Сердечно

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Серцево - легенева реанімація

Кожен з нас сподівається, що цього робити йому не доведеться, однак якщо несчастье все ж таки нагряне, необхідно діяти дуже швидко і чітко, лише за етіх умовах є шанси на перемогу смерті і повернення людини до життя . Не секрет, що багато людей були б до цих пір живі, якщо б їм було надано адекватная допомогу. Таким чином, раджу ВСІМ уважно читати цю статтю. NМожливо, деякі лікарі освіжать свою пам'ять, а не лікарі отримають дуже потрібні сведенія. До речі, за деякими даними, кількість жертв при теракті в Росії било б у кілька разів менше, якби рятувальники володіли технікою реанімації. NВсе рекомендації дані відповідно до Всесвітньої науковою конференцією по сердечно-легеневої реанімації і надання невідкладної серцево-судинної допомоги 2000 р. (Guidelines 2000 for CPR and ECC).

СЛР можна розділити на два великі етапи - базова СЛР та спеціалізована СЛР. NБраузер рамках даної статті буде розглянута лише базова СЛР, тому що Nспеціалізірованная, як правило, проводиться у спеціалізованих палатах, потрібно відповідного обладнання і медикаментів, а ті люди, які її проводят, не потребують додаткових посібниках. Нагадую, що відмова в оказаніі допомоги вмираючому медичним працівником-кримінально каране преступленіе (ст. 139, 140 КК України), покарання може сягати 5 років в'язниці. NПрі цьому, навіть якщо ви не є практикуючим лікарем, але маєте медичне образованіе, ви ЗОБОВ'ЯЗАНІ за законом, у разі необхідності, провести СЛР.

Показанія до проведення СЛР: зупинка кровообігу і зупинка дихання, предагональное, агональное стану, клінічна смерть.
Отказ від застосування реанімаційних заходів або їх припинення допустимі только при констатації біологічної смерті або визнання цих заходів абсолютно бесперспектівнимі. До ранніх ознаками біологічної смерті відносяться симптом «котячого ока», висихання і помутніння рогівки. До пізніх - трупні плями і трупное задубіння. Слід пам'ятати, що незворотні зміни виникають в мозку спустя 3-4 хв. з моменту зупинки кровообігу, тому величезне значення імеет ранній початок реанімаційних заходів. Виклик допомоги та діагностику следует проводити паралельно з початком реанімаційних дій!

Ітак, базова СЛР включає в себе три етапи (ABC):
-Забезпечення прохідності дихальних шляхів (A - Airway).
-Проведення штучного дихання (Breathing).
-Проведення непрямого масажу серця (Circulation).
Прі цьому існує універсальний алгоритм дій при раптовій смерті взрослих:

 1. Основні реанімаційні заходи (базова СЛР):
  1. переконатися в відсутності свідомості у потерпілого;
  2. відновити прохідність дихальних шляхів;
  3. перевірити дихання;
  4. виконати від 2-5 вдихів ШВЛ (при необхідності );
  5. перевірити наявність кровообігу;
  6. непрямий масаж серця (за відсутності ознак кровообігу).
 2. Нанести прекардіальний удар (за показаннями; при неможливості проведення дефібрілляціі. Прекардіальний удар наноситься кулаком в область серця.
 3. Або: під'єднати дефібрилятор /монітор.
 4. Оцінити ритм серця.
 5. У разі фібриляції шлуночків або шлуночкової тахікардії без пульсу:
  1. спроба дефібрілляціі (до 3-х спроб).
  2. відновити СЛР протягом 1 хв., І знову оцінити ритм.
  3. повторити спробу дефібрілляціі.
  4. при відсутності ефекту розпочати спеціалізовану СЛР.

Отже, етап А - забезпечення прохідності дихальних шляхів.

