Рівняння на лідера. Останні розробки Novartis

Рівняння на лідера. Останні розробки Novartis

Компанія Novartis, відома тим, що приділяє велику увагу дослідженню принципово нових і експериментальних препаратів, на початку 2005 оголосила список своїх останніх і найбільш перспективних, на її думку, розробок.

На даний момент у стадії клінічних випробувань перебувають 75 розробок компанії, в т.ч. 52 - на II і III фазах або в процесі реєстрації. Отримано 43 нових перспективних з'єднання, ще 64 препарату знаходяться в стадії преклініческіх випробувань. Ключовими областями, в яких компанія проводить свої дослідження, є онкологія та серцево-судинні захворювання.

«Інновації - це основа нашої стратегії; наші вкладення в фармацевтичні дослідження (3,5 млрд. дол 2004) - одні з найвищих у галузі. Тільки на території США за останні чотири роки результатом досліджень стали 13 нових запатентованих медикаментів, і це теж найкращий показник серед компаній галузі, - сказав генеральний директор компанії Деніел Вассел (Daniel Vasella). - Пріоритетом компанії як і раніше є розробка принципово нових ліків. 60% наших розробок, які знаходяться на середніх і пізніх фазах випробувань, потенційно здатні стати першими у своєму класі медикаментів. І мені приємно відзначити, що наші вчені постійно вдосконалюючи процес розробки, і, впроваджуючи новітні технології, сприяють лідерства компанії в дослідницькій діяльності ».

Зараз асортимент що випускаються Novartis препаратів оцінюється фахівцями як один з кращих і включає кілька інноваційних розробок для лікування ряду серйозних захворювань, наприклад, SPP100 (гіпертензія), QAB149 (астма), FTY720 (розсіяний склероз), LAF237 (діабет II типу) і PTK787 (рак). Багато хто з цих речовин потенційно здатні стати лідерами продажів у своєму класі і препаратами першого вибору для лікування відповідних захворювань.

Пріоритетні дослідницькі проекти:

Онкологія і гематологія

AMN107, що проходить клінічні випробування препарат для перорального застосування, призначений для пацієнтів з хронічною мієлоїдної лейкемію, несприйнятливих до препарату Gleevec /Glivec, лікування яких раніше було неможливо. Розробка являє собою інгібітор трансдукції, селективно впливає на ферменти - тірозінкінази, включаючи білок BCR-ABL і кілька мутантних форм цього білка, який викликає неконтрольоване зростання і ділення білих клітин крові. Преклініческіе випробування продемонстрували, що AMN107 є найбільш селективним інгібітором BCR-ABL і більш ефективний, ніж Gleevec. У першій фазі випробувань препарат продемонстрував гематологічний відповідь у понад 50% пацієнтів на пізніх стадіях захворювання, несприйнятливих до Gleevec. Другу фазу випробувань компанія планує почати в першій половині 2005 року.

PTK787 (vatalanib), оральний інгібітор ангіогенезу для лікування метастатичного колоректального раку, знаходиться в III фазі клінічних випробувань. Препарат розробляється спільно з Schering AG. Перші результати III фаз випробувань очікуються у другому кварталі 2005 року, але вже зараз можна сказати, що препарат потенційно здатний стати новим стандартом у лікуванні метастатичного раку прямої і товстої кишки. Результати I і II фаз клінічних випробувань послужили підставою для досліджень ефективність препарату в лікуванні раку простати, підшлункової залози і яєчників, не-дрібноклітинному раку легенів, а також гліобластоми і новоутворень кровотворної системи.

ICL670 (deferasirox) потенційно здатний зробити революцію в лікуванні гіперсідероза, тому що припускає пероральний прийом препарату один раз на день замість існуючого зараз обтяжливого інфузійного лікування препаратом Desferal. Надлишок заліза, потенційно загрозливого здоров'ю, виникає, зокрема, при регулярному переливанні крові, яке необхідно при деяких видах анемії, включаючи серповидноклітинної анемію, таласемії і мієлодиспластичний синдром. Щорічно в світі близько 250 тисяч людей потребують в постійному переливанні крові. Приблизно 100 тисячам, може знадобитися прийом хелатора для запобігання перевищення допустимого рівня заліза. Третя фаза клінічних випробувань показала ефективність препарату у пацієнтів, які отримували 20-30 мг препарату на кілограм ваги.

