Короста

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Короста

Короста в даний час, незважаючи на відносно високий санітарно-гігієнічний рівень населення, зустрічається досить часто.

Ето заразне паразитарне захворювання шкіри, що виникає при занесенні в шкіру чесоточного кліща (коростяний зудня). Коростяний кліщ має овальну форму, Вільно 0,2-0,4 мм у довжину і 0,14-0,35 мм завширшки. Личинки і самці живуть на поверхності шкіри. Самка, просвердлив роговий шар шкіри, робить паралельно поверхності шкіри хід, де відкладає яйця. Личинки кліщів виходять на поверхность шкіри, де і перетворюються на коростяний зудня. Повний цикл розвитку занімает близько 2 тижнів, личинки в яйці перебувають до 3 діб.

Чесоточний кліщ виносить низькі температури, стійкий до більшості хлорсодержащіх дезінфікуючих засобів. при температурі 1000С і вище він гине в протягом 5 - 10 хвилин.
Зараженіе коростою відбувається внаслідок безпосереднього побутового контакту з больним: через його постільна або натільна білизна, рушник, а також при полових зв'язках. Одним із чинників зараження коростою слід вважати мочалки і венікі при митті в лазнях. У рідкісних випадках короста може передаватися через рукопожатія; діти можуть заражатися і через іграшки. Інкубаційний період составляет 7 - 10 днів.

Для захворювання характерні різкий свербіж, який посилюється у вечірній і нічний время, висипання на шкірі дрібних парно-розташованих папули-везікулезних елементов, швидко розчісує хворими, з утворенням точкових кров'янистих корочек або лінійних расчесов .

Характерний ознака корости - коростяний ходи. На місці впровадження самки кліща вознікает пляшечку з прозорим вмістом розміром не більше просяного зерна. NОткладивая яйця, самка кліща утворює коростяний хід, проектується на поверхность шкіри у вигляді тонкої смужки сіруватого кольору довжиною від декількох мілліметров до 1 см. На кінці коростяний ходу видно пухирець, в якому находітся самка.
Чесоточние ходи виявляються найчастіше на шкірі кистей, особливо на бічних поверхностях пальців і в міжпальцевих складках, на передній області зап'ястя, на половом члені. Рідше коростяний ходи спостерігаються на шкірі живота, сідниць, на внутрішня поверхнях верхніх і нижніх кінцівок. У дорослих шкіра обличчя, шиї, межлопаточной області, пахвових ямок, долонь, підошов не уражується. У дітей чесоточние елементи можуть розташовуватися на долонях, підошвах, обличчі.

Браузер час зустрічаються форми корости, при яких клінічна картина огранічівается одиничними, парно розташованими папуловезікуламі, вузликами, мельчайшімі бульбашками. У охайних хворих не завжди вдається виявити чесоточние ходи, шкіра кистей уражається рідко. У осіб, шкіра яких піддається воздействію горючих і мастильних речовин, прояви корости на кистях можуть отсутствовать.

Прі труднощі в постановці клінічного діагнозу проводять лабораторне ісследованіе коростяний ходу. Розкривши голкою бульбашка на кінці ходу або лезом весь коростяний хід, вискоблюють його очної ложечкою. Поклавши зіскоб на предметное скло, наносять на нього краплю 20% їдкою лугу і після розм'якшення чешуек (через 20-30 хвилин) під малим збільшенням мікроскопа розглядають кліщів і їхні яйця.

Наіболее ефективним препаратом, застосовуваним в даний час для лікування чесоткі, є бензил-бензоат (бензиловий ефір бензойної кислоти). NПріменяется він у вигляді 20% водно-мильної емульсії, а для лікування дітей - 10% емульсіі. Для приготування емульсії беруть 20 г зеленого або господарського мила, змішують з 780 мл теплої кип'яченої води, потім додають 200 мл бензілбензоата і ретельно збовтують.

Курс лікування триває 2 дні, але при цьому часто лікування виявляється неповним. Не учітивается той факт, що бензилбензоату, як і інші протівочесоточние препарати, не діє на личинки кліща, що знаходяться в яйцевих оболонках (до 3 суток). Виходячи з цього положення, бензилбензоату втирають хворим двократно через 3 доби (1-й і 4-й дні лікування). Перед вживанням емульсію збовтують і в колічестве 100 мл втирають руками на весь шкірний покрив, крім обличчя і волосистої часті голови.

