Діагностика і швидка допомога при деяких отруєннях дітей

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Діагностика і швидка допомога при некоторих отруєннях дітей

загрозливий стан - критичний стан здоров'я, яке представляє реальную загрозу життю, іноді навіть при удаваному благополуччі в момент первічного огляду. Загрозливі стану проявляються по-різному: можуть мати место виражені ознаки захворювання (підвищення температури тіла, судоми, нарушенія свідомості); сукупність 'малих ознак' (млявість, слабкість, відмова від еди, плаксивість) при відповідних обставинах (матері, наприклад , показалось, що дитина прийняв якісь таблетки і т.п.).

Отруєння грибами . У практиці зустрічаються 2 основні варіанти етой групи отруєнь - з коротким (від 30 хвилин до 2-3 години) і довгим (від 10 до 24 годин) інкубаційним (прихованим) періодами. При отруєнні грибами з короткім інкубаційним періодом протікає як харчове отруєння. Самими ранніми прізнакамі захворювання є блювота і пронос. Дітям призначають рясне пиття, следует негайно звернутися до лікаря. У випадках отруєння мухомором, поганкою і деякими іншими грибами на перший план виступають ознаки ураження центральной нервової системи: різке звуження або максимальне розширення зіниць глаз, посилене слиновиділення або виражена сухість у роті, рідкісний пульс, судорожние посмикування м'язів. У цьому випадку обов'язково і як можна швидше проводят промивання шлунка, краще через зонд (робити обережно при порушеннях сознанія і зниженні артеріального тиску), ставлять очисну клізму.
N
После промивання шлунка і клізми в шлунок вводять (краще за зонду) размельченние 1-5 таблеток активованого вугілля (карболен). Дитина з ознаками нарушеній з боку центральної нервової системи підлягає госпіталізації. NНаібольшую небезпеку для життя дитини при повному благополуччі в перші години (а іногда і дні) представляють отруєння з тривалим інкубаційним періодом. NПрічіной таких отруєнь найчастіше бувають мухомор і бліда поганка. Чаші всего такі отруєння спостерігаються з кінця серпня і до середини листопада. Перші прізнакі захворювань носять загальний характер (слабкість, нездужання, головний біль, легкое підвищення температури тіла, іноді ознаки легкого харчового отруєння) і не насторожують батьків.

Последующее розвиток хвороби різке: під кінець 3-х і початку 4-х діб з моменту употребленія в їжу отруйних грибів раптово настає погіршення, а потім частіше всего смерть. У всіх випадках отруєння з грибами з тривалим інкубаційним періодом діти підлягають обов'язковій та термінової госпіталізації. Ботулізм. Причиною етого страшного захворювання можуть бути в'ялена та солона риба, консервовані гріби в герметично закритих банках, овочеві і фруктові соки, овочеві консерви домашнего приготування.

Інкубаціонний період коливається від декількох годин до 5-7 діб. Найбільш тіпічние початкові ознаки - порушення з боку шлунково-кишкового тракту, расстройства зору, двоїння в очах, посмикування очей. У міру прогрессірованія захворювання розвиваються опущення століття, порушення ковтання і проізношенія, втрата голосу, порушення дихання аж до його повної зупинки. У детей молодшого віку початкові прояви ботулізму носять стертий характер, в связі з чим вирішального значення набувають результати розпитування. Важливим моментом представляется негайна госпіталізація. Якщо порушення дихання не носять угрожающего характеру, то спеціальної предтранспортной підготовки не потрібно. N

Острие лікарські отруєння в останні роки спостерігаються у дітей все частіше. NОсновние причини: гарний зовнішній вигляд таблеток, оригінальна упаковка і стремленіе дітей наслідувати дорослим. У клінічній картині гострих лікарських отравленій прийнято виділяти 6 провідних ознак:

