ШВЛ у хворих з істинним кардіогенний шоком на догоспітальному етапі

Данная інформація призначена для фахівців в області охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

ШВЛ у хворих з істинним кардіогенний шоком на догоспітальному етапе

Бусигін А.В., Бусигіна М.К.
МУЗ« Пермська міська станція швидкої допомоги меіцінской »

На підставі аналізу викликів до хворих з ГІМ ускладненим істінним кардіогенний шоком за період з січня по листопад 2003 року можна виделіть.

1. За викликом загально профільної бригади. За станції пройшло 26 випадках, з них 22 летальних результатів. (84.6%)

2. На момент приїзду спеціалізованої бригади до хворого з істинним кардіогенним шоком проводилася консервативна терапія без перекладу на ШВЛ. У результате з 12 випадків з них 8 закінчилися летальним результатом 3 з них у машіне під час госпіталізації.
N
3. По приїзду бригади з істинним кардіогенний шоком переклад паралельно з медікаментозной корекцією АД, знеболенням, глибокої седацию переклад на ШВЛ. NПо станції пройшло 22 випадків - 10 хворих (45.4%) госпіталізовані, 9 з них летальних результатів зважаючи обтяженого анамнезу, важкою супутньою патологіей, 3 хворих на момент приїзду бригади перебували в стані клініческой смерті під час госпіталізації смертельних випадків не було.

Проблема істинного кардіогенного шоку залишається актуальною, тому що летальність составляет більше 90%.
Браузер основі кардіогенного шоку

- сукупність малого викиду
-уповільнення кровотоку
-вазоконстрикція
-депонування крові
-гіповолемія
-ацидоз
-тканинна гіпоксія.

Патогенез кардіогенного шоку :

Браузер результаті оклюзії, обтурації або пошкодження коронарних судин в ішемізірованном ділянці міокарда розвивається ушкодження і некрозу. У завісімості від площі ураження, супроводжується зниженням скорочувальної функціі міокарда. Якщо величина ураженої ділянки значна, насосна функція лівого шлуночка зменшується, серцевий викид, ударний об'єм, артеріальное тиск і інші показники скоротливої діяльності міокарда сніжаются до критичних.

Вплив кардіогенного шоку на дихальну систему.

Браузер легенів зменшується газообмін і вентиляція. Підвищується діастолічний тиск в легеневої артерії знижується напруга О2 в крові. Підвищення тиску в легочних капілярах веде до інтерстиціального набряку, що сприяє звуженню артеріол і бронхіол з подальшим погіршенням вентиляції і газообміну. Якщо клініческі інтерстиціальний набряк у хворих з істинним кардіогенний шоком встречается в 40-60%, то на секції в 100%.

Одновременно розкриваються артеріовенозні шунти в системі легеневого кровообращенія, що посилює гіпоксемію. Ці порушення виражаються тим більше, чем важче ступінь левожелудочкой недостатності. Розвивається тканинна гіпоксія, накопичення недооксіленних метаболітів, що веде до метаболічного ацідозу і відносної гіповолемії.

сатурації при Істен кардіогенному шоці зазвичай не перевищує SpO2 80%
Аналіз викликів по станції швидкої медичної допомоги м.Пермі з 2000р. - N2003г.ноябрь до хворих з кардіогенний шоком. (МУЗ 'ПГССП ').

Всього за 2001року.

; 177

Летальність

; 37% - 31,6%

Чоловіки

Жінки

Гострий ІМ

До 60 років

> 60 років

До 55 років

> 55 років

Летальність

18

47

3

49

Повторний ІМ

4 (22,2%)

18 (38,2%)

-

15 (30,6%)

Летальність

20

2

-

12

Всього за 2002год

133

Летальність

48 % 36%

Чоловіки

; Жінки

Гострий інфаркт міокарда

До 60 років

> 60 років

До 55 років

> 55 років

Летальність

23

49

1

60

Повторний інфаркт міокарда

6 (26,5%)

13 (26, 5%)

-

29 (48%)

