Гострі отруєння

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Гострі отруєння

Гострі отруєння займають четверте місце серед всіх нещасних випадків (після вуличної травми, опіку, втоплення). Це важкий вид патології, развівающійся при впливі на організм певного хімічного речовини, обладающего токсичними властивостями. У переважній більшості випадків (92%) отмечаются побутові отруєння, які можна розділити на алкогольні інтоксікаціі, нещасні випадки у побуті та суїцидальні отруєння, зроблені умишленно з метою самогубства психічно неврівноваженими людьми.

Случайние отруєння бувають викликані помилковим прийомом усередину побутових хімікаліїв, медікаментов зовнішнього застосування та інших хімічних препаратів при їх неправільном використанні або зберіганні в посуді з-під алкогольних і інших напітков. Особливе місце займають отруєння у дітей, частіше у віці до п'яти років. NРост числа гострих отруєнь у дітей пов'язаний з випуском великої кількості нових лекарственних речовин і зберіганням їх в домашніх умовах в місцях, доступних детям. Увага дітей привертають яскрава упаковка і форма таблеток. Гострі отравленія у дітей протікають дуже своєрідно, тому що внаслідок анатомо-фізіологічних особливостей нервової і серцево-судинної систем отрута более швидко проникає в організм дитини.
N
Поступленіе токсичної речовини в організм можливе через рот ( пероральні отравленія), через незахищені шкірні покриви (режиму дихання отруєння), після ін'екціі токсичних доз лікарських препаратів (ін'єкційні отруєння) або прі введення токсичних речовин у різні порожнини організму - пряму кишку, влагаліще та ін

Виделеніе отрут з організму відбувається різними шляхами. Через дихальні шляхи виделяются окис вуглецю, алкоголь, ацетон, синильна кислота та ін У таких случаях видихається повітря має запах речовини, якою отруївся постраждалий. NПочті всі отруйні речовини або продукти їх розпаду виділяються з організму через нирки разом з сечею. Через слизову оболонку товстої кишки виділяються солі важких металів, ртуть, свинець і ін Органи, через які виділяються отрути, нередко сильно пошкоджуються ними, що викликає важкі захворювання.

на місці події слід встановити причину отруєння, вид токсичної вещества, його кількість і шлях надходження в організм і по можливості час отравленія. Всі постраждалі з клінічною картиною гострого отруєння підлягають срочной госпіталізації в спеціалізовані центри по лікуванню отруєнь або в больніци швидкої допомоги.

Особенності невідкладної допомоги при гострих отруєннях полягають в необхідності сочетанного проведення низки лікувальних заходів, цілі яких наступні: 1) прекратіть подальше надходження і прискорити виведення токсичних речовин з організма; 2) як можна швидше знешкодити отрута з допомогою застосування специфічної (антидотної) терапії; 3) забезпечити захист і підтримку тієї функції організму, которая переважно уражається даними токсичним речовиною.

Доврачебная допомога при гострих отруєннях має величезне значення, сприяє более легким перебігом захворювання, викликаного отруєнням, і нерідко предотвращает можливий смертельний результат. Методи надання долікарської допомоги завісят як від шляху проникнення отрути в організм, так і від його хімічного состава.

Прі отруєння токсичними речовинами, прийнятими всередину, обов'язковим і екстренним заходом є промивання шлунка через зонд незалежно від времені, що пройшов з моменту інтоксикації. Для промивання використовують 12-15 літров води кімнатної температури порціями по 300-500 мл. При важких формах отравленія у хворих, що знаходяться в несвідомому стані, промивання желудка 1-у добу після отруєння проводиться 2-3 рази, оскільки у зв'язку з резкім уповільненням резорбції в стані глибокої коми в шлунково-кишковому тракте може депонуватися значне кількість невсосавшегося токсичного вещества.

По закінчення промивання можна ввести в шлунок як проносне кошти 100-150 мл 30% вазелінового масла. Не менш важливо відразу звільнити кишечник від токсіческого речовини за допомогою сифонних клізм. Для адсорбції що знаходяться в желудочно-кишковому тракті токсичних речовин застосовується суміш активованого угля з водою у вигляді кашки по 1 столовій ложці всередину до і після промивання желудка.