Серцево-судинні захворювання і порушення обміну речовин

LAF237 (vildagliptin) - перший інкрінний модифікатор для лікування діабету другого типу. У II фазі клінічних випробувань препарат ефективно знижував рівень цукру в крові. На третій фазі, запланованої на кінець 2005, будуть вивчатися можливості його застосування при монотерапії та в поєднанні з іншими препаратами.

SPP100 (aliskiren) - перший в новому класі антигіпертензивних препаратів, інгібіторів реніну. Новий препарат буде більш безпечним порівняно з традиційними блокатора ангіотензин-рецепторів (ARBs) і вимагає прийому один раз на день. На відміну від інших гіпотензивних препаратів SPP100 знижує активність реніну, і тому потенційно він більш придатний для лікування інфаркту та захворювань нирок. IIb і III фази клінічних випробувань підтвердили ефективність препарату і показали переваги його застосування в сполученні з ARBs. III фаза випробувань вже проводиться в США, ЄС та Японії. Сертифікація препарату запланована на початок 2006 року.

Неврологія

FTY720, оральний імуномодулятор з принципово новим механізмом дії, продемонстрував відмінні результати в лікуванні розсіяного склерозу у другій фазі клінічних випробувань . Препарат є всі шанси стати першим ефективним засобом лікування розсіяного склерозу, захворювання, яким зараз страждає понад 1 млн. чоловік у всьому світі. Результати II фази клінічних випробувань показали, що препарат істотно знижує вираженість рецидивів і викликає зменшення числа уражених ділянок, реєстроване МРТ-сканером. Третя фаза випробувань запланована на середину 2005 року. Сертифікація в США і ЄС запланована на початок 2006.

Респіраторні захворювання

QAB149 - бета-2 агоніст для лікування астми та хронічної обструктивної пневмонії (ХОП), дія якого починається незабаром після прийому і триває 24 години. У другій фазі клінічних випробувань були підтверджені ефективність препарату і хороша переносимість у високих дозах. Спочатку препарат розроблявся як бронхолітичну засіб, однак як очікують фахівці, він зможе зайняти і частина динамічного ринку засобів від астми і ХОП. Заключна фаза клінічних випробувань запланована на 2005 рік, а сертифікація очікується в 2007.

Закінчуються випробування ще кілька препаратів. Xolair пройде сертифікацію в 2005. Очікується, що цей принципово новий препарат зробить справжній прорив у лікуванні астми, зокрема як засіб додаткової терапії важкої безперервної астми у дорослих та підлітків, коли більшість традиційних засобів безсилі. Клінічні випробування встановили поліпшення стану пацієнтів і клінічно значуще зменшення загострень. Препарат був розроблений спільно з компаніями Genentech і Tanox.

Захворювання опорно-рухового апарату

Препарат Aclasta (zoledronic acid) є всі шанси стати «золотим стандартом» лікування остеопорозу. У III фази випробувань він продемонстрував чудові результати при лікуванні хвороби Педжета - порушення росту кісток. Одна ін'єкція в рік забезпечує відмінний захист від деформуючого остоза. Препарат вже знаходиться у стадії ліцензування на території США, в якості засобу для лікування хвороби Педжета. Остаточний висновок очікується в березні 2005 року. Дозвіл на застосування препарату в якості засобу лікування постклімактеричному остеопорозу намічено на 2007 рік.