Летальність

5

1916

1

15

;

Чоловіки

Жінки

До 60 років

> 60 років

До 55 років

> 55 років

ШВЛ + ШВЛ -

+

-

+

-

+

-

+

-

О.інфаркт міокарда

;

Истинный шок

1

8

8

5

-

-

3

6

Летальность

0

8

3

5

-

-

0

5

%

0

100

37.5

100

 

 

0

83.3

Повторный ИМ

 

  ;

 

 

 

 

 

 

Истинный шок

-

1

4

4

-

-

6

14

Летальность

-

1

3

4

-

-

4

7

%

 

100

75

100

 

 

66.6

50

Всего 81

Истинный шок     -70.

Летальность ИВЛ

45.4%

Летальность при лечении консервативно.

78.9%

 Влияние ИВЛ на сердечно - сосудистую систему.

Влияние ИВЛ с перемежающимся положительным давлением вдоха при пассивном выдохе ( ППД) на сердечно - сосудистую систему комплексное и определяется в основном балансом между внутрисосудистым давлением и давлением в грудной клетке. Передача альвеолярного тиску на навколишні альвеоли судинні структури - важлива переменная величина, тому що вона головним чином визначає зміною трансмурального тиску, що має велике значення в легеневому кровообігу.
N
Вліяніе альвеолярного тиску на трансмуральному капілярний тиск в нормі і прі патології різне. Коли здорові легені наповнюються повітрям (об'ємом 700 мл) під позитивним тиск, альвеолярні тиск повністю врівноважується капіллярним тиском. В результаті чого трансмуральному дорівнює нулю. Якщо ж імеется патологія - жорсткі легкі (наприклад, при набряку легенів), то трансмуральное тиск зростає до 10 мм рт. ст.

Следует підкреслити, що неповна передача позитивного тиску на альвеоли пріводіт до стиснення серцевих і внутрішньогрудних судин, в той час як повне уравновешіваніе тиску не впливає на їх діаметр. Отже, дихальним об'емом можна впливати на насосну функцію. Підвищення тиску в грудній клітці может призвести до збільшення серцевого викиду при нормальному внутрішньосудинному об'еме крові. Підвищення серцевого викиду - результат зменшення постнавантаження на лівий шлуночок, а зниження серцевого викиду результат неадекватного наполненія шлуночка. У зв'язку з цим діяльність серця при ШВЛ в режимі перемежающего позитивного тиску залежить від впливу позитивного внутрігрудного тиску на баланс між перед - та опором.
N
переднавантаження.

Венозний приплив в легенях зменшується, якщо тиск у грудній клітці одно венозному тиску. Це особливо виражено у хворих з гіповолемією, коли внутрігрудное тиск високий. Венозний приплив до лівого шлуночку в нормі увелічівается при позитивному тиску в грудній клітці, тому що останнє способствует надходженню крові з легеневих вен у ліве передсердя. Коли давленіе в грудній клітці дуже висока, тиск наповнення шлуночків може уменьшітся, тому що збільшується постнавантаження на правий шлуночок. Це не только знижує викид правого відділу серця, але й може призвести до розтягування правого шлуночка і зрушити міжшлуночкової перегородки вліво, зменшуючи обсяг полості лівого шлуночка, що називається міжшлуночкової залежністю.
N
опором.

Вліяніе ШВЛ в режимі перемежованого позитивного тиску (ППД) на постнагрузку різному для лівого і правого відділів серця. При ППД постнавантаження на правий відділ не змінюється, коли легкі нормально функціонують, тому що альвеолярное тиск врівноважується тиском у легеневих судинах і трансмуральное тиск на легеневої артерії залишається незмінним. Якщо легкі 'жорсткі' через набряк, то трансмурального тиску на легеневі артерії може возрастать під час роздування легень з позитивним тиском і збільшувати постнагрузку на праве серце. В умовах ППД постнагрзка на лівий шлуночок уменьшается, тому що позитивний тиск в плевральній порожнині передається на зовнішню поверхню шлуночка, і дане 'навколосерцевої тиск' знижує трансмуральное тиск на шлуночок під час систоли. Це буде призводити до повишенію викиду лівого шлуночка до тих пір, поки підтримується його наполненіе.
N
ШВЛ в режимі ППД і СЛР.
N

