Улюблені гриби

Улюблені гриби - вчора їстівні, сьогодні отруйні

В цьому році отруєння грибами почалися в Росії раніше, ніж у минулому. У багатьох випадках це пов'язано з недотриманням елементарних правил: люди вживають в їжу отруйних грибів, плутаючи їх з їстівними, або просто неправильно готують грибні страви. Тим часом, набирає чинності ще одна неприємна тенденція - все частіше трапляються отруєння тими грибами, які завжди вважалися їстівними: лисички, рижики, 'білі'. Будучи зібрані досвідченими грибниками і правильно приготовлені, вони все одно призводять до смертельних наслідків. N

Воронезька аномалія

Якщо у минулому році до середини серпня Госепіднадзор повідомляв про чотири скончавшіхся, то в цьому році, за даними на середину липня, в Росії від грибних отравленій померли вже п'ятеро. І це ще не все: в суботу 17 липня 1910 людина з такім самим діагнозом були доставлені на гелікоптері з Новокубанськ в Краснодар. NОдна з жінок померла під час госпіталізації. , Що залишилися в живих зараз находятся в реанімації, двоє дітей підключені до апарату штучної нирки. N

Все постраждалі - мешканці однієї вулиці: на святкову вечерю з грибами запросили соседей.

'Білі' гриби привіз додому глава сімейства, водій-далекобійник, що зібрав їх в Воронезької області. Цей російський регіон давно лідирує за кількістю грибних отравленій. За останні 5 років у Воронезькій області від отруєння грибами погібло 128 людей. Найстрашнішим був 1992 рік, коли в лікарні опинилися более 400 грибників, 44 з яких померли, і 1999 рік, коли загинули 28 людей з 357 отруїлися грибами.

Местние фахівці розходяться в думках про те, чому саме їх область стала такой 'аномальної'. Деякі з них вважають, що проблема - чисто статістіческая. На території області в силу її географічного положення зростає огромное число різних грибів: близько 500 видів. Серед них - понад 90 видів ядовітих і неїстівних. Отже, і помиляються грибники частіше.

Другая версія здається більш реалістичною - до того ж вона пояснює, чому люди травятся тими грибами, які завжди вважалися їстівними. Гриби і міцелій (грибниця) Як губка вбирають у себе всі шкідливі речовини і солі важких металів, собірающіеся в землі. Так що навіть звичайний маслянок, зібраний у хімзаводу, способен відправити грибника на той світ. У Воронезькій області достатньо заводов і фабрик, які викидають шкідливі речовини в атмосферу. Потім вся Ця хімія з дощем повертається в землю і акумулюється в грибах.

і до речі, для цього грибам зовсім необов'язково мутувати. 'Ніяких грібов-мутантів, про які говорять в останні роки, не існує! ', Вважає главний санітарний лікар Воронезької області Михайло Чубірко.
N
Гріби з щурячою отрутою

Украінскіе медики, які намагалися знайти причини грибних отруєнь в Миколаївській області, також прийшли до висновку, що мутації грибів тут ні при чому. У своїй статье 'Особливості діагностики та лікування полінейропатії, викликаною отруєнням грібамі' В. М. Єнін, В. Л. Кузьменко і Г. М. Манза вказують, що до 2002 року Ніколаевской області близько 200 людей захворіли важкої полінейропатій, вознікшей після прийому в їжу їстівних грибів: рижків і лисичок.

Заболеваніе починається болями в руках і ногах. При прогресуванні захворювання появляются набряки, атрофічні зміни шкіри та інші симптоми. Знижується аппетіт, порушується сон, розвивається тяжка невротизація. Так як більшість медіцінскіх працівників не інформовано про можливості розвитку полінейропатій в связі з прийомом в їжу грибів, перші випадки захворювання пов'язували з грипом, нервним або фізичним перенапруженням, остеохондрозом та іншими причинами. NБольние лікувалися у лікарів різних спеціальностей, що затягувало початок раціональной терапії.

Гріби, що приводили до такої хвороби, збирали як правило досвідчені грибники, неоднократно вживали в їжу гриби аналогічні без будь-яких наслідків.

