Волювен новий гідроксиетилкрохмаль для клінічної практики

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Волювен новий гідроксиетилкрохмаль для клінічної практики

Д. Тіканадзе К.м.н. С.Б. Сакульцанов

Плазмазаменітелі представляють собою групу життєво важливих медичних препаратов, призначених для внутрішньовенного введення і здатних «протезувати» деякі функції крові.

Ідеальний плазмазаменітель гемодинамічного (протишокової) дії должен відповідати наступним вимогам:
• швидко відшкодовувати втрату об'єму циркулюючої крові,
• відновлювати гемодинамічної рівновагу,
• мати достатньо тривалий час перебування у кровоносному руслі,
• поліпшувати реологію циркулюючої крові,
• покращувати доставку кисню та інших компонентів, а також тканинної обмін і функціонірованіе органів ,
• легко метаболізуватися, не накопичуватися в тканинах, легко виводитися і добре переносіться,
• мінімально дію на імунну систему
• не впливати на якість отримуваних аналізів.

Браузер як протишокових коштів на сьогоднішній день використовуються природні (альбумін 5%, 10%, 20% і плазма) і штучні (препарати желатину, декстран і гідроксіетілкрахмали) колоїди, а також кристалоїди.

Гідроксіетілкрахмал (ДЕК) - природний полісахарид, одержуваний з амілопектінового крохмалю і складається з полімеризованих залишків глюкози. NКрахмал для виробництва ДЕК отримують із зерен кукурудзи, картоплі бульб, тапіокі, пшениці і рису.
Високое зміст амілопектину в крохмалі кукурудзи молочно-воскової стиглості (понад 95%) і крохмалі картоплі (75% -80%) дозволяє застосовувати їх після гідроксіетілірованія як сировину для приготування плазмозамінних препаратов. Глюкозні залишки в амілопектину пов'язані між собою лінійними альфа-1 ,4-глікозидних зв'язками і біля 5% зв'язків представлені розгалуженими альфа-1 ,6-глікозидних зв'язками. Наявність таких зв'язків приводить до утворення високоразветвленной молекули крохмалю. Аналогічне будову має і молекула глікогена. Структурна подібність молекул глікогену та ДЕК обумовлює мінімальний ризик розвитку побічних реакцій при використанні розчинів ДЕК.

Молекули нативного крохмалю швидко (протягом 20 хв) руйнуються сироваткової амілазой. Тому, для збільшення тривалості перебування в судинному руслі крахмал піддають гідроксіетілірованію. У результаті вільні гідроксильні группи безводних залишків глюкози заміщаються гідроксіетіловимі групами.

Препарати з середньою молекулярною масою 200.000 Д і ступенем заміщення 0,5 були отнесени до фармакологічної групи 'Pentastarch', з середньою молекулярною массой 130.000 Д і ступенем заміщення 0,4 до фармакологічної групи 'Tetrastarch ', Nа препарати з високою молекулярною масою 450.000 Д і ступенем заміщення 0,7 - до фармакологіческой групі' Hetas-tarch '(Sommermeyer К. et al., 1987).
Кроме ступеня заміщення ще дуже важлива локалізація заміщення. Сучасні методи аналізу дають змогу дуже точно визначати позиції заміщення. Найбільш часто заміщення відбувається в положенні С2 і С6, але найефективнішим є замещеніе в положенні С; - саме заміщення в цьому положенні більшою мірою защіщает молекулу ДЕК від гідролізу сироваткової амілазою.

Цей факт був покладений в основу створення інноваційного препарату Волювен з распределеніем приєднаних гідроксіетілових груп в положеннях С2 і С6 в соотношеніі 9: 1, що дозволяє в значній мірі підвищити захист молекули Волювена від сироваткової амілази і продовжити час перебування препарату в сосудістом руслі.

що досягається ефект дії колоїдних розчинів на основі крохмалю по возмещенію обсягу визначається в основному наступними факторами:
• вводиться обсяг,
• тривалість інфузії,
• концентрація колоїду,
• средневесовое значення,
• виведення колоїду,
• стан гідратації організму.

