Прокуратура Москви визнала законним використання кетаміну у ветеринарній практиці

Прокуратура Москви визнала законним використання кетаміну у ветеринарній практиці

Прокуратура Москви нарешті визнала законним використання кетаміну у ветеринарній практиці. Однак у судах, як і раніше розглядаються декілька кримінальних справ, порушених проти ветеринарів. Їх судова перспектива залишається туманною.

Прокуратура Москви вирішила закрити всі так звані кетаміновие справи, возбужденние з подачі Держнаркоконтролю відносно столичних ветеринарів. NПрокурорскіе працівники визнали використання кетаміну у ветеринарній деятельності законним. «При вивченні кримінальних справ відносно ветеринарних врачей, що звинувачувалися в незаконному використанні кетаміну, прокуратура Москви прішла до висновку, що використання психотропних речовин для знеболювання жівотних кримінально-караного збуту не утворює. Ця позиція підтверджена судом, когда держобвинувач відмовився від обвинувачення ветлікаря Садоведова », - йдеться в Повідомлення прес-служби прокуратури Москви. З'ясувати причини такого демаршу столічних слідчих «Газеті.Ru »не вдалося - у суботу телефони горпрокуратури не відповідали.
N
Юрісти вважають, що мосгорпрокуратура змушена була піти на таке рішення під давленіем громадськості і незаперечних фактів надуманості звинувачень.
N
«Звичайно, це рішення вони прийняли не просто так. Ветеринари звернулися з жалобамі до правозахисних організацій, до уповноваженого з прав людини Владіміру Лукіну, а також до Генпрокуратури, яка і провела перевірки з кетаміновим справах. Після чого мосгорпрокуратура і зайняла таку позицію. Хоча ще с самого початку вона повинна була припинити дії Держнаркоконтролю відносно ветерінаров », - прокоментував« Газеті.Ru »ситуацію адвокат ветеринарів Евгеній Черноусов.
N
Ранее кілька справ проти ветеринарів було припинено за відсутністю складу преступленія. У минулий четвер прокуратура постановила закрити чергове уголовное справу відносно ветеринара Андрія Кропчіна, обвинуваченого в незаконному сбите психотропних та наркотичних засобів (кетаміну). Це справа навіть не дійшла до суда.
N
За останній рік було порушено більше двадцяти подібних справ.
N
Началось все з торішньої операції Госнаркокотроля з виявлення наркодилерів в ветлечебніцах. Як правило, борці з наркотиками застосовували один і той самий прийом. NСотруднікі Держнаркоконтролю викликали лікарів для надання допомоги хворим тваринам. Nі як тільки ветеринари набирали у шприц кетамін, їх тут же затримували. NЗаніматься ветхірургіей стало небезпечно, і багато клінік просто призупинили свою работу. Ситуацію не врятувало навіть те, що Мінсільгосп в січні 2004 року вніс кетамін до переліку дозволених до застосування в ветеринарії препаратів (правда, правітельство до цих пір не розробило механізм ліцензування кетаміну в ветерінарной практиці).
N
Кетамін - синтетичний наркотик, що відноситься до групи галюциногенів. При употребленіі людиною кетаміну в малих дозах порушується мовлення, координація, при большіх дозах спостерігається втрата просторового і тимчасової орієнтації, аж до втрати свідомості. Психічна залежність при вживанні кетаміну форміруется дуже швидко, іноді після декількох ін'єкцій.
N
Самим гучним з кетамінових справ стала справа Костянтина Садоведова, затриманого мінувшей восени «під час збуту наркотику кішці шляхом ін'єкції». Питання, является чи кішка фізичною особою, довго обіймав уми спостерігачів та учасників процесса. Але в підсумку ветеринара виправдали у зв'язку з відсутністю складу преступленія. Його засудили лише до адміністративної відповідальності за нарушеніе порядку обліку і зберігання наркотичних речовин, що передбачає штраф у Вільно від 2 до 10 МРОТ.
N
Такому результату справи сприяло і рішення уряду Росії збільшити Вільно середніх разових доз наркотичних і психотропних речовин. Це постановленіе було ухвалене після того, як Держдума внесла зміни до ст. 228 і ст. 229 КК РФ (незаконні виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилка або збут наркотиків, а також їх розкрадання або вимагання). NСогласно поправкам до Кримінального кодексу, змінилися поняття великого і особливо крупного розміру наркотичних речовин, а відповідно, і відповідальність за іх зберігання. Однак, на думку адвоката Євгенія Черноусова, справа Садоведова закрилі багато в чому завдяки суспільним резонансом, який викликали преследованія лікарів.
N
Позднее кримінальну справу стосовно іншого ветеринара, Марини Червоної, також било припинена судом - у лікаря було виявлено 0,03 грама кетаміну, що у связі зі зміною законодавства не є перевищенням встановленої норми (1 грам).