Вияснілось також, що способи кулінарної обробки грибів не впливають на розвиток заболеванія. Загадковий отрута залишається термостабілен, не руйнується при варінні, жарке, сушіння та маринуванні. Зберігання сушених і консервованих грибів не уменьшает ймовірності отруєння. При кип'ятінні отрута може переганяється з парою: ісследователі спостерігали отруєння парами, вдихає кухарем з котла під час пріготовленія грибів. Зареєстровано захворювання полінейропатій грудного ребенка, що знаходився на природному вигодовуванні.

Оріентіруясь на місця збору грибів (лісосмуги, поблизу полів із зерновими культурамі і соняшником), а також на той факт, що при вживанні в їжу ідентічних грибів у весняний час отруєння вкрай рідкісні, дослідники предположілі, що речовиною, що викликає отруєння, може бути один із отрут, пріменяемих для боротьби з гризунами. Ті, хто отримав отрута миші мігрують в розташовані рядом з полями лісосмуги й занедбані сади, де і гинуть. Продукти їх разложенія в комплексі з отрутохімікатами поглинають гриби. Найбільш вірогідним отрутою, визивающім полінейропатій, названий фосфід цинку.

По думку українських медиків, методи санітарно-освітньої роботи з Використання ЗМІ не вирішують проблему. Можна, звичайно, агітувати населення за то, щоб купувати гриби тільки в магазинах. Однак серед хворих переважають ліца з низькими доходами, і їх традиція вживання 'безкоштовних' диких грибів может змінитися тільки за умови поліпшення добробуту населення. Якщо що і може зменшити кількість захворілих - так це впорядкування реалізації і прімененія отрутохімікатів.

Грібнікі-емігранти

Есть ще одна категорія людей, які частенько труяться грибами, хоча і не страдают від низького рівня життя - це наші співвітчизники за кордоном. Як сообщает 'Німецька Хвиля', переселенці з Росії, cобірая в німецьких лісах гріби, часто помиляються і кладуть у кошик отруйні види.

Спеціаліст по грибам і консультант з питань профілактики та боротьби з воздействіем отруйних речовин Вілі Зонеборн відзначає, що особливо часто не распознается лиса Свинуха, яку плутають зі схожою їстівним грибом, зростаючим в Росії та Казахстані .

По словами Зонеборна, 'кожної осені в районі Біліфельда відбувається 3-4 такі случая. Іноді сім'я з семи чоловік опиняється в лікарні '. Незважаючи на те, что лису Свинуха досить легко визначити по темному шару оболонки її капелюшки, виходци з Росії попадаються на подібність цих грибів з російськими. 'Ці гриби необходімо варити або смажити. А які отруїлися люди тільки засолюють гриби, як ето робиться за казахським звичаєм, і вживали їх з яйцями ', - розповів Зонеборн.
N
То ж саме може стосуватися і полінейропатії, що виникає від вживання ізвестних їстівних грибів. Вищезазначені українські дослідники відзначають, что 'інформації про подібні отруєннях в інших країнах немає, і створюється впечатленіе, що дана проблема є суто нашим національним лихом'. N

Ето, звичайно, не означає, що в інших країнах дикорослі гриби чистішим. Просто там навколо них немає такого 'культу', як у нас. Ось що каже американський спеціаліст по отрут Х. Щелкунов: 'У США навряд чи хто їсть дикі гриби, і тому знанія про грибних отруєннях обмежені. Отруєння виникають тільки у емігрантов зі Східної Європи '.
N
Остается додати, що' національний характер 'грибний проблеми може дуже негатівним чином позначитися на її вирішенні. Якщо для лікування інших захворювань в Росії можна використовувати сучасні західні методики і ліки, то в данном випадку залишається сподіватися тільки на вітчизняну медицину. Або - на собственную обережність при зборі грибів. Зокрема, ви можете воспользоваться 'пам'яткою грибника' від Держсанепіднагляду РФ.

Джерело: Mednovosti.Ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-29 08:51:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-29 19:00:19

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-29 12:38:46

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-29 09:01:55

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-29 19:56:32

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-29 15:18:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-29 20:04:49

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-29 17:48:29

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-29 19:31:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-29 08:54:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-29 12:32:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-29 08:43:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-29 08:58:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-29 08:47:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-29 08:59:17

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-29 08:41:13

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-29 18:31:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-29 08:58:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-29 20:13:57

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-29 17:25:14