Клонування: майбутнє поруч, гіпотеза стала реальністю

Клонування: майбутнє поруч, гіпотеза стала реальністю

Дивовижні прориви показують, що потенціал спірної технології у терапії невиліковних захворювань швидко наростає. Прориви в терапевтичному клонуванні, про яких вчора повідомили учені з Південної Кореї, зачіпають безліч важливих проблем, які необхідно вирішити, якщо цієї багатообіцяючої технології судилося допомагати пацієнтам.

У лютому минулого року група Ву Сук Хванга з Національного університету Сеула впервие у світі клонувала людський ембріон і використовувала його для отримання стволових клітин.

Браузер своїх нових досягненнях, про які розповів вчора журнал Science, вони пішли намного далі. Дивовижний прогрес, досягнутий за минулий рік, розвіяв опасенія з приводу того, що їхні попередні результати були щасливою случайностью, і показують, що клонування можна здійснювати способами, позволяющімі реалізувати його потенціал.

Ісследованіе зробило процес клонування набагато ефективніше, відкриваючи Можливо його подальшого вдосконалення.

'Корейці зробили це рік тому, але тоді залишалися сумніви - це могло бути случайностью, яку неможливо повторити, - заявила професор Елісон Мердок з Універсітета Ньюкасла, група якої теж клонувала людський ембріон. - Теперь корейці продемонстрували, що можуть робити це знову і знову і одержувати стволовие клітини. Те, що рік тому було гіпотетичним обіцянкою, сьогодні стало реальной можливістю '.
N
Группа Хванга говорить про три важливих досягнення, кожне з яких саме по собі может вважатися великим кроком вперед.

Щоб-перше, створені ембріони, безперечно, є клонами. У 2004 році вчені создалі 30 ембріонів, узявши дорослі клітки у жінок-добровольців і пересадивши ядра в яйцеклітини, узяті у тих же жінок.

Поскольку донори яйцеклітин і клітин були ідентичними, не можна було беззастережно счітать, що здійснено клонування. Залишалася вірогідність того, що яйцеклеткі ділилися спонтанно (цей феномен називається партеногенезом) і що клонірованіе здійсненне лише з яйцеклітинами і клітинами одного й того ж человека, тобто не застосовується у випадку з пацієнтами чоловічої статі.

Ісследованіе розвіяло ці сумніви. Вчені створили 31 клонований бластоціт - ембріон, що складається приблизно з 100 клітин, - і 11 клітинних ланцюгів з ембріональних стовбурових клітин, і лише в одному випадку донором яйцеклітини і взрослой клітини була одна і та ж жінка. Генетичні тести довели, що мова ідет про клонах.

Результати, отримані в Ньюкаслі, також довели можливість клонування людей: вчені теж використовували яйцеклітини і ядра, отримані з різних істочніков.

Корейская група також вперше створила клоновані ембріони і стовбурові клітини с ДНК, сумісною з ДНК хворих. Всі донори клітин або одержали пошкодження спінного мозку, або страждали юнацьким діабетом або генетичним порушенням іммунной системи - вродженої гіппогаммаглобуліноміей.

Проведенние вченими генетичні тести показали, що клони не тільки мають прізнакі тих же захворювань, але і сумісні з імунними системами донорів.

Ето має критичне значення для медичного використання стовбурових клітин клонов: їх потенціал полягає у здатності виконувати функцію лабораторних моделей генетичних захворювань або формувати тканину, яку можна пересажівать, не побоюючись відторгнення імунною системою організму.

Третье важливе досягнення стосується ефективності. У 2004 році Хванг знадобилося 242 яйцеклітини від 16 добровольців, щоб створити 30 клонованих бластоцітов і колонію життєздатних стовбурових клітин. Критики цієї роботи підкреслювали, що прі успіху лише в одному випадку з 242 неможливо розраховувати на отримання достаточного кількості клонованих стовбурових клітин для лабораторних потреб, не говоря вже про медичної трансплантації.

на цього разу було використано 185 яйцеклітин 18 жінок і створено 31 клоноване бластоціт до того ж 11 ланцюжків стовбурових клітин. Для створення кожної мережі понадобілось в середньому 17 яйцеклітин, а коли яйцеклітини брали у жінок молодше 30 років, успіх досягався в одному випадку з 14, тобто відсоток успішності увелічілся в 16 разів у порівнянні з минулим роком. Це пов'язано з совершенствованіем методик по стимулюванню зростання стовбурових клітин.

Успех з яйцеклітинами молодих донорів відкриває одну з можливостей подальшого повишенія ефективності клонування.

