Охолодження мозку допоможе після зупинки серця

Охолодження мозку допоможе після зупинки серця

18 травня в Сан-Франциско відкрилася конференція Наукового товариства швидкої медичної допомоги. Серед представлених робіт великий інтерес викликало дослідження, присвячене можливості зниження смертності від зупинки серця.

Згідно зі статистичними даними зупинка серця фіксується в Північній Америці около 400 тисяч разів на рік. Своєчасно прибула бригада лікарів може перезапустіть зупинився 'мотор' приблизно в 30% випадків. Однак виживає в ітоге набагато менше пацієнтів - всього близько 6%. Тобто, навіть після возобновленія роботи серця в чотирьох випадках з п'яти гине. Причина -незворотні зміни в мозку, позбавленому припливу кисню. Причому ці ізмененія тривають ще тривалий час навіть після того, як робота серця, подача крові та постачання киснем поновлюються.

Давно відомо, що послабити негативні наслідки для мозку від тимчасової остановкі серця можна гіпотермії - тимчасовим зниженням температури тіла на несколько градусів. Швидкість більшості біохімічних реакцій дуже сильно завісіт від температури. Тому охолодження уповільнює що почалися руйнівні процесси і дає організму час підготуватися до самовідновлення. Проте до сіх пір немає надійних даних про те, наскільки глибоким і тривалим повинно бути охлажденіе для досягнення найкращих результатів.

Щоб отримати орієнтовні дані група медиків з Піттсбурзького універсітета провела серію експериментів на щурах. Спочатку тваринам на 8 хвилин блокіровалі дихання, що призводило до зупинки серця. Потім шляхом масажу грудной клітини і ін'єкцією адреналіну серце знов примушували битися. Після етого з затримкою кілька годин, що можливим обставинами надання медіцінской допомоги людям, тварин піддавали гіпотермії. Для цього служила спеціальная установка з вентиляторами для охолодження і лампами для підігріву. NВсего в експериментах було задіяно 30 тварин. Частина з них охолоджували на 4 градуси - до 33 ° С, частина - на 2 градуси, а інші зберігалися при нормальной температурі. Постійність температури протягом двох тижнів експерімента забезпечувалося комп'ютером.

Браузер підсумку з 13 щурів, які залишалися при нормальній температурі, до кінця експерімента загинули 4, серед тих дев'яти, що охолоджувалися на два градуси, - только одна, а охолодження на 4 градуси забезпечило стовідсоткове виживання подопитних тварин - 8 з 8. Ще переконливіше були дані з активності мозку крис, яка замірялася щоденно протягом усього експерименту. За результатам цих вимірів у тих, що вижили щурів, яких не піддавали охолодженню, полное відновлення займало в середньому 8 діб, у охолоджених на 2 градуси - 5 суток, а у охолоджених на 4 градуси - 4 доби.

Наконец, остання перевірка була проведена після закінчення експерименту, коли всіх жівотних відправили на гістологічний аналіз мозку. У щурів, які восстанавлівалісь за нормальної температури, щільність нейронів у гіпокампі - отделе мозку, що відповідає, зокрема, за пам'ять - опинилася на 20-25% менше, чем у щурів, підданих глибокої гіпотермії.

Общій висновок роботи - охолодження дійсно набагато підвищує шанси на виздоровленіе після зупинки серця. Зниження температури на 4 градуси, по мабуть, трохи ефективніше, ніж на 2 градуси, але різниця у проведеному ісследованіі не є статистично значущою.

Между тим, у разі медичної допомоги людям, забезпечити охолодження пацієнта на 2 градуси з технічної, організаційної та медичної точок зору набагато проще, ніж на 4 градуси. І якщо служби швидкої медичної допомоги будуть располагать відповідним обладнанням, це, ймовірно, збільшить число паціентов, які вижили після зупинки серця. Але, звичайно, дати тут чисельні прогнози, звичайно, неможливо - все-таки одна справа експерименти на щурах, а другое - медична допомога людям.

Джерело: Svobodanews.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-11 18:54:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05