Грам пневмонії

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Грам пневмонії

Професор Ю.К. Новіков
РГМУ


Russky Meditsinsky Journal Пневмонія - це поширене захворювання органів дихання, які зустрічаються у 3-15 человек на 1000 населення. Академік РАМН, професор А.Г. Чучалин призводить цифру в 1,5 мільйона чоловік, захворюють на пневмонію в Росії за рік. У США щорічно заболевают до 4 мільйонів осіб, з яких в 1 мільйон спостережень потрібно госпіталізація. Пацієнти старше 65 років госпіталізуються в 3,5 рази частіше, ніж у среднем по популяції. Найчастіше хворіють особи у віці до 5 і старше 75 років.

Смертність від позалікарняних пневмоній складає 5%, але у пацієнтів, нуждающіхся в госпіталізації, вона доходить до 21,9%, від нозокоміальних - 20%, у пожілих хворих - до 46%. До застосування пеніциліну смертність від пневмококової пневмоніі з бактеріємією становила 83%. У таблиці 1 наведені показники смертності від пневмоній, викликаних різними збудниками.

Смертність від пневмоній різної етіології

Вчення про пневмоніях формувалося протягом кількох століть, починаючи з Цельса, Віліса (1684 р.), Лаеннека (1830 р.), Рокітанского (1842 р .), Рентгена (1895 р.), але закінченість придбало тільки в ХIХ столітті, коли була описана етіологіческая складова нозології і були відкриті пневмокок (1884 р.), клебсіелла (1882 р.), гемофільна паличка (1892 р .) та ін

Більшість визначень пневмонії містять ключові слова: запалення, інфекція , альвеоли, клітини запалення і ексудат.

Таким чином, визначення пневмонії може бути представлено у наступному варіанте. Пневмонія - це інфекційне ураження альвеол , сопровождающееся інфільтрацією клітинами запалення і ексудацією паренхіми, як ответ на впровадження та проліферацію мікроорганізмів у стерильні (у нормі) відділи респіраторного тракту.

Традиційно в класифікаціях (Н. В. Молчанов, 1964; Є. В. Гембицький і О.В. Коровіна, 1968; В. П. Сильвестров, 1982) пневмонії підрозділяються по етіологіі з огляду на вагомість мікробного чинника в генезі захворювання .

І у визначенні, і в класифікаціях підкреслюється значущість інфекціонного фактора, як основного - етіологічного, а відповідно і проведення найбільш раціонального способу лікування - етіотропного. Але сучасна классіфікація виходить з практичних цілей і передбачає поділ на:

- пневмонії (в тому числі і атипові);

- внутрішньолікарняні пневмонії (госпітальні, нозокоміальних) ;

- аспіраційні пневмонії;

- пневмонії в осіб з імунодефіцитом (уродженим або придбаним).

Рубрики, що вказують на локалізацію і поширеність процесу, осложненія, як і раніше вказуються в діагнозі.

грамнегативна флора , як етіологічний фактор, фігурує при всех видах пневмоній. А значимість її при формуванні легеневої патології подчерківается високою смертністю. Так, при пневмококових пневмоніях смертность становить 12,3%, стафілококових - 31,8%, а при синьогнійної інфекції достігает 51,1%.

При позалікарняних пневмоніях найбільш частими збудниками є:

- Streptococcus pneumoniae 20-60%;

- Mycoplazma pneumoniae 1-6%;

- Hemophilus influenzae 3-10%;

- Influenza virus 2-15%;

- Chlamidia pneumoniae 4-6%;

- Legionella spp. 2-8%;

- Staphylococcus aureus 3-5%;

- грамнегативна флора 3 - 10%.

У 20-30% спостережень етіологію пневмоній встановити не вдається.

Таким чином, при позалікарняних пневмоніях, звично ассоціірумих з грамположітельной і атипової флорою, у 3-10% присутні грамотріцательние мікроорганізми, не рахуючи гемофільної палички та легіонелли .

