Нові ефективні методи лікування грибкових уражень нігтів та волосся

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Нові ефективні методи лікування грибкових уражень нігтів та волос

О.І. Карпова
РГМУ


 Russky Meditsinsky Journal Однією з найбільш актуальних проблем сучасної дерматології є грибкове пораженіе нігтів (оніхомікоз). В даний час вважають, що оніхомікози встречаются у 10-20% населення і серед інших захворювань нігтів складають около 30% .

Інфікування нігтьових пластинок стоп відбувається в основному в громадських банях, саунах, плавальних басейнах. Лусочки з патогенними грибами, відпадають у хворих мікозом стоп, потрапляють на підлоги, лави, решітки, доріжки, килими і подстілкі, в умовах підвищеної вологості гриби тривалий час зберігаються, размножаются, особливо на нефарбованих дерев'яних лавах і гратах, що робить іх інтенсивним джерелом інфікування. Нерідка внутрісімейна передача при пользованіі загальної взуттям, рушниками, мочалками, недостатньою обробці ванни после миття, а також за рахунок килимків та решіток у ванній кімнаті. Поразка ногтей кистей відбувається зазвичай при розчісування вогнищ на шкірі.

Виникненню оніхомікозу сприяють травми нігтів, особливо багаторазові (у спортсменів), порушення кровопостачання кінцівок, важкі супутні заболеванія (цукровий діабет, імунодефіцитні стани, хвороби крові). NОніхомікоз нерідко зустрічається в осіб, які тривалий час отримують антибактеріальну, кортікостероідную і імуносупресивну терапію. Поразка нігтьових пластинок проісходіт вдруге: спочатку гриби вражають міжпальцевих складки чи підошву, а затем нігті.

У Росії розрізняють три типи оніхомікозу: нормотрофіческій, гіпертрофіческій і оніхолітіческій (атрофічний).

При нормотрофіческом типі змінюється лише забарвлення нігтів: у їхньому крайніх відділах з'являються плями й смуги, колір яких варіює від білого до охряно- жовтого. Поступово весь ніготь змінює забарвлення, зберігаючи, однак, блиск і нормальную товщину.

При гіпертрофічному типі змінюється колір, ніготь втрачає блиск, становітся тьмяним, потовщується і деформується, частково руйнується, особливо з боков. Нерідко хворі відчувають біль при ходьбі.

Для оніхолітіческого типу характерна тьмяна буро-сіра окраска ураженої частини нігтя, її витончення і відторгнення від ложа; оголений участок покритий пухкими нашаруваннями .

Лікування оніхомікозів

При ураженні нігтьових пластинок доцільне застосування системних антімікотіков у поєднанні із засобами місцевої дії і механічним удаленіем уражених нігтьових пластин.

Обробці протигрибковими мазями, кремами, розчинами, лаками обов'язково должно передувати видалення ураженої ділянки нігтя механічним шляхом або прі допомоги кератолітичний пластирів. Механічне видалення полягає в спіліваніі або зрізанні кусачками уражених фрагментів нігтьової пластинки.

Серед великої кількості системних антимікотичним препаратів на фармацевтичному ринку Росії перевагу слід віддавати найбільш еффектівним препаратів. Тривалість медикаментозного лікування препаратом Тербізіл , складає 6-12 тижнів і визначається як швидкістю развітія здорового нігтя, так і віком пацієнта, наявністю супутніх заболеваній, станом нігтів на початку курсу лікування. Оптимальний клінічний еффект спостерігається через кілька місяців після мікологічного лікування і прекращенія терапії.

Немаловажне значення має підбір зручне взуття як під час леченія, так і після його закінчення. Нерідко поліпшення стану ураженого ногтя чітко корелює з носінням не травмує взуття, так як викликається обувью здавлення тканин може бути причиною загострення або виникнення дістального піднігтьового оніхомікозу. Перед початком лікування доцільно провесті дослідження показників загального та біохімічного аналізів крові.

Контрольні огляди обов'язково проводити перший раз через 2 тижні, потім 1 раз на місяць. Контрольна мікроскопія - через 6 міс. після закінчення лікування. NВиявленіе міцелію патогенних грибів служить показанням для повторного курсу леченія з попередніми хірургічним видаленням.

Зберігається актуальність проблеми поразки мікотіческой інфекцією волос .

До найбільш частих форм відносять мікроспорії та трихофітії. Розрізняють поверхностную, хронічну і інфільтративно-нагноительную форми трихофітії.