Для надання реанімаційних заходів постраждалого варто рівно укласти на спину, на тверду плоску поверхню. Потім потрібно видалити з рота видимі інородние тіла (згустки крові, блювотні маси). Видалити рідина з рота можна з помощью пальця, обгорненого серветкою. Далі необхідно виконати потрійний прийом Сафара: закинуті голову, висунути нижню щелепу і відкрити рот. Для цього одной рукою, розташованої в області чола потерпілого, закидається голова последнего, одночасно з цим другий рукою піднімається підборіддя пострадавшего (висувається нижня щелепа), відкривається рот. Якщо є сведенія про травму шийного відділу хребта, необхідно виконати прийом «тільки висунення нижньої щелепи». Для цього долоні рук розташовуються на скулах, а пальцями потрібно висунути нижню щелепу, розташувавши їх на кутах последней.

Якщо у постраждалого без свідомості після забезпечення прохідності дихальних путей відновлюється дихання і є ознаки кровообігу, йому необхідно прідать відновне положення (повернути потерпілого на бік і, поклавши голову таким чином, щоб рідина могла вільно витікати з рота). Щоб убедіться в наявності дихання у постраждалого, можна, розташувавши вухо біля рота і носа, одночасно спостерігати за екскурсією його грудної клітини. Проводити оцінку диханія слід швидко, не більше 10 сек. Якщо дихання відсутнє, слід начать етап У СЛР - проведення штучного дихання.


Етап В - ПРОВЕДЕННЯ ШТУЧНОГО ДИХАННЯ.

В умовах відсутності спеціального устаткування найбільш ефективним є диханіе «від рота до рота», проводять його відразу ж після забезпечення прохідності дихательних шляхів. Для цього двома пальцями руки, що фіксує голову в запрокінутом положенні, слід закрити носові ходи, для забезпечення герметічності, зробити глибокий вдих, охопити своїми губами рот постраждалого і виполніть повільний видих у потерпілого. Дану процедуру слід повторювати з частотой 10-12 дихальних циклів у хвилину. З самого початку СЛР рекомендується виполніть поспіль 2-5 вдихів. Основним критерієм ефективності даної процедури являются екскурсії грудної клітини без роздування епігастральній ділянці. Якщо екскурсій грудної клітини не спостерігається, слід повторно очистити дихальні путі, а також переконатися у відсутності обструкції (наприклад, чужорідним тілом) на уровне гортані. Оскільки дихання «від рота до рота» являє собою серйозну опасность для рятувальника і може викликати його інфікування, вважається можливим проведеніе непрямого масажу серця без ШВЛ (якщо немає спеціальних пристосувань для проведення штучного дихання: мішка Амбу, апарату ШВЛ і т.д. ). NСчітается, що при компресії грудної клітини, виконуваної при проведенні непрямого масажу серця, легкі також «дихають», проте така методика менш еффектівна, і якщо є можливість, все ж таки слід зупинитися на іскусственном диханні.

Якщо чужорідне тіло, що заважає нормальному проходженню повітря через дихальні путі, знаходиться на рівні гортані, слід спробувати видалити його, при невозможності - спробувати проштовхнути його в глотку. Якщо і це зробити невозможно, слід негайно приступити до виконання крікотіреотоміі (Конікотомія). NДля цього потерпілого укладають на спину, під лопатки підкладають валик, голову закидається назад. Пальпаторно визначають перстнеподібний-щитовидну связку, розташовану між нижнім краєм щитовидного та верхнім краєм перстневідного хрящів. Над зв'язкою роблять невеликий поперечний розріз шкіри, в разрез вводять вказівний палець, пальпують зв'язку і скальпелем (ножем, стеклом, кришкою від консервної банки) розсікають її. У отвір, що утворився необходімо вставити БУДЬ-ЯКУ порожнисту трубку (наприклад, зламати кулькову ручку) і зафіксіровать її на шкірі.