грамнегативна флора при позалікарняних пневмоніях

легіонелли була ідентифікована в 1976 році під час спалаху заболеванія пневмонією серед учасників З'їзду американських легіонерів.

Було встановлено, що клінічно легіонельоз може проявлятися у вигляді двох основних форм: хвороба легіонерів - пневмонія, викликана легіонелли, і понтіакская лихоманка.

Смертність при пневмонії досягає 16-30% за відсутності леченія або при призначенні неефективних антибіотиків, а при госпітальних - 50%. N

Клінічні симптоми пневмонії, що не мають особливостей, плюс гастроінтестінальние симптоми - така клінічна картина хвороби легіонерів. NІнкубаціонний період становить 2-10 днів, початок захворювання з інтоксікаціонного синдрому з приєднанням потім локальних симптомів: кашель із скудной мокротою (іноді забарвленої кров'ю), болю в грудній клітці, рідше кровохарканье. Клінічна картина важкої пневмонії при відповідному епіданамнезе і високою лихоманці може свідчити про легіонеллезной інфекціі, а при приєднанні шлунково-кишкових симптомів і відсутності ефекту NОТ b-лактамних антибіотиків достовірність такого діагнозу збільшується.

Лабораторна діагностика включає: клінічний аналіз крові (лейкоцитоз зі сдвігом формули вліво, підвищення ШОЕ, відносна лімфопенія, тромбоцитопенія, гіпонатріемія, гіпофосфатемія); клінічний аналіз сечі (гематурія, протеінурія); імунологічні дослідження (визначення антигену в сечі, антітел в крові) і полімеразна ланцюгова реакція.

Рентгенологічна картина захворювання неспецифічна: інфільтративні тіні з склонностью до злиття, посилення легеневого малюнка, симптоми ексудативний плевріта. Рентгенологічні зміни видно до 3-го дня, а при зворотному розвитку несколько відстають від клініки і нормалізуються не раніше місяця.

Позалегеневі прояви зустрічаються рідко, але може бути ендокардит, міокардіт, перикардит, синусит, парапроктит, панкреатит, перитоніт, пієлонефрит ( особливо у хворих з імунодефіцитом).

При виборі антибіотика були виявлені невідповідності результатів чувствітельності легіонелли in vivo і in vitro, що пов'язано з особливостями роста легіонелли на середовищах і внутрішньоклітинним розташуванням в організмі. Найбільш еффектівнимі є антибіотики, які створюють високу внутрішньоклітинну концентрацію: макроліди, тетрацикліни, фторхінолони, рифампіцин. Современние макроліди , особливо азитроміцин (Хемоміцин), являются антибіотиками вибору для лікування легіонелезной інфекції . NДостоінством макролідів є здатність створювати дуже високі і стабільние концентрації в тканинах, що перевищують рівень препарату в сироватці крові. Найбільш високі тканинні концентрації, у 10-100 разів перевищують концентраціі в крові, характерні для азитроміцину (Хемоміцин). Істотним является те, що макроліди, особливо азитроміцин, здатні проникати всередину фагоцітарних клітин, таких як макрофаги, фібробласти, поліморфноядерні гранулоціти, і з ними транспортуватися в запальний вогнище. Азитроміцин редко викликає побічні ефекти, добре поєднується з основними групами лекарственних коштів. Препарат слід приймати лише один раз на добу, що повишает прихильність пацієнтів до лікування.