Сначала обробляють верхні кінцівки, потім - тулуб і нижні кінцівки. NНательное і постільна білизна змінюють двічі - після кожної обробки.

Способ Дем'яновича - лікування 60% розчином тіосульфату натрію (гіпосульфіт натрія, натрію серноватістокіслий) (розчин № 1) і 6% розчином соляної кислоти (розчин № 2) - заснований на хімічній реакції між тіосульфатом натрію і соляної кіслотой, при взаємодії яких звільняються сірчистий ангідрид та свободная сірка, що вбивають кліщів і їхні яйця.

Леченіе починають з втирання в шкіру розчину № 1. Втирання виробляють по 2 хвилини в шкіру верхніх кінцівок, потім - тулуба та нижніх кінцівок. Потім роблять перерив на кілька хвилин для висихання до появи білого нальоту (найдрібніші крісталлікі тіосульфату), після чого втирання повторюють. Розчин № 2 втирають по 1 мінуте в кожну частину тіла 4 рази з інтервалами для обсихання. Такі процедури больной проводить 2 рази - на 1-ій і на 4-й дні лікування. Наприкінці лікування потрібно помиться і поміняти білизну.

Леченіе 33% сірчаної маззю проводять протягом 5 днів, втираючи її 1 раз на день в кожний покрив, крім обличчя і волосистої частини голови. Помитися і змінити білизна больной повинен наприкінці лікування. Таким же способом можна лікувати хворих маззю Вількінсона.

Не втратив свого значення і спосіб лікування корости сірчаних милом, яке готовят наступним чином. У глибоку посудину наливають 350 мл води і кладуть 50 г мелко наструганного господарського мила. При нагріванні мило розмішують, вспенівая мильну масу. Потім додають 125 г порошкоподібної сірки і продовжують помешівать протягом 2-3 хвилин. Остигле сірчане мило готове до вживання. Сірку Можна брати будь-яку: сірчаний колір, очищену сірку та інші препарати. Необхідно, Щоб препарат мав порошкоподібний вигляд.
Леченіе сірчаних милом проводиться так само, як і сірчаної маззю, але митися хворий должен щоденно, а міняти білизну - на 1-й і 5-й дні лікування.

Прі будь-якому методі лікування корости особливу увагу слід приділяти миття з милом после закінчення лікування. Приготувавши рясну піну, її енергійно втирають в шкіру і затем ретельно размилівают. При такому мити кератолітичну властивості мила обеспечівают успіх лікування. Велику роль в успіху лікування відіграє також тщательная обробка постільної та натільної білизни, котрі кип'ятять і проглажівают гарячою праскою. Речі, які не підлягають кип'ятіння, пропрасовують через влажную марлю або не одягають 5-7 днів, протягом яких кліщ гине.

Можливо поразку людини кліщами, що паразитують на тваринах і птахах: лошадях, щурах, курей і голубів. Ці види кліщів можуть за певних условіях викликати масове ураження людей. На відміну від кліща, що викликає чесотку у людини, зазначені види кліщів не потрапляють у роговий шар шкіри і не образуют ходи, а завдають лише укуси, що викликають сильний свербіж і освіта в местах укусів папул або пухирів. Кліщі виявляються в натільному і постільну белье і в приміщеннях.
Леченіе укусів кліщів полягає в призначенні протисвербіжну коштів: втирання 1% ментолового, 2% саліцилового спирту або болтушек. Одночасно проводять дезінсекцію натільної та постільної білизни, а також приміщень.

К ускладнень корости відносяться піодерміти (вульгарне імпетиго, ектіми, фоллікуліти, фурункули). При нераціональному (тривалому) лікуванні мазями, бензілбензоатом і за методом Дем'яновича захворювання може ускладнитися дерматітом. При дерматиті до протівочесоточним мазям додають гормональні або комбініруют їх з протівочесоточнимі, всередину призначають антигістамінні препарати. N

Профілактіка корости полягає у своєчасному виявленні хворих, їх ізоляції, полноценном лікуванні та подальшому спостереженні.

Джерело інформації: http: //hospital.playland.ru
Статья опублікована на сайті http://www.rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06