Профессор Джеррі Шатт з Університету Піттсбурга, який допомагав Хванг готувати последнюю статтю до публікації, заявив: 'Минулого року вони вразили нас доказательством принципу. Тепер же вони створили так багато ланцюжків стовбурових клеток, що вони ідеально сумісні з імунними системами, і підвищили еффектівность в 16 разів. Це разюче. Це поворотний момент '.
N
Вопрос: Що таке клонування?

Ответ: Це створення ембріона, генетично майже ідентичного існуючого человеку.

Вопрос: Як це робиться?

Ответ: З використанням пересадки ядра - методу, який застосували при створенні овци Доллі. Ядро, що містить ДНК людини, беруть з дорослої клітини. Потім його вводят в яйцеклітину з віддаленим власним ядром. Одержаний ембріон заставляют ділитися під дією електрики і хімічних речовин.

Вопрос: Для чого його застосовують?

Ответ: Вчених цікавить головним чином 'терапевтичне клонування' - созданіе клонованих клітин, які можна використовувати для вивчення і лікування заболеваній. 'Репродуктивне клонуванням' називається створення клонованих людей.

Вопрос: Що таке терапевтичне клонування?

Ответ: Ідея полягає у створенні клонованого ембріона, генетично схожого на пацієнта, можливо з такими захворюваннями, як діабет. Його можна використовувати для вилучення ембріональних стовбурових клітин з такою ж ДНК, що і у хворого. N

Вопрос: Що таке ембріональна стовбурова клітина?

Ответ: Це клітини людських ембріонів, які здатні утворювати в організме будь-яку тканину.

Вопрос: Чому вони корисні?

Ответ: У короткостроковій перспективі клітини, в яких знаходяться гени пацієнта, представляют цінність при вивченні перебігу хвороби і пошуку нових методів леченія. У довгостроковій перспективі учені сподіваються використовувати ембріональні стволовие клітини для створення заміщуючих тканин, які можна пересаджувати паціенту для лікування захворювання. Оскільки у клітин буде та ж ДНК, що у паціента, відсутній ризик їх відторгнення організмом.

Вопрос: Які захворювання можна лікувати таким чином?

Ответ: Будь-які, при яких ушкоджуються або захворюють клітини певного виду. NХорошімі прикладами є діабет, при яких під дією інсуліну образуются острівці клітин в підшлунковій залозі; хвороба Паркінсона, при которой погано працюють допамінові нейрони мозку; паралічі, викликані поврежденіем спинного мозку. Замінники таких клітин можна виростити, а потім трансплантіровать.

Вопрос: Чи є ембріональні стовбурові клітини і клонування єдиною Можливо?

Ответ: Не обов'язково, але більшість вчених вважає цей напрям найбільш перспектівним. Деякі дослідження дають підстави вважати, що дорослі стволовие клітини, виявлені в спинному мозку, теж можуть бути корисними при леченіі захворювань. Схоже, що дорослі стовбурові клітини будуть ефективними в некоторих випадках, в інших будуть затребувані ембріональна тканина і клонірованіе.

Вопрос: Наскільки ми далекі від реального лікування?

Ответ: Прогрес навряд чи буде швидким. Ученим ще належить зрозуміти, як превращать стовбурові клітини в конкретні види тканин. В даний час клітини Можна ростити лише з використанням продуктів тваринного походження, що ставіт питання про безпеку. Знадобляться багаторічні дослідження і перевірки безопасності, перш ніж можна буде почати випробування на хворих. Використання клонірованних стовбурових клітин як лабораторних моделей зараз обещает більше. Їх можна використовувати для випробувань препаратів для лікування заболеваній.

Вопрос: А як щодо репродуктивного клонування?

Ответ: Теоретично ефективніші методи клонування, запропоновані корейской групою, роблять його простіше. Але майже всі вчені сходяться на думці про том, що репродуктивне клонування людини небезпечно. У багатьох країнах репродуктівное клонування заборонено законом.

Вопрос: Чи є інші заперечення етичного характеру?

Ответ: Люди, які вважають ембріон священним, особливо католицькі організації, виступают проти будь-яких форм клонування і всіх досліджень стовбурових клітин. NЕсть побоювання, що стосуються жінок, що віддають свої яйцеклітини для терапевтичного клонірованія, оскільки це може представляти ризик для їх здоров'я.

Вопрос: Хто займається клонуванням у Британії?

Ответ: Група з Університету Ньюкасла створила перший у Британії клон людини; группа з Інституту Рослін в Единбурзі, яку очолює професор Іан Уілмат, хочет створити клоновані ембріони для вивчення хвороби моторних нейронів.

Джерело: Inopressa.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02