При важкому перебігу інфекції макроліди призначають внутрішньовенно у високих дозах (еритроміцин до 4 г /добу), а потім переходять на пероральний прийом. При нетяжелом протягом антибіотики призначають відразу внутрішньо у середньотерапевтичних дозах: азитроміцин по 500 мг 1 раз на день протягом 3-х днів або по 250 мг 2 раза в день в 1-й день і по 250 мг 1 раз на день з 2-го по 5-й дні (еритроміцин по 250-500 мг - 4 рази /добу, кларитроміцин по 250 мг 2 рази /добу). Популярна комбінірованная терапія леогінеллезной пневмонії макролідами в поєднанні з ріфампіціном. Ефективні при лікуванні хвороби легіонерів і макроліди, що мають лекарственние форми для парентерального введення. Тривалість прийому антібіотіков - 2-3 тижні, тому що при більш короткому курсі підвищується ризик рецідіва інфекції. Коротким курсом можна призначати тільки азитроміцин, що связано зі здатністю препарату кумуліровать в організмі і надавати пролонгірованний терапевтичний ефект. При цьому слід ще раз нагадати, що зачастую клінічне одужання при легіонеллезной інфекціях нижніх дихательних шляхів істотно випереджає пізніший рентгенологічне, которое часом затягується на багато тижнів або навіть місяці.

При проведенні емпіричної терапії при невідомому збудника використовуються комбінаціі b-лактамних антибіотиків і макролідів, а також монотерапія новими фторхінолонамі, що володіють широким спектром протимікробної активності, включая кокової флору, грамнегативні і атипові збудники.

часткова пневмонія, викликана клебсієлою , також має свої особенності. Для неї характерна убога фізикальне симптоматика через густий, вязкой, кольору «малинового желе» мокротиння, що не дозволяє утворюватися звуковим феноменам у вигляді хрипів і крепітація. Симптоми ущільнення легеневої тканини - такі же, як і при пневмококової пневмонії. І, звичайно, клебсієла резистентна до действію пеніцилінів, що може служити критерієм етіологічного діагнозу і требовать призначення цефалоспоринів, аміноглікозидів і фторхінолонів. NЛабораторние дані неспецифічні, рентгенологічно визначається пайову пораженіе, але на відміну від пнемококковой пневмонії, що носить зливний характер з несколькіх інфільтративних тіней. У мокротинні визначається при забарвленні за Грамом у віде грамнегативних паличок, остаточна ідентифікація - при рості на пітательних середовищах.

Осередкова пневмонія, викликана гемофільної палички, не має Як -небудь клінічних і рентгенологічних особливостей, прояви її неспеціфічни. Діагнозу можуть сприяти вказівки на наявний хронічний бронхіт, паління. Мікробіологічна діагностика полягає у виявленні грамотріцательних коротких паличок при забарвленні за Грамом, культуральні властивості виявляются при посіві на живильні середовища. Гемофільна паличка чутлива до b-лактамних антибіотиків (захищеним пеніцилінів і цефалоспоринів), макролідів, фторхінолонам.

Мікробний спектр збудників госпітальних пневмоній разнообразен і включає як грампозитивну, так і грамнегативну флору, а также анаероби (табл. 2).

Основні мікроорганізми при нозокоміальних пневмоніях

Звично виділяють флору, характерну для ранніх (до 5 діб) і пізніх (після 5 діб) госпітальних пневмоній. У першому випадку збудники характерні для внебольнічних пневмоній, у другому флора змінюється на внутрішньолікарняну. Таким образом, хворі в стаціонарі в ранні терміни госпіталізації лікуються, як паціенти з пневмонії. До збудників ранніх пневмоній з грамположітельной флори відносять пневмокок, що зустрічається в 5-20%. Його істочніком можуть бути пацієнти при повітряно-крапельному шляхи розповсюдження і сам паціент з наявністю пневмокока у верхніх дихальних шляхах. Hemophilus influenzae також викликає ранні пневмонії, відноситься до грамнегативних мікроорганізмам. Зустрічається у курців і хворих на хронічний бронхіт.

Пізні пневмонії, що викликаються мікроорганізмами з грамнегативною групи, встречаются в 20-60% випадків госпітальної пневмонії і складають основні трудності в лікуванні хворих. До них відносяться синьогнійна паличка, кишкова палочка, протей, клебсієла, ентеробактерій, а з грампозитивної групи - золотістий стафілокок, частота зустрічальності якого досягає 20-40%. У ніжніе дихальні шляхи ці мікроорганізми потрапляють з ендогенних джерел або NОТ інших пацієнтів та медичного персоналу при інтубації, постановці назогастральних катетерів і через медичний інструментарій та прилади.

