Дослідження окремого випадку фінансового менеджменту в системі обов'язкового медичного страхування

Матеріал долучено користувачем togunov

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Дослідження окремого випадку фінансового менеджменту в системі обов'язкового медіцінского страхування

І. А. Тогунов

Десятирічний досвід обов'язкового медичного страхування в Росії дозволяє вскрить деякі тенденції в галузі фінансового менеджменту на прикладі функціонірованія територіальної системи обов'язкового медичного страхування.

Об'єктами наукового дослідження були обрані Володимирський обласний фонд обязательного медичного страхування, деякі організаційні форми управленія системою і фінансове забезпечення територіальної системи ОМС.

Нами було зібрано і проаналізовано інформацію про помісячно надходження средств до бюджету Володимирського обласного фонду ОМС за період 1996-2003 років.

В одній з наших публікацій [1] було показано, що фінансова стабільність является характерним показником, своєрідним індикатором сталого функціонірованія системи ОМС територіального рівня. Наявність подібної інформаціі дозволяє забезпечити прогнозування надходження коштів у терріторіальную систему ОМС з метою вироблення управлінських рішень в рамках фінансового менеджменту.

На приватному прикладі було встановлено, що на стадії становлення системи ОМС (1993 -1999 рр..) фінансове наповнення бюджету Володимирського обласного фонду ОМС пріобрело щодо сталого характеру, і число помісячних флуктуацій поступающіх фінансових коштів знаходилася в межах двох мільйонів рублів при среднемесячном надходження до бюджету фонду 15,8 млн. крб. У відсотковому відношенні средній рівень коливань помісячного надходження коштів до територіального фонд ОМС в 1999 році склав 12,6%.

Починаючи з 2000 року при прогресивному збільшенні обсягів фінансування сістеми ОМС Володимирській області відмічається тенденція до наростання неустойчівості помісячного надходження коштів у систему.

До 2003 року діапазон коливань (флуктуацій) у помісячному надходженні коштів на ОМС знаходився в межах 50 млн. рублів. Середньомісячна надходження коштів на ОМС жителів Володимирській області в 2003 році склало більше 80 млн. крб. NНаіменьшій рівень надходжень відзначений у лютому 2003 р. - 52,7 млн. крб., Nнаівисшій - у грудні того ж року - 113,0 млн. руб.

Середній рівень коливань помісячного надходження коштів до територіального фонд ОМС у 2003 році склав 62,2% і збільшився у порівнянні з 1999 роком майже в п'ять разів.

Таким чином, на основі представленого аналізу можна зробити висновок, що устойчівость і стабільність помісячного наповнення бюджету Володимирського областного фонду ОМС у 2003 році в порівнянні з 1999 роком знизилася в п'ять разів.

У дослідженні зроблена спроба розкрити деякі фактори в управлінні сістемой ОМС на території Володимирської області.

На рубежі 2000-2001 років в територіальній системі ОМС Володимирській області і управлінні системою відбулися певні докорінні зміни.

  1. Функція збору коштів на ОМС працюючого населення була передана від виконавчої дирекції фонду ОМС місцевим органам податкової інспекції.
  2. Депутатами Законодавчих Зборів Володимирській області став розглядатися і затверджуватися бюджет Володимирського обласного фонду ОМС у постатейному розрізі з подальшим щоквартальним контролем за витрачанням коштів бюджету фонду в жорсткому відповідно до затверджених статтями. До 2000 бюджет Володимирського обласного фонду ОМС затверджувався «однією рядком», а постатейне розподіл коштів і їх витрачання залишалося виключно у веденні виконавчої дирекції фонду.
  3. Головою Правління Володимирського обласного фонду ОМС був призначений директор департаменту охорони здоров'я, у той час як його попередником у цій посаді був заступник губернатора Володимирській області з соціальній політиці.
  4. Виконавчим директором Володимирського обласного фонду ОМС на початку 2001 року призначений фахівець з медичною освітою. З 1993 по 2000 рік виконавчу дирекцію Володимирського обласного фонду очолював фахівець з економічною освітою.

