Цілі реформи медичного страхування

Цілі реформи медичного страхування

Бюджетне фінансування безкоштовної медицини привело до того, що безкоштовно можна отримати дуже неякісну допомогу, а за якісну, навпаки, потрібно платити багато й відразу. Реформа медичного страхування - один з пріоритетів соціального пакета путінського другого терміну. Про що йде мова - роз'яснює 'Газеті.Ru - Коментарі 'завідувач лабораторією економіки соціальної сфери ІЕПП Сергій Шишкін.

Сергій Володимирович, зараз обговорюється пропозиція про те, що якщо людина покупает добровільну медичну страховку, йому відшкодовуються кошти з фонду обязательного страхування. Чи означає це, що принцип 'багатий платить за бедного' переглядається?

-У законі про обов'язкове медичне страхування, який був схвалений правітельством на початку року, ніяких нововведень, які змінюють співвідношення між обязательним і добровільним медичним страхуванням, не передбачається. NВместе з тим, на експертному рівні обговорюється цілий ряд пропозицій, серед которих - норма, що дозволить тим, хто купить поліс добровільного медіцінского страхування (ДМС), зачитувати кошти, що припадають на них у сістеме обов'язкового медичного страхування (ОМС). За умови, що поліс ДМС охвативает і види допомоги, надання яких гарантовано з обов'язкового медіцінскому страхування. Тобто територіальний фонд обов'язкового медіцінского страхування повинен буде передавати страховикові по ДМС кошти, равние подушного нормативу на одного застрахованого в системі ОМС.
N
Ето дозволить, з одного боку, зменшити ціну страховки по добровільному медіцінскому страхування, і, з іншого боку, уникнути ситуації, коли гражданін або підприємство, купуючи страховку по ДМС, платять за медичні услугі двічі - при сплаті соціального податку і при покупці страховки по ДМС.

Все , що внесли за громадянина понад подушного нормативу, залишається при цьому в сістеме ОМС, в загальному казані. Таким чином, принцип справедливості, коли багатий платіт за бідного, не порушується. Якщо багатий хоче купити поліс ДМС, то всі равно він платить повний податок, але, умовно кажучи, отримує назад суму рівну подушевому нормативом на одного застрахованого. Зараз чоловік, застрахований по ДМС, взагалі нічого не отримує з системи ОМС, ці кошти 'пропадають'. Якщо Ми вводимо таку норму, то ми відновлюємо справедливість у тому сенсі, що богатий отримає ті кошти, на які він має право претендувати як рядовий член сістеми ОМС.
N
Стоімость програми ОМС розраховується виходячи з нормативів надання медичної помощі одному застрахованому. Засоби, які акумулюються у фондах ОМС, должни бути в точності рівні кількості застрахованих помноженому на подушного норматів. У разі прийняття цієї пропозиції кошти передаються тій організаціі, в якій людина застрахований добровільно. Жодних втрат відбутися не повинно.
N
-Якщо розглядати закон про обов'язкове медичне страхування як етап реформи медичного обслуговування, то яке місце він займає?

-Він займає ключове місце. Реформи у сфері охорони здоров'я інтенсивно йшли в начале 90-х років: тоді була введена система обов'язкового медичного страхованія. Але на цьому реформа фактично була закінчена. Передбачалося, що сістема ОМС замістити в значній частині бюджетну систему, а вийшло, що она НЕ замести, а доповнила. Вона не стала головним несучим елементом конструкціі фінансування охорони здоров'я.
N
Браузер посланнях президента РФ неодноразово говорилося, що система фінансування здравоохраненія повинна бути побудована на страхових принципах. Новий закон, в случае його прийняття, як раз і буде означати, що у нас основа фінансування здравоохраненія стане страхової. Це найголовніше зміст цього закону. Він прізван забезпечити збалансованість зобов'язань системи обов'язкового медіцінского страхування.
N
Сейчас система не збалансована, перш за все, тому що не визначені точно Вільно страхових внесків за непрацююче населення.
N
Суб'екти федерації, місцеві бюджети платять не стільки, скільки потрібно, а стільки, сколько вважають за можливе. Новий законопроект пропонує механізми, які должни спонукати їх платити стільки, скільки необхідно. Співфінансувати внески Буде федеральний бюджет. У результаті внески за працюючих і за непрацюючих повинні бить збалансовані з вартістю програми ОМС, і громадяни не повинні будуть платіть в касу або в руки за ті послуги, які їм гарантовані. Нарешті, уніфікація системи ОМС повинна створити умови для підвищення ефективності Використання наявних в охороні здоров'я ресурсів. Це повинно відбуватися результате появи конкуренції між медичними організаціями, там, де це Можливо і реалістично, і між страховими організаціями. Конкуренція повинна побудіть і тих і інших більше думати про пацієнта і стимулювати до того, щоб за наявні гроші надавати більш якісну і доступну допомогу.
N
-Чому нам вдасться зараз зробити те, що не вийшло зробити на початку 90-х?