Флора, зустрічається при ранніх і пізніх госпітальних пневмоніях, представлена анаеробами (0-35%) і L. Pneumophila (0-10%) з ендогенних істочніков, водопровідної води, кондиціонерів. M. tuberculosis встречается менш ніж в 1%, і це в основному або ендогенна інфекція, або передача від бацілловиделітеля. З численних вірусів для розвитку пневмонії імеют значення віруси грипу та респіраторно-сінтіціальний вірус (менше 1%). NЗараженіе відбувається в основному від пацієнтів і персоналу. Аспергіл і кандиди встречаются менш ніж в 1%, зараження - за рахунок ендогенного джерела або від другого пацієнта, медичного персоналу. Пневмоціста також зустрічається рідко (менше 1%) і має ті ж шляхи поширення, що й гриби.

Наведені дані не є абсолютними, і кожного разу лікар вирішує питання етіологіі і емпіричної терапії, орієнтуючись на місцеві мікробіологічні данние, строки розвитку пневмонії, тяжкість захворювання та наявність факторів ризику, виявленних при зборі анамнезу і огляді хворого.

Госпітальна пневмонія

Госпітальна пневмонія - це пневмонія, що розвилася через 48 годин і пізніше после госпіталізації (сюди не входять інфекційні захворювання в інкубаційному періоде, при яких можливе ураження легень).

Госпітальні пневмонії посідають перше місце серед причин смертності від внутрібольнічних інфекцій. Вона досягає 70%, але безпосередньою причиною гібелі хворого пневмонія є в 30-50% випадків, коли інфекція є основной причиною летального результату.

Складнощі, з якими зустрічається лікар у практичній роботі, починаються з епідеміологіі: госпітальні пневмонії не відносяться до захворювань, що вимагають регістраціі, і, відповідно, точної статистики немає. Передбачається, що госпітальная пневмонія зустрічається в 5-10 випадках на 1000 госпіталізованих. NОднако є дані про зростання цього показника до 30-100 на 1000 хворих при проведеніі штучної вентиляції легенів. Кожен день перебування пацієнта в реанімаціонном відділенні або блоці інтенсивної терапії при проведенні вентіляціонного допомоги на 1-3% збільшує ризик розвитку госпітальної пневмоніі. Складність цієї проблеми знаходить своє відображення і в класифікації пневмоній, коли один з провідних патогенетичних механізмів - аспірація, рассматріваемая як при госпітальних, так і при негоспітальних пневмоніях, в разделах патогенезу виноситься в назву окремої рубрикою «аспіраційні пневмоніі». Диференціальна діагностика складна, і насамперед розглядаються неінфекціонние ураження легень: тромбози та емболії легеневої артерії, респіраторний дистрес-синдром дорослих, ателектаз, алергічні ураження легкіх, включаючи і лікарські, застійна серцева недостатність. Лікувальні проблеми в першу чергу пов'язані з етіологічної діагностикою та зростаючої полірезістентностью деяких штамів госпітальних інфекцій.

Патогенез

Суть патогенезу госпітальної пневмонії така ж, як і при будь-якій іншій пневмоніі: взаємодія вірулентного і в достатній кількості необхідного для розвитку патологічного процесу мікроорганізму з макрорганізмом, у которого початково або під впливом мікроорганізму порушені механізми захисту.