Цілком зрозуміло, що встановити пряму кореляційний зв'язок між наведеними змінами в управлінській структурі Володимирського обласного фонду ОМС і ослабленням фінансової стійкості помісячного надходження коштів у систему не представляється можливим.

Передбачалося, що передача функції збору внесків на ОМС працюють громадян місцевим органам податкових інспекцій дозволить забезпечити наповнюваність і стабільність надходження фінансових коштів до бюджету фонду ОМС.

На малюнку 1 представлена діаграма динаміки помісячного збору внесків на ОМС працюючих (1998-1999рр.) та надходження коштів на ОМС працюючих громадян Володимирській області на основі збору єдиного соціального податку, податку на сукупний дохід і заборгованості (2000-2003 рр..).

Як показує аналіз, спостерігається деяке порушення стабільності в надходження з цього джерела коштів ОМС у 2002-2003 роках порівняно з періодом 1998-2001 років.

Динаміка помісячного надходження коштів у систему ОМС Володимирській області

Передача функції збору коштів на ОМС працюючого населення, зовсім не ісключала у фонду ОМС діяльності по збору платежів на ОМС непрацюючого населенія. Як показують дослідження, рівень перерахування органами місцевого самоуправленія страхових внесків на ОМС непрацюючого населення був однією з основних проблем системи ОМС. Починаючи з 1996 року відсоток сплати у Володимирський областной фонд ОМС поточних страхових внесків на ОМС непрацюючих по відношенню до утвержденной в бюджеті фонду сумі не перевищив 46,6%.

У подібній ситуації украй висока принципова позиція виконавчої дірекціі фонду у питаннях як фінансового менеджменту, так і інших технологіях менеджмента з пріоритетом колективної мотивації.

Відносна стабільність помісячного надходження коштів у систему ОМС Владімірской області з цього джерела була досягнута до 2001 року.

Починаючи з 2002 року помісячна динаміка надходження внесків на ОМС неработающего населення стала носити вкрай нестійкий характер. А з 2003 года, при встановленні механізму проходження цього фінансового потоку через органи обласного казначейства, порядок перерахування коштів і зовсім зазнав качественние зміни - гроші стали перераховуватися на рахунки фонду ОМС не ежемесячно, а раз на два-три місяці (рис. 2).

Справжнє приватне дослідження показує, що за період 2001-2003 рр.. на терріторіі Володимирській області територіальним фондом ОМС і його виконавчої дірекціей повністю втрачені функції і можливості активного впливу на формірованіе доходної частини бюджету фонду. Інакше кажучи, важелі фінансового менеджмента системи ОМС Володимирській області знаходяться за межами самої сістеми обов'язкового медичного страхування.

Відповідно до постанови Уряду РФ від 17.03.03 № 158 «О дополнітельном фінансування у 2003 році витрат, пов'язаних з наданням адресной медичної допомоги непрацюючим пенсіонерам »за пропозицією Пенсійного фонда Росії з 2003 року в суб'єктах Російської Федерації здійснюється експерімент з фінансування додаткових платежів на обов'язкове медіцінское страхування непрацюючих (незаможних) пенсіонерів.

З березня 2004 року в умовах даного експерименту працює і Володимирська область. По суті справи в системі ОМС територіального рівня з'являється новий суб'ект в особі місцевого відділення Пенсійного фонду Російської Федерації. NСістема ОМС доповнилася новим джерелом надходження фінансових ресурсів - істочніком прямо не залежать від діяльності самого фонду. В умовах многоканальності наповнення бюджету фонду ОМС фінансовими засобами вкрай непросто буде забезпечувати фінансову стійкість системи обов'язкового медіцінского страхування, тим більше що важелі фінансового менеджменту у ісполнітельной дирекції фонду ОМС просто відсутні.

Таким чином, за результатами даного дослідження можна зробити висновок про недосконалість та неефективність фінансового менеджменту в системі обов'язкового медичного страхування Владимирської області.

Література

І. А. Тогунов 'Стабільність фінансового покриття територіальної системи обов'язкового медичного страхування. Ж. Головлікар, № 2 -2003, с. 24-25

31.03.2004


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25