Способность позитивного внутрішньогрудних тиску знижувати постнагрзку на лівий желудочек і підвищенням систолічного тиску під час наповнення легенів воздухом під позитивним тиском. Типовий приклад цього феномена: регістрація АД на променевій артерії у хворого з асистолією, стійкої до стандартним реанімаційним заходам. Коливання тиску були викликані ісключітельно ручним роздуванням легенів за допомогою мішка АМБУ, прикріпленого до ендотрахеальной трубці. Без роздування легень системний артеріальний тиск моментально падало до нуля, тобто пульсація зникала.

Принцип посилення серцевої діяльності при позитивному внутрішньогрудних давленіі можна використовувати для пояснення зростання системного кровотоку при компрессіі серця в умовах закритої грудної клітини. Даний принцип також об'ясняет 'кашльові СЛР', при якій різко зростає тиск у грудній клітці , що підвищує кровотік під час коротких періодів нестабільної гемодинаміки при угрожающіх життя аритміях.
N Треба відзначити, що при самостійному спонтанному диханні на роботу м'язів грудной клітини, діафрагми йде велика витрата енергії і потреба О2. Ці тоже усувається при перекладі на ШВЛ.

Основная завдання СМП надати екстрену медичну допомогу. Знеболити, стабілізіровать хворого і госпіталізувати в стаціонар, а оскільки хворі з кардіогенним шоком знаходяться у вкрай важкому стані і будь-який зовнішній раздражітель може справоціровать ухучшеніе стану тому повинні перебувати в суворій охоронний режим. Дані умови нездійсненні при госпіталізації указанних хворих у свідомості і на спонтанному диханні Практично у всіх хворих с кардіогенний шоком є явища інтерстиціального набряку легенів, навіть якщо Його не виявляється клінічно, що в 100% підтверджується при паталого- анатоміческом дослідженні.

Показання до ШВЛ:

 • порушення свідомості;
 • сатурації крові нижче 70% не піддаються корекції при оксигенації через носові катетери;
 • порушення мікроциркуляції;
 • тахіпное або брадіпное;
 • альвеолярний набряк легенів;
 • гіпотонія НЕ коррегіруемая симпатоміметиками і водним навантаженням;
 • зупинка дихання.
 • ГІМ ускладнений набряком легенів.
 • Наростання дихальної недостатності не подається медикаментозної корекції.

Позитивні ефекти ШВЛ:

 • виключає з роботи м'язи грудної клітки, що істотно знижує потреби організму в кисні;
 • використовується грудної насос за рахунок ШВЛ;
 • на 20% підвищується артеріальний тиск;
 • можливо адекватне знеболення аж до наркозу.
 • Оптимальний охоронний режим.


Ускладнення ШВЛ:

 • технічні труднощі можуть привести до посилювання гіпоксії;
 • при не поповнення, попередньо, гіповолемії може знизитися серцевий викид.

Висновки

Виходячи з вищевикладеного, ефективність раннього перекладу на ШВЛ хворих з кардіогенним шоком знижує летальність на догоспітальному етапі до 16,6% у сравненіі з хворими яким проводилася консервативна терапія. (Летальність без ІВЛ становить 83,3%). Також треба зазначити, що під час госпіталізації не било жодного летального випадку у хворих попередньо переведених на ШВЛ не погіб. На підставі досвіду роботи спеціалізованих бригад ШМД р. Пермі, ми счітаем, що хворі з істинним кардіогенний шоком повинні після попередньої терапіі та медичної підготовки, що включає оксигенацію, глибоку седацию, переводітся ШВЛ киснем у режимі помірної гіпервентиляції і середніх об'емов.

Джерело: http://www.intensive.ru/

Стаття опублікована на сайті http://www.medolina.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-12 03:52:17

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05