Попадання інфекційного агента в стерильні відділи респіраторного тракту возможно при мікроаспіраціі ротоглоточного секрету, яке в нормі відзначається у 45% здорових людей. У людей хворих аспірація можлива при порушеннях у сфері сознанія, викликаного хворобою або медикаментами, що пригнічують свідомість, при налічіі хвороб шлунка та стравоходу, при постановці назогастрального зонда або інтубаціі трахеї. Можлива масивна аспірація, і тоді інфікування відбувається за рахунок як орофарингеальному, так і шлунково-кишкової флори. Проникнення мікроорганізмов через системи вентиляції хворих, через прилади та інструменти также є одним з варіантів. Різного типу катетери, ємності для увлажненія при вентиляції легенів також розглядаються як джерела вірулентної флори. Найбільш значущими факторами ризику при нозокоміальних пневмоніях є:

- тяжкість захворювання;

- тривала госпіталізація;

- тривале перебування в блоці інтенсивної терапії;

- похилий вік;

- антибактеріальна терапія;

- ендотрахеальний інтубація;

- трахеостомії;

- антацидних терапія;

- паління;

- хірургічекіе втручання;

- уремія.

Перераховані фактори пов'язані з орофарингеальному колонізацією мікроорганізмів і в основному мають значення при мікроаспіраціонном механізмі розвитку пневмонії. N

Для пацієнтів, що знаходяться на штучній вентиляції легенів, додаються фактори ризику, властиві цим хворим:

- тривалість механічної вентиляції;

- хронічні легеневі захворювання;

- придушення сфери свідомості за рахунок захворювання або ліків;

- торакальні або абдомінальні операції;

- назогастральний зонд;

- бронхоскопія та ін

Критерії визначення тяжкості госпітальної пневмонії, і в першу чергу виделеніе критеріїв важкої пневмонії, не відрізняються від таких при внебольнічних пневмоніях.

Антибактеріальна терапія госпітальних пневмоній

Пропоновані варіанти призначення антибіотиків розрізняються між собою по колічеству критеріїв, деталізуючих госпітальну ситуацію. Так як збудники в основному відомі, то може бути запропонований варіант, коли емпірично назначаются антибіотики цефалоспоринового ряду (цефтазидим, Цефепім або цефоперазон) або азтреонам в монотерапії. Можлива комбінація цефалоспоринів III, IV генерації з аміноглікозидами. При наявності кишкової палички, крім цефалоспорінов III генерації, правомірно призначення амоксициліну з клавулановою кіслотой. При визначенні ентеробактерій, крім цефалоспоринів III, IV генераціі, призначається ципрофлоксацин. При висівання синьогнійної палички пріменяются тікарціллін або азлоціллін, що не виключає призначення цефепіму, цефтазідіма або цефоперазону. Наявність грампозитивної флори вимагає призначення тікарцілліна, ванкоміцину, іміпенем-ціластатіна.

Комбінована терапія заснована на поєднанні бактерицидних антибіотиків з бактеріостатіческімі. Дія цефалоспоринових або пеніциліновий антибіотиків усілівается впливом кліндаміцину, ванкоміцину, іміпенем-ціластатіна на грамположітельную флору і аміноглікозидів і фторхінолонів на грамнегативну флору. При можливої легіонеллезной пневмонії логічно призначення рифампіцину. N

З урахуванням тяжкості пневмонії, термінів початку (до або після 5 днів перебування в стаціонаре) та наявності факторів ризику емпіричне призначення антибіотиків може бить деталізовано (табл . 3,4,5,6).

Терапія хворих ранньої та пізньої госпітальної пневмонією легкої та середньої тяжкості

 Терапія хворих ранньої та пізньої госпітальної пневмонією легкої та середньої тяжкості

 Терапія хворих з важкою ранньої госпітальної пневмонією

Антибактеріальна терапія нозокоміальних пневмоній при відомому збудника

Питання імунотерапії при важкому перебігу госпітальних пневмоній залишаються не до кінця дозволеними.

Патогенетична терапія важких пневмоній

Крім антибактеріального лікування, хворим важкими пневмоніями проводяться другіе види патогенетичної терапії.

імунозамісних терапія:

- нативна і /або свіжозаморожена плазма 1000-2000 мл за 3 доби;

- внутрішньовенне введення імуноглобуліну 6-10 г на добу. однократно.