поверхні трихофітії волосистої частини голови зустрічається в детском віці ( як виняток, буває у грудних дітей і в дорослих). NІнкубаціонний період складає 1 тиждень. Захворювання характеризується появою вначале одиничних, а пізніше множинних вогнищ величиною 1-2 см, з неправільнимі обрисами і нечіткими межами, які розташовуються ізолірованно, без тенденції до злиття один з одним; шкіра в області вогнищ слегка набрякла і червонява, покрита висівкоподібним лусочками сірувато-білого цвета, нашарування яких можуть надавати вогнища білі вигляд. Іноді гіперемія і набряклість наростають, приєднуються бульбашки, кірки. У межах вогнищ пораженние волосся втрачають свій колір, блиск, еластичність, частково згинаються і закручіваются. Відзначається їх порідіння за рахунок обламування на рівні 2-3 мм від поверхності шкіри. Часом волосся обламується біля самого кореня, тоді вони мають вигляд «чорних крапок». «Пеньки» волосся тьмяні, покриті сірувато-білим «нальотом». Іноді на ураженому ділянці спостерігається тільки лущення.

поверхні трихофітії гладкої шкіри може бути ізольованою або поєднуватися с поразкою волосистої частини голови. Її переважною локалізацією є откритие ділянки шкірного покриву - обличчя, шия, передпліччя, а також тулуб. NПоверхностная трихофітії гладкої шкіри зустрічається в будь-якому віці, однаково часто у чоловіків і жінок. Захворювання починається з появи одного чи несколькіх оточених і тому злегка виступають над рівнем навколишньої шкіри пятен рожево-червоного кольору. На відміну від очaгов на волосистій частині голови пятна мають правильно округлі обриси і різкі межі. Поверхня їх покрита лусочками і дрібними бульбашками, швидко підсихає в скоринки. З временем запальні явища в центральних ділянках слабшають, і вогнище пораженія набуває вигляду кільця. Сверблячка відсутня або слабо виражений. Іноді воспалітельние реакції настільки незначні, що поразка виявляється лише в мелком лущення.

Хронічна трихофітії зустрічається у підлітків та дорослих, преімущественно у жінок (80%), і відрізняється мізерними проявами, а саме лішь незначним білі лущенням переважно в потиличній області. NМестамі, лусочки розташовуються на ледь помітному сіреневатом фоні. Обламані волоси у вигляді «чорних крапок» виявляються з працею, але разом з тим вони можуть бить єдиною ознакою захворювання-тоді цю форму хронічної трихофітії волосістой частини голови іменують черноточечной.

Для хронічної трихофітії гладкої шкіри характерне ураження гомілок, сідниць, предплечій і ліктів, рідше особи і тулуба. Вогнища представлені плямами розовато-синюшного кольору без чітких меж, з лупиться поверхнею. При хроніческой трихофітії нерідко зустрічається поразку нігтьових пластин.

інфільтративно-нагноительная трихофітії . Інкубаційний період при тріхофітіі складає від 1-2 тижні до 1-2 місяців. Інфільтративно-нагноительная тріхофітія починається з появи одного чи кількох блідо-рожевих шелушащіхся плям з округлими контурами та чіткими кордонами. При злитті вогнища форміруют химерні фігури, їх поверхня покрита пухирцями і корочками.

Лікування трихофітії

При лікуванні трихофітії гладкої шкіри без ураження Пушкова волосся застосовують наружние протигрибкові препарати. Одним з найбільш перспективних препаратів в вигляді крему є Тербізіл (фармацевтична компанія Гедеон Ріхтер), що представляє собою алліламіновое похідне. Препарат має шірокім спектром протигрибкової дії: при зовнішньому, а також при внутрішня застосуванні активний відносно таких дерматофітів як Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton , а також дріжджоподібних грибів роду Candida .

Тербізіл-крем застосовують 1-2 рази на добу. Перед нанесенням крему необхідно очістіть і підсушити уражені ділянки, а потім крем накладають на уражену кожу і прилеглі ділянки і злегка втирають. Середня тривалість лікування NОТ 1 до 2-х тижнів.

При множинних вогнищах на шкірі, особливо із залученням в процес Пушкова волос, а також при ураженні волосистої частини голови необхідна системна протівогрібковая терапія . Для лікування мікозів волосистої частини голови у детей старше 2-х років препарат Тербізіл застосовується в дозі 125 мг 1 раз на добу. NРазовая доза препарату залежить від маси дитини: до 20 кг - 1 /2 т. 125 мг, 20-40 кг - 1 т. 125 мг, понад 40 кг - 2 т. по 125 мг. Дорослим призначають по 250 мг 1 раз /добу.

Опубліковано з дозволу адміністрації Російського Медичного Журналу. N


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06