AAE581 - оральний препарат, що вимагає прийому один раз на день, повинен стати першим препаратом для лікування остеопорозу, заснованим на інгібуванні катепсину К. Добре переносимий і довела свою ефективність в ході II фази клінічних випробувань, препарат AAE581 пригнічує резорбцію кісток і надає сприятливу дію на їх ріст. Випробування препарату з використанням біомаркерів заплановані на кінець 2005 року, а третя фаза клінічних випробувань почнеться в 2006 році.

Інфекційні захворювання

LDT600 (telbivudine) - таблетування препарат для лікування гепатиту В. У ході II фази клінічних випробувань він перевершив по ефективності Lamivudine, сьогоднішнього світового лідера продажів препаратів для лікування гепатиту В. III фаза випробувань, яка пройде в Китаї, спрямована на зіставлення ефективності Lamivudine і LDT600.

Офтальмологія

Lucents - препарат на основі рекомбінантних антитіл, розроблений для лікування вікової макулярної дистрофії, захворювання, яке може призвести до втрати зору. Він розроблений у співпраці з Genentech, якому належать права на продажі в Північній Америці. Дія препарату базується на зв'язуванні та дезактивації ендотеліального фактора росту судин (vascular endothelial growth factor - VEGF), білка, що грає важливу роль в утворенні клітин крові. Результати III фази випробувань очікуються вже в 2005 році, а сертифікація запланована на 2006 рік.

Компанія розробляє не всі наявні в її розпорядженні проекти. Частина відкладається на перспективу, частина відхиляється, як, наприклад, розробка препарату для лікування хвороби Паркінсона або аміотрофічного склерозу, в яких після II фази випробувань так і не було отримано позитивних результатів.

Перспективні проекти

Компанія надає першочергового значення розробкам, які з'являються як результат перевірки тієї чи іншої гіпотези або концепції. Більшість з них знаходяться зараз на I /II фазах клінічних випробувань. Серед найбільш перспективних - LBM642, PPAR-альфа і PPAR-гамма (peroxisome proliferator-activated receptor) для лікування метаболічного синдрому, групи факторів ризику, що включають ожиріння, резистентність до інсуліну, підвищений рівень вмісту холестерину і високий кров'яний тиск. У перших випробуваннях LBM642 вже показав більшу ефективність, ніж Fenofibrate. Дані з експериментального препарату для лікування діабету очікуються в середині 2005 року.

Серед інших експериментальних розробок можна виділити ACZ885, який пропонує новий механізм лікування ревматоїдного артриту, антиракових препаратів AEE788 для лікування різних пухлин солідних, NM283 - препарат для лікування вірусу гепатиту С і AEB071 - імуномодулятор для потреб трансплантології.

До пріоритетних завдань компанії в 2005 році відносяться три спільні программами розробки препаратів для лікування серцево-судинних та ендокринних захворювань.

D-4F (apoA-I) - аполіпопротеіновий міметик, придбаний у американської біотехнологічної компанії BruinPharma. ApoA-I - основний білковий компонент ліпопротеїну високої щільності, що вважається найбільш перспективною мішенню для лікування атеросклерозу з тих пір, як було встановлено його позитивний ефект при лікуванні серцево-судинних захворювань. Перша фаза клінічних випробувань вже почалася.

Компанія придбала у Xenon Pharmaceuticals ліцензію на деякі компоненти програми розробки Stearoyl-CoA Desaturase-1 (SCD1), яка зараз проходить преклініческіе випробування. Вона доповнює програму Novartis по дослідженню діабету II типу і метаболічного синдрому.

Підписано ліцензійну угоду з Torrent Pharmaceuticals на розробку інгібітора AGE (Advanced Glycosylation End-products) для лікування захворювань серця і обумовлених діабет судинних захворювань.

Novartis співпрацює також з компаніями Morphosys (розробка антитіл), Cellzome (опис молекулярних зв'язків і взаємодій), Массачусетському технологічному інституті і Гарвардським Університетом (дослідження генетичних причин діабету II типу).

інтернет-журнал «Комерційна біотехнологія» http://www. cbio.ru
за матеріалами сайту http://www.novartis.com

Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02