Корекція мікроциркуляторних порушень:

- гепарин 20000 ОД /добу. внутрішньовенно або підшкірно;

- реополіглюкін 400 мл /добу. внутрішньовенно.

Корекція диспротеїнемія:

- альбумін 100-200 мл /добу. (В залежності від показників крові);

- ретаболіл 1 мл в три доби, 3 ін'єкції внутрішньом'язово.

дезінтоксикаційна терапія:

- сольові розчини (фізіологічний, Рінгера і т.д .) 1000-3000 мл внутрівенно;

- глюкоза 5% - 400-800 мл /добу. внутрішньовенно;

- гемодез 400 мл /добу. внутрішньовенно.

Розчини вводяться під контролем центрального венозного тиску та діурезу. N

киснетерапії: кисень через маску, катетери, допоміжна або іскусственная вентиляція легенів, в залежності від ступеня дихальної недостаточності.

Кортікостероїдниє терапія: внутрішньовенне введення преднізолону 60-90 мг або еквівалентні дози інших препаратів ситуаційно. Кратність і длітельность визначаються тяжкістю стану: наявністю інфекційно-токсичного шока, інфекційно-токсичного ураження нирок, печінки, бронхіальної обструкції і т.д.

Антиоксидантна терапія:

- аскорбінова кислота - 2 г на добу. всередину;

- рутин - 2 г на добу. всередину.

Антіферментние препарати: контрикал та ін 100000 ОД /добу. на 1-3 діб внутрівенно при загрозі абсцедування.

бронхолітичну терапія:

- теофілін 2,4% - 5-10 мл 2 рази добу внутрішньовенно крапельно;

- іпратропіум бромід 2-4 вдиху 4 рази на добу;

- фенотерол + іпратропіум бромід 2 вдиху 4 рази на добу;

- кортикостероїди - див кортикостероїдних терапія (вище);

- відхаркувальні (амброксол 100 мг /добу, ацетилцистеїн 600 мг /сут.).

Відхаркувальні і бронхолитики при інтенсивній терапії вводяться через змішувач прі киснетерапії.

Література:

1. A pragmatice guidlines for the managemant of community acquired pneumonia in adults (in Process Citation). Clin. Inf. Dis.2000. 31:347.

2. Community-acquired pneumonia. Etiology, epidemiology and treatment. NLionel A. Mandel, MD. Chest 1995,81: 357.

3. Clinical Мicrobiology. TJJInglis.Churchil Livingston.1997.

4. Diagnosis and management of pneumonia and other respiratory infections. NAlan Fein et al. Professional Communications, inc.1999.

5. Lecture notes on respiratory diseases. RAL Brevis. Blackwell scientific publications, 1985.

6. Management of adult community-acquired lower respiratory tract infections. NEropian Study on Community Acquired Pneumonia (ESOCAP) committee: Chairmen: G. NHuchon, M.Woodhead.1999.

7. Pneumonia. Edited by A. Torres and M. Woodhead. Eropian Respiratory Monograph.1997.

8. Management of Respiratory Tract Infections. Bartlett J. Lippincott Williams et Wilkins.2001.

9. Empiric Treatment of Community-acquired Pneumonia: ATS and IDSA Guidelines.American Thoracic Society-2001.

10. Пневмонії. Чучалин А.Г., Москва, 2002 р.

Опубліковано з дозволу адміністрації Російського Медичного Журналу. N


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-31 07:46:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-31 07:46:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-31 07:47:00

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-31 09:05:31

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-31 07:47:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-31 07:47:08

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-31 07:47:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-31 12:08:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-31 07:47:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-31 07:47:15

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-31 07:47:16

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-31 07:47:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-31 07:47:21

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-31 07:47:23

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-31 07:47:25

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-31 07:47:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-31 07:47:30

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-31 07:47:32

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-31 07:47:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-31 10:57:30