«Ви уявіть психологічний стан самих ветеринарів і їх близьких. Довгий время ці люди жили в очікуванні вироку, а це могло бути до семи років позбавлення свободи. До того ж уже стало очевидним, що телефонні переговори ветеринарів і моі прослуховувалися. Тільки незрозуміло, на якій підставі, ми ж не злочинці », -обурився в розмові з кореспондентом« Газети.Ru »адвокат Черноусов.
N
Несмотря на заяву прокуратури Москви, питання про долю ще кількох ветерінаров залишається відкритим.
N
Дело ветеринара Олександра Дуки знаходиться в Замоскворецькій суді столиці. Він обвіняется за ч. 4 ст. 228 КК РФ (незаконний оборот наркотиків в особливо великих Вільно). «Захист постарається перекваліфікувати справу. Незрозуміло, чому ін'екція собаці розцінюється як збут наркотиків. А раз застосування кетаміну разрешено в ветпрактіке, відразу виникне запитання, що саме Дука порушив », - спросіл адвокат Черноусов.
N
Nа в кінці липня у Володимирі мають продовжитися слухання у справі ветеринара Ольгі Танаевой, обвинуваченої в незаконному зберіганні та збуті кетаміну своїй колезі. NЦей випадок вибивається з ряду «кетамінових справ», коли столичні ветеринари «збували» препарат твариною - тут мова йде про продаж психотропної речовини людині. NДа і володимирська прокуратура, природно, не підпорядковується московської та може действовать на свій розсуд. Тим більше що представники Держнаркоконтролю, начіная кампанію проти ветеринарів, виходили з того, що лікарі могли збувати кетамін наркоманам.
N
Правда, самі ветеринари це категорично заперечують. Наприклад, керівник клінікі «Бон Пет» Каміль Галімов стверджує, що ветеринарні препарати проходять такую грубу очистку, що люди не можуть їх використовувати. «Їх і тваринам-то вводіть потрібно дуже акуратно. Якщо тварина оперують, використовуючи кетамін, то вторую дозу не можна вводити навіть через добу, воно загине. Наркомани про це знают і бояться його використовувати. Часте вживання кетаміну швидко руйнує організм, може призвести до недоумства, та й взагалі до швидкої смерті. До того ж кетамін не наркотик, а сильнодіючий психотропний препарат », - пояснив Галімов« Газеті.Ru ».
N
Еля Вермішева,' Московський кетамін тваринам не шкідливий ', Газета.ru, 19.06.2004 16: 48

Джерело: Pharmindex . ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-14 14:09:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-14 14:10:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-14 16:17:50

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-12 19:25:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-14 15:14:39

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-14 00:43:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-13 19:52:45

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-13 18:57:09

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-13 23:23:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-13 23:05:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-14 12:56:40

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-13 19:30:55

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-13 15:42:10

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-14 07:17:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-12 19:26:19

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-13 18:37:11

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36