Відновлення і підтримання прохідності дихальних шляхів при важкій інтубації трахеї

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Відновлення та підтримання прохідності дихальних шляхів прі важкою інтубації трахеї

О. І. Волков
Научний центр профілактичної медицини МОЗ РФ. Відділення невідкладної кардіології.

За визначенням американської асоціації анестезіологів важка інтубація це «клінічна ситуація при якій досвідчений анестезіолог стикається зі сложностямі проведення масочний вентиляції та /або інтубації хворого більш ніж в трех спробах або протягом більше 10 хвилин ». При звичайній анестезії частота трудной інтубації трахеї складає від 1.8 до 2.5%, Nа в акушерській практиці досягає 7.9%. Труднощі при інтубації трахеї можуть пріводіть до серйозних ускладнень, особливо при невдалій інтубації. Це одна з самих складних ситуацій у анестезіологічної практиці. Якщо анестезіолог може заранее передбачити що інтубація трахеї виявиться важким, це дозволить у значітельной мірі знизити ризик анестезії.

Причини виникнення важкої інтубації

Причинами виникнення труднощів при інтубації можуть бути як вроджені, так і придбані стану. У більшості випадків труднощі інтубації можуть бить передбачені під час елементарного передопераційного обстеження пацієнта. NОднако навіть найбільш скрупульозне обстеження не завжди дозволяє передбачити трудную інтубацію, тому кожен анестезіолог повинен бути готовий до потенційних трудностям в будь-який час і при їх появі притримуватися заздалегідь приготовленого плану дій.

Трудную інтубацію можна умовно розділити на очікувану (прогнозовану) і неожіданную (наприклад, в екстреній ситуації). В обох випадках експерти разлічних анестезіологічних асоціацій пропонують схожі алгоритми дій, ізложенние нижче.

Якщо у хворого передбачається важка інтубація, необхідно вибрати оптимальний метод проведення анестезії та мати заздалегідь підготовлений план дій. У цій сітуаціі слід віддати перевагу регіонарної анестезії, яка, однак, не всегда можлива. При протипоказаннях до регіонарноі анестезії анестезіолог должен вирішити, чи можна починати загальну анестезію до того, як проведена інтубація.

NB: Під час загальної анестезії в жодному разі не можна призначати міорелаксанти, Якщо анестезіолог не впевнений, що зможе адекватно проводити вентиляцію легенів.

на фоні застосування анестетика і міорелаксантів структури глотки і гортані можуть спадаться, погіршуючи, таким чином, ступінь ларінгоскопіческой картини по Cormack і Lehane. Тому при прогнозованій важкою інтубації для індукції в анестезію рекомендуется використовувати інгаляційні анестетики і короткодействующих міорелаксанти.

Прі необхідності проведення загальної анестезії в більшості випадків проводять інтубацію у свідомості, яка дозволяє підтримувати прохідність дихальних путей і найбільш безпечна для пацієнта. Попередньо потрібно з допомогою місцевого анестетіка провести анестезію верхніх дихальних шляхів, а потім спробувати інтубіровать трахею за однією з методик. Найбільш часто використовується інтубація трахеі через ніс, тому що оротрахеальная інтубація супроводжується більш вираженной ноцицептивної стимуляцією і погано переноситься хворими. Методика потрібно наявності контакту з пацієнтом і певних навиків з боку анестезіолога. Інтубацію у свідомості переважно виконувати за допомогою гнучкого бронхоскопа. У цьому випадку бронхоскоп з одягненою на нього ендотрахеальний трубкою проводітся через носовий хід і просувається далі в трахею.

Після того, як бронхоскоп пройшов через голосову щілину, ендотрахеальний трубка проводиться по ньому в трахею. Деякі анестезіологи виконують назотрахеал'ную інтубацію наосліп. При цьому ендотрахеальний трубка просувається через носовий хід до появи дихальних шумів. У той момент, коли звуки диханія набувають максимальну гучність, трубка просувається наосліп через голосовую щілину. У ряді ситуацій при цьому необхідно змінити положення голови і шеі хворого. Дана техніка вимагає певного досвіду і протипоказана при Пропущено рухливості голови і шиї.

Прі неможливості виконати інтубацію у свідомості (наприклад, у дітей) можна попитаться інтубіровать пацієнта на тлі використання інгаляційних анестетиків і короткодействующих міорелаксантів. Між спробами інтубації важливо не забувати продолжать вентиляцію і оксигенацію за допомогою лицьової маски.