  1. синдром порушення функції центральної нервової системи - порушення або пригнічення, галюцинації, втрата свідомості, судоми;
  2. шлунково-кишкові розлади у вигляді нудоти, іноді блювання, проносу, яким передують болі в подложечной області;
  3. судинна недостатність - зміна кольору і температури шкірних покривів (різка блідість або почервоніння, іноді мармуровість шкіри, зниження температури тіла). Артеріальний тиск знижується, виникають скарги на слабкість, запаморочення та головний біль;
  4. порушення діяльності серця - зміна частоти серцевих скорочень, рідше порушення ритму серцевої діяльності;
  5. гостра ниркова недостатність частіше зустрічається при отруєнні препаратами побутової хімії. У гострій фазі лікарських отруєнь у дітей спостерігається рідко;
  6. гостра печінкова недостатність, як правило, відстрочена за часом і розвивається як пізніше ускладнення. Появи гострої печінкової недостатності слід очікувати при отруєнні діючими переважно на печінку ліками, а також міцними кислотами і лугами, фосфорорганічними сполуками, хлорованих вуглеводнів (типу хлороформу).

Навіть підозри на прийом медикаментів та наявності однієї з перерахованих прізнаков достатньо для госпіталізації дитини. Прийом 1 таблетки для дорослих может виявитися фатальним для дитини. Перша допомога дитині при гострому лекарственном отруєння повинна бути надана негайно, в іншому випадку действіе отрути буде продовжуватися і посилюватися. Шлунок слід промивати краще через зонд водою кімнатної температури. Дітям до 3 років одномоментно вводять в желудок 100-150 мл води, 3-5 років - 150-300 мл води, 6-7 років - 300-400 мл, 8-11 лет - 400-500 мл, 12 років і старше - 450-500 мл.

После промивання шлунка ставлять високу очисну клізму, яка, освобождая товстий кишечник, тим самим прискорює просування вміст тонкого. NОстрие побутові отруєння. Дитячі пустощі з вогнем, користування несправними печамі - основні причини отруєння чадним газом. Слід пам'ятати, що основние і єдині дієві прийоми при наданні першої допомоги угоревшему -винос його на свіже повітря і вдихання кисню. При цьому не слід пользоваться кисневими подушками - вони суттєво ускладнюють дихання. NГоспіталізація отруєних чадним газом дітей обов'язкова у зв'язку з небезпекою развітія пізніх ускладнень (пневмонія).

Шірокое проникнення препаратів побутової хімії призвело до почастішання випадків отравленія ними дітей. Основними компонентами препаратів побутової хімії є спірти (етиловий, пропилові, полівініловий і т.д.), скипидар, щавлева і лімонная кислоти, аміак, каустична сода (їдкий натр), фосфорорганічні соедіненія (засоби проти побутових комах). Специфічних протиотрут в случае отруєння препаратами побутової хімії не існує, тому за таких отравленіях перша допомога полягає в промиванні шлунку через зонд до чистих вод і повного зникнення специфічного запаху з подальшим введенням краще по зонду подрібнений таблеток активованого вугілля і висока очисна клізма з наступною госпіталізацією. Особливу увагу слід звернути на отравленіе канцелярським клеєм.

Внешне мирна, що стала звичною в нашому вжитку рідина містить 0,5% фенола, який володіє дратівливим і припікальними дією. Прийом навіть небольшого кількості канцелярського клею може викликати втрату свідомості, гостру почечную недостатність, важку пневмонію. Перед промиванням шлунку в цих случаях доцільно ввести в шлунок яєчний жовток або рослинне масло, а промиваніе проводити з додаванням у воду 10% гліцерину і подрібненого актівірованного вугілля.

Отравленіе припікальними отрутами - міцними кислотами (оцтова есенція, аккумуляторная кислота) і лугами (їдкий натр, каустична сода і т.д.). NВираженное подразнюючу дію і біль, що викликаються вже першим ковтком отрути, як правіло, супроводжується у дітей появою блювоти. Отруєння в більшості случаев не розвивається, але в дитини розвивається хімічний опік порожнини рота і піщевода. Такі діти потребують негайної госпіталізації в дитяче хірургіческое відділення.

Джерело інформації: http: //hospital.playland.ru
Статья опублікована на сайті http://www.rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 02:21:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-27 22:31:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-27 22:32:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-27 16:36:37

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-27 18:58:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-27 01:55:08

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-27 16:42:42

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-27 16:47:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-27 16:36:45

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-27 22:31:02

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-26 16:16:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-26 16:18:26

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-26 16:17:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-27 17:05:05

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-26 16:16:11