Щоб починати третій етап СЛР необхідно переконатися у відсутності у постраждалого сердцебіенія. Для цього не рекомендується непрофесійним рятувальникам определять пульс на сонних артеріях, а краще керуватися непрямими прізнакамі (диханням, кашлем, рухами потерпілого) у відповідь на штучне диханіе. Професійні рятувальники повинні орієнтуватися на каротидної пульс, тратя на це не більше 10-15 сек, в поєднанні з іншими ознаками (диханням, кашлем, рухами). Переконавшись у відсутності у пацієнта серцевої діяльності, необходімо приступати до етапу З СЛР.

Етап С - ПРОВЕДЕННЯ непрямий масаж серця.

Потерпілий повинен перебувати в горизонтальному положенні на спині, на твердом і рівній підставі. Голова його не повинна бути вище рівня грудей, ноги должни бути підведені. Положення рук рятівника - на грудині потерпілого (два поперечних пальця від основи мечоподібного відростка вгору), далі обидві кисті рук параллельни один одному, одна на іншій («у замку») розташовуються в нижній третині грудіни. На догоспітальному етапі, перед початком компресії грудної клітини следует провести 2-3 інтенсивних вдування повітря в легені потерпілого і нанесті удар кулаком в область проекції серця (прекардіальний удар). Цього іногда буває достатньо, щоб серце знов «заробило». Далі необхідно начінать компресійні стиснення грудної клітки з частотою 100 за хвилину на глибину 4-5 см.

Отношенія компресії до дихання повинно бути 15:2 (тобто після 15-ти компресії необходімо 2 вдування), якщо трахея інтубірована - співвідношення 5:1 на постійному режіме, без пауз для вдиху. При проведенні непрямого масажу серця слід соблюдать деякі правила. Перше натискання на грудну клітку проведіть плавно, постарайтесь визначити її еластичність. Не робіть толчкообразное рухів, це верний шлях зламати грудну клітку. Намагайтеся працювати руками, повністю випрямленнимі в ліктьових суглобах, перпендикулярно розташованими по відношенню до грудной клітці, з використанням не сили рук, а маси тулуба. Це дає економію сил і збільшує ефективність масажу. Якщо все робиться правильно, должен з'явитися пульс на сонних і стегнових артеріях. Якщо вам пощастило і під рукой є дефібрилятор - ефективність СЛР буде значно вищою.

Методика дефібрілляціі.

Електроди зовнішнього дефібрилятора слід розташовувати на передній поверхні грудной клітини: один електрод - праворуч у 2-му міжребер'ї під ключицею, другий - в проекції верхівки серця. Рекомендовані параметри дефібрілляціі у дорослих: первая спроба - 200 Дж, при невдачі - 300 Дж, потім 360 Дж. Проміжок часу между спробами повинен бути мінімальний і потрібно лише для оцінки ефекту дефібрілляціі і набору, в разі необхідності, наступного розряду.

на лікарської терапії в рамках даної статті я зупинятися не буду. NОднако слід зауважити, поширена думка, що оптимальним шляхом введення лекарственних коштів є внутрішньосерцевої, зазнало змін, тому що Nданний метод несе велику кількість ускладнень. Внутрішньовенний або ендотрахеальний шлях введення на сьогоднішній день є найбільш оптімальнимі. Слід пам'ятати, що дозу препарату при ендотрахеальний введення следует збільшити в 2-2.5 рази і розбавити у фізіологічному розчині (до 10 мл).
Ніже наводиться дозування деяких лікарських засобів, що застосовуються при СЛР (розрахунок на внутрішньовенне введення).

Адреналін - 1 мл 0.1% р-ра (1 мг) через кожні 3-5 хв. до отримання клініческого ефекту. Кожну дозу супроводжувати введенням 20 мл фізіологічним розчином.
Норадреналін - 2 мл 0.2% р-ра, розведеного в 400 мл фізіологічним розчином.
Атропін - по 1.0 мл 0.1% р-ра кожні 3-5 хв. до отримання ефекту, але не більше 3 мг.
Лідокаін (при екстрасистолії) - первісна доза 80-120 мг (1-1.5 мг /кг).

Стаття опублікована на сайті http://www.rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 19:34:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 19:21:24

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15