Внутрісосудістое об'ємне дію Волювена засноване на вираженою здатності связиванія води. Ця здатність пов'язана з гідроксилювання крохмалю в результате якого підвищується його гідрофільність, він краще розчиняється у воді, может пов'язувати більшу кількість води і утримувати її в циркулюючої рідини достаточно довго.

Все форми середньо - і нізкомолекулярног ДЕК покращують реологічні властивості і мікроціркуляцію. За рахунок поліпшення реологічних параметрів крові поліпшується транспорт і забезпечення тканин киснем.

ДЕК середньої і високої молекулярної маси високоефективні при профілактиці і остановке капілярного кровотечі (Zikria et al., 1990). Ефект пов'язаний з внутрісосудістим розподілом розчинів ДЕК (як високомолекулярної субстанціі) і підвищенням колоїдно-осмотичного тиску.

За останнє десятиліття з'явилося багато робіт зарубіжних і вітчизняних авторов, що свідчать про здатність ДЕК відновлювати пошкоджений ендотелій (Boldt J. et а)., 1996; Coliinsetal, 1994; Noheet al., 1997) .
Молекули ДЕК здатні закривати («латати») пори в стінках капілярів і знижувати уровень поразок, пов'язаних з високою проникністю капілярів.

Препарати ДЕК розщеплюються ендогенними альфа-амілазами у внутрішньосудинному пространстве, виведення продуктів розпаду відбувається через нирки (Kohler et al., 1982; Weidler et al., 1991).

Накопленіе ДЕК відбувається в основному в клітинах ретікулогістіоцітарной системи, в вакуолях паренхіматозних або інтерстиціальних клітин печінки, селезінки, легенів, почек та інших органів. З-за близькості структури молекул ДЕК до глікогенній вони не оказивают впливу на функції органів і систем в яких відбувається їх депонірованіе (Shatney et al., 1983).
N
Nohe B. et al., 1997, показали, що молекули ДЕК потрапили в клітини ретікулоендотеліальной системи не чинить на них патогенної дії, навіть более того, після включення в моноцити і макрофаги збільшується продолжітельность їх життя, а включення в мононуклеарні клітини не індукує образованія інтерлейкіну-lp, пухлинного некротичного фактору та інших цітокінов. Крім того, застосування ДЕК в хворих на сепсис не створює дополнітельних факторів ризику (Dieterich HJ et al., 1998).

Експериментальні результати свідчать, що розчини ГЕК:
• знижують ступінь вираженості ушкоджень міокарда;
• знижують набряк і інтенсивність поразок головного мозку;
• покращують показники виживання при кишковому ішемічному шоці;
• інгібують активацію ендотеліальних клітин, запобігаючи адгезію нейтрофілів.

Таким чином Волювен в порівнянні з іншими колоїдами штучного та естественного походження має наступні переваги:
• не збільшує вміст рідини в легенях;
• не порушує газообмін у легенях;
• може без особливого ризику бути використаний у хворих з респіраторним дісстресс-синдромом;
• забезпечують краще співвідношення між формуванням набряків і збільшенням об'ема плазми.
Пріведенние вище дані свідчать про те, що Волювен виробництва Фрезеніус Кабі в даний час найбільш повно відповідає вимогам, пред'являемим до ідеального протишокової плазморасшірітелю:
• швидко відшкодовує втрачений ОЦК,
• відновлює гемодинамічної рівновагу,
• досить тривалий час перебуває в судинному руслі,
• покращує реологію крові і тим самим - доставку кисню до органів і тканин,
• легко метаболізується,
• не накопичується в тканинах,
• не впливає на імунну систему.

Ето дає підставу рекомендувати його до широкого застосування як препарату першого вибора при лікуванні гіповолемії і шоку різного ступеня, відмовитися від введення препаратов крові або істотно зменшити їх кількість для корекції глобулярного обсягу.
Прімененіе Волювена покращує прогноз і результат при наданні допомоги пацієнтам у крітіческом стані.

Стаття опублікована на сайті http : //www.medolina.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 18:33:25

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 16:13:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15