Отже, алгоритм дій при прогнозованій важкою інтубації, може виглядеть наступним чином:
1. По-можливості, виконати операцію під місцевою анестезією,
2. При необхідності загальної анестезії проводиться одне з наступних заходів:
1) інтубація у свідомості під місцевою анестезією.
2) Індукція в анестезію за допомогою інгаляційних анестетиків. При досягненні глубокого рівня анестезії проводять пряму ларингоскопії. Якщо голосові зв'язки хорошо візуалізуються, виробляють інтубацію трахеї відразу або після введення короткодействующіх міорелаксантів. Якщо ларінгоскопіческая картина неудовлетворітельная слід застосувати один з методів антеградной інтубації, альтернатівних прямий ларингоскопії. Найпростіше в цій ситуації скористатися спеціальним еластичним бужом, ще краще - інтубіровать за допомогою фібробронхоскопа.
3. Якщо інтубація безуспішно, продовжують масочний вентиляцію.
1) При достатній оксигенації можна продовжити загальну анестезію на тлі масочний вентіляціі або розбудити пацієнта, відклавши проведення операції.
2) При недостатній ефективності масочний вентиляції - налагодити вентиляцію з помощью ларінгеальпой маски або комбітрубкі з подальшою інтубацією через ларінгеальную маску або виведенням з анестезії.
4. При неможливості антеградной інтубації, виникненні обструкції дихальних путей та ознаки наростаючої гіпоксії - застосовуються допоміжні пункційні методи відновлення і підтримання прохідності дихальних шляхів, для обеспеченія вентиляції та оксигенації пацієнта.

Браузер випадках несподіваної або екстреної важкою інтубації трахеї пріоритет завжди должен віддаватися адекватної вентиляції та оксигенації хворого. NB! Пацієнти в етой ситуації гинуть не від неможливості інтубації, а від неадекватної оксігенаціі.
Многочісленние спроби інтубації трахеї можуть вести до кровотечі і набряку верхніх дихальних шляхів, що ще більше ускладнює маніпуляцію.

Методи відновлення і підтримання прохідності дихальних шляхів.

В даний час існує декілька методів, що використовуються для преодоленія труднощів інтубації і забезпечення прохідності дихальних шляхів. NВикористання того чи іншого методу залежить від наявності в клініці соответствующего інструментарію та обладнання, а також від уподобань і кваліфікаціі самого анестезіолога. Всі методи відновлення і підтримання проходімості дихальних шляхів можна умовно розділити на методи антеградной інтубаціі, альтернативні прямий ларингоскопії і на допоміжні пункційні методи. До перших відносять інтубацію наосліп, інтубацію за допомогою спеціальних бужей, інтубацію з використанням фіброоптікой, інтубацію комбітрубкой, інтубацію через ларингеальну маску. До допоміжних пункційні методів відновлення і підтримки прохідності дихальних шляхів відноситься наступні пункційні методи: ретроградна інтубація, крікотіреотомія з подальшою транстрахеальной високоскоростной вентиляцією, пункційна дилатаційна трахеостомії.

Браузер закінчення можна сказати що, хоча труднощі інтубації зустрічаються в практиці довольно рідко, вони все ж являють собою серйозну клінічну проблему. У етой зв'язку, вкрай важливим є знання анестезіологом алгоритмів ведення паціентов з важкою інтубацією і сучасних методів відновлення і поддержанія прохідності дихальних шляхів. Крім того, кожне відділення анестезіологіі та реанімації повинно володіти власним арсеналом засобів восстановленія і підтримки прохідності дихальних шляхів і завжди мати наготове «рятівний набір» інструментів, вміст якого повинно бути хорошо відомо всім працюючим у відділенні фахівцям. Такий підхід до цієї проблеме дозволить істотно підвищити рівень безпеки хворого в анестезіологіі та реанімації.

Джерело інформації: http: //www.esus.ru
Стаття опублікована на сайті http://www.medafarm.ru


Аюрведичний еліксир молодості перевірений століттями!

з стародавньої Індії з любов'ю!
'Чаванпраш' є імуномодулятором. Звичайна активізація імунітету не завжди сприятлива, так як існує група хвороб, связанних з аутоімунною агресією, наприклад, бронхіальна астма, гломерулонефрит, нейродерміт і багатьма іншими. 'Чаванпраш' нормалізує іммунний відповідь організму.
N 'Чаванпраш' є омолоджуючим засобом. Такий ефект пов'язаний з посиленням антиоксидантного захисту, видаленням клітинного 'сміття' і продуктов неповного метаболізму, захисту клітин від пошкодження чинниками зовнішнього середовища і збільшенням репродуктивного періоду.
N 'Чаванпраш' є тоніком . Біологічна активність еліксиру складає 200 одиниць. Для порівняння - біологічна актівность кореня женьшеня - 80 одиниць. Крім того, 'Чаванпраш' не просто перебалансірует енергію тіла, як інші тонізуючі засоби, він сам дає енергію. NСамие низькі ціни- Чаванпраш - натуральне лікування

Чітайте так само: Натуральний засіб від безсоння

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-11 18:54:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-11 10:59:11