Прі укусах змій або при підшкірному внутрішньом'язовому введенні токсичних речовин (лікарських засобів в токсичних дозах) місцево протягом 6-8 годин пріменяется холод. Показані також введення в місце укусу 0,3 мл розчину адреналіна і циркулярная новокаїнова блокада кінцівки вище місця попадання токсінов. При надходженні отрути через дихальні шляхи слід винести пострадавшего з приміщення на свіже повітря, звільнити його від стискує диханіе одягу, тепло укутати, зігріти грілками, дати прополоскати рот і горло раствором питної соди (1 чайна ложка на склянку води), дати понюхати нашатирний спирт).

Прі попаданні токсичних речовин на шкіру необхідно обмити шкірні покриви проточной водою або слабким розчином питної соди (1 чайна ложка на склянку води), попередньо знявши отруту з поверхні шкіри ватяним тампоном. При введенні токсіческіх речовин у порожнині (пряму кишку, піхву, сечовий міхур) проізводітся їх промивання водою за допомогою клізм, спринцювань та ін

Прі легких формах порушення дихання - у вигляді пневмоній, трахеобронхіту - необходіма рання антибактеріальна терапія: внутрішньом'язове введення пеніциліну і стрептоміцину. Центральна форма порушення дихання розвивається на тлі глубокого коматозного стану. При цьому необхідно проводити апаратне диханіе за допомогою інтубації трахеї або ж при поомщі маски мішком Амбу. NАспіраціонно-обтураційна форма виникає в результаті западіння мови, аспіраціі блювотних мас, салівація. У цих випадках необхідно видалити тампоном рвотние маси з порожнини рота і зіву, вставити воздуховод і почати вспомогательное дихання (за відсутності самостійного). При салівація слід ввесті підшкірно 1 мл 0,1% розчину атропіну, при необхідності введення атропіну повторяют.

Прі салівація слід ввести підшкірно 1 мл 0,1% розчину атропіну, при необходімості введення атропіну повторюють. До ранніх порушень функції сердечно-судинної системи, що розвивається в 1-у добу після отруєння, относітся токсичний шок, який проявляється різким падінням артеріального давленія, блідістю шкірних покривів, тахікардією, задишкою. У цьому випадку необходімо внутрішньовенно краплинно вводити поліглюкін, гемодез, плазму, глюкозу до нормалізаціі артеріального тиску. Для боротьби з ацидозом вводять 300-400 мл 4% раствора бікарбонату натрію.

Прі отруєння кислотами і лугом для послаблення больових відчуттів слід вводіть наркотики (1 мл 1% розчину морфіну, 1 мл 1-2% розчину промедолу, 1-2 мл 0,005 розчину фентанілу, 1 мл 0,1% розчину атропіну), а також глюкозо-новокаїнової суміш (100-200 мл 5% розчину глюкози і 100-200 мл 0,25% раствора новокаїну).

Прі низькому артеріальному тиску також доцільно внутрішньовенно вводити 60-120 мг преднізолону, 1-2 мл 0,2% розчину норадреналіну, 1 мл 1% розчину мезатону. NПрі отруєння отрутами, первинно діють на серце (хінін, хлористий барій, пахікарпін), можуть спостерігатися порушення ритму серця у вигляді брадикардії, арітміі. Для нормалізації серцевої діяльності внутрішньовенно вводять 1-2 мл 0,1% раствора атропіну, вітаміну групи B, серцеві глікозиди - 1-2 мл 0,06% раствора корглікон, 1 мл 0,5% розчину строфантину (повільно), 100 мг кокарбоксілази, 1 мл АТФ; проводять також киснетерапії.

Токсіческая нефропатія виникає при отруєнні антифризом, сулемою, оцтовою кіслотой, мідним купоросом, діхлоретаном та ін При її лікуванні слід приділити особое увагу профілактиці можливого розвитку гострої ниркової недостаточності. Для цього показані паранефральній блокада, внутрішньовенне введеніе глюкозо-новокаїнової суміші, 300-400 мл 4% розчину бікарбонату натрію, 400-800 мл полиглюкина, 10-15 мл 2,4% розчину еуфіліну, 2 мл 2% розчину папаверіна, очисні клізми.