-Новий закон передбачає, що розмір внесків на непрацююче населення Буде встановлювати уряд. Розмір внеску буде диференційований за терріторіям, статтю і віком. Між органами федеральної влади та суб'єктами РФ будут полягати угоди про їх софінасірованіі. За угодою частину внеску проплатіт федеральний бюджет, а частина - бюджет суб'єкта федерації. Крім того, застрахованним надається право вибору страхової медичної організації для страховки по ОМС. Зараз за нього це роблять або роботодавці, або місцеві органи влади.
N
-Але досвід пенсійної реформи, здається, показав, що вибирати ніхто нічого не хочет ...

-У випадку з пенсійними відрахуваннями громадяни можуть частину коштів за собственному бажанням перевести у приватну управляючу компанію або не перевести і оставіть їх в Пенсійному фонді. Рішення про те, яку приватну компанію вибрати для вкладення своїх пенсійних коштів, дійсно вимагає високої довіри до етой компанії та високої довіри до фінансового ринку, який тільки форміруется. У сфері медичного страхування ситуація інша. Тут протягом 10 років вже працюють багато страхових медичних організацій. Громадянин вже може получіть інформацію про те, яка організація, з його точки зору, заслуговує доверія, і велика частина населення вже застрахована в страхових медичних організаціях. Тут людина повинна вибирати не між державним фондом медіцінского страхування і страхової медичної організацією, а між організаціей, в якій громадянин застрахований зараз, а якщо йому не подобається, то Його може перейти до іншої організації. Теж, звичайно, не простий вибір, але сітуація принципово інша, і зробити вибір значно легше. Тут мова йде не про том, кому довірити свої гроші, а про те, хто забезпечить тобі краще предоставленіе послуг за рахунок коштів системи ОМС.
N
-Чим співфінансування регіонального і федерального бюджету страхових внесків за неработающіх відрізняється, по суті, від бюджетного охорони здоров'я?

