. Однак у лікаря поліклініки часто немає можливості швидко провесті лабораторну діагностику і правильно визначити природу інфекції: вірусную, бактеріальну або змішану. Тому частіше проводять емпіричну терапію, враховуючи, що риніти, фарингіти, тонзиліти, ларингіти мають вірусну етіологію, а синусити - бактеріальну природу. Однак бувають і виключення. У частності, ангіна може бути викликана патогенним стрептококом. Крім того, следует пам'ятати і про різко змінюється структурі збудників інфекцій верхніх дихательних шляхів, про їх зростаючої резистентності до багатьох давно іспользуемим в лікарській практиці антибіотикам і хіміопрепаратів.

При проведенні інгаляційної терапії необхідно дотримуватись певної последовательность використання лікарських речовин. Наявність великої колічества мокротиння, кірок на поверхні слизової оболонки перешкоджає всасиванію інгаліруемих речовин. У зв'язку з цим лікування треба починати з разжіжающіх слиз і відхаркувальних засобів. І лише після цього рекомендують аерозолі лікарських препаратів з подальшим інгалірованіем (через 20-30 мінут) рослинних масел (шипшини, обліпихи, ретинолу, оливкової та інших), Якщо у пацієнта виникає відчуття дискомфорту в горлі. Не зупиняючись детально на симптоматиці, клінічній картині і класифікації цих захворювань, пріведем лише основні принципи лікування за допомогою інгаляційного введення тих або інших засобів.

Аерозолетерапія хронічного бронхіту найбільш ефективна при оборотної бронхіальной обструкції, коли превалюють бронхіолоспазм, запальний набряк, інфільтрація слизової і підслизової оболонок бронхів, обтурація дихальних путей слизом внаслідок порушення її експектораціі, і менш ефективна при необратімой бронхіальної

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-14 14:09:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-14 14:10:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-14 16:17:50

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-12 19:25:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-14 15:14:39

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-14 00:43:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-13 19:52:45

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-14 16:54:29

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-13 23:23:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-13 23:05:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-14 12:56:40

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-14 17:05:09

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-13 15:42:10

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-14 07:17:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-12 19:26:19

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-13 18:37:11

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36