Токсіческая гепатопатія розвивається при отруєннях акрихіну, грибами, діхлоретаном та ін Клінічно відзначаються збільшення і болючість печінки, іктерічность склер і шкірних покривів. Можливі сильний неспокій, марення, сменяющійся сонливістю. При невідкладної терапії вводять ліпотропні речовини: 2 мл 20% розчину холін-хлориду в 500 мл 5% розчину глюкози, вітаміни - В6 - 2 мл, В12 - до 100 мкг, до 100 мл 1% розчину глютамінової кислоти, до 40 мл 5% раствора унітіолу, до 1-1,5 л 10-20% розчину глюкози з 16-24 ОД інсуліну.

Прі високій температурі тіла (гіпертермії) центрального походження внутрімишечно вводять 10 мл 4% розчину амідопірину, 5 мл реопіріна, 2 мл 50% раствора анальгіну з додаванням 1-2 мл аміназину, 2 мл пипольфен , 2,5 мг /кг дроперідола, показано також охолоджування вологою простирадлом, бульбашками з льодом.

Судорожний синдром зустрічається при багатьох отруєннях (саліцилатами, кислотами, щелочамі, фосфор-органічними сполуками, пахікарпіном, стрихніном та ін.) NХорошій ефект отримують від внутрішньовенного введення (повільно) 10-20 мл 2,5% раствора тіопентал-натрію, введення в клізмі по 1-2 г хлоралгідрату з обволаківающімі речовинами, прийому всередину 10-20 мг седуксен, 2-6 г ГОМК (гамма-оксимасляної кіслоти), внутрішньом'язового введення 10-20 мл 25% розчину сірчанокислої магнезії.

Якщо проти даного отруйної речовини є протиотрута, його слід пріменять відразу ж після проведення екстрених заходів з видалення отрути з організму больного, не чекаючи розвитку всіх симптомів отруєння. Цей етап лікування преследует найважливішу мету - нейтралізацію отрути, оберігання органів і тканин від дальнейшего дії токсичного агента. Унітіол застосовується при отруєннях металламі (мідь та її солі, миш'як, сулема, феноли, ртуть), вводиться внутрімишечно по 10 мл через 6-8 годин. Налорфін (анторфін) застосовується при отравленіі морфіном, кодеїном, промедолом, усуває пригнічення дихання, гіпотонію, серцеві аритмії, вводиться по 1-2 мл 0,5% розчину підшкірно або внутрівенно через 10-15 хвилин. Загальна добова доза морфіну не більше 0,04-0,05 г (8 мл 0,5% розчину). Етиловий спирт застосовується як антидот при отруєнні метіловим спиртом. Призначається всередину, спочатку 100 мл 30% розчину, потім по 30-50 мл кожні 2-4 год.

Дихательние аналептики показані при гострих отруєннях барбітуратами з метою стімуляціі зовнішнього дихання. Внутрішньовенно (повільно) вводять 5-10 мл 0,5% розчину бемегріда, 2-3 мл 10% розчину коразолом, 2-4 мл кордіаміну, 1-2 мл 20% розчину кофеіна. Антидотом при укусі змій служить протівозмеіная сироватка, при ботулізму вводітся протівоботулініческая сироватка по 5000 - 10000 begin_of_the_skype_highlighting 5000 - 10000 end_of_the_skype_highlighting од. кожної групи (А, Браузер, С, Е) внутрішньом'язово або внутрішньовенно 2-4 рази на добу залежно від тяжкості состоянія.

Джерело інформації: http: //hospital.playland.ru
Стаття опублікована на сайті http://www.medolina.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 02:21:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-27 22:31:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-27 22:32:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-27 16:36:37

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-27 18:58:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-27 01:55:08

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-27 16:42:42

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-27 16:47:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-27 16:36:45

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-27 22:31:02

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-26 16:16:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-26 16:18:26

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-26 16:17:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-27 17:05:05

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-26 16:16:11