-По-перше, в бюджетному охороні здоров'я кошти з бюджету витрачаються на содержаніе медичних організацій за кошторисом витрат. Ми даємо гроші на зарплату врачам, ліжка, придбання ліків, а потім говоримо, що медичне учрежденіе має всю медичну допомогу надавати громадянам безкоштовно. При етом дуже важко забезпечити баланс між тим, що ми гарантуємо громадянам, і тем, що ми даємо конкретному медичному закладу.
N
Гражданін приходить лікуватися, а йому кажуть, що на це не додали грошей, і предлагают купувати ліки самому. Це загальнопоширена практика. При страховой системі легше домогтися балансу між гарантіями та внесками в систему, между зобов'язаннями і джерелами фінансування. Внески прив'язані до вартості гарантій, що надаються громадянину. І саме такі внески за непрацюючих будут співфінансуватися з федерального і регіонального бюджетів.
N
За рахунок цих внесків буде оплачуватися не зміст медичних установ, а об'еми допомоги, яка надається застрахованим.
N
Второй ключовий момент полягає в тому, що, оскільки при бюджетному фінансірованіі установа фінансуються за кошторисом, це не створює стимулів для повишенія ефективності їх роботи. Установа зацікавлене просити все більше денег, а результати будуть такими, як вийде. У системі ОМС установа получает гроші не на власне утримання, а за пролікованих хворих, за каждий пролікованих випадок. Це принцип - 'гроші йдуть за пацієнтом'. Таким образом, установа зацікавлене пролікувати більшу кількість хворих з меньшім кількістю ускладнень. Тобто фінансування пов'язане з результатом.
N
Третье важлива відмінність полягає в тому, що в бюджетній системі установі платить Його вищестоящий начальник, а в страховій гроші надходять не від начальника, а від страховщіка. У цьому випадку немає такого тісного переплетення інтересів, яке бивает у нижчестоящої і вищестоящої організацій. Медична установа і страховщік взаємодіють як партнери на ринку, а не як підлеглий і начальнік. І економічна, я підкреслюю, інтерес страховика полягає саме в том, щоб перевірити, чи правильно надана медична допомога, чи виправдані її об'еми, чи вчасно вона була надана. Адже якщо хворого не долікували, то він вернется за медичною допомогою і страховик буде змушений її ще раз оплачівать.
N
Браузер добре налагодженої моделі страховик - це фігура, яка економічно заінтересована у захисті прав пацієнтів.

Прі бюджетному фінансуванні ж відносини між медичною установою і тим, кто його фінансує, складаються за правилами адміністративного торгу. І далеко не завжди в інтересах пацієнтів. При цьому важливе застереження, що відносини вистраіваются правильно тільки в добре налагодженій системі. В існуючій сістеме теж є страховики, але правила існуючої системи ОМС такі, що страховщік не надто зацікавлений у тому, щоб підвищувати ефективність Використання ресурсів. Новий закон якраз спрямований на те, щоб змінити ці правіла і зробити систему по-справжньому страхової.
N
-Існуюча система медичного страхування не прозора і не індівідуалізірована. І багато висловлюються за те, щоб перш за проведення реформи ввести більш детальний облік витрачаються коштів.
N
-Дійсно, існуюча система використання коштів не занадто прозрачна. Я думаю, ступінь прозорості така ж, як і в будь-який інший бюджетной галузі, не вище і не нижче. Новий закон спрямований на те, щоб ввести более жорстку звітність страхових організацій і за рахунок цього зробити більш прозрачним рух коштів.
N
Действітельно, зараз ми не можемо коректно виявити зони неефективності. Де в нас найгірше витрачаються кошти: на ліки, на купівлі та використанні оборудованія, на утриманні надлишкових ліжкомісць? (У нас є надлишкові в сравненіі з показниками інших країн ліжкомісця.) Окремі факти свідетельствуют про те, що ліки закуповуються за завищеними цінами і не доходять в потрібній кількості до пацієнтів, а передаються в аптечну мережу. Є факти того, что купується медичне обладнання, яке потім простоює. Але ступінь незнанія експертів не така, що можна говорити про велику помилку в конструкції предлагаемой реформи.
N
-Чому було прийнято рішення відмовитися від об'єднання соціальної та медичної страхових систем?

-У 2000 році об'єднання медичного і соціального страхування було названо перспектівним напрямком. Зараз теж такі пропозиції періодично вознікают. У принципі таке об'єднання можливе, і за певних умов оно навіть доцільно. Зараз нагальній необхідності об'єднання двох сістем немає, тому що кошти і зобов'язання не збалансовані ні в системі ОМС, ні в системі соціального страхування. Фактично соцстрах вже відмовився від дотірованія путівок на санаторно-курортне лікування. Надія на те, що при об'едіненіі двох незбалансованих систем вийде одна хороша, не реалістічна. Треба навести порядок в кожній з них, а потім можна розглянути вопрос про їх об'єднання.
N
Евгеній Натаров, 'Хворий для грошей або гроші для хворого', інтерв'ю з Сергієм Шішкіним, завідувачем лабораторією економіки соціальної сфери ІЕПП, Газета.Ru, 08.04.2004 15:06

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25